Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubin - Sveti Filip i Jakov

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
morto15
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morto15 » 11.06.2010 17:53

A ile płaciliście za apartament przed sezonem? :?:
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 12.06.2010 11:52

Apartament 3-osobowy, razem z ubezpieczeniem, wyniósł nas około 30 Euro za dzień.

Opis drogi na punkt widokowy, specjalnie dla Bolo :lol:
Teoretycznie można dojechać tam samochodem, ale od cmentarza droga jest szutrowa, z dość dużą ilością kamyczków, a wygląda tak:
Obrazek
Możesz spróbować zostawić samochód koło cmentarza i dalej pieszo. Tutaj już w większości jest płasko, a spacerek miałby około 1,5 km.
Przygotowałem specjalną mapkę z najłatwiejszą drogą:
Obrazek

Zjazd z głównej drogi (jadąc w kierunku Biogradu) następuje w lewo za przystankiem autobusowym (tam, skąd wyjeżdża samochód):
Obrazek

Skręt z drogi asfaltowej za ruinam domu:
Obrazek

Na tym skrzyżowaniu:
Obrazek

Cmentarz:
Obrazek
ArletaPrzemek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArletaPrzemek » 12.06.2010 13:33

opis trasy do pkt widokowego całkiem fajny i BARDZO szczegółowy z pewnością każdy tam teraz już trafi.

pozdrawiam i czekamy na kontynuację 8)
Bolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bolo » 13.06.2010 20:41

player07 napisał(a):Opis drogi na punkt widokowy, specjalnie dla Bolo :lol:
Teoretycznie można dojechać tam samochodem, ale od cmentarza droga jest szutrowa, z dość dużą ilością kamyczków, a wygląda tak:

player07 Rewelka, bardzo dziękuję za pomoc i fachowy opis napewno skorzystamy w sierpniu. Pozdrav :wink:
PS. no i czekamy z niecierpliwością na c.d. relacji
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 18.06.2010 10:45

Kontynuuję relację po tygodniowej przerwie.

Dzień czwarty

W poniedziałek czekała nas przymusowa wycieczka do Biogradu, w celu wymiany Euro na Kuny.

Koniecznie chciałem zobaczyć jak wygląda na dziko brzeg morza i pojechaliśmy w pierwszej kolejności kilka km za Biograd i dotarliśmy do morza:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na kamieniu pozowała jaszczurka:
Obrazek

Po krótkiej wizycie nad morze, pojechaliśmy poszukiwać kantoru. Przy głównej ulicy Biogradu znaleźliśmy jeden, w którym był kurs 7,15 Kuny za Euro. W Polsce kurs był około 4 zł za Euro, więc Kuna wychodziła +/- 0,55 zł.
Te wszystkie obliczenia są po to, aby zacząć temat, który mnie najbardziej interesuje: CENY W SKLEPACH.
Przed wyjazdem do Cro, przeglądałem dojść często forum i czasem przerażały mnie podawane ceny w przeliczeniu na złotówki, np. Pepsi 2l - 8-9 zł, Chleb (pomijam, że opinie o jego smaku, dały mi do myślenia czy w ogóle kupować tam pieczywo) - 7-8 zł.

Podaję przykładowe ceny z marketu Mercator:
Chleb 650 g - 7,35 Kuny = 4 zł
Banany 1 kg - 7,47 Kuny = 4 zł
Cytryny 1 kg - 12,90 Kuny = 7 zł
Młode ziemniaki 1 kg - 6,97 Kuny = 4 zł
Ogórki 1 kg - 8,90 Kuny = 5 zł
Fanta 2 l - 9,99 Kuny = 5,50 zł
Woda mineralna Jana 1,5l - 4,99 Kuny = 2,5 zł
Woda mineralna Izvorska 1,5l- 3,67 Kuny = 2 zł
Woda cytrynowa Jana 1,5l - 7,45 Kuny = 4 zł
7 day's - 3,25 Kuny = 2 zł
Piwo Karlovacko 0,5l - 5,59 Kuny = 3 zł
Piwo Karlovacko 1l - 12,47 Kuny = 6,5 zł
Piwo Ożujsko 1l - 11,49 Kuny = 6 zł

Chleb 650 g w miejscowej piekarni - 5,80 Kuny = 3 zł

Patrząc na te ceny, ne widzę jakiejś wielkiej różnicy między turystycznymi miejscowościami w Polsce a Cro. Nie wiem kto i po co straszy cenami w Chorwacji, ale dzięki takim ludziom byłem miło zaskoczony w sklepach :wink:
Oczywiście muszę zdementować plotki o słonej wodzie mineralnej i twardym, nie do zjedzenia chlepie:
1) woda mineralna jak woda mineralna
2) tak dobrego chleba jak w Cro, w Polsce dawno nie jadłem.
Kazimierz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 12.06.2010
"Croatia"

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazimierz » 18.06.2010 13:01

Artur wielkie dzięki za info. Ja też się wybieram pod koniec czerwca do tego właśnie ośrodka.Jak możesz napisz jeszcze jak z wyposażeniem kuchennym./ czajnik,łyżeczki,noże czy jest może ekspres do kawy itp/. Możesz pisać na priva; adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :D :D
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 19.06.2010 09:27

Kaziemierzu, sprawdź pocztę;-)
artekkavs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artekkavs » 19.06.2010 12:51

We wrześniu również wybieram sie do tej miejscowości, tylko do hotelu alba. Byłbym wdzięczny o przekazanie wszystkich pomocnych wskazówek. Co zwiedzać, gdzie jechać itd.
Jadę również z żoną Anią :D i 9 miesięcznym synkiem. Podaje maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

z góry dziękuje za wszelkie rady.
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 19.06.2010 13:04

Widzę, że ne tylko masz żonę Anię, ale również takie samo imię jak ja :lol: Hotel Alba jest na terenie tego ośrodka, gdzie byłem. We wrześniu chcielbyśmy wrócić chociaż na kilka dn do Cro, może tym razem wyspa Pag lub Senj, ale tylko i wyłącznie we 2 pary, aby zredukować koszty podróży za ten krótki wyjazd. Jednak nie znaleźliśmy jeszcze chętnych :cry:
Gdzie jechać? Hmm... Do Twojego wyjazdu na pewno skończę relację, a tam będziesz miał wszystkie miejsca w jakich byłem. Na pewno polecam punkt widokowy, do którego masz mapkę.
Następną część z wyjazdu do Zatonu i wyspę Pag, planuję opisać w poniedziałek, więc cierpliwości :wink:
Kazimierz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazimierz » 19.06.2010 16:03

sprawdziłem i dzięki za informacje.Na pewno się przydadzą. :)
artekkavs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 19.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artekkavs » 19.06.2010 19:18

No właśnie Artur i Ania :D
CZekam w takim razie na twoją relacje z niecierpliwością.
A propos cen żywności to jeżeli pamiętasz napisz po ile w Cro jest ser żółty.
Czy są w pobliżu sv filip i jakov jakieś ciekawe plaże gdzie można by było z dzieciakiem się popluskać ?
Kazimierz
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 12.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kazimierz » 20.06.2010 08:47

Pisz wszystko co się może przydać w podróży. :la:
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 21.06.2010 19:42

Dzień piąty

Praktycznie każdy dzień, w którym nie jechaliśmy na wycieczkę, spędzaliśmy podobnie.
Budziliśmy się około 8, wizyta w sklepie po świeże pieczywo, śniadanie i około 10 na kort.
Obrazek

Celowo napisałem, że szliśmy na kort, a nie, że szliśmy grać w tenisa :lol:
Obrazek

2-3 godziny, wymieniając się, na korcie. Następnie szybki prysznic i na plażę.
Na plaży również 2-3 godziny poświęcone na opalanie, granie w siatkówkę na boisku i moczenie się w wodzie. Niestety, woda była jeszcze chłodna, miała około 20 stopni (dzisiaj jak sprawdzałem ma 24 stopnie :x ). Już wiem, że następny urlop w Cro zaplanuję najwcześniej od około 10 czerwca.
Dziewczynom chłodna woda, nie przeszkadzała i praktycznie codzienne były w wodzie.
Obrazek

Plaża jak na warunki Chorwackie, była bardzo przyjazna. 5-6 metrów szerokości i drobne kamyczki. Łagodne wejście do wody, ale 4 metry od brzegu zaczynały się spore kamienie, a między nimi pełno jeżowców. Pas kamieni miał 3 metry, a dalej znowu drobne kamyczki. Woda oczywiście czysta, zachęcała do nurkowania.
Obrazek

Błędem był zakup plastikowych płetw, jedna pękła już przy pierwszej wizycie w wodzie, a raczej kontakcie z kamieniem.
Rada: płetwy tylko gumowe.
Jak już nie ma się płetw, zawsze można zrobić fotki na kamieniu, który jakby specjalnie po to był tam ustawiony :wink:
Obrazek
Obrazek

Około 16 wracaliśmy do domku zjeść obiad. Krótki odpoczynek i na kort. Wieczorem obowiązkowy spacer brzegiem morza na lody i zbieranie muszelek :wink:
Obrazek

Jak widać po koszulce, Kinga polubiła Cro :)
Obrazek

Nam podobał się widok na wyspy, nawet ne zauważyliśmy, że ktoś w nas wycelował obiektyw :wink:
Obrazek
artekkavs
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 19.06.2010
ehh, przyjemnie sie czyta.

Nieprzeczytany postnapisał(a) artekkavs » 21.06.2010 19:55

szkoda tylko ze tak mało...
Czy wiesz moze jakie warunki sa w hotelu alba (czy jest np. lodówka)?
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 21.06.2010 20:36

O hotelu Alba nie wiem nic. Byłem tam tylko w recepcji.
Mało? Powiedz, co jeszcze chciałbyś mieć opisane, może podołam Twojej prośbie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubin - Sveti Filip i Jakov - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone