Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubin - Sveti Filip i Jakov

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.06.2010 12:23

Czy możecie tak nie chrupać?
Jak ja tego nie cierpię...
ArletaPrzemek
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArletaPrzemek » 07.06.2010 13:11

nam do wyjazdu zostało 38 dni :) już tak mnie nosi ....... piękny widok !!!!
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 07.06.2010 13:42

Janusz Bajcer napisał(a):
Aneta.K napisał(a):Adaś siadaj obok Nas i też sie załapiesz na popcorna :wink:


Wystarczy dla mnie :?: :wink:


Wystarczy,wystarczy :) tylko musimy po cichu chrupać bo Jacek Nam tego nie daruje :wink:
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 07.06.2010 15:45

i ja jestem 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2010 16:47

Aneta.K napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Aneta.K napisał(a):Adaś siadaj obok Nas i też sie załapiesz na popcorna :wink:


Wystarczy dla mnie :?: :wink:


Wystarczy,wystarczy :) tylko musimy po cichu chrupać bo Jacek Nam tego nie daruje :wink:


Puścimy muzykę i zagłuszymy Jackowi chrupanie
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 07.06.2010 17:57

Fajnie widzieć zainteresowaniem tym co piszę. Da się to w ogóle czytać? :wink:

Popcorn mi nie przeszkadza. To tak żeby się podpiąć pod Wasz temat :lol:

Dzień drugi

Po przejechaniu Malej Kapeli i zobaczeniu pierwszy raz morza, czekałem na most Maslenica. Nawet nie wiem kiedy po nim przejechałem. Po zerknięciu na nawigację, zorientowałem się, że przejeżdżam po moście. Zawiodłem się ogromnie, gdy przez okna samochodu widać było tylko betonowe barierki :cry: Ok, pierwsza runda dla mostu. Jeszcze nie zjechałem z autostrady, a już wiedziałem, że wezmę rewanż i zobaczę ten most z innej perspektywy w drodze powrotnej. Ale o tym później.

Zjechaliśmy z autostrady zjazdem Zadar II. Na bramce zapłaciliśmy 16 Euro - za odcinek od Zagrzebia (5,90 Euro - za odcinek Gornji Macelj - Zagrzeb). Szybko dojechaliśmy do Sukosanu i już przez cały pobyt jak tylko widzieliśmy morze, Ania ciągle powtarzała "WOW" :lol: W sumie to zaczęła tak mówić od pierwszego tunelu w Cro. Wiedziałem, że już zakochała się w Chorwacji.

W końcu doczekaliśmy się tabliczki "Sveti Filip i Jakov". Naszego ośrodka "Croatia" nie da się nie znaleźć. Jadąc główną drogą naszego miasteczka znajdziemy tylko jeden pas zjazdowy i to właśnie do naszego wakacyjnego celu.

Przejechaliśmy przez bramę, poszliśmy do recepcji, pobraliśmy klucze do apartamentów i tam się udaliśmy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.06.2010 18:25

player07 napisał(a):Fajnie widzieć zainteresowaniem tym co piszę. Da się to w ogóle czytać? :wink:


Jak dla mnie jest OK . fajna opowieść :D
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 07.06.2010 19:42

player07 napisał(a):Fajnie widzieć zainteresowaniem tym co piszę. Da się to w ogóle czytać? :wink:


Fajnie jest! :) Pisz dalej też się dopisuję do czytania :D

(Uprasza się nierzucanie popcornem :wink: )
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 07.06.2010 20:25

Po wypakowaniu, zjedzeniu obiadku, poszliśmy przywitać się z morzem. Spodziewaliśmy się trochę cieplejszej wody, ale też czego można wymagać 22 maja? Adriatyk w tym czasie miał 20 stopni. Wynik bardzo dobry przy porównaniu z 6 stopniami Bałtyku.
Pierwszym zakupem były lody. Kosztowały 6 kun (w każdym mieście tyle samo), a gałki były wielkości 5 polskich. Najczęściej kończyło się tak, że zjadałem swojego i połowę od Ani i Kingi. Nic dziwnego, że po takich spacerach, nie miałem ochoty jeść :wink:
Drugim zakupem było Karlovacko. Zaskoczeniem dla mnie były butelki. Oprócz tradycyjnej szklanej 0,5 l, były plastikowe 1 l, 2 l, a nawet 2,5 l. Ma to swoje plusy, można wypić ile się chce, a żonie powiedzieć, że wypiło się tylko jedno piwo :lol:
Bolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 23.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bolo » 08.06.2010 04:27

player07 napisał(a):Fajnie widzieć zainteresowaniem tym co piszę. Da się to w ogóle czytać? :wink:


W końcu doczekaliśmy się tabliczki "Sveti Filip i Jakov". Naszego ośrodka "Croatia" nie da się nie znaleźć. Jadąc główną drogą naszego miasteczka znajdziemy tylko jeden pas zjazdowy i to właśnie do naszego wakacyjnego celu.

Przejechaliśmy przez bramę, poszliśmy do recepcji, pobraliśmy klucze do apartamentów i tam się udaliśmy:


Witam to i ja się się dołączę, jako stary bywalec Sv. Petar n/moru, miło zobaczyć znajome widoczki, ten ośrodek zawsze mijamy w drodze do Biogradu. Czekam z niecierpliwością na c.d.

Janusz proponuję do tego popcornu zimne karlovacko :lol: :lol: :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.06.2010 06:42

Witamy Młodzież zainfekowaną crouzależnieniem... :lol:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 08.06.2010 10:36

player07 napisał(a):
Po przejechaniu Malej Kapeli i zobaczeniu pierwszy raz morza, czekałem na most Maslenica. Nawet nie wiem kiedy po nim przejechałem. Po zerknięciu na nawigację, zorientowałem się, że przejeżdżam po moście. Zawiodłem się ogromnie, gdy przez okna samochodu widać było tylko betonowe barierki :cry: Ok, pierwsza runda dla mostu. Jeszcze nie zjechałem z autostrady, a już wiedziałem, że wezmę rewanż i zobaczę ten most z innej perspektywy w drodze powrotnej.


:lol:
Są 2 mosty w Maslenicy - autostradowy i lokalny.
Ten lokalny jest malowniczy i zapewne ten chciałeś zobaczyć:

Obrazek

A tym przejechałeś i zawiodłeś się okrutnie:

Obrazek
player07
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) player07 » 08.06.2010 15:34

el_guapo, nie żebyś mi psuł relację :wink: Jak wspomniałem, po zawodzie, zaplanowałem zobaczenie tego mostu (później znalazłem, że są 2 blisko siebie) i... zobaczyłem. Ale w drodze powrotnej. Zdjęcia mam chyba identyczne jak Ty 8O Przekonasz się wkrótce :roll:
Wieczorem kolejny odcinek reacji, trzeci dzień.
Kto był na około 120 metrowym wzniesieniu z wieżą widokową w okolicach Sveti Filip i Jakov? :roll:
Ostatnio edytowano 08.06.2010 19:36 przez player07, łącznie edytowano 2 razy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.06.2010 15:36

Hmm, ale te mosty to się czymś prócz koloru różnią?? :)
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 08.06.2010 19:11

yskyerka napisał(a):Hmm, ale te mosty to się czymś prócz koloru różnią?? :)


...też się właśnie nad tym zastanawiam. Ten drugi to nawet, na zdjęciu wygląda, że w bardziej malowniczym miejscu położony... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubin - Sveti Filip i Jakov - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone