Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 02.03.2012 10:50

Raul dziękuję za odpowiedź,przez Niemcy nie jedziemy,więc nie kupuję przejściówki :D

A z obsługą tankowania... jak się tankuje samemu ,potrzeba mieć jakieś specjalne zdolności :wink: oraz jakiś asortyment typu rękawice ochronne?Niestety jestem zielona w temacie:(
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 02.03.2012 11:10

Bez stresu dasz radę z tankowaniem, rękawic też nie potrzeba.
Jastinada
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 18.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jastinada » 02.03.2012 18:06

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.03.2012 15:50

Najczęściej na stacjach z samoobsługą są foliowe rękawiczki - nawet przy benzynie czy dieslu. Ale tak naprawdę nie trzeba koniecznie rękawic, nawet jeśli trochę gazu ci "strzeli" przy zdejmowaniu pistoletu, to trochę ci tylko rękę schłodzi i chwilę pośmierdzi.

Najważniejsza rzecz to prosto włożyć pistolet, żeby zaskoczył na wszystkie ząbki. Potem tankujesz i najtrudniejszy moment to odpięcie. Wciskasz z boku blokadę i puszczasz dźwignię. Tak jest przy większości pistoletów.

Najlepsza rada: przed wyjazdem podjedź na stację, gdzie tankujesz najczęściej i masz znajomych pracowników obsługi - niech ci pozwolą poćwiczyć w jakichś godzinach gdy jest pusto. Ja się tak nauczyłem.
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 23.03.2012 21:28

A do której jest czynne?
dystrybutor w Mikulovie nie był czynny w nocy :/[/quote]
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 01.04.2012 10:01

jak sie obecnie kształtuje cena lpg w chorwacji? :D
wybieram sie pod koniec maja wiec przegrzebuje forum w poszukiwaniu stacji z plinem, trasy przejazdu itd :D :D :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 01.04.2012 11:03

Tu masz wszystyko o LPG w Chorwacji:

https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17815

Tutaj ceny paliw w Europie, włącznie z LPG (aktualizacja co 2 tygodnie):

http://www.pzmtravel.com.pl/paliwa-w-europie.html

Tu też fajna strona z aktualnymi cenami paliw, ale bez LPG:

http://www.e-petrol.pl/index.php/notowania/rynki-zagraniczne/stacje-paliw-europa
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 01.04.2012 11:15

Raul73
danke danke danke :D :D :D
malypkmm
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) malypkmm » 01.04.2012 15:41

Potrzebuję waszej pomocy,mianowicie znajomy pytał się mnie czy znajduje się stacja autoplinu między Gospić a Virem. :?:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 01.04.2012 19:29

malypkmm napisał(a):Potrzebuję waszej pomocy,mianowicie znajomy pytał się mnie czy znajduje się stacja autoplinu między Gospić a Virem. :?:

http://www.ina.hr/default.aspx?id=474
malypkmm
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) malypkmm » 02.04.2012 18:35

gonzo napisał(a):
malypkmm napisał(a):Potrzebuję waszej pomocy,mianowicie znajomy pytał się mnie czy znajduje się stacja autoplinu między Gospić a Virem. :?:

http://www.ina.hr/default.aspx?id=474
:wink: wielkie dzięki gonzo.
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 07.04.2012 23:01

Nie chcę tworzyc nowego wątku więc tu was się zapytam: Jak planować tankowanie LPG w drodze do Chorwacji, jadąc z Warszawy, przez Cieszyn, potem przez Austrię, Słowanię i na Krk. Niestety mój zasięg na LPG to tylko 280-320 km.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 08.04.2012 08:25

maksikaz napisał(a):Nie chcę tworzyc nowego wątku więc tu was się zapytam: Jak planować tankowanie LPG w drodze do Chorwacji, jadąc z Warszawy, przez Cieszyn, potem przez Austrię, Słowanię i na Krk. Niestety mój zasięg na LPG to tylko 280-320 km.
Kolego mnie udało się dwa razy przejechać w następujący sposób. Cieszyn ostatni Orlen w RP- LPG i PB95 do pełna i w drogę. Następnie Mikulow stacja Shell po lewej stronie przed samą granicą LPG do pełna i w drogę. W Austrii trochę lipa bo mnie nie udało się natrafić na LPG, ale podobno gdzieś jest. Więc do pierwszej stacji paliw z LPG w Słoweni musiałem pociągnąć troszkę [30 km] na benzynie. W CRO raczej nie ma problemów z LPG. Pozdrawiam i szerokości
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 09.04.2012 12:20

maksikaz napisał(a):Nie chcę tworzyc nowego wątku więc tu was się zapytam: Jak planować tankowanie LPG w drodze do Chorwacji, jadąc z Warszawy, przez Cieszyn, potem przez Austrię, Słowanię i na Krk. Niestety mój zasięg na LPG to tylko 280-320 km.


Tankowanie do pełna na BP za Skoczowem (broń Boże na Orlenie w Cieszynie, bo drogo jak za zboże :idea: ). Następne Bratysława - Zlate Piesky Slovnaft, kolejne w Mariborze (Ptujska Cesta, trzeba trochę zjechać z obwodnicy na węźle Maribor vzchod), a ostatnie na przed zjazdem na Krcki most.

Co do Austrii, jest LPG na Agip w Loipersdorf, ale jest tak drogi, że bardziej opłaca się dojechać do Słowenii na polskiej benzynie.
qfel
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) qfel » 09.04.2012 14:26

Czy zaraz po przekroczeniu graniczy Austria-Słowenia w Šentilj v Slov. goricah na A1 jest stacja LPG? Ktoś tam tankował? wg mapy jest tam jakaś stacja.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 41
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone