Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 18.07.2006 18:55

beniu11 napisał(a):Jeśli chodzi o stację AGIP w Austrii to cena na zeszly tydzień to 0,78 centów. Italia to niezmiennie 0,50 centów są niewielkie róznice w zależności od stacji.Pozdrawiam :) Jeśli chodzi o Słowenię to ponoć jest jedna stacja w Mariborze w samym centrum. Tak nam tłumaczyli pracownicy stacji benzynowej. Cena 0,50 centów.


Sie kolega z tymi cenami we Włoszech rozmarzył :twisted: Przy autostradach na północy Italii średnia cena LPG czyli po włosku GPL to obecnie 0,67 euro. Na południu zdarzają sie stacje z 0,65 za litr. Najtaniej gdzieś na Sycylii spotkałem 0,62 ale to tylko raz jedyny niestety.
W Niemczech przy autobanach ceny: 0,67 do 0,68 euro.
PZDR
micz43
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) micz43 » 19.07.2006 12:36

Bardzo prosze osoby które tankwały LPG w Liubljanie o dołakdny opis jak dojechać do tych stacji
Maciek95
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 18.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek95 » 19.07.2006 18:32

Potwierdzam post kolegi Macieja ceny za lpg we wloszech 0.5 to bajka ja w drodze do wenecji placilem za litr 0.666 euro na agipie
Kubus
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubus » 20.07.2006 13:07

Witam!

Potrzebuje pilnie informację (jutro wyjazd) czy na Słowenii można zapłacić Euro za gaz. Z góry dzieki
rmk
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rmk » 20.07.2006 21:49

micz43 napisał(a):Bardzo prosze osoby które tankwały LPG w Liubljanie o dołakdny opis jak dojechać do tych stacji

Jedna stacja jest na obwodnicy autostradowej miasta. Z tego co pamiętam znajduje się ona w okolicy zjazdu Ljubjana - zapad. Jest to zwykła stacja benzynowa "Petrol". Druga, na której zawsze tankuję znajduje się w mieście przy ul. Sztajerskiej. Trudno wytłumaczyć, jak tam dojechać. Ja za pierwszym razem wjechałem do centrum i pytałem się na stacji benzynowej. Wytłumaczyli mi drogę, dostałem nawet małą mapkę miasta z której korzystam do tej pory. trafiłem bez problemu. Sama stacja robi fatalne wrażenie. Wygląda na opuszczoną. Trzeba dzwonić i czekać czasem nawet kilkkanaście minut na pojawienie się fachowca od tankowania. W Słowenii po prostu nikt nie jeździ na gazie.
Ostatnio edytowano 25.07.2006 22:41 przez rmk, łącznie edytowano 1 raz
jaceks1974
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaceks1974 » 25.07.2006 21:45

Witam wszystkich. Chciałbym zapytać czy stacja w Słoweni zaraz za granicą z Austrią o której pisze Who jest czynna całodobowo?
rmk
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rmk » 25.07.2006 22:49

jaceks1974 napisał(a):Witam wszystkich. Chciałbym zapytać czy stacja w Słoweni zaraz za granicą z Austrią o której pisze Who jest czynna całodobowo?

Nie wiem o której trasie przez Austrię i Słowenię pisał Who. Ja z reguły jadę przez Klagenfurt i Ljubljanę. Pierwsza stacja z gazem na tej trasie jest dopiero w Ljubljanie (choć to raptem ok. 50 km od Austrii). Sam chciałbym wiedziec, gdzie jest stacja przy samej granicy. Who - odezwij się !
Fatboy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatboy » 26.07.2006 14:24

serio mowisz ? szukajac sobie stacji shella (bo tylko na nich staram sie tankowac), znalazlem ciekawe info, ze w Klagenfurcie jest stacja 24h z LPG :

LINK
micz43
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) micz43 » 27.07.2006 13:17

Ponawiam prośbę o podanie dokłądnej lokalizacji stacji LPG w Liublianie
micz43
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) micz43 » 27.07.2006 13:19

przepraszam cofam pytanie. jest na nie wyżej odpowiedź, System nie odesłał do mnie poiwdomienie o odpowiedzi PRZEPRASZAM. P.S. dzięki za info
Slavoo
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavoo » 27.07.2006 14:10

Witajcie
właśnie wróciłem z Chorwacji i ku mojemu zaskoczeniu całą trasę zrobiłem na lpg (no może za wyjątkiem kilkudziesięciu km na dojazdy do stacji :) ). Jechałem trasą Warszawa-Cieszyn-Żilina-Bratysława-Graz-Maribor-Zagreb-Krk.
Na Słowacji spoko, wychodzi trochę drożej, ale może być. Stacje z gazem były zarówno na autostradzie, jak i w miasteczkach.
W Austrii niezmiennie tylko jedna stacja (Lopiersdorf), cena około 0,78 EUR, ale można na niej tankować jadąc w obie strony.
W Słowenii nie musiałem tankować, ale tu rada... nie pakujcie się na przejście na trasie Maribor-Zagreb, bo utkniecie w gigantycznym korku (przynajmniej tak było za dnia w sobotnie popołudnia). Ja pojechałem kawałeczek na południe i bocznymi drogami dojechałem do sąsiedniego przejścia.
Chorwacja - zdarzają się stacje lpg przy autostradach (cena 3,05 kuny), a w miejscu odpoczynku należy dopytać i na pewno coś znajdziecie w promieniu max. 30km. Ja bazowałem na materiałach z forum i Internetu, ale szczerze mówiąc można śmiało jechać w ciemno, bo stacji jest więcej niż podają informacje. I tak np. jest już stacja na samym Krk'u na trasie Malinska-Porat. W drodze do Plitvic też mijałem co najmniej dwie stacje lpg, więc na mój gust jest OK.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2006 23:28

Lista stacji w Chorwacji sprzedających auto-plin (LPG) nomen omen - 102 stacje
http://www.unp-udruga.hr/site/images200 ... ionice.htm
TQ
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 16.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) TQ » 02.08.2006 09:24

:( własnie wrócilem do Polski. Jechalem trasą Split-Zagreb-Maribor-Graz-Wien-Znojmo-Praha-Liberec
A propos LPG w Chorwacji. Jadąc z Polski do Splitu nie ma problemu - tankowania 1) Polska 2) Znojmo CZ (za miastem jest stacja Avanti a zaraz potem Agip.Te dwie sa ostatnie w Czechach.Podobno na granicy jest jeszcze LPG ale nie sprawdzałem) 3) jakieś 450km od Znojmo jest stacja przy autostradzie (w Chorwacji oczywiście) - czerwona ,nazwa TOTAL 3,05 HRK. Jadąc w kierunku Polski ostatnia stacja przy autostradzie jest jakieś 50km przed Karlovaczem, później juz nie nie zatankujecie

i jeszcze jedno NIE JEDŹCIE W PIATEK ANI W SOBOTE. Ja ten błąd popełniłem w drodze do HR. Przejazd przez Slowenie , 3,5 h .Granica - Zagreb 4 h Paranoja jakie korki.Jechalem stara droga, bo na autostradzie były korki po 15km.Za to droga do Polski w poniedziałek bezproblemowa, ruch maly, zero korków.
piweczko
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 06.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) piweczko » 03.08.2006 15:07

witam
A jak bedzie wyglądało tankowanie gazu, jeśli jadę przez zachodnie węgry ze stolycy. Czy są stacje całodobowe w węgrzech i na słowacji gdzie mozna zatankować ?
Adaś K
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adaś K » 04.08.2006 01:42

No właśnie ,ja też lecę przez Balaton do Srimy i w sumie nie zamierzamy lecieć autostradą.Na pokładzie GPS(TomTom i DESTINATOR) , radio CB .Wyjazd w piątek w nocy.Sobotę zamierzamy spędzić nad balatonem i w nocy znowu w drogę.Martwię się tylko o stacje gazowe.Tankowanie średnio co 250 km.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone