Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG na trasach do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 14:21

Coś te ceny z myLPG mocno nieaktualne!

2 tygodnie temu gaz był na Węgrzech po 290 forintów (ok. 4,30 zł), czyli po cenie tradycyjnie zbójeckiej.

Powiem tak: jak masz tankować gaz na Węgrzech, to porównywalnie (albo i taniej) wyjdzie ci jazda na polskiej benzynie (np. bardzo taniej z Auchan w Żorach). A i dla silnika korzystnie.

Skoro jednak masz zasięg 400 km, to spokojnie dojedziesz do granicy chorwackiej. A tam, na starym przejściu Letenye-Goričan, po stronie chorwackiej, jest INA z cenami normalnymi (czyli 5,15 kun za litr). Tam proponuję zatankować.

Na Węgrzech przy granicy chorwackiej nie widziałem stacji z LPG.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 24.07.2014 15:26

Raul73 napisał(a):Na Węgrzech przy granicy chorwackiej nie widziałem stacji z LPG.


Jest w Letenye, tankowałem tam kilka razy, ale trzeba zjechać do miasta z autostrady.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.07.2014 20:33

Jarek999 napisał(a):
Raul73 napisał(a):Na Węgrzech przy granicy chorwackiej nie widziałem stacji z LPG.


Jest w Letenye, tankowałem tam kilka razy, ale trzeba zjechać do miasta z autostrady.



Tylko po co? Żeby płacić jak za zboże?

Skoro na starym przejściu mozna zatankować po normalnych cenach.
siajba
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) siajba » 25.07.2014 07:32

Pytanko?

Ktoś ostatnio jechał od strony Bratysławy do Austrii? Jak cena LPG przed granicą? I jeszcze jedno pytanie winietę na Austrię można kupić za granicą w Austrii czy trzeba przed granicą?
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 26.07.2014 09:04

Crodux za bramkami w Zagrzebiu 5,10kn/l

INA przy Dalmare w Sibeniku 5,11kn/l
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 27.07.2014 01:02

siajba napisał(a):Pytanko?

Ktoś ostatnio jechał od strony Bratysławy do Austrii? Jak cena LPG przed granicą? I jeszcze jedno pytanie winietę na Austrię można kupić za granicą w Austrii czy trzeba przed granicą?



Na przejściu granicznym Bratislava-Jarovce - Kittsee masz kantor i punkt zakupu winiet. Mozna tam kupić.

Co do LPG, to na początku lipca tankowałem w Bratysławie - stacja Slovnaft Zlate Piesky. Cena - 0,71 euro/l.
siajba
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) siajba » 30.07.2014 20:49

Thx za podpowiedzi.
Ja juz po trasie, winiety kupowalem na stacji. Słowacja za granica pierwsza lub druga stacja. Kupno winiety, Austria przed przejściem granicznym stacja z LPG i winiety. Jechalem w nocy zero problemów i z tankowaniem i z winietami. Chodź ktoś pisał tu na forum ze można je kupować w Cieszynie na stacji pali Shel ° brednia, byłem i dup :papa:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 30.07.2014 22:54

siajba napisał(a):Chodź ktoś pisał tu na forum ze można je kupować w Cieszynie na stacji pali Shel ° brednia, byłem i dup :papa:



No i bardzo dobrze! Ciesz się, że nie było!

Jak byś zobaczył ceny tych winiet w Cieszynie, to dopiero by ci oczy zbielały :wink: :wink:
siajba
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) siajba » 31.07.2014 06:58

Liczyłem się z większą cena... Ale najlepiej w okolicach granicy kupować.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.07.2014 07:38

siajba napisał(a):Thx za podpowiedzi.
Ja juz po trasie, winiety kupowalem na stacji. Słowacja za granica pierwsza lub druga stacja. Kupno winiety, Austria przed przejściem granicznym stacja z LPG i winiety. Jechalem w nocy zero problemów i z tankowaniem i z winietami. Chodź ktoś pisał tu na forum ze można je kupować w Cieszynie na stacji pali Shel ° brednia, byłem i dup :papa:


Jakie przejście? Gdzie ta stacja?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.07.2014 08:01

siajba napisał(a):Liczyłem się z większą cena... Ale najlepiej w okolicach granicy kupować.



Najlepiej kupować po stronie kraju, w którym winieta obowiązuje - albo na przejściu granicznym (z reguły są otwarte jakieś budki) albo zaraz za nim.

Wtedy masz pewność ceny nominalnej.

Wyjątkiem w tym względzie są Austriacy, któzy nie doliczają marży do winiet słoweńskich - a więc przypuszczam, że do innych też (mógłby ktoś potwierdzić?).

Natomiast Czesi, Słowacy, no i oczywiście Polacy, łupią za obce winiety jak zbóje w średniowieczu!
siajba
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.07.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) siajba » 31.07.2014 12:10

Ja kupowalem winiete na Austrię na stacji paliw w Bratysławie. Cena normalna.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.07.2014 23:07

siajba napisał(a):Ja kupowalem winiete na Austrię na stacji paliw w Bratysławie. Cena normalna.



No to widocznie zwyczaje się zmieniły!

2 lata temu na Zlatych Pieskach była marża na austriacką.

Miesiąc temu na przejściu w Rajce na węgierską też.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2014 10:01

Może się przyda :wink:

http://www.mylpg.eu/stations/croatia/list




PS to nie wątek o kupnie winiet :idea: :!:
Robak77
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.08.2014
Re: LPG na trasie Czechy,Austria,Słowenia, Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robak77 » 09.08.2014 23:55

Wracając do głównego tematu ceny lpg po trasie i w Chorwacji to wróciłem 1 sierpnia z Cro jadąc tam przez Słowację i Węgry. Cena lpg w Słowacji 0,67 euro/l(ok. 2,9 zł), Węgry 272-292 forintów/l(ok. 3,8-4,2 zł), Chorwacja 5,10-5,20 kun/l(ok. 2,85-3 zł/l). Z cennych uwag to takie że nie wszędzie można tankować lpg jak praktycznie u nas, na Słowacji w Koszycach zajeżdżałem na 3 stacje po drodze i dupa nie było gazu i musiałem tankować na Węgrzech po 4 zł.Wracając do Polski w Chorwacji na ostatniej stacji przed granicą z Węgrami nie ma lpg (przed przejściem Gorićan - Letenye), dalej wjeżdżając na Węgry lpg było jadąc na Budapeszt na 3 stacji za granicą. To tyle moich doświadczeń z lpg z wakacji lipiec 2014.Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
LPG na trasach do Chorwacji - strona 80
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone