Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lokva Rogoznica

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.05.2015 17:40

zwiedzajacy napisał(a):Na stronie emsaholidays.com później Lokva Rogoznica, później z menu: 4 people - House nr. 502
Może tak komuś uda się zaglądnąć.

Z tego co widzę to Villa Perković. Fajne miejsce tyle, że jak sie wraca z plaży to pod górę :) Nad morze idzie sie kanałem burzowym pod Jadranką. Plaża jest żwirowa. Pamiętam, że przywiozłem stamtąd bardzo dużo muszli. Mieszkałem obok kiedyś w domu naszego forumowego Leona.
Tu idzie sie z Jadranki pod górkę, dom jest za kawałek po prawej stronie.
https://www.google.pl/maps/@43.406857,1 ... LjKzOg!2e0
Tu masz z opis i zdjęcia.
http://www.booking.com/hotel/hr/apartma ... map_closed
zwiedzajacy
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 17.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwiedzajacy » 08.05.2015 08:07

Dziękuję Bocian. Pewnie tam osiądę na urlop i będę zadowolony :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.05.2015 10:13

zwiedzajacy napisał(a):Dziękuję Bocian. Pewnie tam osiądę na urlop i będę zadowolony :)

Molim.
Fajne miejsce, ładna plaża. Na miejscu knajpka i coś koło 7km do Omiša. W Omišu jadłem swego czasu najlepszy pohani sir w Cro. Dobra baza wypadowa na zwiedzanie. Jeśli lubicie ładne widoki, wjedźcie na sv. Jure.
okinet
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) okinet » 23.06.2015 20:13

artjur napisał(a):
basiagda napisał(a):Witam , też jadę do Villi Marusic (w sierpniu ) zaliczka już wpłacona . Miło że ktoś tam był i tak pozytywnie się wypowiada . Szkoda tylko , że jeszcze tyle dni trzeba tęsknić :)


Witam,
basiagda a w jakim terminie jedziecie, jeśli można spytać.
My jedziemy 2+2, w terminie od 9 do 21.

brunor, dzięki za kolejne fotki które upewniają mnie tylko w przekonaniu, że dobrze wybraliśmy, a dojściem do plaży się nie przejmuję, w Okrug Gornji też mieliśmy kiepskie dojście.
Ja jestem jeszcze zwolennikiem dziś tu, jutro plaża tam, chop do auta i 10-30, czy nawet 50km dziennie to nie problem, nie lubię siedzieć na miejscu. Poprzednim razem, praktycznie tylko dwa razy byliśmy na tej samej plaży. Lubię pozwiedzać, dużo zobaczyć, i takie same podejście ma moja cała rodzinka :D

Pozdrawiam


Witam

My również będziemy w Lokvie w tym czasie i w takim składzie :) (2+2), a dokładnie 10-17. I mamy podobne podejście, nie lubię siedzieć ciągle w jednym miejscu :)

pozdrawiam
UWI
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) UWI » 28.06.2015 22:29

Witam

Wybieramy się do Lokvy w tym roku, w sumie to za 12 dni. Chciałem się was zapytać o koszty podróży, w sumie to upewnić czy dobrze to sobie poukładałem. Czy ktoś z was jechał przez Katowice/Cieszyn/Austria/Słowenia/Lokva. Ile was wyniosło paliwo a ile winiety i opłaty za autostrady w Cro? Z góry dzięki za informację.

Pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
donia.zet
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia.zet » 29.06.2015 23:24

Witam
04.07.2015 wyjeżdżam na urlop do Lokva Rogoźnica. Mam zarezerwowany pokój w Apartmani Sodan czy ktoś z Was zna ta kwatere i podzieli się ze mną swoimi wrażeniami. Wpisuje w nawigacje adres kwatery
Ivasnjak III,28 Gród: Lokva Rogoznica - Omis ale nie wyszukuje mi takiej ulicy może ktoś jest w stanie mi pomóc nie wiem jak to wyglada na miejscu jak duża to miejscowość czy trafię bez problemu :) może ktoś z Was zna tą lokalizacje i orientuje się w jakiej odległości jest plaża i jakie jest dojście do niej . będę wdzięczna za info Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2015 23:38

Witam.



:oczko_usmiech:
donia.zet
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia.zet » 29.06.2015 23:52

dziękuje za filmik już go widziałam chcialam jednak zasiągnąc opini na temat samego zakwaterowania nie mogę znaleźć tego adresu na mapie google nawigacja też mi nie wykrywa nie wiem nadal jak z dojsciem do plazy Panie Januszu moze Pan udzielić mi jakiś konkretnych informacji. pozdrawiam
donia.zet
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia.zet » 29.06.2015 23:53

może ktoś z stałych bywalców Forum jest w stanie udzielić mi jakiś cennych infomacji
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.06.2015 23:58

Lokva Rogoznica to mała miejscowość.
O apartamencie nic nie na forum, ale z filmiku wygląda OK.
Na pewno na plażę jest przejście przez Jadrankę i zejście schodami, będzie ich kilkadziesiąt :wink:
Ale to taki urok miejscowości na Riwierze Omiś i Riwierze Makarskiej.
donia.zet
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia.zet » 30.06.2015 07:57

te schody mnie przerażają ale jakoś damy radę czy w pobliżu nie ma jakiś ładnych plaż z bardziej łagodnym dojściem:))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107688
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2015 08:30

donia.zet napisał(a):czy w pobliżu nie ma jakiś ładnych plaż z bardziej łagodnym dojściem:))

Taką plażę znajdziesz w Omiš.
Tylko nie wiem czy ładną, bo w sezonie zatłoczoną.
Dodatkowo trzeba z Lokvy dojechać autem i szukać parkingu.
donia.zet
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 29.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia.zet » 30.06.2015 11:44

pomijajac dojscie do plazy jaka jest plaża sama w sobie czy dziecko bedzie sie tam dobrze czulo i mialo bezpieczne miejsce do zabawy??
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 30.06.2015 12:23

Plaża wygląda jak większość na Riwierze Makarskiej - czyli jest kamienisto-żwirowo-betonowo.
Schodów nie ma znowu tysiąca, bardziej dolegliwe może być podchodzenie pod górę, jeżeli Wasz apartament okaże się położony wysoko nad wioską. Będąc dwukrotnie w Lokvie, nie zauważyłam, żeby jakiekolwiek dziecko (mniejsze, czy większe) źle się czuło na plaży i wodzie, cokolwiek masz na myśli. Dzieci to takie inteligentne stworzenie, które bardzo szybko dostosowują się do sytuacji i okoliczności przyrody :D
Ograniczenia bardziej dotyczą nas - rodziców i naszych najczęściej wyimaginowanych strachów. Buty do wody są niezbędnie konieczne. Zdecydowanie maty, bądź krzesełka plażowe, ponieważ wielkość i kształt kamyków czasem nie pozwala na siedzenie na samym ręczniku. Na większości plaży nie ma żadnej osłony od słońca, więc zależnie od tego jak reagujecie na słońce Wy i Wasz maluch, dobrze mieć ze sobą parasol, namiot lub coś w tym stylu.

Ps. Nie odbierz tego jako krytyki, ale wyjeżdżając w nowe miejsce, zwłaszcza z dzieckiem, dobrze byłoby się zapoznać z ograniczeniami lokalizacji pod kątem Waszych oczekiwań wakacyjnych, przed dokonaniem rezerwacji. Jeżeli wysłaliście zaliczkę, to klamka zapadła i trzeba zaakceptować to z dobrodziejstwem inwentarza. Życzę udanych wakacji. Pozdrówcie Lokvę od nas.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lokva Rogoznica - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone