Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.04.2008 18:14

noyle napisał(a):
parrot napisał(a):Qrcze, ten model, o którym napisałem powyżej, jest zasilany z gniazda 12V - trzeba by dodatkowo dokupić przetwornicę 220/12 - moja ma taką wbudowaną, a wygląda identycznie...
Zasilanie 12/220 jest w moim mniemaniu konieczne...

wystarczy zwykły prostownik i po sprawie


Halo,halo Jacku z Czarnego Dunajca - do sąsiedniej Niedzicy w dniach 1-4.05.2008 r. przyjedziesz :?: :papa:
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 12.04.2008 18:51

My mamy lodóweczkę 35l na 12v i 220v. Zakupiliśmy ją 2 lata temu w sklepie lidl za 199 zł. Nie potrzeba prostownika. Poprostu wyjmujesz kabelek z wtyczką do gniazdka 220 i podłączasz. wWsamochodzie wyjmujesz wtyczkę do gniazda zapalniczki wlączasz i działa. Fakt ,że mamy kombi i nie ma problemu z dostępem powietrza. Przewozimy w niej napoje i jedzenie na drogę, wędliny i serki w opakowaniach, jakieś masełko itp. Wszystko schłodzone jak należy. Natomiast zamrożone produkty przewozimy w styropianowym pudle w suchym lodzie. 2kg lodu wytrzymuje ponad 24h i temp ok -70C. Wszystko na kość. polecamy.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 13.04.2008 19:30

Smoki, jak wysuszyć sobie trochę lodu na wakacje? :wink:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 13.04.2008 19:34

i gdzie takie styropianowe pudelko zdobyc,kupic ?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 13.04.2008 19:48

Haweł napisał(a):i gdzie takie styropianowe pudelko zdobyc,kupic ?


Takie pudła widziałem w Makro (chyba)
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 13.04.2008 19:52

Dzieki za info.
A duze to sa pudelka,czy mozna rozne rozmiary kupic ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2008 19:55

gospodarz napisał(a):
Haweł napisał(a):i gdzie takie styropianowe pudelko zdobyc,kupic ?


Takie pudła widziałem w Makro (chyba)

Zgadza się mają je w Makro na dziale z mrożonkami i na stoisku rybnym. Nie wiem tylko w jakiej cenie sprzedają bo mnie to nie interesowało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2008 19:56

Haweł napisał(a):...A duze to sa pudelka,czy mozna rozne rozmiary kupic ?

Te co widziałem to spokojnie za lodówke turystyczną mogą robić. Ale nie ma sensu ich opisywac - podskocz do nich to sam zobaczysz czy Ci to spasuje.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 13.04.2008 20:03

Mam lodowke samochodowa elektryczna 25l i tak sie zastanawiam nad sensem zakupu takiego pudelka styropianowego.Do swojej lodowki wkladam dodatkowo zamrozone wklady,wode troche miesa na dwa dni,gora trzy,wedliny troche serow troche,trase spoko wytrzymuje.Tak na poczatek,na rozruch.Z autopsji wiem,ze w apartamentach sa male lodowki,z bardzo malym zamrazalnikiem,do ktorego wiecej nie zmieszcze niz na dwa,trzy dni,wiec zastanawiam sie nad zakupem takiego pudelka...
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 13.04.2008 20:12

Haweł napisał(a):Dzieki za info.
A duze to sa pudelka,czy mozna rozne rozmiary kupic ?


Z tego co pamiętam były dosyć spore. Z głebokich pokładów pamięci odgrzebuję ich wygląd i wydaje mi się że wielkością są zbliżone do takiej standardowej rozkładanej skrzynki plastikowej (metne tłumaczenie:))
Być może będę tam w tygodniu to sprawdzę dokładnie.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 13.04.2008 20:17

To ja odpadam,troche duze,maly bagaznik w Grande,biore malo,a Chorwackiego kurczake tez bym zjadl :),ale dzieki za info i dobre checi,pzdr...
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 13.04.2008 20:23

Haweł napisał(a):Mam lodowke samochodowa elektryczna 25l i tak sie zastanawiam nad sensem zakupu takiego pudelka styropianowego....


Uważam, że zabieranie takiego zamrażalnika nie ma sensu.
Niech powrót z wakacji, do normalnego domowego, krajowego jedzonka, też będzie przyjemnością :)
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 14.04.2008 23:20

gospodarz napisał(a):Smoki, jak wysuszyć sobie trochę lodu na wakacje? :wink:


Nie musisz SUSZĆ to się kupuje - to zamrożony CO2 czyli dwutlenek węgla .
a gdzie kupić ? Możesz znaleźć wpisująć np. w google "gdzie kupić suchy lód" .
Wcinamy również miejscowe żarełko i bardzo nam smakuje. Gorzej z dziećmi. To głównie dla nich przewozimy w ten sposób jedzonko. A dlatego w ten sposób aby być pewnym, że nic się nie zepsuje.
Dodam,że poruszamy się w 4 osoby , kombiakem z boksem. Mamy zawsze ze sobą namiot, materace i śpiworki, w razie fantazji campingowej. Ale do tej pory lądowaliśmy na kwaterach. Zabieramy lodówkę 35l .Pudło styropianowe jest podobnej wielkości.
W ubiegłym roku w pudle tym wróciły dwa pyszne arbuzy.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 15.04.2008 19:01

Oczko puściłem nie bez powodu :)

W Makro są pudła róznej wielkości i w różnych cenach.
Takie spełniające wymogi HACCP kosztuję coś 250 zet.

Ale zwykłe białe, 19 l pojemności, całkiem zgrabne można mieć za ok. 10 zł.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 28.05.2009 13:09

Woka, uprzedzając: jak chłodzić to chłodzić. Jeden taki z tego forum mi polecił (jak chce niech się przyzna bo ma jakieś doświadczenia w tej kwestii) i właśnie zamówiłem http://lednice.heureka.cz/hyundai-rsb-050/

Reszta to w chorwackich warunkach może niedomagać 8)
Ostatnio edytowano 27.05.2010 11:25 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone