Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lesbos leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.05.2020 21:50

Osobiście trawa mi na plażach nie przeszkadza. Nie raz właśnie odczyszczałam fragment na przeciwko naszych ręczników, ale tu był spory pas na samej plaży, ale co gorsza także już w morzu jakiś metr w głąb było aż czarno...przejście przez to już nie wchodziło w rachubę, a ja naprawdę nic do trawy nie mam, bo uważam ją za część morza i plaży, ale tu można by było ciężarówką ją wywozić...

Fajnie, że zajrzałeś :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 20.05.2020 08:05

piekara114 napisał(a):No niestety my tą trawę spotkaliśmy w kilku miejscach. Nie wiem czy to specyfika wyspy czy pory roku. Tu na wyspie było jej sporo. Myślę, że to też wpływ okolicy, bo dno morskie w większej mierze jest drobno i grubo kamieniste, więc trawie pewno łatwiej się czepić dna i rosnąć - ale to tylko moje gdybanie, może to pora roku i jakieś prądy morskie....

Myślę że to jednak specyfika wyspy skoro tak mówisz. A ta wynika ze skał ją budujących i w efekcie dna morskiego wokół :roll:
piekara114 napisał(a):Tego nie wiem, bo jednak czarna warstwa trawy skutecznie mnie zniechęciła to sprawdzenia czy to prawda...

Może udałoby się właśnie i w zatoce znaleźć miejsce do plażowania bez trawy... Ta ciepła woda na pewno sprawi że objedziemy ją (kiedyś) w poszukiwaniu takiej plaży.
piekara114 napisał(a):Pustki wspaniałe :hearts:

Właśnie to mnie chyba najbardziej do Lesbos zachęca :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 20.05.2020 11:56

Plaża też mnie nie urzekła (w przeciwieństwie do flamingów 8) ), no ale w tym momencie wiele bym dała, aby nawet na takiej być... Szczególnie że w tym roku zapewne nie wybiorę się nigdzie nad cieplutkie morze (a może jednak tak?), raczej zdecydujemy się na wrześniową "ścianę wschodnią".
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.05.2020 11:14

Zaglądałem już wcześniej , ale zbyt spóźniony na komenterz...
Takie warunki o jakich piszesz, też by mnie pogoniły...
Tak się spaskudziłem ,że woda musi być kryształowa z nutką lazuru... 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2020 11:34

Dziś jeszcze poplażujemy na plaży w Anaxos. Lazurów nie będzie, bo dzięki wulkanicznym opadom ich tu najnormalniej nie ma :D
Ale za to są boskie pustki na plaży, a dla mnie to ważniejsze niż lazury, choć na ich brak coś tam ponarzekałam, bo jednak człowiek trochę jest już rozpuszczony.... a teraz to nawet i zielony Bałtyk by odpowiadał, pod warunkiem, że choć trochę słońca by się pojawiło....
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2020 15:44

28.09.2019, sobota, dzień 4 c.d. plażowanie w Anaxos

Plażowanie w Skala Kalloni nie miało totalnego sensu, szukanie plazy też, więc po przyjemnej jeździe wśród pól oliwkowych jesteśmy u siebie w Anaxos i kierunek na plażę. Wybieramy tą najbliższą nam, bo jest idealnie pusta i spokojna…

Trochę trawy morskiej tu jest, ale jej ilość jest całkowicie do zignorowania….
Obrazek

Za tym domkiem jest malutka zatoczka z wąską plażą, ale totalnie zawalona trawą morską i nie było opcji z niej korzystać…..

Cisza i pustki…
Obrazek

…przyjemnie ciepło, wręcz nawet gorąco jak się leży, a widoczki dookoła także nie najgorsze….
Naprzeciwko w oddali Turcja….
Obrazek

…wzgórze rozdzielające Anaxos od Petry…
Obrazek

Obrazek

…a za nim kolejne wzgórze z zamkiem w Molivos
Obrazek

Obrazek

Cisza i błogi spokój….
Obrazek

Pora ponurkować... Morze jak w poprzednie dni, szału temperaturą nie robi, ale nie ma też co narzekać. Maska na oczy, kamerka i nurkujemy….
Obrazek

Pod wodą szału nie ma, trochę pojedynczych rybek, kilka skupisk trawy morskiej i innej roślinności, spora ławica malutkich rybek, które błyszczą się w słońcu na niebiesko, ledwie kamerka je wychwytuje…. Ale są tu też 2 większe skały, bloki kamienne…. Podpływam do nich, a tam COŚ siedzi 8O 8O ….
Obrazek

Obrazek

Trochę boję się ją kijkiem zaczepić, bo wydaje mi się, ze to murena… ale pewności to nie mam…. Jeśli to ona to będzie moje drugie spotkanie z nią, bo pierwszy raz (pływającą z paszczą) spotkałam rok wcześniej w Sivocie, spod skał wypłynęła 8O

Wołam Pana M., który stwierdza, że to raczej ośmiornica, ale ja nie jestem do tego przekonana i dalej obstawiam murenę. Długo nad nią krążyła, robiłam kilka podejść i nic się nie ruszyła, więc ciężko dalej określić co to za zwierz….
Po kolejną skałą także to samo jest….
Obrazek

Obrazek

I tu już filmik wyłapał (bo na żywo nie było widać) chyba głowę, jednak ośmiornicy…
Obrazek

Ja jednak obstaję przy murenie, bo to było duże i długie, i pewien respekt we mnie budziło…. nawet w tej chwili….



Ale słońce jest coraz niżej, już tak mocno nie przygrzewa, więc trzeba wracać, bo mamy jeszcze plany na wieczór….
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.05.2020 20:43

piekara114 napisał(a):są boskie pustki na plaży, a dla mnie to ważniejsze niż lazury

To mamy tak samo :) . Jak są lazury to jest fajnie ale jak ich nie ma... też jest fajnie - byle nie było tłumów :cool: . A najlepiej żeby było tak jak końcem września 2019 na Lesbos :D .
Te piachowe plaże całkiem spoko są jak dla mnie. Woda wygląda na czystą a to najważniejsze.
Gorzej z tymi podwodnymi stworami 8O .
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 30.05.2020 20:02

piekara114 napisał(a)::D Polecam wyspę na spokojne wakacje z dala od tłumów. Ciekawa jestem Co masz już na swojej liście :D

Chodzi mi pogłowie poskakać po wyspach, z daleka od resortów, tłumów i miejsc z przewodników.
Jedna z możliwości to taka skakanka: http://www.gcmap.com/mapui?P=SKG-LXS-MJT-JKH-ATH&MS=wls&DU=km (Limnos, Lesbos, Chios). Między tymi wyspami latają miejscowe linie, w grę wchodzą też promy, a do Salonik i Aten da się w miarę tanio z Polski dolecieć lowcostami. Ale do 2021 r. sporo się, może jeszcze zdarzyć/zmienić.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.05.2020 23:33

Mnie się podoba wzgórze z zamkiem w Molivos - wygląda malowniczo.
Tą plażą też bym nie pogardziła - szczególnie w obecnych okolicznościach. :)
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 31.05.2020 10:30

piekara114 napisał(a):Osobiście trawa mi na plażach nie przeszkadza. Nie raz właśnie odczyszczałam fragment na przeciwko naszych ręczników, ale tu był spory pas na samej plaży, ale co gorsza także już w morzu jakiś metr w głąb było aż czarno...przejście przez to już nie wchodziło w rachubę, a ja naprawdę nic do trawy nie mam, bo uważam ją za część morza i plaży, ale tu można by było ciężarówką ją wywozić...

Fajnie, że zajrzałeś :D

Ta trawa na plaży to kidzina (w zasadzie to nie tylko trawa, lecz wszystkie organiczne szczątki z wody). Nie wiem jak w Grecji, ale w Polsce jest zakaz jej usuwania np. na plażach przy Zatoce Puckiej. Osobną sprawą jest , że "zahaczają" o nią różne śmieci i wtedy nie wygląda to za ciekawie.https://przyrodapolska.pl/kidzina/
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.06.2020 22:40

Wróciłam już do mojej południowopolskiej szarej i deszczowej rzeczywistości :( i mam dostęp do laptopa, więc moge odpowiedzieć, bo na tel. to cytowane jest męczące i utrudnione :roll:

Raphael napisał(a):
piekara114 napisał(a)::D Polecam wyspę na spokojne wakacje z dala od tłumów. Ciekawa jestem Co masz już na swojej liście :D
Chodzi mi pogłowie poskakać po wyspach, z daleka od resortów, tłumów i miejsc z przewodników.
Jedna z możliwości to taka skakanka: http://www.gcmap.com/mapui?P=SKG-LXS-MJT-JKH-ATH&MS=wls&DU=km (Limnos, Lesbos, Chios).
Bardzo fajna trasa Ci wyszła. Myślę, że spokojnie ciszę i spokój na tej trasie znajdziesz... Na zeszły rok myślałam o Limnos, ale godziny promów mnie zniechęciły.....

ZytaS napisał(a):Ta trawa na plaży to kidzina (w zasadzie to nie tylko trawa, lecz wszystkie organiczne szczątki z wody). Nie wiem jak w Grecji, ale w Polsce jest zakaz jej usuwania np. na plażach przy Zatoce Puckiej. Osobną sprawą jest , że "zahaczają" o nią różne śmieci i wtedy nie wygląda to za ciekawie.https://przyrodapolska.pl/kidzina/
Nie wiedziałam, że to lokalna nazwa. Na tej plaży nie zauważyłam jakiś większych śmieci w trawie, w ogóle na plażach na Lesbos było czysto pod tym względem, oczywiście coś się trafiło, jakieś pety czy zakrętki, czasami fragment worka, ale było tego bardzo bardzo mało...

Mikromir napisał(a):Tą plażą też bym nie pogardziła - szczególnie w obecnych okolicznościach. :)
:D Cieszę się teraz jak głupia, że nad Bałtykiem trafiła nam się piękna plaża i jeszcze pusta....
Obrazek

Obrazek

Mikromir napisał(a):Mnie się podoba wzgórze z zamkiem w Molivos - wygląda malowniczo.
I tam też w kolejnym odcinku się udamy :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.06.2020 07:39

Betee, ale chyba zdjęcie z plaży nie z 5.06 co nie? :)
Wczorja bowiem pizdzilo i lało

No chyba że Ty za Kołobrzegiem jesteś :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.06.2020 10:27

Zdjęcie dokładnie 3go czerwca z Gąsek, wybraliśmy się na wycieczkę. Byliśmy 5 dni i chcieliśmy przedłużyć o weekend pobyt lub przejechać gdzieś jeszcze, ale prognoza pogody nas totalnie zniechęciła. Jak o 3 w nocy zaczęło padać to od razu i ciągle ścianą deszczu, dobrze że trafiło się jakieś okienko ok godz. 9 i można było znośnie wnieść bagaże do samochodu..... Dziś już w domu i 24 st o 9 rano :D
Ostatnio edytowano 02.07.2020 08:42 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 06.06.2020 10:55

Gdzie nie pojedziesz tam piękna pogoda, CRO, GR, PL... fuksiara ...:)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.06.2020 11:36

Wyjazd nad Bałtyk przekładaliśmy 2 razy monitorując stale pogodę. Inaczej się nie da :D
W Cro raz we wrześniu pogoda mnie mocno rozczarowała... I była zgodna z prognoza....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Lesbos leniwie... - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone