Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuchnia chorwacka

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Finestra
Croentuzjasta
Posty: 470
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Finestra » 13.09.2005 15:36

:) :)
Finestra
Croentuzjasta
Posty: 470
Dołączył(a): 11.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Finestra » 13.09.2005 16:00

Ale masz ładną stronę, kosztowała mnóstwo pracy. Gratuluję.

Marcin
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.09.2005 18:18

aneta_jacek napisał(a):OK....
http://www.sasaneczka.eza.pl - tam klikamy na kuchnia chorwacka :)
Moze sie przydadza :)


Wspaniale opracowana strona.
Z całym szacunkiem jest to najlepsza amatorska strona na forum.
Można znależć na niej wszystko co dotyczy Chorwacji jak i zawiera szereg informacji kulinarnych.
Ocena końcowa pięć gwiazdek *****

Gratuluję i polecam wszystkim, nie tylko nowicjuszom ale i zatwardziałym cromaniakom.

Życzę Wam tyle samo udanych lądowań co i startów - w tej materii oczywiście.
Pozdrawiam.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 13.09.2005 21:35

Dzieki serdeczne Darku1 i Finestro ...... to bardzo mile co napisaliscie ale strona jest po to łasnie zeby słuzyc m.in nam, ludziom z Forum.

To jest tym bardziej motywujace zeby ... cos dalej robic ....
planuje napisac prawdziwy artykuł o trendach w kuchni Chorwackiej i cos o tym co mozna zjesc w Cro, z wzmiankami Cromaniakow o dobrych knajpach w popularnych miejscowosciach.
Pewnie potrwa to z ..... pół roku :)
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 13.09.2005 21:54

Podaje przepis na sałatke z paluszkow krabowych- :roll:

5 jajek ugotowanych na twardo pokrojonych w kosteczke.

Szczypiorek ile kto lubi,powinno byc duzo,pokrojony drobniutko

paczka paluskow krabowych,pokrojonych w dosc grube plasterki.

sól i pieprz do smaku.

majonez.

pysznosci podane w Chorwacjii.

smacznego
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 14.09.2005 09:34

WItajcie! Rankiem głodna, pierwszy raz tu zajrzałam i.... SUUUUUUUPER! Na sasankową stronę też zajrzałam - no dzięęęęki! Super!!! I wakacje mamy jesienią... I pomysły kulinarne na spotkania przy oglądaniu fotek z Bałkanów!
dziękuje raz jeszcze wszystkim papa
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 09.11.2005 12:42

ostatnio szukajac info o kuchniach balkanskich
przyjaciel "google" zanioslo mnie na inne forum .....

www.sys21.de

Jest to tematyczne forum o zarciu i maja tam sporo fajnych przepisow rodem i korzeniami w kuchni balkanskiej.

Moze komus sie przyda a przy tym ..... jest blizniaczo podobne do naszego :) .... tylko mniej na nim jadu na pierwszy rzut oka ;)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 04.12.2005 12:42

Chorwacki smak ... u Makłowicza :D
Aż mnie miły dreszczyk po plecach przeszedł ;-)
Akurat robią "nioki po roztoczańsku" :-)

Ja chcę do Chorwacji !!! :D
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 04.12.2005 13:01

Tydzień temu był u Makłowicza "smak Istrii" a za tydzień będzie "smak Zagrzebia".
Ja czekam na smak z Dalmacji, smak Hvaru, smak Braci, smak Dubrovnika.... tylko nie wiem czy takie z Chorwacji wyprodukowali?! ale czekam,

Pozdrawiam,
Aśka

PS. Na razie nagrywam i oblizuję się smakiem, ...ten prsut... mniam
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 04.12.2005 14:28

http://kuchnia.mckornik.com/

strona z przepisami Makłowicza, pewnie niedługo bedą tez dania chorwackie :)

A.
Smak Europy
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 31.01.2008
Z potrzeby wytłumaczenia Volumena

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smak Europy » 31.01.2008 21:12

Amelka napisał(a):Volumenku drogi,
zajrzałam teraz do przepisu na sarme, bo to sezon wlasnie na nią (w Chorwacji jak wiesz jada sie sezonowo i prośba o sarme w lecie może wywolać zdziwienie na twarzach Chorwatów, choc ja czasem gwałce moja ukochana teściowa na moje ulubione dania poza sezonem, co też robi, ale zawsze zastrzega, ze to nie będzie smakować tak jak w odpowiedniej porze roku - i to byl przegadany przerywnik;)
Wracajac do sarmy - na końcu piszesz o dodaniu sosu pomidorowego, a mnie nigdy nie zdarzylo sie jadac sarmy z sosem pomidorowym. Za to w garze, w ktorym gotuja sie sarma poza smakowitymi kawalkami wędzonki jest takze poszatkowana kiszona kapusta - ta reszta, ktora zostaje z glowki po zawinieciu golabkow. Tak wiec "gołabki" sa podawane wraz z takim jakby kapusniakiem, w głebokim talerzu.
Ale moze to zagrebačka odmiana sarmy :)
Dobar tek!
Amelka


Kolega Volumen pisze, że znalazł taki przepis w necie. Myślę, że mogłem się przyczynić do tej sytuacji. Z tego też powodu czuje się w obowiązku stanięcia w Jego obronie.
Na mojej stronie, znajdują się tam przepisy chorwackie głównie, zamieściłem przepis z tym nieszczęsnym sosem pomidorowym. Otrzymałem go od pewnego dalekiego znajomego, pochodzi on ze "starej" polsko-chorwackiej rodziny mieszkającej w Chorwacji. Myślę, że ten sos może być elementem spolszczenia przepisu. To seniorka rodu jest polką i mogła wnieść aspekt naszych gołąbków do tego przepisu.
Tak więc, jeśli to rzeczywiście ja się przyczyniłem do tego drobnego zamieszania - przepraszam. Z drugiej strony myślę, że to ciekawe zjawisko takie mieszanie się wzajemne kultur.
Amelka
Croentuzjasta
Posty: 199
Dołączył(a): 17.02.2003
Re: Z potrzeby wytłumaczenia Volumena

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amelka » 01.02.2008 16:03

[/quote]
Kolega Volumen pisze, że znalazł taki przepis w necie. Myślę, że mogłem się przyczynić do tej sytuacji. Z tego też powodu czuje się w obowiązku stanięcia w Jego obronie.
Na mojej stronie, znajdują się tam przepisy chorwackie głównie, zamieściłem przepis z tym nieszczęsnym sosem pomidorowym. Otrzymałem go od pewnego dalekiego znajomego, pochodzi on ze "starej" polsko-chorwackiej rodziny mieszkającej w Chorwacji. Myślę, że ten sos może być elementem spolszczenia przepisu. To seniorka rodu jest polką i mogła wnieść aspekt naszych gołąbków do tego przepisu.
Tak więc, jeśli to rzeczywiście ja się przyczyniłem do tego drobnego zamieszania - przepraszam. Z drugiej strony myślę, że to ciekawe zjawisko takie mieszanie się wzajemne kultur.[/quote]

Ależ nie musisz bronić Volumena :)) My sie nie spieralismy, tylko tworczo wymienialismy informacje :)
Twoje wytlumaczenie do sosu pomidorowego brzmi bardzo logicznie i mysle, ze jest polskim wkladem w kuchnie chorwacka! Mieszanie kultur popieram (nawet czynnie :)), ale sarme wole w wersji bez pomidorow :))
Pozdrawiam
Smak Europy
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 31.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smak Europy » 05.02.2008 14:36

Amelko, może więc mogłabyś zdobyć dla mnie jakieś nowe przepisy, które mógłbym zamieścić na swojej stronie. Nie narażając się na "potencjalną krytykę" o nieautentyczności?
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 05.02.2008 21:25

Czy ktoś wie jak robi się chorwacką kapustę kiszoną ?
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 05.02.2008 21:56

AndrzejJ. napisał(a):Czy ktoś wie jak robi się chorwacką kapustę kiszoną ?


W ten sam sposob jak polska.
Kapusta+sol+woda
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kultura chorwacka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kuchnia chorwacka - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone