Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRK czy ZADAR .. albo NIN

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gagata
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.12.2018
KRK czy ZADAR .. albo NIN

Nieprzeczytany postnapisał(a) gagata » 28.12.2018 13:51

Witam, jestem początkująca jesli chodzi o wczasy - więc potrzebuję pomocy :)
Planujemy wybrać się do Chorwacji z znajomymi i 4 dzieci (do 5lat ) i od razu moje pytanie :
1. Lepiej koniec czerwca czy koniec lipca
2. KRK czy Zadar pod kątem dzieci - chcemy zeby spokojnie się kąpały, zeby nie było zbytnio fal - rozumiecie pobyt z dziecmi.
Mam nadzięję, że coś pomozecie b ja juz mam taki mętlik w głowie :(
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107650
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.12.2018 14:23

gagata napisał(a):Witam, jestem początkująca jesli chodzi o wczasy - więc potrzebuję pomocy :)
Planujemy wybrać się do Chorwacji z znajomymi i 4 dzieci (do 5lat ) i od razu moje pytanie :
1. Lepiej koniec czerwca czy koniec lipca
2. KRK czy Zadar pod kątem dzieci - chcemy zeby spokojnie się kąpały, zeby nie było zbytnio fal - rozumiecie pobyt z dziecmi.
Mam nadzięję, że coś pomozecie b ja juz mam taki mętlik w głowie :(

Witam.
Jeśli ma być taniej, to koniec czerwca.
Krk to wyspa, jest sporo miasteczek nadających się na pobyt z dziećmi.
Poczytaj wątki o wyspie Krk.
Zadar to spore miasto, nie na wakacje.
Trzeba wybierać miejsce na pobyt w okolicznych mniejszych miasteczkach.

Dzieci do 5 lat trzeba pilnować w kąpieli morskiej nawet bez fal.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 28.12.2018 14:27

Jak wyżej. Zadar fajny jako cel jednodniowego wypadku, ale okolica taka sobie, taka mało "chorwacka". Może Pasman albo Ugljan naprzeciwko? Nie byłem ale ludzie sobie chwalili.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2018 14:35

Z tych dwóch zdecydowanie wyspa Krk i cicha miejscowość z fajną plażą dla dzieci i małym porcikiem Stara Baska. W pobliżu kilka super plaż.
Zajrzyj do mojej relacji z wyspy KRK może pomoże ocenić czy tego szukacie. Jest tam i Stara Baska i Baska i kilka innych miejscowości :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.12.2018 14:52

gagata napisał(a):Planujemy wybrać się do Chorwacji z znajomymi i 4 dzieci (do 5lat ) i od razu moje pytanie :
1. Lepiej koniec czerwca czy koniec lipca
2. KRK czy Zadar pod kątem dzieci - chcemy zeby spokojnie się kąpały, zeby nie było zbytnio fal - rozumiecie pobyt z dziecmi.
Mam nadzięję, że coś pomozecie b ja juz mam taki mętlik w głowie :(

1. J.w., czyli zdecydowanie lepiej - taniej, mniej tłumnie - koniec czerwca.
2. Jeśli macie takie maluchy, może rozważycie jeszcze wyspę Rab - jest tam wiele plaż odpowiednich dla małych dzieci, także piaszczystych. Polecam osobne wątki o tym na forum.
Co do Zadaru - j.w. - raczej nie nadaje się na stacjonarny pobyt, to po prostu spore miasto ze starówką i portem, można je zwiedzić, ale nie chciałabym tam stacjonować. Jeśli są dzieci, można zrobić w necie i na forum rekonesans na temat Ninskiej Laguny i okolicznych plaż - piasek dla maluchów. Ta okolica, czyli Dalmacja Północna jest ok jeśli chcesz zwiedzać (Zadar, Nin, Szybenik, wodospady Krka, rejs na Kornati, etc.), jednak plaże, poza nielicznymi wyjątkami (jak niektóre na wyspie Pag, okolice Ninu choć czasem tam wieje od Velebitu) są nieciekawe.
Wyspa Krk - jeśli wybieracie koniec czerwca, a nie lipiec, i niestraszna Wam spora liczba ludzi na plaży, można zastanowić się nad Bašką. Jest malowniczo położona w zatoce, ma fajną żwirkową plażę (najlepiej dalej od centrum i tłoku, można mieszkać w dzielnicy Zarok), pod kątem stacjonowania z dziećmi ok. W samym Krku będziecie musieli uważnie wybierać położenie kwatery, są tam różne plaże, nie zawsze ok dla takich maluchów. Jeśli lubicie duuużo spokoju, można rozważyć też Starą Baškę, moje ulubione miejsce na Krku - ale to mała wioska na końcu świata, nie każdy to lubi. Dla mnie to było jedyne do zaakceptowania miejsce na tej wyspie, kwintesencja tego, co na niej najlepsze.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.12.2018 15:13

Mikromir napisał(a):... można rozważyć też Starą Baškę, moje ulubione miejsce na Krku - ale to mała wioska na końcu świata, nie każdy to lubi. Dla mnie to było jedyne do zaakceptowania miejsce na tej wyspie, kwintesencja tego, co na niej najlepsze.
Wiesz, że podzielam Twoją opinię nt. SB :) Zaciszne miejsce na końcu świata i jest tam naprawdę mało ludzi. Do cywilizacji nie problem podjechać mając auto.
Baśki nie polecam mimo wszystko nawet końcem czerwca, tłum, tłum i jeszcze raz tłum jest tam od początku czerwca, mimo to ma swoich wielbicieli. Jedni wolą na urlop ciche dziury a inni kurorty ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.12.2018 15:49

gusia-s napisał(a):
Mikromir napisał(a):... można rozważyć też Starą Baškę, moje ulubione miejsce na Krku - ale to mała wioska na końcu świata, nie każdy to lubi. Dla mnie to było jedyne do zaakceptowania miejsce na tej wyspie, kwintesencja tego, co na niej najlepsze.
Wiesz, że podzielam Twoją opinię nt. SB :) Zaciszne miejsce na końcu świata i jest tam naprawdę mało ludzi. Do cywilizacji nie problem podjechać mając auto.
Baśki nie polecam mimo wszystko nawet końcem czerwca, tłum, tłum i jeszcze raz tłum jest tam od początku czerwca, mimo to ma swoich wielbicieli. Jedni wolą na urlop ciche dziury a inni kurorty ;)

No właśnie... Autorka wątku chyba podała nam za mało informacji, żeby można było naprawdę dobrze doradzić. Przecież oprócz plaż odpowiednich dla dzieci istnieją jeszcze inne wakacyjne oczekiwania - także dorosłych. :wink:
gagata
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.12.2018
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) gagata » 29.12.2018 09:12

Dziekuje za odpowiedzi :) DObrze , ze Was spytalam bo ja sklanialam sie ku miejscowosci ZADAra a dokladnie NIN - ponoc sa plytkie plaze. Jedziemy jakby nie patrzec z maluchami wiec zalezy nam na jakies spokojnej wodzie i plytkiej.
CO do naszych oczekiwan to nnam wystarczy tylko to ze nie bedzie tlumow ;] Chcemy cos pozwiedzac chociaz jak wiadomo z dziecmi bywa roznie wiec moze sie okazac ze caly urlop spedzimy na plazy.
Druga rzecz , ze interesuje nas tylko polnocna Chorwacja ( i tak boimy sie drogi z dzieciakami ;] ) , stad decyzja by byc tam jak najszybciej.
Odpowiadajac na Wasze pytania to w czerwcu nie bedzie za chlodno ? co prawda to ostatni tydzien czerwca
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.12.2018 13:10

Co do pogody to loteria. Zazwyczaj czerwiec jest już ciepły ale akurat ostatnie 2 lata końcówka czerwca była deszczowa i pochmurna. W tym roku może będzie inaczej :)

Mnie okolice i plaże Ninu nie przekonują, owszem płytko ale woda mętna, piach błotnisty, Jadran jak bajoro. Moim zdaniem tam jest po prostu brzydko :(
Samo miasteczko warto odwiedzić ale nic więcej.

Już wielu rodziców potwierdziło, że ich pociechy znakomicie odnalazły się na plażach z kamykami, które można np. rzucać do wody, malować farbkami czy kredkami, wkładać do wiaderek i usypywać kopce itp. :mrgreen:
Plaża w Starej Baśce nadaje się dla dzieci, są tam kamyki i żwirek a i cień się znajdzie. Końcem czerwca czy nawet w pierwszej połowie lipca nie będzie tłoczno.
post-7016-0-96634200-1487536653.jpg


Do zwiedzania na luzie na pewno warto odwiedzić miasto KRK, Vrbnik, Baska.
EwelkaSterka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.12.2018
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwelkaSterka » 29.12.2018 17:16

Cóż za piękne widoki i plaża. Czy jakieś namiary na pewne kwatery przy tej plaży?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.12.2018 17:35

Myślę, że trudno przewidzieć zarówno czerwcową, jak i lipcową pogodę - w ostatnich latach to loteria. Kiedyś byłam na Krku na przełomie czerwca / lipca i rzeczywiście dość często popadało - ale nie przez tydzień bez przerwy, jak mi się przydarzyło nad Bałtykiem. Po prostu trochę popadało i znów wyszło słońce. Innym razem pod koniec lipca w Dalmacji widziałam podobną pogodę. Zresztą w tym roku nawet na Peloponezie w Grecji przez ostatni tydzień lipca codziennie po południu nadchodziły deszczowe chmury i przelotne burze, choć statystycznie nie powinno ich być aż tyle. Nie do przewidzenia, ale na pewno lepiej niż na polskim wybrzeżu.

Co do Starej Baški, trzeba tam trochę uważać, żeby apartament nie był za wysoko, bo wtedy powrót z plaży będzie trochę jak w Breli. :wink: No i apartament musi mieć parking w zestawie, inaczej jest problem - dzięki temu jednak niewielu tam przyjezdnych. Wskazane bardzo wczesne rezerwacje - ciężko tam o apartamenty last minute, domów niezbyt dużo, a chętnych na to urokliwe miejsce wiele. Miejscowość jest dość długa, plaże na konkretnych odcinkach mogą się nieco różnić wielkością / rodzajem kamieni, dnem, głębokością. Ale na pewno jest malowniczo i spokojnie, choć nie wiem, jak bywa w samym szczycie sezonu. Ogólne wrażenie - tak trochę jakby się było jednocześnie na Pagu i Hvarze. :oczko_usmiech: Dotyczy tylko SB, nie całego Krku.

Paradoksalnie, w czasie pobytu na Krku najbardziej podobało mi się miasto... Rab na Rabie (popłynęliśmy na fishpicnic). :mrgreen:

Poniżej kilka zdjęć z SB.
Załączniki:
aP1270545.jpg
aP1280391.JPG
aP1280291.JPG
aP1280296.JPG
aP1280081.JPG
aP1280077.jpg
aP1270565.JPG
aP1270537.JPG
aP1280370.JPG
aP1280190.JPG
aP1280177.JPG
aP1280172.JPG
aazagP1280153.jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.12.2018 18:06

Dla równowagi poniżej kilka starszych zdjęć piasku z dzielnicy Nin - Ždrijac.
W przeciwieństwie do SB, tu raczej jest w miarę płasko, co ułatwia poruszanie się z wózkiem dziecięcym. Jednak jeśli ma się pecha, można z kolei trafić na silny wiatr od Velebitu - a wtedy z dziećmi lepiej uciekać na bardziej zaciszne plaże.
Załączniki:
aP7140668.jpg
aP7140667.jpg
aP7140673.JPG
aP7140661.JPG
aP7140649.JPG
aP7140645.jpg
angrius
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 28.07.2013
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) angrius » 29.12.2018 20:14

Witam. Też jestem zainteresowany wyjazdem na Krk. Mam pytanie o SB. Jakie są tam plaże? Zależy mi na drobnym zwirku ze względu na 1,5 i 4,5 roczne dzieci. Która plaża jest najlepsza? Druga dla mnie ważna rzecz to dojazd do plaży. Czy da się podjechać autem np z dalszej kwatery? Gdyby się nie udało znaleźć czegoś blisko.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2018 20:24

Jak chcesz blisko Zadaru to może wyspa Vir dojazd mostem. Na pewno będzie taniej niż na Krk. No i jest tam płasko i płytko... Na forum jest relacja z tej wyspy i to z tego roku: vir-sierpien-2018-michal-t54573.html?hilit=vir
Można też popatrzeć na miejscowości poniżej Zadaru (do Sibenika) - w odległości, czasie dojazdu różnica prawie nie odczuwalna...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107650
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.12.2018 20:27

angrius napisał(a):Witam. Też jestem zainteresowany wyjazdem na Krk. Mam pytanie o SB. Jakie są tam plaże? Zależy mi na drobnym zwirku ze względu na 1,5 i 4,5 roczne dzieci. Która plaża jest najlepsza? Druga dla mnie ważna rzecz to dojazd do plaży. Czy da się podjechać autem np z dalszej kwatery? Gdyby się nie udało znaleźć czegoś blisko.

https://www.starabaska.pl/index.html

https://www.google.com/search?client=fi ... +apartmani
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone