Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRK czy ZADAR .. albo NIN

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 29.12.2018 21:30

angrius napisał(a): Która plaża jest najlepsza?

Powiem raczej, która nie była najlepsza dla małych dzieci - Barčica:
http://www.beachrex.com/en/croatia/kvar ... ch-barcica
W wielu miejscach było tam utrudnione wejście do wody ze względu na spore, niefajne kamienie.

aP1280368.jpg


Poza nią raczej ok. Przynajmniej na tych kawałkach plaży, które odwiedziłam.

angrius napisał(a):Druga dla mnie ważna rzecz to dojazd do plaży. Czy da się podjechać autem np z dalszej kwatery? Gdyby się nie udało znaleźć czegoś blisko.

Dojazd jest ewentualnie tylko do portu - jeśli znajdziesz tam jakieś wolne miejsce parkingowe. Czyli zostaje Ci ewentualnie plaża przy porcie. Nieco większy parking jest na tyle daleko od plaży, że nie ma to sensu. Popatrz na ukształtowanie terenu, mapę, zdjęcia - tam nie ma drogi wzdłuż plaży na całej długości SB, droga leci wysoko. To jest nawet plus, bo nic Ci nie jeździ nad głową, no i przyjezdni nie docierają na wiele z tych plaż. Zatrzymuje ich Oprna, dalej za wsią Žala, ewentualnie plaża w porcie. Trudno o spory parking blisko plaży.
Dlatego dobrze jest mieć apartament w miarę blisko plaży, niekoniecznie przy porcie, no i nastawić się jednak na nieuniknione schody - kwestia tylko ile ich będzie... Tu byłoby w miarę ok:

abP1270960.jpg


...choć ja mieszkałam w okolicy kościoła:

aP1280194.JPG


aP1270956.JPG


Do plaży było mocno z górki:

aP1270568.jpg


aP1270522.JPG


aP1270523.JPG


aP1270562.jpg


aP1270527.jpg


Za to zaraz za najbliższą plażą, czyli tą:

aP1270549.jpg


aP1270550.jpg


były świetne małe plaże, do których mogliśmy dotrzeć przy pomocy małego pontonu dla niepływających - odludne, kameralne i idealne dla nas zakątki z super kamyczkami (Gosia pokazała je w relacji) - i to właśnie było w tamtym miejscu najlepsze:

abP1280136.jpg


aP1280089.JPG


aP1280097.JPG


aP1280112.JPG


W ogóle sporo tam kameralnych miejsc między wielkimi głazami wzdłuż wybrzeża w SB. Oczywiście dalej od portu, na którym wielu odwiedzających SB się zatrzymuje i tam plażuje - a to nie cały urok tego miejsca.
EwelkaSterka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.12.2018
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwelkaSterka » 30.12.2018 09:42

Czy te kwatery w okolicach Kościoła godne polecenia? To ze z górki to do przeżycia tylko proszę o informację jaki odcinek z kwatery na plażę? Czy jakieś namiary mogę prosić?
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.12.2018 11:21

Danusia te Twoje zdjecia Starej Baśki bardzo zachęcają :wink: kiedyś będę musiała poważnie przyjżeć się tematowi :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.12.2018 14:46

wiolek_lp napisał(a):Danusia te Twoje zdjecia Starej Baśki bardzo zachęcają :wink: kiedyś będę musiała poważnie przyjżeć się tematowi :D

Wiola, ewentualnie jak będziesz się kiedyś spieszyć i szukać miejsca na krótki pobyt blisko Polski. Albo na chwilę po drodze z Dalmacji. :wink: Stara Baška jest ok, ale reszta wyspy nie dorówna Hvarowi, Bračowi czy Korčuli. Na Krku masz fajną jedną wioskę z okolicami, na Hvarze całą wyspę. :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.12.2018 15:04

EwelkaSterka napisał(a):Czy te kwatery w okolicach Kościoła godne polecenia? To ze z górki to do przeżycia tylko proszę o informację jaki odcinek z kwatery na plażę? Czy jakieś namiary mogę prosić?


Dom był w granicach 150-200m od plaży.
Czy godny polecenia? A bo ja wiem... :roll: Jeśli ktoś ma niezbyt wysoki budżet i równie niewielką wrażliwość na względy estetyczne, to może tak. :oczko_usmiech: Mieszkałam w Elizabecie:
https://www.google.com/maps/place/Apart ... 14.6856656
https://www.tripadvisor.com/VacationRen ... ounty.html
Stary, wielopoziomowy rybacki domek, z tarasem na dachu, wyremontowany, prosty, z miejscem parkingowym przy kościele. Ich stronę z cennikiem łatwo sobie wygooglasz: Elizabeta, Stara Baska 23.

Dla osób o większej wrażliwości estetycznej - wokół znajdzie się kilka ładniejszych apartamentów, nawet na zalinkowanej wyżej googlemap, z opiniami, namiarami, więc całkiem w ciemno nie wybierasz. W ostateczności można napisać do agencji Žala w SB, ale wtedy płacisz też pośrednikowi.

aP1280050.JPG
Widok z tarasu.


aP1280035.jpg
Widok z tarasu.
EwelkaSterka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.12.2018
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwelkaSterka » 30.12.2018 17:59

Dziękuję za odpowiedź. Może źle szukam ale bardzo mało jest kwater w Starej Basce. Wolalabym jednak bez pośredników jednak :) Na Google znalazłam parę lokali tyle ze bez stron internetowych a nawet bez maili. Tylko nr telefonu a nie wiem czy się przez telefon dogadam. No ale napisałam juz mail do Elizabeth zobaczymy co odpiszą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107663
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.12.2018 18:55

EwelkaSterka napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Może źle szukam ale bardzo mało jest kwater w Starej Basce. Wolalabym jednak bez pośredników jednak :).

Mało kwater, bo SB to mała miejscowość.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.12.2018 19:27

EwelkaSterka napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Może źle szukam ale bardzo mało jest kwater w Starej Basce. Wolalabym jednak bez pośredników jednak :) Na Google znalazłam parę lokali tyle ze bez stron internetowych a nawet bez maili. Tylko nr telefonu a nie wiem czy się przez telefon dogadam. No ale napisałam juz mail do Elizabeth zobaczymy co odpiszą.

Na ile osób ten apartament? Podeślę Ci jeszcze pewien kontakt na PW - dla nas miejsce okazało się za małe, ale może dla Was będzie ok.
Możesz też wybrać z listy ap. na stronie TZ Punat te, które znajdują się w SB i napisać na podane maile, o szczegóły można wtedy pytać bezpośrednio gospodarzy. Namiarów jest tam niemało.
http://www.tzpunat.hr/en/tourist-offer/ ... mmodation/
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.12.2018 20:21

piekara114 napisał(a):Jak chcesz blisko Zadaru to może wyspa Vir dojazd mostem.

Można się też poważnie zastanowić nad Pagiem... Poza głównymi miastami jest tam trochę spokojnych miejsc... 8) Np. Dubrava, Sv. Marija - niby jest trochę schodków, za to bardzo przyjemne plaże. Tylko jak w SB - o apartamenty nieco trudniej... Ale da się je znaleźć przy pewnym zaangażowaniu.
EwelkaSterka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.12.2018
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwelkaSterka » 30.12.2018 21:03

Apartament ma być dla 4 osób - 2 dorosłych i 2 dzieci lat 11 i 2. Spokojnie nasza 2 latka może spać z nami. Dzięki za pomoc
TomekRZ
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 18.01.2015
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomekRZ » 01.01.2019 22:42

Witam!
Czy jest ktoś w stanie określić (najlepiej za pomocą fotografii) ilość turystów w Basce we wrześniu?
Czy nie ma już tych wielkich tłumów?
gagata
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.12.2018
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) gagata » 03.01.2019 16:22

Dzieki za odp. Po na mysle , zdecydowalismy się na NIN , plaza w miare blisko, stąd bedziemy mieli baze wypadową do zwiedzania :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.01.2019 16:35

gagata napisał(a):Dzieki za odp. Po na mysle , zdecydowalismy się na NIN , plaza w miare blisko, stąd bedziemy mieli baze wypadową do zwiedzania :)

W takim razie, oprócz odwiedzenia miejsc oczywistych w tej okolicy, polecam wycieczkę z plażowaniem na wyspę Pag: miasto Pag + pływanie gdzieś w Sv. Mariji za Bošaną. Do tych plaż powinny prowadzić w miarę wygodne schodki:
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... h-delfinka
http://www.beachrex.com/en/croatia/dalm ... ch-dubrava
Latem jest tam naprawdę pięknie, żal byłoby nie poczuć wyspiarskiego klimatu... 8)
50-plaz-paga-t54499-315.html#p2023926
gagata
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.12.2018
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) gagata » 04.01.2019 11:55

Bardzo dziękuję, byłabym wdzieczna wlasnie za takie onformacje co by tu jeszcze zwiedzic w miare blisko NIN. Jakie wyspy itp. Oczywiscie w planach wodospady :)
gagata
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.12.2018
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) gagata » 04.01.2019 12:08

Czy jest sens brac rowery ? bedzie gdzie jezdzic ? :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KRK czy ZADAR .. albo NIN - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone