Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRK czy ZADAR .. albo NIN

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.01.2019 12:15

gagata napisał(a):Bardzo dziękuję, byłabym wdzieczna wlasnie za takie onformacje co by tu jeszcze zwiedzic w miare blisko NIN. Jakie wyspy itp. Oczywiscie w planach wodospady :)
Poczytaj kilka relacji z okolic (wpisz w wyszukiwarkę np. Nin, Zadar) i zobaczysz co ludzie w okolicy zwiedzali i będziesz mogła wybrać z długiej listy miejsca, które Wam pasują....
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 04.01.2019 12:27

gagata napisał(a):Czy jest sens brac rowery ? bedzie gdzie jezdzic ? :D

W zeszłym roku chcieliśmy wziąć koniecznie rowery na KRK, (konkretnie CIZICI - super miejsce, ciche i spokojne, malutka zatoczka - bardzo płytka, pieruńsko ciepła woda - ale bajoro ze względu na obecność tam błota.)
No i ostatecznie dwa dni przed wyjazdem zrezygnowaliśmy z rowerów - i to była dobra decyzja,
jednak przewyższenia na KRK i upał na jaki trafiliśmy - sprawiał, że zapewne więcej niż raz tych rowerów byśmy nie użyli ;)
Jest bardzo fajna relacja z wyprawy rowerowej po KRK - musisz poszukać w google - ona nas przekonała, że jednak amatorskie pedałowanie po KRK, to ciut słaby pomysł zwłaszcza w tej części gdzie my byliśmy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.01.2019 14:56

gagata napisał(a):Bardzo dziękuję, byłabym wdzieczna wlasnie za takie onformacje co by tu jeszcze zwiedzic w miare blisko NIN. Jakie wyspy itp. Oczywiscie w planach wodospady :)

Wyspy: Pag, Rab
gagata napisał(a):Czy jest sens brac rowery ? bedzie gdzie jezdzic ? :D

W okolicach Nin jest płasko.
https://visitnin.com/hr/biciklizam/

Trasy są w PDF z mapką, które łatwiejsze nie wiem.
(dzieci macie małe, więc foteliki wskazane)
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 04.01.2019 15:45

gagata napisał(a):Dzieki za odp. Po na mysle , zdecydowalismy się na NIN , plaza w miare blisko, stąd bedziemy mieli baze wypadową do zwiedzania :)


Jakbyś jeszcze szukała to my w 2018 byliśmy https://atonapartmani.eu/en/. Bardzo fajne wakacje. Mała mieścina ale wszystko na miejscu.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 04.01.2019 15:48

gagata napisał(a):Czy jest sens brac rowery ? bedzie gdzie jezdzic ? :D


Wg mnie mnie ma sensu targać rowerów. Niestety bezpiecznych ścieżek w Chorwacji praktycznie brak.
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 07.01.2019 12:51

toomas napisał(a):
gagata napisał(a):Czy jest sens brac rowery ? bedzie gdzie jezdzic ? :D


Wg mnie mnie ma sensu targać rowerów. Niestety bezpiecznych ścieżek w Chorwacji praktycznie brak.


Akurat z Ninu do Zadaru prowadzi ścieżka rowerowa, asfaltowa, wzdłuż głównej drogi. Miejscami może wąska, ale dobrze, że jest, bo jadąc z Zadaru do Kozino po drodze samochodowej zostaliśmy strąbieni. Także lepiej się tej ścieżki trzymać. :P
W okolicy Ninu jest w miarę płasko, więc jeśli lubicie wycieczki rowerowe to ja bym na Waszym miejscu wzięła.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: KRK czy ZADAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 08.01.2019 08:45

ewula91 napisał(a):
toomas napisał(a):
gagata napisał(a):Czy jest sens brac rowery ? bedzie gdzie jezdzic ? :D


Wg mnie mnie ma sensu targać rowerów. Niestety bezpiecznych ścieżek w Chorwacji praktycznie brak.


Akurat z Ninu do Zadaru prowadzi ścieżka rowerowa, asfaltowa, wzdłuż głównej drogi. Miejscami może wąska, ale dobrze, że jest, bo jadąc z Zadaru do Kozino po drodze samochodowej zostaliśmy strąbieni. Także lepiej się tej ścieżki trzymać. :P
W okolicy Ninu jest w miarę płasko, więc jeśli lubicie wycieczki rowerowe to ja bym na Waszym miejscu wzięła.


Masz rację, ta ścieżka to dobry aczkolwiek nieliczny przykład. Niestety jest ona tylko przy głównej trasie. Zjazd gdziekolwiek w bok powoduje, że musisz jechać po drodze a te w Chorwacji najczęściej nie mają poboczy i są dość niebezpiecznie dla rowerzystów.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
KRK czy ZADAR .. albo NIN - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone