Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bałkańska pętla

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 03.04.2012 18:26

Z Vrbnika postanawiamy pojechać na plażę. Szwendamy się już po wyspie dobre kilka godzin. Za nami Omišalj, Voz, Biserujka, Čižići i Vrbnik. Przy starówce we Vrbniku widzimy mapę z zaznaczonymi plażami, które znajdują się w pobliżu miasteczka. Są nawet zdjęcia. Nam spodobała się plaża Potovosce. Aby się tam dostać, trzeba skierować się w stronę Krku i przy wyjeździe z Vrbnika, koło winiarni "Katunar", skręcić w lewo.
Obrazek

Droga asfaltowa, potem chyba przez chwilę szutrowa (tego nie jestem pewien), następnie znów asfalt. Zjazd do ukrytej zatoczki stromy i wąski. Wyminąć się z wracającymi już z plaży samochodami niełatwo. Parking (a jakże!) płatny. Przy drodze stoi parkingowy i pobiera opłatę (30 kun za dzień, 15 za popołudnie). Punkt pobierania opłat usytuowany sprytnie ;), spory kawałek nad plażą. Gdybyście na przykład uznali, że za drogo, nie ma możliwości zawrócenia. Trzeba zjechać na parking przy plaży i tam zawrócić. Chłopak kasuje 15 kun i dobrodusznie zastrzega, że jeśli nie zmieścimy się na parkingu i zrezygnujemy z plażowania, przy wyjeździe odda nam pieniądze. No tak, czyli kameralnie nie będzie...

I rzeczywiście. Parking jest duży, ale bardzo zatłoczony. Udaje nam się jednak znaleźć kawałek miejsca między dwoma autami i jakoś upychamy tam nasz pojazd. Do plaży bliziutko. Okazuje się, że jest tu też bar oraz toaleta. Ludzi masa!
Obrazek

Auta stoją przy samej plaży.
Obrazek

Kurczę, mała zatoczka z dala od miasta i zabudowań, a taki tłok. Szkoda, bo sama zatoczka bardzo ładna. W sieci znalazłem na przykład taką fotkę. Ciekawe, w jakim terminie było tam tak pusto.
Obrazek

Teraz, mimo pory późnopopołudniowej, plażowiczów wciąż wielu (najwięcej chyba Włochów).
Obrazek

Woda superprzeźroczysta, kąpielisko wydzielone bojkami.
Obrazek

Sporo dzieciaków, te włoskie często bardzo krzykliwe :?.
Obrazek

Na plaży małe kamienie (gdzieniegdzie wyziera spomiędzy nich ziemia), w wodzie duże głazy. Ze dwa razy przenosimy się z ręcznikiem na lewą stronę plaży, uciekając przed pełznącym po plaży cieniem.
Obrazek

Za Kanałem Vinodolskim spore kvarnerskie miejscowości, które nie wydają się zbyt urokliwe (Novi Vinodolski, Selce czy widoczna na zdjęciu Crikvenica). Nad nią góry Velika Kapela.
Obrazek

Słońce nieuchronnie zachodzi. Plaża Potovosce z góry, już niemal całkowicie w cieniu.
Obrazek

Ogólnie całkiem tu sympatycznie, tyle że tłoczno i głośno (może mieliśmy pecha?).
Ostatnio edytowano 07.04.2012 12:09 przez Krzychooo, łącznie edytowano 1 raz
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 713
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 04.04.2012 16:51

Plaża rzeczywiście bardzo przyjemna. Szkoda, że tyle ludzi, ale Włosi akurat w sierpniu mają chyba główny sezon urlopowy. Czekamy na resztę relacji ;)
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 04.04.2012 18:12

No tak, Włochów maaaaasa. Spotkałem się z opinią, że najwyższy sezon kończy się około połowy sierpnia. Tymczasem z Krku wyjeżdżaliśmy 24 sierpnia, a Italiano nie odpuszczali ;).

Prawdę mówiąc, trochę mnie wkurzało to, że wskutek wielkiej liczby włoskich turystów kelnerzy witali nas w knajpach w Krku po włosku, a menu też dostawaliśmy w tym języku (choć włoskiej urody to ja nie posiadam ;)).
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.04.2012 19:00

Krzychooo napisał(a):No tak, Włochów maaaaasa. Spotkałem się z opinią, że najwyższy sezon kończy się około połowy sierpnia. Tymczasem z Krku wyjeżdżaliśmy 24 sierpnia, a Italiano nie odpuszczali ;).

W sierpniu, 80 % to Włoch i Niemiec. KRK opuszczany jest, przy dobrej pogodzie, z końcem pierwszego tygodnia września. Dopiero w drugim tygodniu września czuć luz, oczywiście nie jest to regułą. W 2007 r. (słaba pogoda) to już w ostatnim tygodniu sierpnia ludzie "uciekli".
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 713
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 04.04.2012 19:16

woka napisał(a):W sierpniu, 80 % to Włoch i Niemiec. KRK opuszczany jest, przy dobrej pogodzie, z końcem pierwszego tygodnia września. Dopiero w drugim tygodniu września czuć luz, oczywiście nie jest to regułą. W 2007 r. (słaba pogoda) to już w ostatnim tygodniu sierpnia ludzie "uciekli".


A jak czerwiec? w zeszłym roku byliśmy w czerwcu nad Balatonem i było pusto, prawie wcale Niemców. Mam nadzieję, że podobnie jest z Krk :)
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.04.2012 20:30

ziemniak napisał(a):A jak czerwiec? w zeszłym roku byliśmy w czerwcu nad Balatonem i było pusto, prawie wcale Niemców. Mam nadzieję, że podobnie jest z Krk :)

Tłok zaczyna się w drugiej połowie lipca.
Przy końcu czerwca ...... ktoś tam jest ale w porównaniu do szczytu sezonu - jest luz nad luzy.
Na Balatonem to w najwyższym szczycie - pustawo. Okres zauroczenia i jego świetności już dawno minął.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 04.04.2012 22:02

Fajnie, Woka, że tu zaglądasz i dzielisz się swoim doświadczeniem :). Tak sobie myślę, że na Krk chętnie bym się jeszcze kiedyś wybrał, ale raczej poza sezonem (może właśnie początek lipca).

Ci, którzy narzekają na tłok w Hvarze czy Korčuli, nie byli chyba w Krku ;). Wydaje mi się, że starówka Krku jest w sezonie bardziej zatłoczona niż w Dubrowniku (może przez to, ze jest duuużo mniejsza).

Pozdrawiam
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 713
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 04.04.2012 22:17

Krzychooo napisał(a):Ci, którzy narzekają na tłok w Hvarze czy Korčuli, nie byli chyba w Krku ;). Wydaje mi się, że starówka Krku jest w sezonie bardziej zatłoczona niż w Dubrowniku (może przez to, ze jest duuużo mniejsza).


Całe szczęście, że jadę na Krk na początku czerwca :) W zeszłym roku byłem w tym samym czasie co Ty, tydzień w Breli i tydzień na Pagu. Na wyspie był już zupełny luzik.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.04.2012 09:19

Krzychooo napisał(a):Fajnie, Woka, że tu zaglądasz i dzielisz się swoim doświadczeniem :)

Tylko uzupełniam wiadomości z tego względu, że na KRK byłem "naście razy" w terminie od drugiej połowy czerwca do początku września. ( Mój termin to z reguły druga połowa sierpnia ale trafiało się też w innych terminach).
Pomagam, tak "mini" ... jeżeli przeszkadzam to napisz a nie będę.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 05.04.2012 11:09

ziemniak napisał(a):Całe szczęście, że jadę na Krk na początku czerwca :) W zeszłym roku byłem w tym samym czasie co Ty, tydzień w Breli i tydzień na Pagu. Na wyspie był już zupełny luzik.


Oj, tak. Myślę, że wtedy będzie bardzo sympatycznie. Tylko czy woda nie będzie trochę za zimna? (nigdy nie byłem w tym terminie w Chorwacji).

Nie samym plażowaniem żyje człowiek ;). Krk nadaje się też na bazę do zwiedzania okolicy. Można popłynąć promem na Cres, niedaleko na Istrię. Jest też bogata oferta wycieczek małymi statkami (Plavnik, Cres, Rab, Pag, Goli Otok...).

woka napisał(a):Pomagam, tak "mini" ... jeżeli przeszkadzam to napisz a nie będę.


Coś Ty. Twoje rady są cenne i myślę, że ktoś wybierający się na Krk może z tego skorzystać. Pisz, pisz, uwagi mile widziane :D.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.04.2012 11:17

Krzychooo napisał(a):Ci, którzy narzekają na tłok w Hvarze czy Korčuli, nie byli chyba w Krku ;). Wydaje mi się, że starówka Krku jest w sezonie bardziej zatłoczona niż w Dubrowniku (może przez to, ze jest duuużo mniejsza).

Pozdrawiam


zwłaszcza, kiedy odbywa się tam Targ Średniowieczny ( na początku sierpnia). Wtedy jest tłok i w dzień, i w nocy ;)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.04.2012 12:19

Krzychooo - przypomnij proszę, jakim aparatem robisz takie foty :)
(wiem, wiem, trzeba też UMIĆ ;)
(nie śmiej się tylko Beata! ;)


Nie dość, że czytać Ciebie to przyjemność, to jeszcze obrazki takie ładne kolory mają :)

tylko jak już pisałem - gdzie dziewczęta? ;)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.04.2012 13:24

tony montana napisał(a):Krzychooo - przypomnij proszę, jakim aparatem robisz takie foty :)
(wiem, wiem, trzeba też UMIĆ ;)
(nie śmiej się tylko Beata! ;)


Nie dość, że czytać Ciebie to przyjemność, to jeszcze obrazki takie ładne kolory mają :)

tylko jak już pisałem - gdzie dziewczęta? ;)


a ja się zastanawiam .... dlaczego mam czkawkę :)

aparatem .... najlepiej swoim robić zdjęcia :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.04.2012 13:47

BeJur napisał(a):
tony montana napisał(a):Krzychooo - przypomnij proszę, jakim aparatem robisz takie foty :)
(wiem, wiem, trzeba też UMIĆ ;)
(nie śmiej się tylko Beata! ;)


Nie dość, że czytać Ciebie to przyjemność, to jeszcze obrazki takie ładne kolory mają :)

tylko jak już pisałem - gdzie dziewczęta? ;)


a ja się zastanawiam .... dlaczego mam czkawkę :)

aparatem .... najlepiej swoim robić zdjęcia :)



hehe, to oczywiście było.... tak dla padrażnienia razgawora ;)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.04.2012 13:53

aaaaaaaa taki kij w mrowisko :)
w croplowisko :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bałkańska pętla - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone