Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kreta zachodnia 2018

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012
Kreta zachodnia 2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 04.12.2018 13:29

Witam,

Grecja a już w szczególności Kreta chodziły za mną od jakiegoś czasu. Na poważnie do tematu greckich wakacji zbrałem się jednak dopiero końcem zeszłego roku. Pierwotnie myślałem o podróży samochodem na północ Grecji a dokładnie na Chalkidiki był też pomysł by ruszyć do Epiru. Chalkidiki to jednak miejsce na bardziej stacjonarne wakacje a w Epirze nie potrafiłem znaleźć satysfakcjonującej nas miejscówki. Jak miejsce było fajne to było drogo, a jak już było tanio to okolica nieciekawa lub kompletna głusza …
Po korespondecji z forumowiczami (m. in. Piekarą114, Buberem, Kulkami, Ogórkiem) ostatecznie decydujemy się na … Kretę samolotem 8O Zaczynają się poszukiwania miejscówki. Pytam w biurach podróży i szukam na własną rękę. Koniec końców wybór pada na Palaiochorę/Paleochorę – różnie piszą :) .
Bilety na lot z Katowic i hotel bukuję ostatecznie (tak mi się wtedy bynajmniej wydawało :? ) w lutym. Tymczasem … początkiem kwietnia nasz lot zostaje odwołany. Po strajkach z Ryanair odchodzi grupa pilotów … Na szczęscie udaje się przebukować na lot z Krakowa w tym samym terminie. W maju po informacjach od znajmych z forum decydujemy się skrócić nasz pobyt w Palaiochorze do pierwszego tygodnia a na drugi znajdujemy miejscówkę na północnym wybrzeżu. I jak się okazało było to bardzo dobre posunięcie. Jeszcze wynajęcie samochodu na miejscu i parking dla naszego bolidu na dwa tygodnie i pozostaje nam odliczanie DDW (dni do wyjazdu) :D .
Zapraszam zatem na relację z naszych pierwszych greckich wakacji :!:

Na skróty:
Elafonisi
Wąwóz Agia Irini
Wąwóz Samaria
Chania
Falasarna

IMG_4579 (Kopiowanie).JPG


Poprzednie relacje.
Istria / Fazana 2012
Baska Voda 2014
Tribunj 2015
Rumunia / Bułgaria 2016
Alpy Julijskie i Orebić 2017
Ostatnio edytowano 09.01.2019 09:48 przez Dawigs, łącznie edytowano 4 razy
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 04.12.2018 13:36

Witam :)
Będę śledził bo i mi coś ostatnio nie daje żyć ta Grecja 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2018 13:52

Super, że piszesz. Nawet się zastanawiałam czy się zdecydujesz. Cieszę się, że dobrze wyszło Wam z tym podziałem urlopu. W Pal. może jest i fajnie (nie byłam, ale po opisach i zdjęciach mnie nie przekonała), ale wszędzie stamtąd daleko.... No i super , że R. nic więcej Wam nie pokombinował, stałe obserwowałam co się dzieje, no i koleżanka się martwiła, bo też leciała, więc razem obserwowałyśmy sytuację...
Ostatnio edytowano 04.12.2018 19:18 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2018 13:54

Czy po ostatnim zdaniu mogę wnioskować, że najbliższe wakacje też w Grecji będą?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 04.12.2018 14:12

Skoro Twoja relacja, to trzeba tu zaglądać, gdyż na pewno będzie dużo dobrych zdjęć i sporo zwiedzania.

lotnikwsk napisał(a):Będę śledził bo i mi coś ostatnio nie daje żyć ta Grecja 8O

Mam podobnie ;).
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.12.2018 18:38

Na Krecie byłam dwukrotnie, w Paleochorze krótko jednego dnia. Powrót na wyspę zapewne kiedyś nastąpi... Już jakiś czas temu "ustaliłam", że właśnie Paleochora musi być miejscem noclegowym na jakąś część tego trzeciego wypadu. Twoja relacja będzie więc bardzo przydatna :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 04.12.2018 19:40

Cześć :)
Chętnie popatrzę i poczytam jak było, co się udało i co nas ominęło na tej zachodniej Krecie :cool: .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.12.2018 23:03

Upatrujemy ten kierunek od pewnego czasu, dlatego zerknę co by się przekonać ostatecznie.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 05.12.2018 11:31

Będę tu zaglądać , bo Kreta też chodzi mi po głowie :papa:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.12.2018 12:54

lotnikwsk napisał(a):Witam :)
Będę śledził bo i mi coś ostatnio nie daje żyć ta Grecja 8O

Ja też tak miałem :wink:

piekara114 napisał(a):Super, że piszesz. Nawet się zastanawiałam czy się zdecydujesz. Cieszę się, że dobrze wyszło Wam z tym podziałem urlopu. W Pal. może jest i fajnie (nie byłam, ale po opisach i zdjęciach mnie nie przekonała), ale wszędzie stamtąd daleko.... No i super , że R. nic więcej Wam nie pokombinował, stałe obserwowałam co się dzieje, no i koleżanka się martwiła, bo też leciała, więc razem obserwowałyśmy sytuację...

Wiem, że kibicowałaś mi bym zaczął relację :lol: . Paleochora fajna jest :hut: ale te dojazdy .. dokładnie jak piszesz wszędzie daleko. Choć są wyjątki :wink: .
piekara114 napisał(a):Czy po ostatnim zdaniu mogę wnioskować, że najbliższe wakacje też w Grecji będą?

Ja bym bardzo chciał ale póki co zostałem przegłosowany :evil: ale o tym szerzej napiszę w podsumowaniu.

dangol napisał(a):Na Krecie byłam dwukrotnie, w Paleochorze krótko jednego dnia. Powrót na wyspę zapewne kiedyś nastąpi... Już jakiś czas temu "ustaliłam", że właśnie Paleochora musi być miejscem noclegowym na jakąś część tego trzeciego wypadu. Twoja relacja będzie więc bardzo przydatna :D

Paleochora jest fajną miejscówką na kilka dni. O ile się nie mylę to pamietam Waszą relację z Krety i m. in. plażowanie na kamienistej plaży Chalikia.
Trajgul napisał(a):Skoro Twoja relacja, to trzeba tu zaglądać, gdyż na pewno będzie dużo dobrych zdjęć i sporo zwiedzania ...

Dziękuję za miłę słowa :oops: . Mam nadzieję, że nie zawiodę i jakieś fotki się spodobają. Troszkę pozwiedzamy zachodnią część wyspy :lol: .

te kiero napisał(a):Upatrujemy ten kierunek od pewnego czasu, dlatego zerknę co by się przekonać ostatecznie.

travel napisał(a):Będę tu zaglądać , bo Kreta też chodzi mi po głowie :papa:

Liczę na to, że tylko zachęcę do odwiedzenia Krety 8) .
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.12.2018 13:22

23.06.2018 sobota

Nasze wakacje, co powoli staje się już tradycją, zaczamy po zakończeniu roku szkolnego. Polska żegna nas chłodno :? Wylot mamy o 6:15. Na lotnisku jesteśmy jednak już po 2-giej . To nasz pierwszy lot samolotem na wakacje więc prosimy o wyrozumiałość bywalców lotnisk :)
IMG_20180623_025603 (Kopiowanie).jpg

Lecimy według słów pilota m. in. nad Rumunią, Bułgarskim wybrzeżem, kawałeczkiem Turcji. Niestety nie dane nam to było zobaczyć bo przez większość lotu mieliśmy taki oto widok :cry:
IMG_20180623_074106 (Kopiowanie).jpg

Na lotnisku miał czekać na nas mężczyzna z tabliczką z naszym nazwiskiem a tymczasem jest kobieta z tabliczką z nazwą wypożyczalni :lol: . Spisujemy umowę i przez najbliższe dwa tygodnie bujamy sie tym oto bolidem :hut:
IMG_20180623_110201 (Kopiowanie).jpg

Skorzystaliśmy z usług Europeo Cars i jesteśmy zadowoleni. Na dobry początek dostaliśmy dwie butelki wina (jedna była chyba przez pomyłkę :D ). Kia okazała się całkiem sympatycznym przyjacielem podróży. Ostatnio jeżdżę na automacie ale przestawienie się na manualną skrzynię biegów szybko poszło :lol:
Pakujemy się i obieramy jedyny słuszny kierunek. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w Kandanos gdzie kupiliśmy pieczywo w lokalnej piekarni (najlepsze podczas całego pobytu) i uzupełniliśmy zapasy wody.
IMG_5325 (Kopiowanie).JPG

Po dotarciu do Paleochory mamy mały problem z odnalezieniem hotelu. Jednak miejscowi okazują się bardzo pomocni.
Tu będziemy mieszkać przez najbliższy tydzień :hut:
IMG_5024 (Kopiowanie).JPG

IMG_5023 (Kopiowanie).JPG


CDN
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.12.2018 13:46

Trochę się na tych Balicach usiedzieliście....
Aż muszę po swoich zdjęciach sprawdzić czy to nie nasza Biała Strzała :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.12.2018 22:14

piekara114 napisał(a):Trochę się na tych Balicach usiedzieliście....

Trochę tak ale mieliśmy sporo czasu by posprawdzać gdzie co się znaduje a potem na spokojnie przeszliśmy kolejne etapy od odprawy do wejścia na pokład :D .

piekara114 napisał(a):Aż muszę po swoich zdjęciach sprawdzić czy to nie nasza Biała Strzała :D

Byłby fajny zbieg okoliczności :oczko_usmiech: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.12.2018 22:22

Literki te same, ale cyferki już nie...
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.12.2018 23:18

24.06.2018 niedziela, Palaiochora/Paleochora

Dziś awansem jutrzejszy odcinek :wink: .
Wybieramy się na przedpołudniowy niedzielny spacer po Palaiochorze.
Okolice przystani promowej.
IMG_4555 (Kopiowanie).JPG

IMG_4564 (Kopiowanie).JPG

W oddali za budynkami ledwo widoczna kamienista plaża Chalikia.
IMG_4550 (Kopiowanie).JPG

Wylot wąwozu Anydri. Na tym zdjęciu lepiej widać plażę Chalikia.
IMG_4558 (Kopiowanie).JPG

Jeszcze rzut oka w kierunku wschodnim niestety pod słońce nawet tulipan nie pomógł :? .
IMG_4549 (Kopiowanie).JPG

Restauracje zapraszają na wieczorne spotkania. Bez problemu można zobaczyć mundialowe mecze. Jak się później okaże centrum miasteczka wieczorami zmienia się w wielką strefę kibica. We wszystkich restauracjach i przed stoją powystawiane telewizory :lol: .
IMG_20180624_175029 (Kopiowanie).jpg

Na zakończenie piaszczysta plaża Pahia Ammos.
IMG_4566 (Kopiowanie).JPG

Wieczorem nie byłem w najlepszym nastroju i to nie tylko dzięki naszym kopaczom po meczu z Kolumbią. Był jeszcze inny powód :( .
Ale o tym już w następnym odcinku.

CDN
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kreta zachodnia 2018
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone