Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kreta zachodnia 2018

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.01.2019 19:46

piekara114 napisał(a):Ciekawa jestem Twojej opinii o Xani (taką pisownię też spotkałam na znaku drogowym) :papa:

XANIA (drukowanymi bo małymi pisze się Xavia – małe N to w alfabecie greckim v :) ) to oryginalana Grecka pisownia umieszczana np. na znakach drogowych :D . Małe podsumowanie będzie po zakończeniu wizyty w Chani :wink: .
lotnikwsk napisał(a):O której była msza?
O dziesiątej?

Tak, o dziesiątej.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.01.2019 22:00

Po mszy kontynuujemy zwiedzanie miasta. Pierwsze kroki kierujemy do Katedry Prawosławnej, której zdjęcie zamieściłem już wcześniej. Czas na wnętrze :D .
IMG_5392 (Kopiowanie).JPG

IMG_5398 (Kopiowanie).JPG

Wychodzimy z katedry.
Fotka z katedralnych schodów na plac przed nią. Nieco po prawej od centrum zdjęcia jakby odrobinę nieśmiało wystaje ponad inne budynki wieża kościoła katolickiego :wink: . To ta z niebieskim dachem i krzyżem.
IMG_5400 (Kopiowanie).JPG

Stąd to tylko dwa kroki do Muzeum Archeologicznego, które mieści się w byłym kościele św. Franciszka z XVI w.
IMG_5401 (Kopiowanie).JPG

W środku można robić zdjęcia pod pewymi warunkami
- nie wolno robić zdjęć eksponatom, przy których jest stosowna informacja (jak się okazje przy większości :( )
- nie wolno robić zdjęć innym odwiedzającym
- można robić ogólne zdjęcia wnętrza.
IMG_5402 (Kopiowanie).JPG

IMG_5404 (Kopiowanie).JPG

Fajnie wyeksponowane monety. Na suwakach są szkła powiększające :)
IMG_5406 (Kopiowanie).JPG

Mozaiki połogowe z czasów rzymskich.
IMG_5410 (Kopiowanie).JPG

Na wewnętrznym dziedzińcu trafiamy na turecką fontannę z czasów gdy kościół podczas panowania Tureckiego został zmieniony w meczet.
IMG_5411 (Kopiowanie).JPG

Jest też niewielka nowocześnie urządzona ekspozycja poświącona najnowszym odkryciom z starożytnej Kidoni od czasów Minojskich.
IMG_5414 (Kopiowanie).JPG

Figurki byków, te prawdopobnie służyły do zabawy.
IMG_5416 (Kopiowanie).JPG

IMG_5417 (Kopiowanie).JPG

Muzeum nie jest duże ale sporo w nim ciekawych eksponatów od okresu minojskiego po czasy rzymskie.
Po wyjściu z muzeum w pobliskiej księgarni kupuję przewodnik oraz Mitologię Grecką w języku polskim :!: Przewodnik to raczej broszura informacyjna z dużą ilością kolorowych zdjęć ale lepszy rydz niż nic jak to mówią. Za to Mitologię Grecką mogę śmiało polecić. Autorem jest Viki Dikou - Adwera historyk, doktor Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach.
Szukając cienia kierujemy się wąskimi uliczkami do Muzeum Morskiego.
IMG_5427 (Kopiowanie).JPG

IMG_5432 (Kopiowanie).JPG

IMG_5431 (Kopiowanie).JPG

Po drodze wstępujemy jeszcze do synagogi Etz Hayyim, która jest ukryta podobnie jak kościół katolicki. Łatwiej tu jednak trafić. Na ulicy opodal wejścia na mały dziedzinec przed synagogą jest budka z policjantami, którzy pilnują świątyni. Akurat wychodzą zwiedzający i kobieta, która oprowadza po synagodze jest do naszej dyspozycji :D .
Dowiadujemy się, że ta synagoga jest nietypowa. Jest niewielka. W związku z tym nie ma sztywno wydzielonych miejsc dla mężczyzn i kobiet (choć w miarę możliwości podczas modłów siedzą oddzielnie). Miejsce przechowywania i odczytwania tory nie jest jak zazwyczaj wewnątrz synagogi ale podobnie jak ołtaż w kościele katolickim przy jednej ze ścian. Kobieta jest rozmowna i widząc nasze zainteresowanie rozkręca się z kazdą chwilą. Niestety wchodzą kolejni turyści. Kończymy więc naszą wizytę.
IMG_5429 (Kopiowanie).JPG

IMG_5430 (Kopiowanie).JPG


CDN
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 07.01.2019 13:19

Docieramy do Muzuem Morskiego Krety.
Już przed wejściem jest ciekawie :lol: .
IMG_5446 (Kopiowanie).JPG

IMG_5449 (Kopiowanie).JPG

Na poziomie wejścia są pomieszczenia poświęcone historii morskiej tego rejonu (makiety statków od starożytności itp.). Jest spora kolekcja muszli.
IMG_5456 (Kopiowanie).JPG

IMG_5455 (Kopiowanie).JPG

Piętro w zasadzie w całości poświęcone jest bitwie o Kretę (1941 r).
IMG_5464 (Kopiowanie).JPG

IMG_5463 (Kopiowanie).JPG

IMG_5466 (Kopiowanie).JPG

Udostępniony jest balkon, z którego można zrobić fajne fotki przystani weneckiej 8O .
Wenecka latarnia morska.
IMG_5469 (Kopiowanie).JPG

Widok w kierunku półwyspu Akrotiri.
IMG_5473 (Kopiowanie).JPG

Meczet Janczarów.
IMG_5476 (Kopiowanie).JPG

IMG_5479 (Kopiowanie).JPG

IMG_5474 (Kopiowanie).JPG

Przy wyjściu syn dokonuje wpisu w księdze gości :) .
IMG_5482 (Kopiowanie).JPG

Powoli kierujemy się w kierunku samochodu. Mijamy fontanę.
IMG_5491 (Kopiowanie).JPG

IMG_5494 (Kopiowanie).JPG

W plątaninie uliczek trafiamy pod minaret.
IMG_5505 (Kopiowanie).JPG

Niedaleko samochodu przechodzimy jeszcze koło kościoła Agios Nikolaos przy placu Splantzia.
Postawiony ok. 1320 r za czasów panowania Wenckiego. Podczas rządów tureckich został przekształcony w meczet i wzniesiono minaret z dwoma balkonami. Choć od 1928 r na powrót to cerkiew to jednak minaret nie został rozebrany.
IMG_5500 (Kopiowanie).JPG

Upał daje się nam we ze znaki. Nie mamy już ochoty na poszukiwania starożytnej Kidonii i muzeum szkutnictwa.
Stare miasto w Chani bardzo się nam spodobało :lol: . Piękna przystań wenecka, klimatyczne wąskie uliczki. Wiele zabytków z różnych okresów historii. Różne muzea. Te parę godzin naszego zwiedzania to stanowczo za mało.

CDN
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 08.01.2019 09:08

Koukouvaya

Przed wylotem na wakacje miałem upatrzony dzięki jednej z forumowych relacji punkt widokowy na Chanię. Jednak właścicielka hotelu namawia nas na wizytę w kawiarni z równie pięknym widokiem :lol: .
Lokal nazywa się Koukouvaya czyli Sowa :oczko_usmiech: .
IMG_5523 (Kopiowanie).JPG

W środku znajduje się wiele różnych sów 8O .
IMG_5516 (Kopiowanie).JPG

Zamawiamy sandwiche i po ciastku. Porcje są ogromne. Ledwo wciągamy sandwiche. Nie dajemy rady z ciastem też słusznej wielkości.
Widok rewelacyjny.
IMG_5509 (Kopiowanie).JPG

Jeszcze zbliżenie na przybrzeżną Chanię.
IMG_5511 (Kopiowanie).JPG


Stavros

W planie jest kolejny punkt programu. Jedziemy na słynną plażę w Stavros znaną z filmu Greg Zorba.
Ludzi dużo ale na plaży jest jeszcze sporo wolnego miejsca.
IMG_5529 (Kopiowanie).JPG

IMG_5528 (Kopiowanie).JPG

Idę odnieść aparat po mini sesji zdjęciowej a tu surprise. Tuż przy brzegu jest rozgwiazda :!: W pierwszej chwili myślałem, ze to dziecięca zabawka :oczko_usmiech: .
IMG_5526 (Kopiowanie).JPG

Gdy zbieramy się z plaży coś mi chodzi po głowie. Na półwysep Akrotiri raczej już się tak daleko nie wybieżemy. Jest późno ale co tam jedziemy zobaczyć klasztory :lol: .

Klasztory Agias Triadas i Gouvernetou

Pierwszy jest Moni Agias Triadas. Oczywiście jest już po godzianch odwiedzin ale wejście na dziedziniec klasztorny stoi otworem :) . Na dziedzińcu krząta się mnich. Podchodzę i pytam czy możemy wejść. Możemy i nawet nie musimy płacić :lol: . Niestety nieczynne już są sklepiki ze specjałami oferowanymi przez mnichów. Agias Triadas jest przepiękny. Szkoda że w środku nie można robić zdjęć. Zapraszam na zdjęcia Agias Triadas wieczorową porą :lol: .
IMG_5548 (Kopiowanie).JPG

IMG_5536 (Kopiowanie).JPG

IMG_5537 (Kopiowanie).JPG

IMG_5539 (Kopiowanie).JPG

IMG_5543 (Kopiowanie).JPG


Skoro jesteśmy tak blisko to jedziemy jeszcze do Moni Gouvernetou.
Okazuje się, że furta jest zamykana za pół godziny. Żona i syn pasują a ja jak struś pędziwiatr :wink: biegnę jeszcze zobaczyć to miejsce. Klasztor jest zamknięty.
IMG_5553 (Kopiowanie).JPG

Wychodzę jeszcze za furtę by rzucić okiem na morze i będące gdzieś w dole ruiny Moni Ioannou Erimiti. Widzę w oddali powracających turystów. Słońce już skryło się za horyzontem.
IMG_5554 (Kopiowanie).JPG


CDN
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2019 09:20

Próbowałam wczoraj na tel. odpisać ale nie przyjęło mi postu :?

Nam jakoś odwiedzić żadnego z kościołów w Chanii się nie udało, a za każdym razem synagoga była zamknięta....
Ciekawe to Muzeum Archeologicznego, ale czasu nam w sumie zabrakło, mimo, że w Chanii byliśmy prawie codziennie....

Dawigs napisał(a):Stare miasto w Chani bardzo się nam spodobało :lol: . Piękna przystań wenecka, klimatyczne wąskie uliczki. Wiele zabytków z różnych okresów historii. Różne muzea. Te parę godzin naszego zwiedzania to stanowczo za mało.
Chania jest świetna, dla mnie jedno z najlepszych miasteczek/miast jakie miałam okazję odwiedzić...

Gdzie ta sowia kawiarnia?
Stavros - wiedziałam, że w słońcu to miejsce będzie lepiej wyglądać, i jeszcze taka niespodzianka :D
Agias Triadas - super miejsce, a Wam się jeszcze za free udało wejść, choć i tak wejście nie jest drogie....
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 08.01.2019 10:35

piekara114 napisał(a):Nam jakoś odwiedzić żadnego z kościołów w Chanii się nie udało, a za każdym razem synagoga była zamknięta....

To mieliśmy szczęście z synagogą :lol: .
piekara114 napisał(a):Ciekawe to Muzeum Archeologicznego, ale czasu nam w sumie zabrakło, mimo, że w Chanii byliśmy prawie codziennie....

Szkoda bo choć nieduże to warte odwiedzenia :)

piekara114 napisał(a):Gdzie ta sowia kawiarnia?

Tutaj :lol: Jest parking więc można spokojnie stanąć.
piekara114 napisał(a):Stavros - wiedziałam, że w słońcu to miejsce będzie lepiej wyglądać, i jeszcze taka niespodzianka :D

Tak, rozgwiazda była taką wisienką na torcie tego dnia :hut: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.01.2019 12:01

Dawigs napisał(a):
piekara114 napisał(a):Gdzie ta sowia kawiarnia?

Tutaj :lol: Jest parking więc można spokojnie stanąć.
Tak myślałam, że to blisko grobu V. , bo widok bardzo podobny... Przy parkingu przed wzgórzem sporo był knajpek z widokiem :papa:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 09.01.2019 08:43

02.07.2019 poniedziałek Falasarna

Po niedzielnym maratonie dziś w planach błogie lenistwo na Falasarnie.
Po drodze zatrzymujemy się na chwilę w porcie za Kisamos by sprawdzić rejsy na Balos.
IMG_5559 (Kopiowanie).JPG

IMG_5555 (Kopiowanie).JPG

Falasarna i okolica z góry. Sporo tu szklarni.
IMG_5572 (Kopiowanie).JPG

IMG_5574 (Kopiowanie).JPG

IMG_5561 (Kopiowanie).JPG

IMG_5571 (Kopiowanie).JPG

Już na plaży. Falasarna z Elą zecydowanie przegrywa ale i tak jest fanie. Ludzi niewielu.
Tutaj pierwszy i ostatni raz podczas naszego pobytu na Krecie spotykamy obnośnych sprzedawców. Czarnoskóra kobieta proponuje chusty i sukienki plażowe a mężczyzna o tej samej karnacji oferuje ... zegarki 8O
IMG_5584 (Kopiowanie).JPG

Brodzik :wink: . Tu były małe rybki, który gdy się na chwilę stanęło skubały nogi. Nawet było to przyjmne do czasu ... Miałem na nodze małe zadrapanie. Gdy rybki zjadły strupka i zaczęła się sączyć krew rzuciły się wszystkie jak szalone na tą rankę :!: Nawet te które skubały żonę przypłynęły do mnie. Normalnie jakieś małe piranie :wink:
IMG_5583 (Kopiowanie).JPG

Syn na łowach :lol: .
IMG_5591 (Kopiowanie).JPG

IMG_5594 (Kopiowanie).JPG


CDN
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 12.01.2019 20:42

03.07.2019 wtorek, Aptera.

Po śniadaniu wybieramy się zobaczyć ruiny starożytnego miasta Aptera.

Ruiny Aptery znajdują się na wzgórzach wznoszących się nad zatoką Souda (ok. 13 km na wschód od Chahni). Wstęp płatny. Jest parking. Można tu zobaczyć:
- starożytny amfiteatr
- klasztor św. Jana Teologa z XII wieku
- cysternę na wodę z czasów rzymskich
- ruiny doryckich świątyni z V w p.n.e
- cysterna na wodę z czasów rzymskich
- ruiny rzymskich łaźni
- ruiny rzymskiej willi datowanej między I w p.n.e a IV w n.e.
- mury obronne
Najbardziej spektakuarnie wyglądają starożytny amfiteatr :lol:
IMG_5686 (Kopiowanie).JPG

IMG_5694 (Kopiowanie).JPG

i cysterna na wodę z czasów rzymskich 8O .
IMG_5636 (Kopiowanie).JPG

IMG_5624 (Kopiowanie).JPG

IMG_5628 (Kopiowanie).JPG

Wyremontowany klasztor św. Jana Teologa z XII wieku.
IMG_5607 (Kopiowanie).JPG

IMG_5608 (Kopiowanie).JPG

IMG_5613 (Kopiowanie).JPG

Kilka poglądowych zdjęć z terenu Aptery.
IMG_5729 (Kopiowanie).JPG

IMG_5647 (Kopiowanie).JPG

IMG_5649 (Kopiowanie).JPG

IMG_5656 (Kopiowanie).JPG

IMG_5657 (Kopiowanie).JPG

IMG_5663 (Kopiowanie).JPG

Poza ogrodzonym terenem można zobaczyć ruiny rzymskiej willi.
IMG_5698 (Kopiowanie).JPG

IMG_5699 (Kopiowanie).JPG


CDN
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 13.01.2019 14:45

Jest tu też turecka twierdza z 1872 r. Niestety była zamknięta.
Widok z Aptery.
IMG_5655 (Kopiowanie).JPG

Już pod twierdzą.
IMG_5706 (Kopiowanie).JPG

IMG_5707 (Kopiowanie).JPG

Widoki mieli świetne 8O .
IMG_5720 (Kopiowanie).JPG

IMG_5718 (Kopiowanie).JPG

Widać nawet Chanię.
IMG_5728 (Kopiowanie).JPG

U stop twierdzy jest chyba obecnie wykorzystywany garniznon.
IMG_5710 (Kopiowanie).JPG

IMG_5711 (Kopiowanie).JPG


Plaża Marathi
Jest gorąco, czas się schłodzić :lol: Udajemy się więc na plażę Marathi, która znajduje się na południowo-wschodniej części półwyspu Akrotiri.
Plaża a w zasadzie dwie plażyczki po dwóch stronch falochornu są małe a plażowiczów wielu :| . Pod same plaże można dojechać samochodem i przy odrobinie szczęścia nawet zaparkować w cieniu drzew (nam się udało akurat ktoś wyjeżdżał :) ).
IMG_5735 (Kopiowanie).JPG

Plaża przy porcie.
IMG_5743 (Kopiowanie).JPG

IMG_5751 (Kopiowanie).JPG

Druga jest po drugiej stronie falochronu. Na tej plażowaliśmy. Jest w sam raz dla dzieci, dno powoli się tu obniża.
IMG_5753 (Kopiowanie).JPG

W pobliżu jest lotnisko. Można obserwować samoloty podchodzące do lądowania. Przerwy między lądowanimi samolotów pasażerskich wykorzystywane były tego dnia na loty ćwiczebne myśliwców. Mogliśmy oglądać różne ewolucje czy szukać na niebie samolotów, kóre przekroczyły prędkość dźwięku. Towarzyszył temu duży huk, zwłaszcza przy przekraczaniu bariery dźwięku. Jedorazowo fajna atrakcja ale na dłuższą metę to niezbyt ciekawie :wink: .

CDN
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 14.01.2019 08:33

04.07.2019 środa, Balos.

Zapraszam na sporą dawkę lazurów bowiem wybierzemy się na lagunę Balos :lol: . Na Balos pływają z portu obok Kissamos dwa statki duży i … ogromny 8O . My decydujemy się na ten pierwszy. Bilety kupujemy wcześniej u właścicielki hotelu. Dowody zakupu wymieniamy w porcie w Kissamos na właściwe bilety.
W rejs wyruszamy w ślad za ogromnym wycieczkowcem.
IMG_5794 (Kopiowanie).JPG

Płyniemy wzdłuż półwyspu Gramvousa.
IMG_5795 (Kopiowanie).JPG

Mijamy jaskinię, która podobno była wykorzystywana w starożytności jako stocznia (Tarsanas) :) .
IMG_5805 (Kopiowanie).JPG

Okrążamy półwysep. Widać tu dobrze czarny ślad wzdłuż skalistego wybrzeża. Ta część była kiedyś pod wodą. W wyniku ruchu płyt tektonicznych zachodnia część wyspy nieustannie się wznosi a wschodnia obniża.
IMG_5809 (Kopiowanie).JPG

Mijamy wyspę Gramvousa. Wielki wycieczkowiec zgodnie z planem już do niej cumuje. My płyniemy dalej. Na wyspę zawitamy w drodze powrotnej :lol: .
IMG_5842 (Kopiowanie).JPG

Widać już Balos i górujący nad laguną grzbiet ichtiozaura (zapożyczenie od Tonego Montany :wink: ).
IMG_5848 (Kopiowanie).JPG

Nasz statek rzuca kotwicę i łodziami jesteśmy w grupach transportowani na brzeg. W ten sam sposob wrócimy później na statek. Fajnie :D .
Nasz statek po prawej a obok na łodzi kolejna grupa w drodze na lagunę.
IMG_5852 (Kopiowanie).JPG

Coraz bliżej brzegu :) .
IMG_5854 (Kopiowanie).JPG

Na Balos jest cudnie :) :D :lol: :mg: 8O !
IMG_5861 (Kopiowanie).JPG

IMG_5879 (Kopiowanie).JPG

IMG_5881 (Kopiowanie).JPG

Jest nawet podobnie jak na Eli różowy piasek 8O .
IMG_5920 (Kopiowanie).JPG

Podchodzę nieco pod górę ścieżką prowadzącą na parking samochodowy.
IMG_5898 (Kopiowanie).JPG

Ach te widoki :lol: . Jak się później okaże wielki statek wycieczkowy okrąża lagunę i ma przystań po lewej stronie góry (nasz statek zakotwiczył po prawej).
IMG_5887 (Kopiowanie).JPG

Wracam do rodzinki by posnurkować. To co zobaczyłem pod wodą – SUPER 8O :!:
Ławice ryb i naprawdę duże pojedyncze sztuki. W ogóle duża różnorodność ryb i innych żyjątek i to wszystko na płytkiej wodzie! Pewnie do raf w Egipcie daleko. Ja jednak w Egipcie nie byłem i póki co dla mnie to najlepsze snurkowanie w historii! Niestety nie mam zdjęć podwodnych :| .
IMG_5925 (Kopiowanie).JPG


CDN
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.01.2019 09:28

Ta twierdza pod Apterą jest nie do zwiedzania, bo wojsko na stałe ją użytkuje....

A Balos? Wiadomo, mistrzostwo świata... Dawaj więcej zdjęć....
Ostatnio edytowano 15.01.2019 08:38 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 15.01.2019 08:00

piekara114 napisał(a):Ta twierdza pod Apterą jest nie do zwiedzania, bo wojsko na stałe ją użytkuje....

Fort w dole wyglądał na wykorzystywany przez wojsko. Natomiast twierdza na górze raczej nie :) . O ile dobrze pamietam to chyba była nawet tablica informująca o dofinanasowaniu remontu przez EU. Jednak faktycznie nie widziałem informacji o godzinach otwarcia.

piekara114 napisał(a):A Bolos? Wiadomo, mistrzostwo świata... Dawaj więcej zdjęć....

Już za chwilę :mrgreen:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 15.01.2019 08:19

Wyspa Gramvousa

Czas przeznaczony na Balos niestety szybko mija i trzeba już się pakować na statek :cry: .
Akurat w tym czasie nadciąga horda z wycieczkowca z obłędem w oczach poszukująca wolnych leżaków :wink: .
Już na statku.
IMG_5927 (Kopiowanie).JPG

IMG_5930 (Kopiowanie).JPG

IMG_5941 (Kopiowanie).JPG

Dopływamy do wyspy Gramvousa. Twierdza z dołu robi wrażenie :o .
IMG_5944 (Kopiowanie).JPG

W centrum zdjęcia początek schodów do twierdzy.
IMG_5947 (Kopiowanie).JPG

Zdjęcie z podejścia.
IMG_5949 (Kopiowanie).JPG

IMG_5952 (Kopiowanie).JPG

Już brama wejściowa.
IMG_5954 (Kopiowanie).JPG

Na terenie twierdzy szału nie ma.
IMG_6019 (Kopiowanie).JPG

IMG_5956 (Kopiowanie).JPG

Za to widoki powalają 8O .
IMG_5978 (Kopiowanie).JPG

IMG_5991 (Kopiowanie).JPG

IMG_5979 (Kopiowanie).JPG

IMG_5994 (Kopiowanie).JPG

Zbliżenie na wrak statku.
IMG_6003 (Kopiowanie).JPG

Jeszcze pożegnalne zdjęcie i schodzę na plażę.
IMG_6007 (Kopiowanie).JPG

Mam zamiar schłodzić się w wodzie a tu zonk. Okazuje się, że nikt się nie kąpie bo woda jest … zimna :!: Wchodzę by to sprawdzić i faktycznie jest wręcz lodowata :? . Zanurzam się ledwie do kolan. Na lagunie, którą mamy w zasięgu wzroku woda była cieplutka.

CDN
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.01.2019 08:44

Tak patrzę i myślę, że trzeba będzie na Balos jeszcze raz pojechać, jakoś bliżej sezonu i przy pięknej pogodzie... :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kreta zachodnia 2018 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone