Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kreta zachodnia 2018

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 05.12.2018 23:29

Dawigs napisał(a):
IMG_4564 (Kopiowanie).JPG


Musaka z "Caravelli" była najlepsza 8) z wszystkich, jakie kiedykolwiek jadłam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 06.12.2018 08:02

Dawigs napisał(a):przez najbliższe dwa tygodnie bujamy sie tym oto bolidem

Fajnie :D , będzie sporo zwiedzania :idea:
A co do Paleochory to tam akurat bym chętnie pojechał... ładnie jest :roll: .
Ostatnio edytowano 07.12.2018 07:30 przez kulka53, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.12.2018 09:05

Dawigs napisał(a):Wieczorem nie byłem w najlepszym nastroju i to nie tylko dzięki naszym kopaczom po meczu z Kolumbią. Był jeszcze inny powód :( .
Ale o tym już w następnym odcinku.
Ciekawe co Cię tak zdenerwowało....
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.12.2018 23:42

kulka53 napisał(a):Cześć :)
Chętnie popatrzę i poczytam jak było, co się udało i co nas ominęło na tej zachodniej Krecie :cool: .

Witam! Przegapiałem odpowiedź więc nadrabiam :wink: Waszą relację z uwagą śledziałem i faktycznie nasza będzie małym uzupełnieniem :) . U nas też będą wąwozy i będą topowe miejsca na zachodzie.
kulka53 napisał(a):Fajnie :D , będzie sporo zwiedzania :idea:.
A co do Paleochory to tam akurat bym chętnie pojechał... ładnie jest :roll: .

Samochód będzie bardziej wykorzystywany w drugim tygodniu. A Paleochora to bardzo ladnie położona miejscowość a i same miasteczko jest fajne :hut: .
dangol napisał(a):
Musaka z "Caravelli" była najlepsza 8) z wszystkich, jakie kiedykolwiek jadłam.

W Caravelli akurat nie jedliśmy :( .
piekara114 napisał(a):
Dawigs napisał(a):Wieczorem nie byłem w najlepszym nastroju i to nie tylko dzięki naszym kopaczom po meczu z Kolumbią. Był jeszcze inny powód :( .
Ale o tym już w następnym odcinku.
Ciekawe co Cię tak zdenerwowało....

Może nie zdenerwowało ale na chwilę siadł nieco wakacyjny nastrój :? . Już za chwilę więcej informacji w kolejnym odcinku.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 07.12.2018 00:15

25.06.2018 poniedziałek, Elafonisi
Cały pobyt jak zwykle miałem szczegółowo zaplanoway. Liczyłem się z tym, że nie wszystko uda się zrealizować ale tym razem plany mocno rozminęły się z rzeczywistością :cry: .
Podczas niedzielnego popołudniowego plażowania syn przecina stopę szukając krabów wśród skał :? . Rana nie jest zbyt głęboka więc nie ma potrzeby szycia ale nie jest to też draśnięcie. Na dodatek prognozy pogody na najbliższe dni nie są korzystne. Niestety to mocno komplikuje nasze plany ... :-x
Dlatego w poniedziałek wybieramy się na Elafonisi. Jak się później okaże był to strzał w 10-tkę.

Witamy zatem na statku, z którego mamy ładny widok na wzgórze z ruinami XIII wiecznego Zamku Weneckiego.
IMG_4574 (Kopiowanie).JPG

Odpływamy.
IMG_4575 (Kopiowanie).JPG

IMG_4576 (Kopiowanie).JPG

Okrążamy półwysep.
IMG_4585 (Kopiowanie).JPG

Mijamy wysepkę z latarnią sygnalizacyjną
IMG_4588 (Kopiowanie).JPG

IMG_4595 (Kopiowanie).JPG

IMG_4600 (Kopiowanie).JPG

W pewnym momencie zrobiło się nieco płyciej - ten kolor wody :mrgreen:
IMG_4619 (Kopiowanie).JPG

Zbliżamy się do celu dzisiejszej wyprawy.
IMG_4624 (Kopiowanie).JPG

IMG_4631 (Kopiowanie).JPG


CDN
Ostatnio edytowano 08.12.2018 23:24 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.12.2018 11:31

To nie fajne Wam się wyjazd zaczął... Zawsze jak o czymś takim słyszę czy czytam to mówię sobie, że trzeba iść i zrobić szczepienie przypominające na tężec, bp kto dorosły to robi....

Na Eli czekam z niecierpliwością...
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 07.12.2018 18:49

Pomysł ze statkiem na Elafonisi jest super 8) , tak też planuję "kiedyś" w przyszłości. Podobnie z kierunkiem na wschód :) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18309
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 07.12.2018 19:33

Piękne zdjęcia , ciekawy kierunek , będę śledził z przyjemnością 8)


Pozdrawiam
Piotr
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 07.12.2018 20:26

piekara114 napisał(a):Zawsze jak o czymś takim słyszę czy czytam to mówię sobie, że trzeba iść i zrobić szczepienie przypominające na tężec, bp kto dorosły to robi....

niektórzy to robią :D ja szczepiłem się w lipcu :wink: :mrgreen:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 08.12.2018 22:49

dangol napisał(a):Pomysł ze statkiem na Elafonisi jest super 8) , tak też planuję "kiedyś" w przyszłości. Podobnie z kierunkiem na wschód :) .

Będąc w Paleochorze to w zasadzie jedyna słuszna opcja :wink: . Alternatywą jest męcząca droga przez góry.
Kierunek wschodni też był w planach ale ostatecznie wyszło tak, że ze wschodu drogą morską jednie wracałem. O tym jak to się stało będzie później :)
piotrf napisał(a):Piękne zdjęcia , ciekawy kierunek , będę śledził z przyjemnością 8)
Pozdrawiam
Piotr

Serdecznie witam :D .
lotnikwsk napisał(a):
piekara114 napisał(a):Zawsze jak o czymś takim słyszę czy czytam to mówię sobie, że trzeba iść i zrobić szczepienie przypominające na tężec, bp kto dorosły to robi....

niektórzy to robią :D ja szczepiłem się w lipcu :wink: :mrgreen:

My nawet do tej pory o tym nie myśleliśmy.

piekara114 napisał(a):
Na Eli czekam z niecierpliwością...

Już za chwilę pierwsza część spaceru po Eli :lol:
Ostatnio edytowano 08.12.2018 23:16 przez Dawigs, łącznie edytowano 1 raz
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 08.12.2018 23:12

Po godzinie dopływamy. Okazuje się, że od prowizorycznej “przystani” trzeba kawałek jeszcze dojść. Trasa wiedzie fragmentem Europejskiego szlaku E4.
IMG_20180625_164127 (Kopiowanie).jpg

Syn w klapkach z kontuzjowaną stopą ledwie daje radę dlatego zajmujemy miejscówki na pierwszych napotkanych leżakach. Widoki miodzio!
IMG_4647 (Kopiowanie).JPG

IMG_4645 (Kopiowanie).JPG

Jest obiecany różowy piasek :coool:
IMG_4652 (Kopiowanie).JPG

A nawet różowy zamek :lol:
IMG_4653 (Kopiowanie).JPG

W tych okolicznościach przyrody w syna wstępują nowe siły. Zapomina o kontuzji i śmiga jak gazela :mrgreen:
IMG_4714 (Kopiowanie).JPG

IMG_4717 (Kopiowanie).JPG

Krem z filterm jest, kapelusz na głowie jest, więc wybieram się na mały rekonesans :lol: . Dochodzę do parkingu a potem kawałek drogą dojazdową, którą ciągnie nieprzerwany sznur samochodów i autokarów wzbudzając tumany kurzu :!: Następnie kieruję się w okolice restauracji z tarasem widokowym na lagunę.
IMG_4675 (Kopiowanie).JPG

Jednak Ela najlepiej prezentuje się z bliska :hearts:
Jako kolejny cel przechadzki obieram wyspę .
To miejsce jest idealne dla maluszków.
IMG_4682 (Kopiowanie).JPG

IMG_4685 (Kopiowanie).JPG


CDN
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2018 23:48

Pięknie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 09.12.2018 07:07

Mi też się podoba :cool: ... choć przypuszczam że podobałoby mi się bardziej przy podobnej pogodzie ale w głębokim pozasezonie :lol: i najlepiej jeszcze wcześnie rano albo późnym wieczorem :) .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.12.2018 13:08

Poza sezonem jest pusto, ale nie całkiem, końcem października w niedzielę jednak trochę osób tam było....
Tylko w sezonie lazury większe, no ale to wiadomo, słońce wyżej i mocniejsze, więc i inaczej oświetla...
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 09.12.2018 16:40

kulka53 napisał(a):Mi też się podoba :cool: ... choć przypuszczam że podobałoby mi się bardziej przy podobnej pogodzie ale w głębokim pozasezonie :lol: i najlepiej jeszcze wcześnie rano albo późnym wieczorem :) .

piekara114 napisał(a):Poza sezonem jest pusto, ale nie całkiem, końcem października w niedzielę jednak trochę osób tam było....
Tylko w sezonie lazury większe, no ale to wiadomo, słońce wyżej i mocniejsze, więc i inaczej oświetla...

Nam bardzo się podobało :lol: . Ludzi było wielu choć to początek sezonu (koniec czerwca). Jednak wolnego miejsca na parkingu było sporo. W szczycie sezonu to chyba szpilki nie wciśniesz. Gdy przypłnęliśmy o 11-tej na leżakach od strony przystani było pusto. W ogóle w tym rejonie było nieco lużniej. Z czasem ludzi na Eli było coraz więcej (samochody, autokary). Myślę, że wcześnie rano i późnym popołuniem to nawet w sezonie laguna pustoszeje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kreta zachodnia 2018 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone