Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kornati - czy warto ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
98256
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 05.05.2011
Kornati - czy warto ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) 98256 » 19.05.2011 15:16

Witam wszystkich,
mam do Was pytanie czy warto wybrać się do Parku Kornati?
Planujemy nocować w Trogirze, wiec tylko ok 90km, ale..
czytałem na forum i znalazłem ze korzystnie wykupić sobie wycieczkę statkiem, czy możne samochodem tam dojechać? jaka będzie najlepsza forma zwiedzania ? Czy w ogóle warto poświęcić cały dzień na Kornati?
Czekam na wasze sugestie i propozycje
pozdrawiam Grze
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 19.05.2011 15:35

98256 napisał(a):mam do Was pytanie czy warto wybrać się do Parku Kornati?


Warto

98256 napisał(a):znalazłem ze korzystnie wykupić sobie wycieczkę statkiem


O ile nie posiadasz łodzi, to pozostaje Wam zwiedzanie zorganizowane

98256 napisał(a): czy możne samochodem tam dojechać?


Nie rozumiem... chcesz na Kornati dojechać samochodem 8O


Najbliżej Trogiru rejsy organizuje się z Murteru (wydaje mi się, że również z Vodic, ale nie jestem pewien)

98256 napisał(a): Czy w ogóle warto poświęcić cały dzień na Kornati?


Takie rejsy trwają zwykle od godz. 8-9 do 17-18 w zależności skąd wypływasz.
98256
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) 98256 » 19.05.2011 15:43

a masz jakieś namiary na biura które organizują takie wycieczki? czy trzeba to na miejscu szukać..
na stornie parku znalazłem oddziały gdzie można kupić bilety, zastanawiam sie czy czasami nie organizują on również takich wycieczek, czy ktoś już próbował takiej rezerwacji ? bo na forum czytałem również ze z jakiejś miejscowości wycieczki są organizowane tylko w środy, i nie chciałbym się rozczarować jakbym przyjechać w czwartek ze nie ma dziś odpływów..
aha no i ile taka wycieczka całodniowa kosztuje?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.05.2011 15:49

98256 napisał(a):a masz jakieś namiary na biura które organizują takie wycieczki?


http://www.murter-kornati.com/?p=17&l=2

Przykładowo.

Natomiast w każdym z miasteczek "sąsiadujących" z PN Kornati spotkasz na nabrzeżu naganiaczy.

Z mojego punktu widzenia i wycieczki na Kornaty z Zadaru (podkreślam, z Zadaru) - nie warto. Zbyt długo się płynie, zahaczając o porty po drodze i zabierając dodatkowych pasażerów. Za krótko na miejscu, w fajnej zatoce z laguną to zaledwie 30min. czasu wolnego. Za mało rejsu wzdłuż pionowych klifów od otwartego morza. Obiad na statku też niezbyt obfity i smaczny.

Generalnie: może z innych portów wygląda to lepiej.
98256
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) 98256 » 19.05.2011 15:56

generalnie planuje podczas całego pobytu wybrać się na jeden dzień rejsu statkiem, tylko jeszcze nie wiem czy wybrać Kornati czy np lepsza opcja byłaby wycieczka na wyspę Hvar, Brac..
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.05.2011 17:14

Jak masz coś takiego

Obrazek

to może dojedziesz , a raczej dopłyniesz.

Czy warto?

Jasne że warto , widoki są piękne i same wyspy zostają w pamięci na zawsze.
Chcesz to możesz pooglądać i poczytać Moje wypociny

Ponadto jak dorwiesz fajną wycieczkę to masz cały dzień z głowy i picie , jedzenie opór ........ w cenie.

98256 napisał(a):a masz jakieś namiary na biura które organizują takie wycieczki? czy trzeba to na miejscu szukać..

Praktycznie w każdym większym mieście gdzie będziesz w pobliżu wysp są różne agencje , wystarczy wdepnąć i popytać.

Jak jedziesz na camp , to napewno naganiacz wycieczek sam cię zachaczy. :wink:
Ostatnio edytowano 19.05.2011 17:17 przez maniust, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.05.2011 17:16

Polecam z Pakostane. Statek Bosko!
Rewelacja!
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.05.2011 17:19

FUX napisał(a):Polecam z Pakostane. Statek Bosko!
Rewelacja!

No ja polecam z Biogradu , statek i wycieczka też bosko , chociaż samego Biogradu nie polecam , jak już gdzieś pisałem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.05.2011 17:22

Fajnie na takim statku gdzie jest tak do 40-50 osób. Mozliwe, że plynąleś z tym samym facetem tylko inną jednostką (czerwony Katamaran). Kapitan Ante.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2011 17:44

jedz na Murter, tylko trzeba tam być koło 8 rano, ze znalezieniem łodzi z rejsem na Kornati nie będziesz miał problemu, to oni znajdą Ciebie. zwykle rejs jest całodniowy, oprócz pływania jest postój na obiad-zwykle rybka, oraz na kąpiel(razem dwa postoje), na jakiejś okrutnie czystej plaży(takiej czystej wody jak tam jeszcze nigdzie nie widziałem). Na łodzi częstują winem i rakiją, nie przesadzić, żeby zwrotów nie było:) A czy warto??? Jeśli tam nie warto to nie wychodź z domu!!
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.05.2011 17:51

Płynąłem z Zadaru, też było ekstra. 2,5 godzinki w jedną stronę rejsu, piekne widoki, nic się nie dłuży. Na statku wina do woli , śniadanie w postaci sandwicha, rakija po kieliszku. Zawinięcie do portu w zatoce na Dugim Otoku, kąpiel w jeziorze słonowodnym, obiad. W drodze powrotnej kąpiel w zatoce przy wysokich skałach, około godzinki i droga powrotna. Cały dzień jak bajka. Polecam.
98256
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) 98256 » 19.05.2011 19:11

Dobra, postanowione - WARTO..
.. ale teraz jedno podstawowe pytanie jak się zabrać na ten rejs?
- nocleg mam w Trogirze, wiec jechać w ciemno żeby być na 8 rano w Murter, Vodice, Pirovac i szukac przystani?
Czy np jest możliwość rezerwacji przez jakieś biuro - mailowo?
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.05.2011 19:23

98256 napisał(a):Vodice

W Vodicach nie widziałem wycieczek na Kornati.

Przez jakiekolwiek biuro czy agencje zawsze kilka kun będzie drożej.
Wal śmiało o 7:00 pod marinę Pakostane , Biograd czy gdziekolwiek jak piszą wyżej i dorwiesz wycieczkę.
Bahama napisał(a):rakija po kieliszku.

Tylko ? 8O skromnie.
Ja wyszedłem ze statku na fazie , a wcale się nie prosiłem. :devil:
Bahama napisał(a):kąpiel w jeziorze słonowodnym

Tego bagienka nie polecam ......przy Jadranie ja się rozczarowałem.
:lol:
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 19.05.2011 19:38

Potwierdzam z Pakostan codziennie rano wypływają stateczki na Kornati nie ma problemu by się załapać , co do tego czy warto to musisz sam zdecydować różne są opinie , przyznam że jeszcze też n ie miałem sposobności wybrać się na Kornati a już 5 razy urlopowałem się w Pakostanach ale w tym roku na pewno wraz z ślubą zaliczymy Kornati .
Radziki4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 446
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radziki4 » 19.05.2011 19:42

98256 napisał(a):Dobra, postanowione - WARTO..
.. ale teraz jedno podstawowe pytanie jak się zabrać na ten rejs?
- nocleg mam w Trogirze, wiec jechać w ciemno żeby być na 8 rano w Murter, Vodice, Pirovac i szukac przystani?
Czy np jest możliwość rezerwacji przez jakieś biuro - mailowo?
idziesz na promenadę nad morzem a tam już są roztawione sztandy oferujące rejsy i rezerwujesz sobie na kiedy chcesz .
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone