Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kornati - czy warto ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mania9
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.06.2011
start wycieczek do Kornati

Nieprzeczytany postnapisał(a) mania9 » 07.06.2011 17:08

Czy wszystkie wycieczki na archipelag Kornati wyruszają skoro świt:)? będę między Trogirem a Splitem, więc do polecanego przez was jako punkt starotowy Murteru mam 1,5 godziny jazdy z tego co czytam, ktoś może był ciut później?

I czy konieczne trzeba rezerwować dzień wcześniej? będziemy tam w połowie czerwca, to chyba jeszcze nie jest szczyt sezonu?

nie uśmiecha mi się podwójna jazda w tamtym kierunku dzień po dniu (parę lat temu byliśmy w tamtym rejonie)

Dodatkowe pytanie - kąpiele w morzu brzmią kusząco:) ale czy da się gdzieś wziąć prysznic żeby spłukać z siebie sól?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.06.2011 17:22

Z Pakostane ca. 9.00 rano.
KUCYNKA1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KUCYNKA1 » 31.08.2011 11:42

JEŚLI CHODZI O WYCIECZKĘ NA KORNATY ,ORGANIZOWANE Z ROGOZNICY, TO STANOWCZO ODRADZAM! ODRADZAM! ODRADZAM!!! STATEK ŚMIERDZĄCY, JEDZENIE ZWYCZAJNE, DŁUGA PODRÓŻ( CHORWACJA DLA MNIE JEST CIEKAWSZA Z LĄDU). JEŚLI CHODZI O POBYT NA SAMYCH WYSPACH , TO ZAWIEŹLI NAS NA PLAŻĘ (BRUDNĄ, JAK NA PARK NARODOWY) NA KTÓREJ SPĘDZILIŚMY 2H,. FAKTYCZNIE WODA MA ŁADNY NIEBIESKI KOLOR! MYŚLĘ, ŻE KORNATY SĄ PIĘKNE( Z RÓŻNYCH OPISÓW I ZDJĘĆ), ALE NAM NIE DANE BYŁO JE ZOBACZYĆ!KICZOWATA WYCIECZKA! A NA KONIEC ŻAL WYDANYCH PIENIĘDZY (320 KUN OD OSOBY, BYLIŚMY W 3!!!) WIEM, ŻE W PRIMOSTEN TEŻ ORGANIZUJĄ TE WYCIECZKI! MOŻE JESZCZE KIEDYŚ TAM WRÓCIMY, ŻEBY SIĘ PRZEKONAĆ JAK PIĘKNE SĄ KORNATY!!!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.08.2011 17:06

I czego się drzesz?
Wyłącz wielkie litery!

Z miejsca, z którego płynęłaś, jest daleko. Trzeba było sobie podejść wieczorem do portu i zobaczyć, jaka łajba płynie.
Mogłaś sobie podjechać np. do Pakostane i miałabyś bliżej.
Na marginesie kilkakrotnie temat wycieczek na Kornati wypływał i podawane były sprawdzone miejsca i jednostki.
Ja za Kornati 2 tyg. temu płynąłem za 700 kun za 3 dorosłe i nastolatka.
Ale to pewnie dlatego, że już 3 raz, a młody chyba 5-ty, z tego 2 razy pod opieką kapitana.
Bok! :wink:
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 31.08.2011 18:24

maniust napisał(a):
FUX napisał(a):Polecam z Pakostane. Statek Bosko!
Rewelacja!

No ja polecam z Biogradu , statek i wycieczka też bosko , chociaż samego Biogradu nie polecam , jak już gdzieś pisałem.

Mariusz, ja też polecam z Biogradu, płynąłem statkiem Shangulin w 2009r, cena 500 kun za 3 dorosłe i 1 nastolatkę. :lol:
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 04.11.2012 10:06

a czy ktoś płynął na Kornaty z Primostenu?, mieliśmy propozycję w 2012, ale mieszkaliśmy na Ciovo i nie chciało nam się rano jechać do Primostenu na 8.00 (i cena dosyć wysoka), ale może w 2013 skusimy się. Tylko czy warto się zrywać i płacić taką kasę?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.11.2012 11:30

To nie jest kwestia tego skąd się płynie, bo na Kornatach i tak trasy się pokrywają, tylko to jest kwestia tego, jak zaplanować punkt wypadowy ze względu na nasze miejsce pobytu. Rejsy startują z wielu miejsc.
A koszty muszą uwzględniać odległości (paliwo).
Można taki rejs zaliczyć i w trakcie drogi dojazdowej/powrotnej.
Zostawiamy auto np. na parkingu w Zadarze i do przystani mamy raptem 10 minut marszu.
Wracamy pod wieczór i jedziemy dalej.

To ile chcecie/możecie wydać na tą wycieczkę to już wasza sprawa.
Godzina wstawania też.
Takie rzeczy trzeba samemu zdecydować, zaplanować, przemyśleć.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.11.2012 11:35

Myślę, że lepiej jest podjechać autem do Biogradu, Pakostane i stamtąd się krócej płynie, niż np. z Murteru.
Więcej czasu jest na miejscu na plażowanie, kapiel, etc.
Minusem jest dla wycieczkowiczów to, że jednemu pozostaje abstynencja.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.11.2012 21:45

MEGGI napisał(a):a czy ktoś płynął na Kornaty z Primostenu?...


Cześć.

Zobacz tu i tu i tu i tu.

Pozdrav
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 04.11.2012 22:13

dzięki !
sandr
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandr » 08.11.2012 18:53

MEGGI napisał(a):a czy ktoś płynął na Kornaty z Primostenu?, mieliśmy propozycję w 2012, ale mieszkaliśmy na Ciovo i nie chciało nam się rano jechać do Primostenu na 8.00 (i cena dosyć wysoka), ale może w 2013 skusimy się. Tylko czy warto się zrywać i płacić taką kasę?


Witaj, naszą przygodę z rejsem na Kornati opisałem tutaj i pomimo upływu czasu (leczy rany, ponoć) zdania nie zmienię.
Nigdy więcej... :D
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 01.04.2014 17:16

Korzystał ktoś z tej oferty http://www.murter-kornati.com/pl/wyciec ... wy-kornaty jeśli tak to warto czy szukać czegoś innego ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.04.2014 19:06

Warto tylko nie takim krążownikiem na kilkaset osób.
:wink:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.04.2014 20:57

Lechoo napisał(a):Korzystał ktoś z tej oferty http://www.murter-kornati.com/pl/wyciec ... wy-kornaty jeśli tak to warto czy szukać czegoś innego ?


Rozmawiaj z Dariem z Vodic,załatwi Ci mniejszą łajbę.
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 01.04.2014 23:03

Ale zobaczyć warto :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Kornati - czy warto ? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone