Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.09.2018 17:10

gusia-s napisał(a):
agata26061 napisał(a):
joso79 napisał(a):agata26061 ja narazie rezygnuję z Hvaru. Wstępnie planowałam Korčulę na przyszły rok, ale...po przykrej sytuacji na początku tegorocznych wakacji, wybieram jakiś bardziej "dostępny" kierunek, chyba Brač.
Córka zaraz po przyjeździe do ID dostała gorączki, oczywiście miałam wykupioną polisę jak zawsze. Agent zapewniał że są wizyty domowe. Po zarejestrowaniu zgłoszenie na infolinii dowiedziałam się, że owszem wizyty są ale na lądzie. Do ID lekarz nie dojedzie bo za daleko i zła droga; zapraszają na wizytę do Hvaru. Trochę mi to dało do myślenia. Jadę z trójką dzieci w wieku 5, 7 i 9 lat. Prom do Splitu płynie długo. Chyba nie chcę już przeżywać tego stresu.

Mój mąż miał takie same obawy. W pewnym momencie jak syn rozwalił kolano, zadał mi pytanie czy zastanawiałam się nad tym, co by było gdyby nam się tutaj coś stało? Trochę się zmieszałam, bo z tego, co się dowiadywałam przed wyjazdem, to najbliższa podstawowa pomoc znajduje się w Jelsie, ale poważniejsze przypadki i hospitalizacja w Splicie niestety :!: Ja raczej jestem optymistką i uważam, że skoro tyle osób na forum z dzieciakami jeździ na wyspy i wszyscy, albo zdecydowana większość szczęśliwie wraca, to dlaczego nam ma się coś stać? Moje dzieciaki na Hvarze miały 2,5 roku oraz 6 lat. Mała pierwszy raz była w Cro w wieku niespełna 11 m-cy w okolicach Trogiru :D
Chyba przesadzacie, przecież tam na wyspach mieszkają na stałe a nie tylko przez 2 tyg. w roku, normalni ludzie, którzy też mają małe dzieci. Jeśli sytuacja jest jakaś specjalna i wymaga natychmiastowego transportu do szpitala to leci helikopter. Tak było ostatnio w Orebicu skąd zabrano dziecko ukąszone przez poskoka np. Na wyspach szpitali nie ma a ludzie na nich mieszkają.

Też czytałam o tym, że rannego czy chorego zabierają helikopterem do szpitala, lub w niektórych przypadkach łodzią motorową :lol: Mnie to absolutnie do wysp nie zraża i na kolejny wyjazd również planuję którąś z wysp, więc najlepiej niech żadnemu turyście nic się nie dzieje i będzie gitarka ;) :oczko_usmiech:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.09.2018 20:09

joso79 napisał(a):Z wysp nie rezygnujemy, ale wybiorę bliższy Brač. Przecież wiesz, że tam jest fajnie ;) 8)

Prawidłowo! my mamy taki zamiar ale za dwa lata czyli w 2020 roku :D. Za rok odpoczywamy od Cro.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 10.09.2018 21:02

yzedef napisał(a):
joso79 napisał(a):Z wysp nie rezygnujemy, ale wybiorę bliższy Brač. Przecież wiesz, że tam jest fajnie ;) 8)

Prawidłowo! my mamy taki zamiar ale za dwa lata czyli w 2020 roku :D. Za rok odpoczywamy od Cro.

Nieee no serio ale jak to tak??? :lol: 8) 8O
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 11.09.2018 08:53

gusia-s napisał(a):
agata26061 napisał(a):
joso79 napisał(a):...
...
Chyba przesadzacie, przecież tam na wyspach mieszkają na stałe a nie tylko przez 2 tyg. w roku, normalni ludzie, którzy też mają małe dzieci. Jeśli sytuacja jest jakaś specjalna i wymaga natychmiastowego transportu do szpitala to leci helikopter. Tak było ostatnio w Orebicu skąd zabrano dziecko ukąszone przez poskoka np. Na wyspach szpitali nie ma a ludzie na nich mieszkają.

amen :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.09.2018 13:14

Dopisuję się awansem do KMWH (na Członka z Ramienia :P). Chyba idzie ten Koniec Świata, bo w 2019 wybieramy się - po "zaliczeniu" Brača, Korčuli, Visu, Lastova i (jednodniowo, ale to wystarczyło, żeby się przekonać, że to nie wyspa dla nas) Mljetu, przybywamy w 2019 na ostatni niezdobyty otok w tej (właściwszej) części Dalmacji - Hvar. Szykujcie tam w Stari Gradzie czerwony dywan na 24 czerwca :lol: :papa:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 13.09.2018 13:29

Marsallah napisał(a):...Szykujcie tam w Stari Gradzie czerwony dywan na 24 czerwca :lol: :papa:

może nie w Stari Gradzie ale w ID w tym terminie można coś załatwić :wink:
... znów zbiera się ekipa :?: :twisted:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.09.2018 13:36

Na to wygląda. :mrgreen:
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 13.09.2018 13:45

Może i ja zaglądnę na Hvar :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.09.2018 13:54

m@rek napisał(a):
Marsallah napisał(a):...Szykujcie tam w Stari Gradzie czerwony dywan na 24 czerwca :lol: :papa:

może nie w Stari Gradzie ale w ID w tym terminie można coś załatwić :wink:
... znów zbiera się ekipa :?: :twisted:


W ID też może być, bo tam z promu będę się kierował :lol:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 13.09.2018 14:14

Roxi napisał(a):Na to wygląda. :mrgreen:
czyli jednak :?:
jeśli tak to super :)

lotnikwsk napisał(a):Może i ja zaglądnę na Hvar :D
Krzysztof wpadaj, mam dług i może w końcu go spłacę :wink:

Marsallah napisał(a):...W ID też może być, bo tam z promu będę się kierował :lol:
będziesz stacjonował w ID, masz już upatrzoną kwaterę :?:

Ps. przegapiłem mój 666 post :evil:
nikaaa_87
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 24.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikaaa_87 » 14.09.2018 05:57

I nasz pobyt dobiegł końca.Wczoraj w nocy dotarliśmy do domu. Dziękuję wszystkim Miłośnikom Wyspy za rady, opinie i cierpliwość :) Mam nadzieję, że znajdę chwilę w najbliższym czasie i podzielę się wspomnieniami... Hvar nas oczarował. To było 11 najpiekniejszych dni.Niby dużo,a ciągle za mało. Naszą bazą był ID,ale tam tylko nocowaliśmy i czasami po południu plażowaliśmy po powrocie z wycieczek. Sam IV ładny,ale plaże nie dla mnie...Za tłoczno. Za to urzekła mnie zatoczka Lucisca i plaża z agawami w Gromin Dolac. Kto był w IV pewnie widział naszą czwórkę, małą blondynkę i dwa czarnuchy psy :) Zwiedziliśmy wszystko,co zaplanowaliśmy - Hvar, Stari Grad, Vrboską, Jelsę, Sv Nedjelje i szczyt Sv Nikola... Reszta musi poczekać :) Największe wrażenie ? Przejazd starą drogę ze Sv Nedjelji do miasta Hvar i oczywiście widok z Sv Nikola.Wracając zatrzymaliśmy się w Primostenie,ale to już nie to miejsce sprzed kilku lat...Lepiej było zostać dzień dłużej na Hvarze.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.09.2018 07:31

m@rek napisał(a):
Marsallah napisał(a):...W ID też może być, bo tam z promu będę się kierował :lol:
będziesz stacjonował w ID, masz już upatrzoną kwaterę :?:


E, jakbym miał tylko upatrzoną, to bym się do klubu nie zapisywał - już zapłacone. I tak, w Ivan Dolac. Rozważaliśmy tyle opcji, łącznie z miastami i interiorem, ale padło jednak na własny kąt i morze pod domem. Wiem, że będą tam tłumy na plażach, ale raz, że pierwszy tydzień będzie de facto presezonem, a poza tym w ciągu dnia raczej nie planuję przebywać na miejscu, tylko jeździć w kierunkach północnym i zachodnim 8)

Hvar ma ogromny podaż kwater w porównaniu z niektórymi sąsiednimi wyspami, ale jednak takich, jakie lubimy, jest jak na lekarstwo. Jedną taką udało się znaleźć w ID, choć generalnie apartman raczej średni, no ale chodziło też o grilla i ogród tylko dla siebie, na wyłączność.

m@rek napisał(a): przegapiłem mój 666 post :evil:


Uuu, nieładnie! Natychmiast mi tu odmówić 10 zdrowasiek od tyłu :lol:

P.S. Ja wczoraj posmutniałem, kiedy zorientowałem się, że przegapiłem ten moment - kiedy zerknąłem na licznik kilometrów w samochodzie, było tam już ...669 na końcu :?
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 14.09.2018 07:53

Mi nie było dane wejść czy wjechać na SV.Nicola. W planach było wejście. Dlatego też na przełomie lipiec sierpień swoje kroki kieruje ponownie do ID. Nocleg zarezerwowany teraz uświadamiam młodsza część rodziny że jadę pozwiedzać a nie siedzieć na plaży całymi dniami.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 14.09.2018 09:01

Marsallah napisał(a):...Jedną taką udało się znaleźć w ID, choć generalnie apartman raczej średni, no ale chodziło też o grilla i ogród tylko dla siebie, na wyłączność...
wow 8O a ja myślałem że jestem szybki pod kątem rezerwacji
jeśli to nie tajemnica to daj znać na pw co wybrałeś, może powiem 2 słowa o tej miejscówce :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.09.2018 15:33

O widzę, że ekipa ponownie zacna na Hvarze w czerwcu. Serce moje rwie się na Hvar, ale rozum (i mój małżonek 8O ) podpowiada Krk... No i jak to rozwiązać? :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 274
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone