Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.09.2018 12:40

joso79 napisał(a):Z okazji setnego posta na forum postanowiłam wstawić zdjęcie :lol: widok z balkonu Slavinki w ID

W którym z apartamentów jesteście? My w czerwcu byliśmy na samej górze po środku ;)
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 09.09.2018 13:00

agata26061 byliśmy w sierpniu, na górze pierwszy apartment ten narożny z dwoma tarasami.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.09.2018 13:07

I jak oceniacie swój apartament? Nasz był niby ok, ale najgorsza była klima, bo zagrzybiona i komarów mnóstwo. Też mieliście z tym problem?
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 09.09.2018 13:16

agata26061 napisał(a):I jak oceniacie swój apartament? Nasz był niby ok, ale

Nasz też niby ok :lol: klimatyzator był jeden w kuchni w dodatku tak umieszczony że do sypialni schłodzone powietrze praktycznie nie docierało. Czy zagrzybiona nie wiem, generalnie budynek jest stary i wg mnie wymaga remontu. Było mało szklanek, kubków żadnych. W łazience nie do końca czysto, brak miejsca na postawienie kosmetyków itp jedyna półka pod lustrem oberwana, ale właściciel po zgłoszeniu tego faktu natychmiast przyszedł z wiertarką i naprawił. Poza tym fajnie, przyjemny taras cudny widok, właściciele niezwykle mili i pomocni. Restauracja na dole chyba nie nadążała z obsługą ;)
Komary jakieś były ale kilka sztuk ;) może ten gekon z tarasu je zjadał :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.09.2018 14:24

U nas na klimatyzatorze bardzo widoczna była pleśń, więc zbyt często nie korzystaliśmy. Maja mi tłumaczyła, że komarów było dużo, bo gmina Jelsa nie ma kasy, żeby nabrzeże spryskać. Ponoć we wcześniejszych latach było pryskane, ale to też chyba w czerwcu jest więcej komarów niż w sierpniu i może dlatego u Was było mniej. My po nocy byliśmy cali pogryzieni. Podczas naszego pobytu, Petar był gdzieś tam codziennie i coś właśnie remontował, więc może Slavinka doczeka się kiedyś jakiegoś remontu...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.09.2018 14:37

A tak na marginesie, to właśnie dostałam ofertę z willi Mer z Jelsy:
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/hvar/villa-mer/
za apartament SOL w okresie od 24.06 do 6 lipca napisano mi 75 euro za dobę. Cena może nie najniższa, ale dla mnie ten apartament byłby idealny. Niemal pod nim kawałek żwirowej plaży i blisko do Vrboski i Jelsy. Gdybym była pewna tego terminu na przyszły rok, to nie wahałabym się, tylko go brała. Niestety... nie wiem, czy w tym terminie pojedziemy w 100 procentach, więc nie mogę wysłać zaliczki, ale może ktoś z Was jest chętny... Z bólem serca odstąpię ten apartman, ale niestety nie jest jasny do końca termin przyszłorocznego urlopu... :(
aga6919
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga6919 » 09.09.2018 18:29

Witam :D jestem kolejną,która zakochała się w wyspie :D byłam z rodzinka w ID w drugiej połowie sierpnia. Bardzo późno rezerwowalismy apartament,wiec wybór był mały.Chcialam prosić kochani,jeżeli posiadacie namiary na godne polecenia apartamenty w ID o ich podesłania :oczko_usmiech: z góry dziękuje
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 09.09.2018 20:57

agata26061 ja narazie rezygnuję z Hvaru. Wstępnie planowałam Korčulę na przyszły rok, ale...po przykrej sytuacji na początku tegorocznych wakacji, wybieram jakiś bardziej "dostępny" kierunek, chyba Brač.
Córka zaraz po przyjeździe do ID dostała gorączki, oczywiście miałam wykupioną polisę jak zawsze. Agent zapewniał że są wizyty domowe. Po zarejestrowaniu zgłoszenie na infolinii dowiedziałam się, że owszem wizyty są ale na lądzie. Do ID lekarz nie dojedzie bo za daleko i zła droga; zapraszają na wizytę do Hvaru. Trochę mi to dało do myślenia. Jadę z trójką dzieci w wieku 5, 7 i 9 lat. Prom do Splitu płynie długo. Chyba nie chcę już przeżywać tego stresu.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 09.09.2018 20:58

joso79 napisał(a):agata26061 byliśmy w sierpniu, na górze pierwszy apartment ten narożny z dwoma tarasami.


To ja chyba przejąłem ten apartman po was:))
Wyjeżdżaliście 22.08??
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 09.09.2018 21:01

joso79 napisał(a):
agata26061 napisał(a):I jak oceniacie swój apartament? Nasz był niby ok, ale

Nasz też niby ok :lol: klimatyzator był jeden w kuchni w dodatku tak umieszczony że do sypialni schłodzone powietrze praktycznie nie docierało. Czy zagrzybiona nie wiem, generalnie budynek jest stary i wg mnie wymaga remontu. Było mało szklanek, kubków żadnych. W łazience nie do końca czysto, brak miejsca na postawienie kosmetyków itp jedyna półka pod lustrem oberwana, ale właściciel po zgłoszeniu tego faktu natychmiast przyszedł z wiertarką i naprawił. Poza tym fajnie, przyjemny taras cudny widok, właściciele niezwykle mili i pomocni. Restauracja na dole chyba nie nadążała z obsługą ;)
Komary jakieś były ale kilka sztuk ;) może ten gekon z tarasu je zjadał :lol:


W tym apartmanie klima była ok.Chłodziła bogato i nie była zagrzybiona. Jej jedynym choć znaczącym minusem było jej umiejscowienie. W kuchni a nie w żadnym z pokoi. Ale jeśli chodzi o grzyby to nic takiego nie było.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.09.2018 08:26

joso79 napisał(a):agata26061 ja narazie rezygnuję z Hvaru. Wstępnie planowałam Korčulę na przyszły rok, ale...po przykrej sytuacji na początku tegorocznych wakacji, wybieram jakiś bardziej "dostępny" kierunek, chyba Brač.
Córka zaraz po przyjeździe do ID dostała gorączki, oczywiście miałam wykupioną polisę jak zawsze. Agent zapewniał że są wizyty domowe. Po zarejestrowaniu zgłoszenie na infolinii dowiedziałam się, że owszem wizyty są ale na lądzie. Do ID lekarz nie dojedzie bo za daleko i zła droga; zapraszają na wizytę do Hvaru. Trochę mi to dało do myślenia. Jadę z trójką dzieci w wieku 5, 7 i 9 lat. Prom do Splitu płynie długo. Chyba nie chcę już przeżywać tego stresu.

Mój mąż miał takie same obawy. W pewnym momencie jak syn rozwalił kolano, zadał mi pytanie czy zastanawiałam się nad tym, co by było gdyby nam się tutaj coś stało? Trochę się zmieszałam, bo z tego, co się dowiadywałam przed wyjazdem, to najbliższa podstawowa pomoc znajduje się w Jelsie, ale poważniejsze przypadki i hospitalizacja w Splicie niestety :!: Ja raczej jestem optymistką i uważam, że skoro tyle osób na forum z dzieciakami jeździ na wyspy i wszyscy, albo zdecydowana większość szczęśliwie wraca, to dlaczego nam ma się coś stać? Moje dzieciaki na Hvarze miały 2,5 roku oraz 6 lat. Mała pierwszy raz była w Cro w wieku niespełna 11 m-cy w okolicach Trogiru :D
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 10.09.2018 12:19

tranquilo napisał(a):
joso79 napisał(a):agata26061 byliśmy w sierpniu, na górze pierwszy apartment ten narożny z dwoma tarasami.


To ja chyba przejąłem ten apartman po was:))
Wyjeżdżaliście 22.08??

Tak :lol: 8)
agata26061 napisał(a):Ja raczej jestem optymistką i uważam, że skoro tyle osób na forum z dzieciakami jeździ na wyspy i wszyscy, albo zdecydowana większość szczęśliwie wraca, to dlaczego nam ma się coś stać? Moje dzieciaki na Hvarze miały 2,5 roku oraz 6 lat. Mała pierwszy raz była w Cro w wieku niespełna 11 m-cy w okolicach Trogiru :D

Do tej pory też miałam takie podejście, ale.... Wypadki się zdarzają niestety. Oczywiście uważa się na dzieci, pilnuje itp niemniej pewnych rzeczy się nie upilnuje. Do tej pory nie wiem, czy córka miała gorączkę z powodu przegrzania czy wirusa. To był nasz piąty wyjazd do Chorwacji, drugi na wyspy, pierwszy raz gdy jechaliśmy najmłodszy syn nie miał 1,5 roku. Nie było problemów zdrowotnych do tej pory, dlatego nastawienie też miałam optymistyczne. Każdy decyduje za siebie, ja zawsze kupuję dodatkowe ubezpieczenie oprócz EKUZ, inni tego nie robią. Przestraszyłam się gdy mimo podanych leków i zimnych okładów gorączka u córki nie spadała. Nie chcę na wakacjach mieć dodatkowo stresu więc na przyszły rok wybiorę coś z lepszym dojazdem.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 10.09.2018 13:34

joso79 napisał(a):Do tej pory też miałam takie podejście, ale.... Wypadki się zdarzają niestety. Oczywiście uważa się na dzieci, pilnuje itp niemniej pewnych rzeczy się nie upilnuje. Do tej pory nie wiem, czy córka miała gorączkę z powodu przegrzania czy wirusa. To był nasz piąty wyjazd do Chorwacji, drugi na wyspy, pierwszy raz gdy jechaliśmy najmłodszy syn nie miał 1,5 roku. Nie było problemów zdrowotnych do tej pory, dlatego nastawienie też miałam optymistyczne. Każdy decyduje za siebie, ja zawsze kupuję dodatkowe ubezpieczenie oprócz EKUZ, inni tego nie robią. Przestraszyłam się gdy mimo podanych leków i zimnych okładów gorączka u córki nie spadała. Nie chcę na wakacjach mieć dodatkowo stresu więc na przyszły rok wybiorę coś z lepszym dojazdem.


Etam dacie radę :). My również mieliśmy niemiły przypadek kilka lat temu, jak nasz młody oparł się o solidną grubą linę i zleciał tak gdzieś około 2,5 metrów w dół na "główkę" wprost na plaże, na szczęście były to drobne kamyczki, które tylko go zdrowo podrapały bez żadnych uszkodzeń. Lina była gruba i solidna ale od słońca, morskiej wody szlag ją trafił - można było ją rwać jak watę.
Wszystko działo się w Pernie na półwyspie Peljesac. Jako ciekawostkę powiem Tobie, że niby prawie jak stały ląd ale jednak najbliższy szpital był na Korculi w mieście Korcula. Czyli wyprawa promem :D (na szczęście uniknęliśmy wizyty w nim bo właścicielka była bardzo ogarnięta i nam wtedy pomogła). Ubezpieczenie również zawsze mamy ale to nie gwarantuje nieśmiertelności itp. po prostu w teorii Masz szybszy dostęp do lekarza. Nie rezygnujcie z wyspy, Korcula jest dużą fajną wyspą i jak sam wiem jest tam nawet szpital :D.
Jedynie mnie odstrasza przed nią fakt, że jest tam od nas barrrdzo daleko :).
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.09.2018 15:47

agata26061 napisał(a):
joso79 napisał(a):agata26061 ja narazie rezygnuję z Hvaru. Wstępnie planowałam Korčulę na przyszły rok, ale...po przykrej sytuacji na początku tegorocznych wakacji, wybieram jakiś bardziej "dostępny" kierunek, chyba Brač.
Córka zaraz po przyjeździe do ID dostała gorączki, oczywiście miałam wykupioną polisę jak zawsze. Agent zapewniał że są wizyty domowe. Po zarejestrowaniu zgłoszenie na infolinii dowiedziałam się, że owszem wizyty są ale na lądzie. Do ID lekarz nie dojedzie bo za daleko i zła droga; zapraszają na wizytę do Hvaru. Trochę mi to dało do myślenia. Jadę z trójką dzieci w wieku 5, 7 i 9 lat. Prom do Splitu płynie długo. Chyba nie chcę już przeżywać tego stresu.

Mój mąż miał takie same obawy. W pewnym momencie jak syn rozwalił kolano, zadał mi pytanie czy zastanawiałam się nad tym, co by było gdyby nam się tutaj coś stało? Trochę się zmieszałam, bo z tego, co się dowiadywałam przed wyjazdem, to najbliższa podstawowa pomoc znajduje się w Jelsie, ale poważniejsze przypadki i hospitalizacja w Splicie niestety :!: Ja raczej jestem optymistką i uważam, że skoro tyle osób na forum z dzieciakami jeździ na wyspy i wszyscy, albo zdecydowana większość szczęśliwie wraca, to dlaczego nam ma się coś stać? Moje dzieciaki na Hvarze miały 2,5 roku oraz 6 lat. Mała pierwszy raz była w Cro w wieku niespełna 11 m-cy w okolicach Trogiru :D
Chyba przesadzacie, przecież tam na wyspach mieszkają na stałe a nie tylko przez 2 tyg. w roku, normalni ludzie, którzy też mają małe dzieci. Jeśli sytuacja jest jakaś specjalna i wymaga natychmiastowego transportu do szpitala to leci helikopter. Tak było ostatnio w Orebicu skąd zabrano dziecko ukąszone przez poskoka np. Na wyspach szpitali nie ma a ludzie na nich mieszkają.
joso79
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) joso79 » 10.09.2018 16:38

gusia-s napisał(a):Chyba przesadzacie, Na wyspach szpitali nie ma a ludzie na nich mieszkają.

Może i tak, ale to moje wakacje i mają być odpoczynkiem a nie dodatkowym stresem, tak jak pisałam wyżej każdy decyduje sam.
yzedef no to była akcja, pamiętam jak to opowiadałeś - cud że się małemu nic nie stało. Oczywiście takie wypadki i koło domu się zdarzają. Z wysp nie rezygnujemy, ale wybiorę bliższy Brač. Przecież wiesz, że tam jest fajnie ;) 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 273
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone