Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kłopotliwy Svetac-prośba o info

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014
Kłopotliwy Svetac-prośba o info

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 05.04.2015 19:57

Hej,

Czy jest tu ktoś, kto popłynął jachtem na Svetac? Nasza tegoroczna trasa obejmuje tę wyspę, ale informacje o niej są tak szczątkowe, że w zasadzie już nie wiem, gdzie szukać-czy można spać w latarni? Czy jest tam w ogóle jakieś dobre miejsce do zakotwiczenia na noc, czy trzeba wracać do portu na Visie? A może wiecie chociaż, gdzie szukać jakiś relacji z podróży? Przewertowałam polsko- i anglojęzyczne strony i wszystkie opisy są mocno zdawkowe :roll:
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 07.04.2015 11:05

Svetac? 10 mil od Bisevo, polnocny zachod. Skała bez znaczenia i uroku. Z tego, co pamietam, chyba nieoswietlona. Co masz na mysli piszac o spaniu w latarni?? Na jachcie spi sie na jachcie.
Nie bardzo wiem, po co tam plynac...
dskhh
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 19.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dskhh » 07.04.2015 21:14

Jest jedno kotwicowisko, powiedzmy wypłycenie, ale kotwica nie trzyma za dobrze więc tylko przy bezwietrznej nocy bym tam został, kilka lat temu mieszkała tam starsza Pani, ale chyba już nie żyje. Jest kilka opuszczonych domów i generalnie niezbyt ciekawie, ale pusto nawet w sezonie :)
Jak już to polecam dzienne zwiedzanie, a na noc na Bisevo lub Vis.
Pozdrav ;)
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 08.04.2015 13:42

Dzięki za odp. Daliście mi do myślenia trochę. Uwielbiam odludne i nieturystyczne miejsca, ale jeśli rzeczywiście jest nieciekawie, to może lepiej poświęć czas na opłynięcie Visu (w planach była jedymie Komiza).
Co do spania w latarni- chciałam tylko wiedzieć, czy jest taka możliwość, gdybyśmy mieli taki kaprys :wink:

No i teraz pytanie zupełnego laika, który "chce" (spotkanie ze skipperem za jakieś dwa tyg., a ja nigdy nie żeglowałam- wiem tylko, gdzie chcę płynąć :-)): mamy wyczarterowany jacht na 7 dni z portu w Splicie. Czy propozycja trasy Split-Trogir (musi być :roll: )-Drvenik Veli (chodzi mi o to, żeby przepłynąć między małym a dużym)-Komiza- Bisevo- Piekielne Wyspy-Milna- Split jest rozsądna? Czy można coś dodać (np. miasto Vis) /trzeba wywalić?
PaddyMalone
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PaddyMalone » 08.04.2015 15:45

Czy mozna spac w latarni? Mozna: http://www.lighthouses-croatia.com/
Czy mozna spac, gdybyscie mieli taki kaprys? Nie mozna. Zalogą na jachcie jest sie od momentu wejscia na poklad na poczatku rejsu od momentu zejscia na koncu. Sa skipperzy, ktorzy woza turystow. I wtedy mozna.
Miedzy Veli i Mali Drvenik jest okolo mili, wiec da sie przeplynac.
Czy trasa rozsadna? To zalezy, czego oczekujesz.
Czy mozna dodac Vis? Mozna. Choc Kut (sasiad Visu) moim zdaniem ladniejszy.
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 08.04.2015 16:19

Jedziemy w gronie znajomych (łącznie ze skipperem), więc wszelkie "kaprysy" są do dogrania przed wyjazdem ;)
Dziękuję za sugestię. Ja już Vis widziałam, więc tym bardziej. Jeśli mógłbyś jeszcze coś ciekawego polecić w tych okolicach, to chętnie poczytam.

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone