Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kierunek -> Pakostane

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 24.09.2013 07:43

Witam!
U tych samych gospodarzy byliśmy 11 lat temu we wrześniu. :D
Mieszkalismy w apartamencie nr IV, wtedy trochę to inaczej wyglądało 8O
Przemili ludzie, codziennie raczyli nas winkim lub rakiją :oczko_usmiech:

4 lata temu niestety nie mieli wolnych apartamentów ( lipiec).
Powspominaliśmy sobie z gospodarzem nasz pobyt u Nich w 2002 roku delektując się prsutem, serem i czerwonym winem, które potem często :lool: kupowaliśmy.
Byliśmy też w ich rodzinnej restauracji Adriatic ( o ile dobrze pamiętam prowadzi ją syn gospodarza ) podają tam m.in. przepyszne mule :lol:

Myslę, że w niedalekiej przyszłości do Pakostane jeszcze wrócimy :roll:
pozdrawiam
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 24.09.2013 08:38

To 11 lat temu chyba gospodarze inne podejście mieli do wynajmu. W tym to jak tylko zapłaciliśmy to przestali się nami interesować. Ani razu przez cały pobyt nie zapytali czy wszystko ok, czy może czegoś nam potrzeba itp. A o poczęstunku jakimkolwiek nie ma co mówić nawet. Tak więc moje przygotowane upominki powróciły do domu i czekają na rok następny. Jedynie mama gospodarza albo gospodyni, starsza babinka pytała nas zawsze jak nas spotkała co tam u nas, co robimy , jak nam się podoba itp. Miejsce apartamentu jest bardzo fajne ale jeśli jeszcze kiedyś w Pakostane się pojawię a mam nadzieje że tak to wybiorę inny apartament.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.09.2013 08:46

Podarunki to daje się na dzień dobry. Wtedy na odjezdne się rewanżują, choć nie zawsze.
Nie otrzymuje się nic w zamian od Polaków, którzy je prowadzą.
Testowane za granicą... :wink:
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 24.09.2013 08:59

A to na przyszłość będę wiedział :).
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 24.09.2013 10:35

To i ja się przysiądę, poczytam i popatrzę. :)
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 24.09.2013 11:36

Serdecznie zaprasza i z góry przepraszam że nie wszystko na raz ale brak czasu więc staram się codziennie coś dorzucić :)
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 24.09.2013 11:59

Trochę jestem zdziwiona Twoim wpisem dot. gospodarzy. Może teraz młodsze pokolenie przejęło stery :?:
4 lata temu, jak tylko wspomnieliśmy, że byliśmy u nich w 2002 roku na stół wyjechały wspomniane specjały.
A tak myślę sobie, że na pewno nas nie pamiętali.
Potem jak przychodzilismy kupić wino, często bylismy częstowani przez gospodarza innymi wyrobami.
Jego żona wtedy leżała w domu po operacji woreczka ( poszlismy Ja nawet odwiedzić ).
No cóż wszystko się zmienia............... ludzie też :roll:
czekam na cd :papa:
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 24.09.2013 13:46

W jakim wieku byli gospodarze? Ci z którymi my teraz mieliśmy do czynienia to tak myślę miedzy 50-60
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 24.09.2013 18:53

Flacha napisał(a):W jakim wieku byli gospodarze? Ci z którymi my teraz mieliśmy do czynienia to tak myślę miedzy 50-60

Myślę, że teraz mogą mieć ponad 80 :roll:
Tak więc nas chyba przyjmowali seniorzy rodu :|
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 25.09.2013 08:49

fiolek napisał(a):
Flacha napisał(a):W jakim wieku byli gospodarze? Ci z którymi my teraz mieliśmy do czynienia to tak myślę miedzy 50-60

Myślę, że teraz mogą mieć ponad 80 :roll:
Tak więc nas chyba przyjmowali seniorzy rodu :|


Jeśli seniorzy to bym się zgodził bo ta babcia co nas czasami zaczepiała wyglądała na taką miłą kobitkę.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.09.2013 09:01

Z Polski ruszaliśmy tego samego dnia, ten sam korek na granicy oglądaliśmy, tylko nas jakoś mgła ominęła :D
neska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska » 15.12.2013 15:05

Flacha napisał(a):... z góry przepraszam że nie wszystko na raz ale brak czasu więc staram się codziennie coś dorzucić :)

Ciekawa jestem Twoich wrażeń z Pakostane, bo mnie to miasteczko bardzo przypadło do gustu... :D
Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kierunek -> Pakostane - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone