Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kiedy do Chorwacji ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pablo74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 974
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo74 » 06.05.2012 19:24

paza napisał(a):
mariusz01041975 napisał(a):Witam, planuje z rodzina ( zona + dwojka dzieci 5 lat, i 12 lat.) wybrac sie na wakacje do Chorwacj na dwa tygodnie , tylko sie zastanawiamy kiedy ?. Kiedy bylo by najlepiej, czy pierwsze dwa tygodnie lipca , czy ostatnie dwa tygodnie sierpnia ?. Co proponujecie , czy namiot czy apartament. Nie owijam w bawelne, liczy sie kasa i oczywiscie jakies minimum konfortu. Planujemy pojechac w okolice Split. Do Chorwacji jedziemy pierwszy raz, jestesmy przerazeni wyjazdem, ale kiedys musi byc ten pierwszy raz.


Dlaczego jesteście przerażeni wyjazdem? Do Chorwacji zawsze warto. Ja zawsze jeździłem po 1 dekadzie sierpnia, od 3 lat jadę pod koniec czerwca i jest super pusto: na drogach i na miejscu.


Witam!
Obserwuje to forum od dluzszego czasu z uwagi na zblizajacy sie coraz wiekszymi krokami mam nadzieje cudowny urlop w Chorwacji a dokladnie w Orebic w terminie od 16.06 do 1.07.
Sklad ekipy wyglada 2+2 dzieci w iwku 12 i 5 lat.
2 noclegi w drodze czyli do chorwacji i na powrot w miejscowosci Tusilovic kolo Karlovaca
Tyle tytulem skromnego wstepu, gdyz i mnie cisna sie na klawiature dwa zasadnicze pytania do doswiadczonych juz forumowiczow
- jak z doswiadczenia wyglada aura w tymze terminie
- i drugie, coraz bardziej przyprawiajace mnie o bol glowy pytanie jak jechac, tzn ktoredy czy przez Wegry lu Austrie i Slowenie.
Stratuje z Chrzanowa..czyli z miesciny skad pochazi slyna juz Babicka z reklamy Tyskiego.

Pozdrawiam !
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 07.05.2012 07:06

\]

Witam!
Obserwuje to forum od dluzszego czasu z uwagi na zblizajacy sie coraz wiekszymi krokami mam nadzieje cudowny urlop w Chorwacji a dokladnie w Orebic w terminie od 16.06 do 1.07.
Sklad ekipy wyglada 2+2 dzieci w iwku 12 i 5 lat.
2 noclegi w drodze czyli do chorwacji i na powrot w miejscowosci Tusilovic kolo Karlovaca
Tyle tytulem skromnego wstepu, gdyz i mnie cisna sie na klawiature dwa zasadnicze pytania do doswiadczonych juz forumowiczow
- jak z doswiadczenia wyglada aura w tymze terminie
- i drugie, coraz bardziej przyprawiajace mnie o bol glowy pytanie jak jechac, tzn ktoredy czy przez Wegry lu Austrie i Slowenie.
Stratuje z Chrzanowa..czyli z miesciny skad pochazi slyna juz Babicka z reklamy Tyskiego.

Pozdrawiam ![/quote]

kolego Ty napewno bliżej masz przez Austrie i Słowenię ale taniej wyjdzie przez Węgry :)
co do dalszej drogi
http://cro.pl/dojazd.php
masz dokładnie opisane pod podanym linkiem
keraj330
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 23.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) keraj330 » 07.05.2012 08:08

Witam!
Obserwuje to forum od dluzszego czasu z uwagi na zblizajacy sie coraz wiekszymi krokami mam nadzieje cudowny urlop w Chorwacji a dokladnie w Orebic w terminie od 16.06 do 1.07.
Sklad ekipy wyglada 2+2 dzieci w iwku 12 i 5 lat.
2 noclegi w drodze czyli do chorwacji i na powrot w miejscowosci Tusilovic kolo Karlovaca
Tyle tytulem skromnego wstepu, gdyz i mnie cisna sie na klawiature dwa zasadnicze pytania do doswiadczonych juz forumowiczow
- jak z doswiadczenia wyglada aura w tymze terminie
- i drugie, coraz bardziej przyprawiajace mnie o bol glowy pytanie jak jechac, tzn ktoredy czy przez Wegry lu Austrie i Slowenie.
Stratuje z Chrzanowa..czyli z miesciny skad pochazi slyna juz Babicka z reklamy Tyskiego.

Pozdrawiam ![/quote]

Jadę w tym samym czasie na Istrię z Trzebini i wybrałem oczywiście drogę przez Austrię i Słowenię a o pogodę się nie martw będzie ciepło no chyba że na urlop nie zasłużyłeś :)


Pozdrawiam
pablo74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 974
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo74 » 07.05.2012 08:38

keraj 330 a moge Cie prywatnie wypytać dokładnie o drogę ?:)
Pozdrawiam
keraj330
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 23.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) keraj330 » 07.05.2012 08:57

pablo74 napisał(a):keraj 330 a moge Cie prywatnie wypytać dokładnie o drogę ?:)
Pozdrawiam


Jadę jak większość ale nie omijam autostrad w Słowenii bo mam małe dziecko.Oczywiście postaram się pomóc i jak rozumiem to Twój pierwszy wyjazd i masz obawy ja też tak miałem :) teraz jestem w pracy więc na razie nie pomogę

Pozdrawiam
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 07.05.2012 09:33

pablo74 napisał(a):keraj 330 a moge Cie prywatnie wypytać dokładnie o drogę ?:)
Pozdrawiam


Jedź przez Słowację i Węgry drogą 86. Potem przez Lendavę na Słowenii ( omijając kilka kilometrów płatnej autostrady), potem przez Varazdin i wjazd na chorwacką autostradę i do Karlovaca.
Ja tak jechałem przedwczoraj. Ominąłem opłaty na Węgierskiej autostradzie i na Słoweńskiej autostradzie. Za autostrade do Karlovaca zapłacilem chyba 16 i 18 KUN ( do spradzenia na paragonach jak je znajdę)
Wątek o stanie drogi 86 na Węgrzecha znajdziesz na tym forum.
Z Krakowa jechałem przez Zwardoń, ale jeśli chcesz to jedź przez Cieszyn i potem na Cadce na Słowacji i dalej autostradą.
Pozdrav
pablo74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 974
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo74 » 07.05.2012 09:34

keraj330 napisał(a):
pablo74 napisał(a):keraj 330 a moge Cie prywatnie wypytać dokładnie o drogę ?:)
Pozdrawiam


Jadę jak większość ale nie omijam autostrad w Słowenii bo mam małe dziecko.Oczywiście postaram się pomóc i jak rozumiem to Twój pierwszy wyjazd i masz obawy ja też tak miałem :) teraz jestem w pracy więc na razie nie pomogę

Pozdrawiam


Dokładnie tak jest ja piszesz:). W takim razie poczekam na dogodniejsza okazje
Pozdrawiam
pablo74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 974
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo74 » 07.05.2012 09:36

tamtam napisał(a):
pablo74 napisał(a):keraj 330 a moge Cie prywatnie wypytać dokładnie o drogę ?:)
Pozdrawiam


Jedź przez Słowację i Węgry drogą 86. Potem przez Lendavę na Słowenii ( omijając kilka kilometrów płatnej autostrady), potem przez Varazdin i wjazd na chorwacką autostradę i do Karlovaca.
Ja tak jechałem przedwczoraj. Ominąłem opłaty na Węgierskiej autostradzie i na Słoweńskiej autostradzie. Za autostrade do Karlovaca zapłacilem chyba 16 i 18 KUN ( do spradzenia na paragonach jak je znajdę)
Wątek o stanie drogi 86 na Węgrzecha znajdziesz na tym forum.
Z Krakowa jechałem przez Zwardoń, ale jeśli chcesz to jedź przez Cieszyn i potem na Cadce na Słowacji i dalej autostradą.
Pozdrav


Dziekuje za informacje !
pablo74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 974
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo74 » 08.05.2012 09:04

Witam
Pytanie skierowane dom Sąsiada, a dokłądnie do keraj 330
- czy moglbym prosic Cie o dokladny opis trasy jak jedziesz
Pozdrawiam.
keraj330
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 23.05.2011
odp

Nieprzeczytany postnapisał(a) keraj330 » 08.05.2012 12:52

pablo74 napisał(a):Witam
Pytanie skierowane dom Sąsiada, a dokłądnie do keraj 330
- czy moglbym prosic Cie o dokladny opis trasy jak jedziesz
Pozdrawiam.



Cieszyn, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubljana, Postojna, Opatija, Moscenicka Draga, Rabać w Chorwacji nie płacę za autostradę skręcam zaraz po przekroczeniu granicy w prawo.
Na Austrie i Słowenie kupuję wcześniej winiety na tej stronie http://www.tolltickets.com/default.aspx ... l-PL&mnu=c podanej na tym forum a na Czechy przy granicy bo trzeba zatankować gaz więc i tak się zatrzymam.
Wyruszam około 18 tej więc jak docieram do granicy dzieciak zasypia a ja jadę aby dotrzeć na rano .
pablo74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 974
Dołączył(a): 06.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo74 » 10.05.2012 10:48

pytanie do "tamtam":
jak wyglada przejazd trasą do zwradonia?
Pozdrawiam
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 14.05.2012 15:03

w zeszłym roku byliśmy od 23.06 do 02.07 na Ciovo, pogoda była przepiękna, gorąco i słonecznie (tylko jeden dzień było pochmurno, ale nie padało) w tym roku jedziemy w pierwszej połowie lipca znowu na Ciovo do tych samych gospodarzy, mam nadzieję, że pogoda nas nie zawiedzie. Już się nie mogę doczekać.
ramirek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ramirek » 01.06.2012 13:22

Chciałabym pojechać we wrześniu, ale nie wiem jak z pogodą? Gdzie najlepiej, żeby nie było tłumów? W Biogradzie raz byłam to nie było gdzię sę rozłożyć na plaży. No ale to była pełnia sezonu.
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 02.06.2012 12:32

we wrześniu to chyba nigdzie nie ma tłumów
Grochiczko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grochiczko » 03.06.2012 07:18

i z tego co tu piszą, pogoda jest całkiem dobra :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kiedy do Chorwacji ? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone