Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kiedy do Chorwacji ?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
drykier
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drykier » 27.01.2012 10:25

andrzejs napisał(a):Wszystko wsakzuje na to, że od 1 lipca 2012 już zielona karta będzie zbędna... UNIA EUROPEJSKA
Pozdrawiam Andrzej


BiH do UE tak szybko nie wejdzie, a w Chorwacji nie jest wymagana.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.01.2012 10:35

Grochiczko napisał(a):Czy ktoś kto bywał w Chorwacji w pierwszej połowie września może coś więcej powiedzieć jakiej pogody można się spodziewać ? :)

Z pogoda to jak z wróżeniem z fusów.
Ja byłam we wrześniu (na początku) i powiedziałam, że więcej we wrześniu nie pojadę bo kiepska pogoda była, a są relacje naszych cromaniaków, którzy we wrześniu cieszą się piękną pogodą. W zeszłym roku byłam w ostatnie dwa tygodnie lipca - i kicha, prawie dwa tygodnie padało. I bądź tu mądrym. Nie przewidzisz tego w żadem sposób.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.01.2012 10:56

Ja miałem na początku września piękne słoneczko i ciepło (Istria) ale to w ciągu dnia.
Jedyny "problem" to temperatura - wieczorem i nad ranem.
Wieczorne przesiadywanie przed namiotem już nie było tak przyjemne a i poranne chłody dawały po nosach i uszach.
:wink:

Myśle, że ten okres jest idealny jak ktoś nie ma dzieci w wieku szkolnym, mieszka w ciepłej kwaterce, lubi zwiedzać (mniej ludzi), i płacić mniej(zazwyczaj ceny już poza sezonowe).

Pozdrawiam
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 27.01.2012 12:48

Zależy też dokąd jedziesz.
My byliśmy w zeszłym roku w Breli do 13.09 (od końca sierpnia)
i były upały, a w nocy temperatura nie spadała poniżej 20 stopni.
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 27.01.2012 13:07

Pobyt 10 dni.
Dokładnie połowa czerwca 2010-Tribunj.
Temperatura powietrza od 31 do 35
Temperatura wody cały czas 24-25.
PZDR.
Waldii77
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 10.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldii77 » 27.01.2012 23:24

Ubiegły rok był wyjątkowy; temperatura wody i powietrza idealna -byłem od 2 do 14 września i rzeczywiście udało się na 5. Byliśmy w Baśce V. -urocze miejsce.:)W tym roku powtórka z rozrywki jak Bóg da!!!Ale z pogodą to wiadomo-ruletka choć na południu szanse są większe niż nad Bałtykiem.Pozdr
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 28.01.2012 15:39

6 - 20 sierpień 2011 Pisak - okolice Omisza
dwa tygodnie temp. 32-35
w nocy 23-25
woda 23 - 25
pochmurno - pół dnia do południa
"załamanie pogody" polegało na dwóch dniach silnego wiatru :wink:

Okres podobny w 2009 roku - dwa tygodnie na Hvarze -Svjeta Nedlejla identycznie :wink:
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 28.01.2012 15:56

mariusz01041975 napisał(a):Mowisz,
Okolice Splitu to dobry wybór , jednak celowałbym jeszcze niżej na twoim miejscu i szukał gdzieś od Breli w dół.
Biokovo w połączeniu z Jadranem to jest coś pięknego .....

Dziekuje za dobre rady i miejsca, napewno jak bede ma miejscu, jak nie bede tam mieszkal to napewno odwiedze.


Wybierz coś poniżej Splitu, najlepiej pomiędzy Omiszem a Makarską. Małe ciche, spokojne miejscowości z cudownymi widokami, gdzie góry zlewają się z Jadranem, a do tego bardzo dobre miejsca wypadowe. Jadąc na dwa tygodnie i tak wszytskiego nie zobaczysz, ja bym proponował zwiedzić tak: Split około 35 km, Trogir około 50, Omisz 17km, wjazd na biokowo około 50km, wodospady KRKA 110km, Makarska 23, Brela 13, Mostar 130km, Dubrownik dalej bo około 180, do tego doasz sobie fish picnik - najlepiej z Omisza statkiem Junior - i już masz wakacje połaczone z plażą i zwiedzaniem :wink: (odległości podane z mieścini Pisak). Zrobisz jak będziesz uważał - na forum tylu ilu użytkowników, tyle opinii czy to w stosunku do wyboru miejsca, czy też zastanawiając się między namiotem a kwaterą. Jak to mówią jedni wolą żonę - inni teściową, a o gustach i guścikach się nie dyskutyje. :wink:
Jedno wiem - jedź i niczego się nie bój, nie ważne gdzie będziesz zakochasz się w tym kraju bo tam wszędzie jest PIĘKNIE :wink:
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 28.01.2012 18:24

Jedno wiem - jedź i niczego się nie bój, nie ważne gdzie będziesz zakochasz się w tym kraju bo tam wszędzie jest PIĘKNIE

Święte słowa
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 28.01.2012 19:18

drykier napisał(a):
andrzejs napisał(a):Wszystko wsakzuje na to, że od 1 lipca 2012 już zielona karta będzie zbędna... UNIA EUROPEJSKA
Pozdrawiam Andrzej


BiH do UE tak szybko nie wejdzie, a w Chorwacji nie jest wymagana.
UE to lipiec,ale 2013 :wink:
Grochiczko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 11.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grochiczko » 29.01.2012 04:21

Co do konkretnego miejsca pobytu to chodzi o Makarską. Dzięki wielkie za wszystkie informację :) Jak się to czyta, to odrazu człowiekowi chce się wyjeżdżać :)
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 02.02.2012 19:25

mariusz01041975 napisał(a):Tez taka obstawialem, chyba najkrotsza. Wy z Wadowic to prawie po drodze.


Skoro jedziesz z Wadowic, to polecam przez Bratysławę potem droga 86 (E65), potem kawałek Słowenii-Lendava, przekroczenie granicy z Chorwacją w Mursko, potem dojazd do autosrady na Zagrzeb i dalej już autostradą jak najbliżej miejscowości w której chcesz odpoczywać.
Szybka i tania podróż.
My tak z Krakowa jeździmy, bez obawy nie pogubisz się na Słowenii, ta droga jest bardzo dobrze opisana na forum.
Kiedyś testowałem czas przejazdu z Krakowa do Chorwacji w jedną stronę przez Budapesz i autostradą wzdłóż Balatonu, a w drugą stronę własnie droga nr 86 i przez Bratysławę. Czas przejazdu wyszedł taki sam, a koszty o wiele niższe.

Pozdrawiam
mariusz01041975
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 15.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz01041975 » 03.02.2012 11:10

Kolego, mówisz o wiele niższy , jaka jest różnica w cenie podróży z Polski na Chorwacje , a jaka jest tak jak wracałeś z Chorwacji do Polski ?
Oczywiście mniejwięcej.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 03.02.2012 12:05

tamtam napisał(a):.Kiedyś testowałem czas przejazdu z Krakowa do Chorwacji w jedną stronę przez Budapesz i autostradą wzdłóż Balatonu, a w drugą stronę własnie droga nr 86 i przez Bratysławę. Czas przejazdu wyszedł taki sam, a koszty o wiele niższe.


A gdzie ta duża różnica kosztów? Jadąc przez Budapeszt kupujesz miesięczną winietę węgierską za ok. 63zł. Jadąc przez Bratysławę, kupujesz miesięczną winietę słowacką za ok. 58zł...
tamtam
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tamtam » 04.02.2012 17:10

Krzychooo napisał(a):
tamtam napisał(a):.Kiedyś testowałem czas przejazdu z Krakowa do Chorwacji w jedną stronę przez Budapesz i autostradą wzdłóż Balatonu, a w drugą stronę własnie droga nr 86 i przez Bratysławę. Czas przejazdu wyszedł taki sam, a koszty o wiele niższe.


A gdzie ta duża różnica kosztów? Jadąc przez Budapeszt kupujesz miesięczną winietę węgierską za ok. 63zł. Jadąc przez Bratysławę, kupujesz miesięczną winietę słowacką za ok. 58zł...


Po pierwsze jest 160 km bliżej w jedną stronę, czyli tam i z powrotem zaoszczędzasz 320km
Jeśli jedziesz przez Bańską Bystrzycę, Budapeszt to jest 60km w jedną stronę dlaje a to jest 1h jazdy w górskim terenie Tatr.
Po drugie nie płacisz za autostrady na Węgrzech.
Przejazd przez góry do autostrady Słowackiej jest kręty miejscami, ale gdybyś jechał przez Baśnką Bystrzycę to będzie jeszcze gorzej.
Reasumując jest szybciej, krócej, taniej drogą na Bratysławę, i dorgą nr 86.
Jeśli jedziesz z Wadowic to jest to najlepsza droga w mojej opinii.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kiedy do Chorwacji ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone