Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kempingi w Chorwacji

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.07.2010 10:48

Z "Masliny" wcale nie ma stromego zejścia (wejścia), a raczej mozolne. Bo wracając z plaży, w upale musisz pokonać jakieś 100 metrów w pionie. Ale spokojnie, nie jest stromo, ta wysokość jest rozłożona. Odległość wynosi ok. 1 km.
Dzieci są znacznie lepszymi piechurami niż my, a pociechy w tym wieku to już spokojnie. Gorzej będzie z Wami, bo to Wy głównie będziecie obładowani plażowymi bagażami.
Najważniejsze, żeby o niczym nie zapomnieć, bo wracając na camping, np. po zapomniany ręcznik, będziecie kląć pod nosem :wink:

Tak więc wejście absolutnie nie jest strome, ale może być denerwujące, zwłaszcza, jeśli będziecie musieli się wracać.

Pozdrawiam :papa:
Sweet80
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sweet80 » 02.08.2010 11:39

Ponieważ to mój "pierwszy raz" pod namiotem za granicą, tak się zastanawiam, czy na campingach można palić np.grilla, słuchać muzyki z radia(oczywiście o odpowiedniej głośności); generalnie interesują mnie jakieś niestandardowe (w porównaniu do polskich campingów) zakazy lub nakazy.
PS. Dzięki Maslinko, troszkę uspokoiłaś mnie odnośnie zejścia z campu "pod maslinami" :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2010 12:38

Sweet80 napisał(a):Ponieważ to mój "pierwszy raz" pod namiotem za granicą, tak się zastanawiam, czy na campingach można palić np.grilla, słuchać muzyki z radia(oczywiście o odpowiedniej głośności); generalnie interesują mnie jakieś niestandardowe (w porównaniu do polskich campingów) zakazy lub nakazy.
PS. Dzięki Maslinko, troszkę uspokoiłaś mnie odnośnie zejścia z campu "pod maslinami" :papa:


Grilla można palić , przeważnie w wydzielonych miejscach, słuchać radia można
(polecam Narodni Radio)
jak chcesz głośniej to słuchawki na Twoich uszach nie będą nikomu przeszkadzać :D
powerarmor
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) powerarmor » 02.08.2010 13:56

Jak to jest z cenami za kempingi?

Mając np taką stronkę:
http://www.adria-more.hr/kamp.php

i tam "price list", ile zapłacę za dobę za 2 osoby, namiot+ samochód?
Wlicza się w to "Pitch", o co chodzi z booking-fee ?

Na moją głowę to będzie adult person x2 + additional car + pitch ??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2010 14:52

powerarmor napisał(a):Jak to jest z cenami za kempingi?

Mając np taką stronkę:
http://www.adria-more.hr/kamp.php

i tam "price list", ile zapłacę za dobę za 2 osoby, namiot+ samochód?


Polecam przeczytać pierwszą stronę tematu, są tam podane zasady opłaty za kempingi.
W jakim terminie i w jakiej części kampu chcesz rozbić namiot na Kozricy :?:
powerarmor
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) powerarmor » 02.08.2010 16:12

Przeczytałem pierwszą stronę.. Ale i tak ciężko mi się połapać.

Od 10go września mam na kilka dni zarezerwowany hotelik w okolicach Splitu, a że chciałem zwiedzić co nieco Chorwacji powyżej, kupiłem namiocik.

Tylko teraz zastanawiam się, czy to było dobre rozwiązanie- jak widzę ceny za pola namiotowe są takie same jak kwater(?).

Uda mi się znaleźć jakiś camping blisko morza, żeby wyszło tak z 50zł za dobę? Gdzieś tak mniej więcej po drodze do miejsca docelowego -> Split.

Nie potrzebne mi luksusy.. Żeby się tylko dało przespać w ciszy i spokoju, w ładnej okolicy i żeby było gdzie się rano wykąpać.

(mam materiały o cro na 2010 rok, ale tam nie ma cen, szkoda)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2010 18:03

powerarmor napisał(a):Przeczytałem pierwszą stronę.. Ale i tak ciężko mi się połapać.

Od 10go września mam na kilka dni zarezerwowany hotelik w okolicach Splitu, a że chciałem zwiedzić co nieco Chorwacji powyżej, kupiłem namiocik.



Namiocik to dobre rozwiązanie, we wrześni cena kempingów spada, po 10 września na kempingu Kozarica za dwie osoby na najlepszej parceli zapłacisz 21.80 euro za dobę, można też spokojnie w tym terminie szukać w Pakostane kwatery (myślę że w tym terminie za porównywalna cenę).

W cenie najlepszej parceli na Kozaricy masz prawo postawić namiot, auto i masz jeszcze prąd oraz wodę, płacisz oddzielnie za osobę oraz taksę.
Jest też jednorazowa opłata za meldunek 1 euro od osoby.

Na innych kempingach może być opłata oddzielna za osobę, auto, prąd - wszystko jet opisane i wyjaśnione na na pierwszej stronie.

w Pakostane oprócz Kozaricy jest kilka małych tańszych kempingów na posesjach przy domach.
James Bond
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 15.05.2003
WI-FI na campingu LANTERNA koło Poreca (Porec)

Nieprzeczytany postnapisał(a) James Bond » 19.08.2010 13:04

WI-FI na campingu LANTERNA koło Poreca (Porec)
wiem ,wiem - po co ci laptop na urlopie??
Omijamy ten temat.
Chciałbym wiedzieć czy jest dostęp do neta na tym campingu (kempingu).
EvaG
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) EvaG » 20.08.2010 19:35

Ja z rodzicami i kuzynką byliśmy w Petrćane 7 km od Zadaru na małym kempingu znajdującym się na końcu tego uroczego, tętniącego życiem miasteczka. Osobiście ten kemping nie bardzo mi odpowiadał gdyż za cicho i za mało ludzi jak na osobę nastoletnią... W tym samym miasteczku jest też drugi kemping bodajże Pineta ale niestety nie było wolnych miejsc... Ale zawsze do centrum niedaleko... Bardzo dużo apartamentów do wynajęcia. Ok 10 euro za osobę/dobę blisko do morza. W centrum dużo kafejek, barów, restauracji, piaszczysta plaża, płytka woda... Plaża przy aprtamentach i kempingach kamienista często wylana betonem woda głęboka... Ceny porównywalne do polskich kurortów, ludzie bardzo sympatyczni. Warto zobaczyć Zadar miasto naprawdę ma swój urok, kilkadziesiąt kilometrów na północ PN Paklenica, z Petrćanego wypływają całodzienne rejsy na wyspę Osłów. Chętnie wróciłabym tam za rok :lol: Dodam iż byłam tam od 9 do 15 sierpnia 2010. Pozdrawiam :wink:
paweł_ko
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 28.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) paweł_ko » 17.05.2011 13:25

Witam wszystkich i proszę o odpowiedz;
w tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji i w związku z tym proszę o pomoc. Mianowicie szukam cichego najlepiej z dala od miast kempingu na Pieliesaczu i na wyspie Murter. Chyba że ktoś może polecić inne wspaniałe miejsca. Nie zależy mi na piaszczystej plaży. Chociaż wolałbym uniknąć spotkania z golasami - jadę z dorastającymi dziećmi. Wiem że to wyedukowane ale po co stwarzać precedens. I jeszcze jedno: jadę w ścisłym sezonie - sierpień (!) ale tym bardziej dlatego potrzebuje takiej informacji. Z moich doświadczeń z innych krajów wiem że taka wiedza jest nieoceniona :D
tkacze67
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 18.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkacze67 » 24.05.2011 10:53

paweł_ko napisał(a):Witam wszystkich i proszę o odpowiedz;
w tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji i w związku z tym proszę o pomoc. Mianowicie szukam cichego najlepiej z dala od miast kempingu na Pieliesaczu i na wyspie Murter. Chyba że ktoś może polecić inne wspaniałe miejsca. Nie zależy mi na piaszczystej plaży. Chociaż wolałbym uniknąć spotkania z golasami - jadę z dorastającymi dziećmi. Wiem że to wyedukowane ale po co stwarzać precedens. I jeszcze jedno: jadę w ścisłym sezonie - sierpień (!) ale tym bardziej dlatego potrzebuje takiej informacji. Z moich doświadczeń z innych krajów wiem że taka wiedza jest nieoceniona :D



Na forum jest osobny dzsiał kempingi i podtemat Peljesac.Tam wszystkiego się dowiesz :D
tkacze67
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 18.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tkacze67 » 24.05.2011 11:13

tkacze67 napisał(a):
paweł_ko napisał(a):Witam wszystkich i proszę o odpowiedz;
w tym roku po raz pierwszy wybieram się do Chorwacji i w związku z tym proszę o pomoc. Mianowicie szukam cichego najlepiej z dala od miast kempingu na Pieliesaczu i na wyspie Murter. Chyba że ktoś może polecić inne wspaniałe miejsca. Nie zależy mi na piaszczystej plaży. Chociaż wolałbym uniknąć spotkania z golasami - jadę z dorastającymi dziećmi. Wiem że to wyedukowane ale po co stwarzać precedens. I jeszcze jedno: jadę w ścisłym sezonie - sierpień (!) ale tym bardziej dlatego potrzebuje takiej informacji. Z moich doświadczeń z innych krajów wiem że taka wiedza jest nieoceniona :D



Na forum jest osobny dzsiał kempingi i podtemat Peljesac.Tam wszystkiego się dowiesz :D




forum/viewforum.php?f=16


forum/viewtopic.php?t=6488
arezi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 09.06.2011
Polecam

Nieprzeczytany postnapisał(a) arezi » 09.06.2011 01:24

Jedziemy do Chorwacji 3 raz. Rok temu byliśmy na Istrii, camping Tunarica, było super http://www.tunarica.hr/en/index.html. Mała zatoczka w lesie, dużo cienia, a po przejściu około 300 m na drugą stronę "półwyspu" otwarte morze :)
Dwa lata temu byliśmy w Senji, na małym, kameralnym campingu Ujca http://www.camp-ujca.com/.
arezi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 09.06.2011
Rada

Nieprzeczytany postnapisał(a) arezi » 09.06.2011 01:39

Tym razem jedziemy w okolicę Paklenicy. Znalazlem tam dość dużo campingów. Np http://www.starigrad-paklenica.net/star ... amping.htm albo http://www.rivijera-paklenica.hr/en/smj ... _sifra=kmp. Ogólnie szukamy, małego kameralnego, usytuowanego nie daleko od morza z przyzwoitymi sanitariatami. Może ktoś z Was był na którymś z nich? Seline czy Starigrad, a może inne miasteczko? Możecie jakiś polecić...:)
Marceli Szpak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marceli Szpak » 17.06.2011 13:44

Kochani :)

Czy znacie jakiś fajny camping (jedziemy 2 os. pod namiot) w okolicach Makarskiej?
Standardowe "jedziemy po raz pierwszy do Chorwacji" tym bardziej będę bardzo wdzięczny za porady :)
Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kempingi w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone