Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kemping na 3 noce? da się? pomocy :(

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Beatryczee
Plażowicz
Kemping na 3 noce? da się? pomocy :(

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatryczee » 08.04.2012 10:36

Witam!

Chciałabym pilnie prosić o pomoc osoby zorientowane w temacie.
Wybieramy się z zespołem wokalnym na początku lipca do Włoch na konkurs i chcielibyśmy w drodze powrotnej zatrzymać się w Chorwacji na 3-4 dni. Interesuje nas region Istria i Kvarner, nie możemy wypuszczać się daleko wgłąb Chorwacji, przede wszystkim ze względu na koszty (benzyna itd.). Szukałam jakiegoś kempingu w Porec lub okolicach ale praktycznie wszędzie natrafiałam na informację, że istnieje minimalna ilość noclegów - 7. Czy na prawdę nie ma szans znaleźć taniego (im taniej, tym lepiej :P) noclegu w Istrii dla ok. 22 osób na 3 noce?
Będę dozgonnie wdzięczna za pomoc, jakieś wskazówki albo w miarę możliwości nawet nazwy kempingów, jeśli ktoś takowe zna...

pozdrawiam serdecznie miłośników malowniczej Chorwacji! :)
Beatrycze
piotr68
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 08.04.2012 11:23

Witaj
W samym Porec są co najmniej trzy campingi w kompleksie http://lagunaporec.com/.
Dwa o wysokim standadzie i jeden kiepski z północną plażą po przeciwnej stronie zatoczki. Zostać można nawet na jeden dzień, z początkiem lipca nie powinno być także problemu z miejscami (są to bardo duże campingi), choć tanio raczej nie jest.
Beatryczee
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatryczee » 08.04.2012 13:12

Dziękuję za odpowiedź.
Właśnie na tej stronie gdy próbuję skorzystać z "online booking" wyświetla się komunikat "Minimum overnight stay: 7". Niekiedy trafiałam też na informację, że zameldować można się tylko w określone dni tygodnia.. czyli mam się takimi informacjami nie przejmować? ;)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2012 13:18

Beatryczee napisał(a): Szukałam jakiegoś kempingu w Porec lub okolicach ale praktycznie wszędzie natrafiałam na informację, że istnieje minimalna ilość noclegów - 7. Czy na prawdę nie ma szans znaleźć taniego (im taniej, tym lepiej :P) noclegu w Istrii dla ok. 22 osób na 3 noce?
Będę dozgonnie wdzięczna za pomoc, jakieś wskazówki albo w miarę możliwości nawet nazwy kempingów, jeśli ktoś takowe zna...

pozdrawiam serdecznie miłośników malowniczej Chorwacji! :)
Beatrycze

Kempingi w Chorwacji - najwięcej jest na Istrii.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2012 13:26

Beatryczee napisał(a):Właśnie na tej stronie gdy próbuję skorzystać z "online booking" wyświetla się komunikat "Minimum overnight stay: 7". Niekiedy trafiałam też na informację, że zameldować można się tylko w określone dni tygodnia.. czyli mam się takimi informacjami nie przejmować? ;)

Widocznie przy rezerwacji wymagają 7 nocy :wink:
Można dopytać mailowo czy jest możliwość rezerwacji na trzy noce, a tak w ogóle to nie rezerwować, tylko na miejscu wybrać sobie kemping, a potem miejsce na kempingu :lol:
Beatryczee
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatryczee » 08.04.2012 13:35

małą grupą to może taka spontaniczność byłaby dobrym pomysłem, ale w 22 osoby... ryzyko :D dziękuję, w takim razie zacznę pisać te e-maile, chyba inaczej się nie przekonam. tylko najpierw się zorientuję, które są najbardziej przystępne cenowo. :)
piotr68
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr68 » 08.04.2012 13:54

Może przy rezerwacji jest wymagana deklaracja pobytu 7 nocy. Ja byłem tam w 2007r. i nie było problemu. Przy tej wielkości campingach na początku lipca nie ma problemu z miejscem. Poza tym idea campingu jest taka, że zostajesz tak długo jak chcesz.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2012 14:02

Beatryczee napisał(a):małą grupą to może taka spontaniczność byłaby dobrym pomysłem, ale w 22 osoby... ryzyko :D dziękuję, w takim razie zacznę pisać te e-maile, chyba inaczej się nie przekonam. tylko najpierw się zorientuję, które są najbardziej przystępne cenowo. :)

Na Valkaneli można na trzy noce, ale powtarzam - po co :!:
Szkoda wydawać euro na rezerwację, bez problemu znajdziecie miejsce na 22 osoby.
(np. w 11 namiotach dwuosobowych lub 6 czteroosobowych :wink: )
Beatryczee
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatryczee » 08.04.2012 14:25

http://www.campingrovinjvrsar.com/Onlin ... =smallForm
też wyskakuje, ze 6 to minimum :D
ja bym chętnie poszukała czegoś na miejscu, ale niestety nie mnie o tym decydować, osoba, od której wszystko zależy woli kiedy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Chyba, że ich oszukam :twisted:
aha. i najprawdopodobniej termin to będzie 15-18 lipca, więc nie taki znów początek :)
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.04.2012 14:29

Nie pozostaje nic innego jak wysłać e-maila rezerwacyjnego na trzy dni, bo być może system online jest ustalony na min. 6-7 dni :?:
Beatryczee
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatryczee » 08.04.2012 14:57

taką mam nadzieję.
kiedy otrzymam jakąś odpowiedź od kempingu dam znać, może komuś w przyszłości przyda się też takie info ;)
2salamandra22
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 12.04.2012 09:37

Byłam kiedyś na kampingu Zelena laguna w Porecu na Istrii , jest to tak ogromny kompleks, że rezerwacja jest zbędna. Na powitanie dają mapę kampingu i musieliśmy pytać o dojście na plażę taki ogrom - miasteczko. Zresztą w drodze na Istrii będziecie mijać dziesiątki kampingów. Nie ma strachu, jechać w ciemno.
Beatryczee
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatryczee » 12.04.2012 15:03

Dzięki! :D właśnie na tym póki co stanęło - Zelena Laguna lub Bijela Uvala bez rezerwacji, a Twoje potwierdzenie, że miejsca się znajdą, jest bardzo pomocne ;) niektóre campingi zgodziły się zarezerwować nam na 3 noce ale były to mniejsze campingi i bardziej wgłąb Chorwacji a Zelena i Bijela na min. 7 dni rezerwuje, ale jest blisko Gorycji, z której będziemy jechać więc mimo wszystko chyba spróbujemy ;) poza tym faktycznie trochę zamieszania z tymi zaliczkami by było.. a skoro tam byłaś, to może wiesz, który lepszy - zelena czy bijela? :)

pozdr.
B.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.04.2012 15:35

http://lagunaporec.com/camping-istria-p ... mmodations

Bijela Uvala 45 ha

Zelena Laguna 18 ha

Są blisko siebie, na miejscu wybierzecie który lepszy :lol:
Beatryczee
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beatryczee » 12.04.2012 15:39

właśnie, bo jedyna różnica, którą zauważyłam w sumie to wielkość, ceny są takie same.. a skoro Zelena jest jak miasteczko, to wolę chyba nie wiedzieć, ile trzeba się nadreptać, żeby z jednego końca Bijela Uvala przejść na drugi :roll: chyba Zelena będzie lepsza... zobaczymy, mam nadzieję :D

Powrót do Kempingi