Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yahhoo
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahhoo » 30.06.2009 10:24

Ubezpieczenie NFZ nie pokrywa kosztów leczenia w Chorwacji, wyrabiałem właśnie karty na wyjazd i taką info podała mi pani w okienku ;) , także tylko dodatkowe ubezpieczenie wchodzi tam w grę.
Mago
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mago » 30.06.2009 12:57

Dokładnie, karty ubezpieczenia zdrowotnego obowiazują tylko w unii, czyli na całej trasie przejazdu. Nie ma żadnych umów pomiędzu Cro a Polską, także jakakolwiek pomoc lekarska jest na własny koszt, albo pokryje ją dodatkowe ubezpieczenie. Choć też zdarzały się przypadki pomocy lekarskiej gdzie nie żądano żadnych "kwitów".
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 30.06.2009 13:11

Oświadczam, że nie jest to reklama.
Jak ktoś ma konto w banku w którego nazwie na początku jest literka"m" to proponuję wykupić ubezpieczenie turystyczne. Za 15 dni dla dwóch dorosłych osób wyszło 128 PLN. To najbardziej wypasiony wariant. Są tańsze. Bardzo ciekawe warunki ubezpieczenia. Ubezpieczenie obejmuje kraje Unii i państwa basenu Morza Śródziemnego.
osito1963
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) osito1963 » 01.07.2009 06:38

BOLETUS napisał(a):Oświadczam, że nie jest to reklama.
Jak ktoś ma konto w banku w którego nazwie na początku jest literka"m" to proponuję wykupić ubezpieczenie turystyczne. Za 15 dni dla dwóch dorosłych osób wyszło 128 PLN. To najbardziej wypasiony wariant. Są tańsze. Bardzo ciekawe warunki ubezpieczenia. Ubezpieczenie obejmuje kraje Unii i państwa basenu Morza Śródziemnego.

Potwierdzam.
Za 5 osób na 14 dni "deko" mniej wypasiony pakiet 178 zł. (Łącznie z OC do 100 000).
Artur
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 19.07.2009 08:29

przemol napisał(a):Słuchajcie, pytanie może trochę śmieszne, ale czy teraz jest obowiązek przyklejenia znaczka PL na aucie? Na poprzednim, starym aucie to miałem od zawsze, ale że jest nowe to właściwie nie wiem?



jest obowiązek naklejenia naszej naklejki cro.pl :lol:
Gr4nd0
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gr4nd0 » 28.07.2009 14:32

alessandro1977 napisał(a):po jakiego czorta wozimy w samochodzie 1 kg gaśnicę proszkową...???

Przepraszam, że odgrzewam, ale...
Pewien dyrektor zakładów produkujących gaśnice lubił popisać się umiejętnościami w obsłudze proszkowych gaśnic samochodowych. Bez większego przygotowania gasił jedną gaśnicą trzy (słownie trzy) płonące wanny 1x1m z olejem napędowym. Po wcześniejszym treningu gasił cztery.

Postanowiłem sprawdzić ile takich wanien ugasi "zielony". Pierwszy mój kontakt z gaśnicą proszkową 1kg i wanną 70cmx50cm zakończył się wynikiem 3:0. Czyli nie dałem rady zgasić jednej wanny trzema gaśnicami.
Wnioski:
1. Trzeba mieć doświadczenie
2. Ja użyłem najgorszych (najtańszych) gaśnic dostępnych na rynku, opisany wyżej Dyrektor jednych z najlepszych.

I jeszcze odpowiedź na cytowane pytanie alessandro1977: By uratować od upadłości zakłady produkujące gaśnice. Kiedy przepis wchodził w życie przed upadłością broniły się 3 firmy w Polsce.

PS. Raz tylko gasiłem płonący samochód. Miałem wtedy 2 kg gaśnicę tetrową. Najczęściej przyczyną pożaru w samochodzie jest zwarcie instalacji elektrycznej. A wtedy ważniejsze od gaśnicy jest odłączenie akumulatora. Jeśli potraficie to zrobić bez otwarcia pokrywy silnika to proszę bardzo. Ja nie potrafię i dla tego gaszenie samochodu zacznę od otwarcia maski i odłączenia zasilania.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 29.07.2009 15:30

osito1963 napisał(a):
BOLETUS napisał(a):Oświadczam, że nie jest to reklama.
Jak ktoś ma konto w banku w którego nazwie na początku jest literka"m" to proponuję wykupić ubezpieczenie turystyczne. Za 15 dni dla dwóch dorosłych osób wyszło 128 PLN. To najbardziej wypasiony wariant. Są tańsze. Bardzo ciekawe warunki ubezpieczenia. Ubezpieczenie obejmuje kraje Unii i państwa basenu Morza Śródziemnego.

Potwierdzam.
Za 5 osób na 14 dni "deko" mniej wypasiony pakiet 178 zł. (Łącznie z OC do 100 000).
Artur

Przebijam ofertę :lol: a podobno jak ktos ma konto w duzym znanym banku na literlkę P a w logo tego banku jest duży zwierz to takie ubezpieczenie dostaje sie za darmo tylko trzeba zgłosić na conajmniej siedem dni przed wyjazdem. Mówie podobno bo nie wiem jak to w rzeczywistosci działa ale wem ze ten bank ma cos takiego w ofercie. Kto chce niech próbuje - to nie kosztuje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2009 16:01

alessandro1977 napisał(a):...co do gaśnic, taka samochodowa nie pomoże Ci w przypadku jakiegoś pożaru...to tylko 1 kg proszku, którym nic się nie zdziała..

....dopóki człowiek nie przekona się sam to nie ma zdania. Ze 3 tyg. temu zatrzymałem się na obwodnicy Garwolina bo płonął tir. Wyskoczyłem z samochodu ze swoją kilówką...śmiech na sali ....(nabita w autoryzowanej firmie), zadziałała ze 3 sekundy. Idiotyczny przepis wożenia czegoś czym można ewentualnie zgasić papierosa bo w przypadku pożaru samochodu rzecz totalnie nieprzydatna. Tak przy okazji ,nie myślałem ze aż tak może palić się samochód, w tym przypadku kabina ciężarowego volvo, płomienie ponad metrowej wysokości, nie wspominając o gwałtowności ognia brrrrrrr.... ciarki na plecach...pozdrav
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2009 17:19

lubelski napisał(a):... zadziałała ze 3 sekundy...

... bo to taki przyczynek do pracy kolektywnej.

Trzeba było się zatrzymać, poczekać, aż zbierze ze trzydziestu chłopa, i wtedy, razem piard... przepraszam,
dmuchnąć, a kolega chciał sam. I to od razu całego TIR'a. Oj nieładnie kolego Lubelski, nieładnie ... :wink:


pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2009 18:36

weldon napisał(a):
lubelski napisał(a):... zadziałała ze 3 sekundy...

... bo to taki przyczynek do pracy kolektywnej.

Trzeba było się zatrzymać, poczekać, aż zbierze ze trzydziestu chłopa, i wtedy, razem piard... przepraszam,
dmuchnąć, a kolega chciał sam. I to od razu całego TIR'a. Oj nieładnie kolego Lubelski, nieładnie ... :wink:


pzdr

hmmm nie sam, było nas parę osób przy palącym się samochodzie, pozostali którzy zatrzymali się za mną nawet z samochodu nie wysiedli. No i nie całego tira tylko ciągnik, nie było już możliwości odpiąć naczepy bo w kabinie było morze ognia. Ja widziałem dym na wysokości mijanej fabryki Avonu a palił się dokładnie pod koniec obwodnicy w kierunku Lublina. Nie pierwszy to dla mnie przykład braku solidarności kierowców na trasie.... .Gaśnica w końcu kosztuje parę złotych... :wink:. Łatwo się śmiać, zapewniam Cie kolego weldon że w realu wygląda to całkiem inaczej....
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 29.07.2009 21:02

Ja, jako Klaudiusz......... zabieram 4 gasnice(2 proszkowe) ,5 trójkątów,7,5 kamizelek (zołte 3 ,reszta czerwone) ,zapasowy kanister 40l,spiwor 40 den, 87 swiecidelek do lampl))))))))))))))))))))))
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 30.07.2009 21:38

TYGRYS czytajac twojego posta wyslalem zone do duzego banku ktory zaczyna sie na P i ma w logo duzego zwierza i faktycznie zalatwila ubezpieczenie za free od reki (zona ma konto w tym banku)wazne przez 30 dni od daty zgloszenia,na dodatek ubezpieczenie obejmuje koszty naprawy i holowania samochodu ,ale to jest wazne tylko na terenie PL,dzieki CI za info
pozdrawiam :D
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 30.07.2009 22:04

lubelski napisał(a):....dopóki człowiek nie przekona się sam to nie ma zdania. Ze 3 tyg. temu zatrzymałem się na obwodnicy Garwolina bo płonął tir. Wyskoczyłem z samochodu ze swoją kilówką...śmiech na sali ....(nabita w autoryzowanej firmie), zadziałała ze 3 sekundy. Idiotyczny przepis wożenia czegoś czym można ewentualnie zgasić papierosa bo w przypadku pożaru samochodu rzecz totalnie nieprzydatna.


Miałem podobny przypadek, choć mniejszej wagi :wink: palił się tylko Polonez. Też jak to zobaczyłem to zatrzymałem się i dołączyłem z kilogramową gaśnicą do kilku kierowców, którzy też się zatrzymali. Psikaliśmy jeden po drugim pod uchyloną maskę, a Polonez płonął coraz bardziej. Na szczęście ktoś mądrzejszy zadzwonił po straż pożarną i oni zgasili to w 30 sekund.

Przy okazji zaobserwowałem, że na kilkadziesiąt przejeżdżających samochodów tylko kilku kierowców zdecydowało się zużyć swój kilogramowy "skarb" dla obcego sobie Poloneza, choć jego właściciel próbował zatrzymywać samochody i gestami prosił o użyczenie gaśnicy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2009 22:18

MorskiPas napisał(a):
Przy okazji zaobserwowałem, że na kilkadziesiąt przejeżdżających samochodów tylko kilku kierowców zdecydowało się zużyć swój kilogramowy "skarb" dla obcego sobie Poloneza, choć jego właściciel próbował zatrzymywać samochody i gestami prosił o użyczenie gaśnicy.


..niestety tak samo było w moim przypadku....są kierowcy i kierowcy....smutne ale prawdziwe. pozdrav.
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 30.07.2009 22:35

adikos napisał(a):TYGRYS czytajac twojego posta wyslalem zone do duzego banku ktory zaczyna sie na P i ma w logo duzego zwierza i faktycznie zalatwila ubezpieczenie za free od reki (zona ma konto w tym banku)wazne przez 30 dni od daty zgloszenia,na dodatek ubezpieczenie obejmuje koszty naprawy i holowania samochodu ,ale to jest wazne tylko na terenie PL,dzieki CI za info
pozdrawiam :D

Cieszę sie ze sie moje wypociny komus przydały :) i że sie to potwierdziło bo w takim razie ja również z tego skorzystam. Domyślam sie że ubezpieczenie to jest tylko dla posiadacza konta, reszta rodziny musi już wykupić ubezpieczenie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone