Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
li
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) li » 30.07.2009 23:49

Ja niestety też w tamtym roku w drodze powrotnej miałem okazję brać udział w gaszeniu płonącej Zafiry na autostradzie w CRO przed Splitem –auto niestety spłonęło. Po przejechaniu ok. 40 km widziałem płonącego VITO.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 31.07.2009 06:56

lubelski napisał(a):zapewniam Cie kolego weldon że w realu wygląda to całkiem inaczej....


Jak byłem młody i głupi, to zdarzyło mi się brać udział w gaszeniu dwóch samochodów (oczywiście osobno),
z wiekiem przyszło opamiętanie. Ostatnio bywałem biernym widzem
(było nie było Warszawa słynie z łatwopalnych autobusów:D ), zaś na co dzień jestem gorącym orędownikiem
wywalenia z samochodu tego badziewia, jakim jest "obowiązkowa gaśnica".
Ciekawe, jak często to urwane bydle wyrządziło więcej szkód niż cała stłuczka?

pzdr
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 31.07.2009 16:40

Domyślam sie że ubezpieczenie to jest tylko dla posiadacza konta, reszta rodziny musi już wykupić ubezpieczenie?



wlasnie obejmuje tez czlonkow rodziny posiadacza konta (niestety mnie nie jako rezydenta UK)czyli syn,zona i cora mają te ubezpieczenie :D pzdr
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 31.07.2009 16:54

Też już sie tego dowiedziałem ze ubezpieczenie obejmuje dzieci ale najważniejsze ze to nie jest w jakimś szemranym towarzystwie ubezpieczieniowym typu "samopopierdółce" tylko w Allianz.
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 11.08.2009 21:44

może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa moto-assistance w PZU Opłaca sie to wykupić?? Chodzi mi o samo ubezpieczenie samochodu w razie awarii lub wypadku. Ubezpieczenie zdrowotne będę miał wykupione gdzie indziej.
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 11.08.2009 22:37

julas.wrc napisał(a):może mi ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa moto-assistance w PZU Opłaca sie to wykupić?? Chodzi mi o samo ubezpieczenie samochodu w razie awarii lub wypadku. Ubezpieczenie zdrowotne będę miał wykupione gdzie indziej.

Właśnie wczoraj wykupiłem;kosztuje 28zł na 2 tygodnie,obejmuje naprawę na miejscu(jeśli jest możliwa),albo holowanie do najbliższego serwisu.Plus pokrycie kosztów noclegów przez dwie doby dla kierowcy i pasażerów (na czas naprawy).To tak w skrócie.Mam nadzieję,że niczego nie pomieszałem.
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 12.08.2009 17:16

Ja też to dziś wykupiłem ale zapłaciłem 50 zł. Nie wiem skąd t różnica. generalnie to nic wielkiego i jak coś się stanie to pewnie nic z tego nie będzie. Ale lepiej mieć coś niż nic. Ubezpieczenie zdrowotne wykupiłem w mBanku.
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 12.08.2009 19:24

julas.wrc napisał(a):Ja też to dziś wykupiłem ale zapłaciłem 50 zł. Nie wiem skąd t różnica. generalnie to nic wielkiego i jak coś się stanie to pewnie nic z tego nie będzie. Ale lepiej mieć coś niż nic. Ubezpieczenie zdrowotne wykupiłem w mBanku.


Nie wiem,skąd różnica.Być może z kursu euro (na mojej polisie facet wpisał 4,1005 zł),może od pojemności silnika...Pojęcia nie mam.
W każdym razie lepiej,żeby się nie przydało :wink: .Czego wszystkim życzę!
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 12.08.2009 20:58

a jaki masz pakiet?? Ja mam LUX, bo podobno tego gorszego się nie opłaca.
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 12.08.2009 22:36

julas.wrc napisał(a):a jaki masz pakiet?? Ja mam LUX, bo podobno tego gorszego się nie opłaca.

A właśnie.Mam standard.W sumie dopiero zwróciłem na to uwagę...Ostatnie dwa lata też miałem standard.Chyba :)
Szczerze przyznam,że nawet nie wiem jaka jest różnica...
spidey
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) spidey » 13.08.2009 15:07

Trochę różnic jest, ale można przeżyć, do poczytaniu tutaj [PLIK PDF]:
http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_SA/prod ... 8.2007.pdf
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 13.08.2009 16:27

No fakt,parę różnic jest.Dzięki.
yahhoo
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahhoo » 19.08.2009 09:29

Z tego o wyczytałem w jakiejś gazecie (chyba angora lipcowa albo sierpniowa) warto brać do Chorwacji karty NFZ-u. Polska ma podpisane porozumienie z Chorwacją na temat udzielania bezpłatnej pomocy lekarskiej w nagłych wypadkach byłem tego świadkiem. Sąsiadka z apartamentu dostała ataku kamieni chyba nerkowych :) i z ostrym bólem pojechała na pogotowie tam po okazaniu kart NFZ natychmiast przystąpili do udzielenia pomocy potem jeszcze była na dwóch wizytach w kolejnych dniach wszystko free. Także ubezpieczenie swoją drogą a karty swoją ;)
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 27.08.2009 22:01

My właśnie wróciliśmy, niestety wcześniej bo moja Pani się rozchorowała. Nie było żadnego problemu dostać się do lekarza. Wystarczyło pokazać paszport i wizyta była bezpłatna. Pani doktor biegle mówiła po angielsku, więc wszystko dobrze zrozumiała i podjęła dobra diagnozę. Zapalenie oskrzeli :( Jeżeli chodzi o zwrot części pieniędzy za leki to muszę spróbować do ubezpieczalni zadzwonić i się zapytać co mogę zrobić.
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 28.08.2009 07:53

"Z tego o wyczytałem w jakiejś gazecie (chyba angora lipcowa albo sierpniowa) warto brać do Chorwacji karty NFZ-u."

Właśnie załatwiłem taka kartę w NFZ. Ubezpieczenie nie działa w Chorwacji. Sympatyczna Pani w oddziale NFZ powtórzyła mi to dwukrotnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone