Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 28.08.2009 09:43

kato napisał(a):"Z tego o wyczytałem w jakiejś gazecie (chyba angora lipcowa albo sierpniowa) warto brać do Chorwacji karty NFZ-u."

Właśnie załatwiłem taka kartę w NFZ. Ubezpieczenie nie działa w Chorwacji. Sympatyczna Pani w oddziale NFZ powtórzyła mi to dwukrotnie.


Mimo wszystko warto brać te kartę jadąc do Chorwacji :D , z tym,ze przydatna może być ona tylko w drodze do Chorwacji tzn na Węgrzech ,Słowacji, Austri itd. To własnie powinna powiedzieć Ci pani w NFZ...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.08.2009 10:49

Popatrzcie sobie na zestawienie, ktorym dysponuje PZU np., na temat tego, co mozecie uzyskac w krajach, które przyjmą nasze ubezpieczenie NFZ.
Praktycznie nic.
W Niemczech jest najgorzej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.08.2009 11:36

A niby co ma sie zyskac?
Masz otrzymac pomoc medyczną w razie zachorowania czy wypadku i nie płacić za nia.
Bajpasów nikt ci nie będzie instalował.
Kraje tranzytowe-NFZ.
Chorwacja-paszport.
Transport do kraju-prywatne ubezpieczenie.

Karta ubezpieczeniowa NFZ-Katowice -czas oczekiwania -4-5 min.
Nie liczę ewentualnej kolejki,tylko załatwienie formalności.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 01.09.2009 13:30

hepik napisał(a):A niby co ma sie zyskac?
Masz otrzymac pomoc medyczną w razie zachorowania czy wypadku i nie płacić za nia.
Bajpasów nikt ci nie będzie instalował.
Kraje tranzytowe-NFZ.
Chorwacja-paszport.
Transport do kraju-prywatne ubezpieczenie.

Karta ubezpieczeniowa NFZ-Katowice -czas oczekiwania -4-5 min.
Nie liczę ewentualnej kolejki,tylko załatwienie formalności.


Do Chorwacji warto zakupić ubezpieczenie kosztów leczenia w sensownym Towarzystwie Ubezp.

Potwierdzam - Wyrobienie 4 kart dla całej rodziny w NFZ w Katowicach trwało około 5 minut. Żadnej kolejki nie było.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.09.2009 13:47

PETERENZO napisał(a):
hepik napisał(a):A niby co ma sie zyskac?
Masz otrzymac pomoc medyczną w razie zachorowania czy wypadku i nie płacić za nia.
Bajpasów nikt ci nie będzie instalował.
Kraje tranzytowe-NFZ.
Chorwacja-paszport.
Transport do kraju-prywatne ubezpieczenie.

Karta ubezpieczeniowa NFZ-Katowice -czas oczekiwania -4-5 min.
Nie liczę ewentualnej kolejki,tylko załatwienie formalności.


Do Chorwacji warto zakupić ubezpieczenie kosztów leczenia w sensownym Towarzystwie Ubezp.

Potwierdzam - Wyrobienie 4 kart dla całej rodziny w NFZ w Katowicach trwało około 5 minut. Żadnej kolejki nie było.


ja mam 100km do dużego miasta, więc taniej i szybciej wychodzi w np. w PZU. Do tego są rzeczy, ktorych NFZ nie obsługuje...

Dotyczy to także ferii zimowych, które sa za pasem... :lol:

Na marginesie. Dzisiaj robiłem rezerwację na zimę we Wloszech i tylko dlatego dostalem miejscówkę, że stary Klient jestem 8O .

Szok!
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 01.09.2009 20:53

FUX napisał(a):ja mam 100km do dużego miasta, więc taniej i szybciej wychodzi w np. w PZU. Do tego są rzeczy, ktorych NFZ nie obsługuje...


Wcale nie musisz wychodzić z domu. Zawsze przedstawiciel może przyjechać do Ciebie. Polecam jednak internet. Nie chcę robić kryptoreklamy ale z ich usług korzystam i polecam każdemu - nie musisz się ruszać zza biurka.
https://www.allianzdirect.pl/ubezpieczenia/
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.09.2009 21:09

PETERENZO napisał(a):
FUX napisał(a):ja mam 100km do dużego miasta, więc taniej i szybciej wychodzi w np. w PZU. Do tego są rzeczy, ktorych NFZ nie obsługuje...


Wcale nie musisz wychodzić z domu. Zawsze przedstawiciel może przyjechać do Ciebie. Polecam jednak internet. Nie chcę robić kryptoreklamy ale z ich usług korzystam i polecam każdemu - nie musisz się ruszać zza biurka.
https://www.allianzdirect.pl/ubezpieczenia/


Pisałem o NFZ.
Nasza agentka przyjeżdża do nas...
jp
Croentuzjasta
Posty: 179
Dołączył(a): 18.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jp » 01.09.2009 22:10

Allianzdirect jest droższy od zwykłego Allianz, ale pewnie w tym przypadku różnice są minimalne.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 02.09.2009 12:46

jp napisał(a):Allianzdirect jest droższy od zwykłego Allianz, ale pewnie w tym przypadku różnice są minimalne.


Ja właśnie mam odwrotne doświadczenia. Agent wycenił mi polisę drożej, tłumacząc się kursem Euro. Przez Allianzdirect zaoszczędziłem 20 zł na polisie wartej 212 zł. Daje to prawie 10%.

Ale tak jak pisałem - to tylko sugestia, że w ten sposób też można.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.03.2010 12:28

Drodzy cromaniacy.
Nie do końca pojąłem sprawę ubezpieczeń.
Jedni mówią, że wydali ok 180zł na pełne ubezpieczenie i faktycznie się przydało, a inni że nie wykupowali żadnego ubezpieczenia i pomimo interwencji szpitalnej nie zostali za nic obciążeni.
Jak to jest w końcu ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.03.2010 12:48

kaeres napisał(a):Drodzy cromaniacy.
Nie do końca pojąłem sprawę ubezpieczeń.
Jedni mówią, że wydali ok 180zł na pełne ubezpieczenie i faktycznie się przydało, a inni że nie wykupowali żadnego ubezpieczenia i pomimo interwencji szpitalnej nie zostali za nic obciążeni.
Jak to jest w końcu ?


Okazuje sie ze w przypadkach doraznych pomoc jest bezplatna ponieważ płaci NFZ i tylko leczenie za pobyt w szpitalu trzeba placić lub mieć polisę...
forum/viewtopic.php?p=416332
oraz
forum/viewtopic.php?p=281140#281140
i
forum/viewtopic.php?t=12547
forum/viewtopic.php?t=14477&highlight=
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 02.04.2010 17:24

A jak jest z ksenonami po drodze w Czechach, Słowacji. Też trzeba mieć zapas? :?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.04.2010 18:15

Adaś też się zastanawiałem. Przecież na reflektorze masz namalowane "przecz z łapami" a nawet jeśli sam wymienisz to teoretycznie czyli w zgodzie z instrukcją obsługi musisz sprawdzić/ustawić reflektor. Dla mnie to czysty debilizm ale ostatecznie wożę w komplecie 1 bańkę do ksenona (kiedyś 1 mi padła a wymieniłem obie więc mam na zapas). Inna sprawa że nikt mi tego nie kontrolował, choć ostatnio na autostradzie mnie na prędkości drapnęli to oprócz papierów nic nie chcieli :roll: Jest opcja taka, że możesz w serwisie pogadać żeby Ci choć padniętą dali, żebyś mógł w razie czego pokazać. Sztuka jest sztuka :wink:
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 02.04.2010 19:15

Problem w tym, że musiałbym najprawdopodobniej do wymiany zdemontować całą lampę. Pewien na 100% nie jestem ale na 90.
Auto mam na gwarancji, więc nie mogę sam przy nim grzebać.
To chore.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.04.2010 19:27

Dlatego dla świętego spokoju dla tych szajbusów załatw sobie w serwisie choćby wykopconą byle sztuka była w razie spotkania z wyjątkowym upierdliwcem :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone