Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

choroba dzieci-bezproblemowe leczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
choroba dzieci-bezproblemowe leczenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 17.07.2006 21:14

Chciałam uspokoić jadących z dziećmi, że w razie zachorowanie nie ma najmniejszcego problemu. Trafiliśmy na wieczorny dyżur z naszą 1,5 roczną córeczką króra wysoko gorączkowała. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu powiedził, że może dać antybiotyk, ale nie poleca bo nie wiadomo czy to wirus czy bakteria. Zaproponowali zebyśmy rano zrobilli badanie krwi w tym kierunku, co było dobrym pomysłem bo okzało sie ze to jednak wirus, ze antybiotyk nieporzebny. Kazali zbijac temperaturę, córka sama sobie poradziła.

Ani za wizytę ani za badanie krwi nie płaciliśmy, spisali tylko nasze dane z paszportu. Ubezpieczenie więc niepotrzebne. Wszystko działo sie w Trogirze.
kulas
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 04.07.2006
Ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulas » 18.07.2006 10:42

Witam !

Zatem nie załatwialiście na wyjazd dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego i nie wyrabialiście EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) ? Mieliście oprócz paszoprtów dodatkowy dokument stwierdzający posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w kraju ?

Dodatkowe moje pytanie to:

A czy ta karta jest potrzebna w pozostałych krajach tranzytowych w przypadku jakiegoś nagłego wypadku i konieczności skorzystania z pomocy medycznej. Chodzi mi o Czechy, Słowację, Austrie, Węgry, Słowenie. Wyjeżdzam we wrześniu do Chorwacji i zastanawiam się nad załatwieniem sobie przynajmniej EKUZ. Ma to sens ? :?:

Pzdr
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 18.07.2006 14:59

mieliśmy wykupione dodatkowe ubezpieczenie ale nikt o nie nie pytał, znaczy sie nie było potrzebne.
Karty zadnej tez nie wyrabialismy i nikt nic takiego nie chciał.
Spisali tylko nasze dane z paszportu i to wszystko.
kd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 26.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kd » 18.07.2006 15:07

Potwierdzam. Do Chorwacji nie ma potrzeby załatwiania dodatkowego ubezpieczenia- wystarczy paszport. Mimo posiadania dodatkowego ubezpieczenia nikt go nie chciał nawet oglądać (w Omisiu na pogotowiu)
Graf
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Graf » 18.07.2006 21:03

Ubezpieczenie mieć warto z innego powodu - jeśli by się coś wydarzyło, nie daj Boże, to umowa nie obejmuje transportu karetką do Polski.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 18.07.2006 21:28

Graf napisał(a):Ubezpieczenie mieć warto z innego powodu - jeśli by się coś wydarzyło, nie daj Boże, to umowa nie obejmuje transportu karetką do Polski.


a widzisz o tym nie pomyślałam :oops:
kulas
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulas » 18.07.2006 21:31

Rozumiem.


A w przypadku krajow tranzytowych, wystarczy wyrobic sobie tylko EKUZ, zeby mieć cały pakiet opieki zdrowotnej ?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 19.07.2006 07:35

kulas napisał(a):Rozumiem.


A w przypadku krajow tranzytowych, wystarczy wyrobic sobie tylko EKUZ, zeby mieć cały pakiet opieki zdrowotnej ?



EKUZ działa tylko w krajach Unii, więc na tranzyt tak, ale to również nie obejmuje dodatkowych świadczeń typu transport chorego... KKL i NW trzeba wykupić dodatkowo koniecznie - KKL Koszty leczenia , NW - od Nieszczęśliwych Wypadków
kulas
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulas » 19.07.2006 11:19

Bahama napisał(a):
kulas napisał(a):Rozumiem.


A w przypadku krajow tranzytowych, wystarczy wyrobic sobie tylko EKUZ, zeby miec´ ca?y pakiet opieki zdrowotnej ?



EKUZ dzia?a tylko w krajach Unii, wie˛c na tranzyt tak, ale to równiez˙ nie obejmuje dodatkowych s´wiadczen´ typu transport chorego... KKL i NW trzeba wykupic´ dodatkowo koniecznie - KKL Koszty leczenia , NW - od Nieszcze˛s´liwych Wypadków



Jak to koszty leczeni, to chyba jest w ubezpieczeniu zdrowotnym, ktore oplacam w kraju i wlasnie na to wydaja EKUZ.
To co ja mam ubezpieczenie zdrowotne ktorego nie mam ??

Nie chodzi mi teraz o Chorwacje tylko i wylacznie o kraje UE. Ubezpieczenie NW to dodatkowe ubezpieczenie, mi chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, zebym nie placil za leczenie z wlasnej kieszeni (jesli oczywiscie niedaj Bog cos sie stanie). Czy jak pojde do lekarza na terenie UE z EKUZ, to mnie wywala czy przyjma, a rachunek za leczenie wysla do NFZ ?

I co nie wchodzi w takie ubezpieczenie zdrowotne. Dalej transport nie jest wliczony w to w obszarze krajow UE ?

Pzdr
Snowboarder77
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snowboarder77 » 19.07.2006 14:20

Cześć!
Jeśli chodzi o chorwacką służbę zdrowia to daję 6 ! W ubiegłym roku żona miała bliskie spotkanie ze schodami ( rozcięta powieka!) Przyjechało pogotowie , lekarz stwierdził , że okolic oka nie ma prawa dotykać ! Założyli opatrunek i do szpitala do Splitu na okulistykę ( z pominięciem izby przyjęć!!!) Perfekcyjna opieka , 7 szwów ( u nas były by góra 3) . O ubezpieczenie nikt nie pytał tylko spisali z paszportu ! WSJO . A na każdy wyjazd i tak się dodatkowo dobrze ubezpieczam !!! A i wszędzie zabieram BACTRIM !!! :D :?
izis
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) izis » 25.07.2006 23:06

ita napisał(a):
Graf napisał(a):Ubezpieczenie mieć warto z innego powodu - jeśli by się coś wydarzyło, nie daj Boże, to umowa nie obejmuje transportu karetką do Polski.


a widzisz o tym nie pomyślałam :oops:






Masz racje, a cena nie jest wysoka, w PZU za osobę zapłacłam 15 zł
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 25.07.2006 23:26

ubezpieczenie EU które ponoć mamy obejmuje podobny zakres leczenia jak i w Polsce (oczywiście na wyższym poziomie niż u nas) - w związku z powyższym pewne zakresy usług medycznych mogą być niedostępne z zakresu ubezpiecznia, tak jak ma to miejsce w NFZ.
przykład krajowy :lol:
Boli ząb :?: :twisted: no to rwiemy :lol: znieczulenie :?: :roll: a po co :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2006 14:19

W CRO miałem interwencję chirurgiczną (szycie dłoni). Na podstawie paszportu otrzymamy tam DORAŹNĄ pomoc - w mniejszym lub większym zakresie, ale wykupione ubezpieczenie NW i KL zabezpieczy nas na wypadek np. konieczności wykupienia leków (za antybiotyk zapłaciłem ponad 400 zł), czy transportu do szpitala taksówką, gdy łapa rozcięta i nie ma zagrożenia życia (koszt ca. 400 HRK). Te dodatkowe koszty zwrócił ubezpieczyciel, a gdybym nie miał dodatkowego ubezpieczenia...machając polskim paszportem tego się nie załatwi :wink: :lol:
Każdy sam decyduje - ja zawsze wykupuję dodatkowe ubezpieczenie.
Pozdravki
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 28.07.2013 12:46

Snowboarder77 napisał(a):Cześć!
Jeśli chodzi o chorwacką służbę zdrowia to daję 6 ! W ubiegłym roku żona miała bliskie spotkanie ze schodami ( rozcięta powieka!) Przyjechało pogotowie , lekarz stwierdził , że okolic oka nie ma prawa dotykać ! Założyli opatrunek i do szpitala do Splitu na okulistykę ( z pominięciem izby przyjęć!!!) Perfekcyjna opieka , 7 szwów ( u nas były by góra 3) . O ubezpieczenie nikt nie pytał tylko spisali z paszportu ! WSJO . A na każdy wyjazd i tak się dodatkowo dobrze ubezpieczam !!! A i wszędzie zabieram BACTRIM !!! :D :?

Aż się boję pomyśleć, ile szwów było by założone w takiej np. Hameryce ... pewnie ze 12 8O .
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.07.2013 17:35

Cezaryna napisał(a):
Snowboarder77 napisał(a):Cześć!
Jeśli chodzi o chorwacką służbę zdrowia to daję 6 ! W ubiegłym roku żona miała bliskie spotkanie ze schodami ( rozcięta powieka!) Przyjechało pogotowie , lekarz stwierdził , że okolic oka nie ma prawa dotykać ! Założyli opatrunek i do szpitala do Splitu na okulistykę ( z pominięciem izby przyjęć!!!) Perfekcyjna opieka , 7 szwów ( u nas były by góra 3) . O ubezpieczenie nikt nie pytał tylko spisali z paszportu ! WSJO . A na każdy wyjazd i tak się dodatkowo dobrze ubezpieczam !!! A i wszędzie zabieram BACTRIM !!! :D :?

Aż się boję pomyśleć, ile szwów było by założone w takiej np. Hameryce ... pewnie ze 12 8O .


Rzecz się działa 7 lat temu, więc co nieco w pewnych kwestiach mogło się zmienić. :mrgreen:

Powrót do Chorwackie ABC



cron
choroba dzieci-bezproblemowe leczenie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone