Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 03.06.2009 12:03

Rysio możesz krotko opisac jak w praktyce to działa?
czy wykupujesz pakiet lux czy standard?

dzieki z góry
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 03.06.2009 13:46

No właśnie. Jak to działa, jak Ci pomogli i ile to kosztuję na osobę i na jaki okres?
sekrecja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sekrecja » 03.06.2009 14:40

BOLETUS napisał(a):Witam. Mam pytanie. Czy na wyjazd do Chorwcji kupujecie dodatkowe ubezpieczenie. Jeśli tak to jakie Nie mam na mysli ubezpieczeń które zwyczajowo wykupuje się dla auta w kraju (NW, OC, AC, Assistance). Pytam o dodatkowe ubezpieczenia.


Ja zawsze kupuję Warta Travel KL 15000 eur i NNW 15000 PLN /os Koszt na 3 osoby na 2 tygodnie w 2009 ok.190 zł Nie wiem ,czy działa ,ale nawet reprezentacja polski na igrzyska tam się ubezpiecza...
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.06.2009 10:57

Wojażera miałem wykupionego, niestety nie pamiętam czy lux czy standard, ale raczej zawsze skłaniam się ku opcji pełnej. Płaciłem ok 170 PLN za 3 osoby na ponad 3 tygodnie. Mieliśmy przygodę z mała w 2004 w Sumpetarze. Mała mając niecałe 2 latka pochorowała się (biegunka i wymioty). Pierwszy kontakt z ichniejszym ośrodkiem zdrowia w Duce (chyba) pooglądała mała i stwierdziła odwodnienie, ja w międzyczasie dzwoniłem do PZU. Podanie nr polisy, gdzie jesteśmy, co jest dziecku i gdzie się będziemy kierować. Podałem Pani nr tel. ośrodka w którym byliśmy, zadzwoniła w ciągu 20 sek., porozmawiała z lekarką - diagnoza - szpital Split Pani z PZU wzięła nr ze szpitala od lekarki z ośrodka i powiedziała że mamy tam jechać. Powrót na kwaterkę, zabranie najpotrzebniejszych rzeczy (pieluchy, mleczko, smoczek, ubranka (bo nie wiadomo na ile zostanie), właścicielka powiedziała że jedzie z nami bo się zgubimy. Dotarliśmy po około 1 godzinie i w szpitalu już na nas czekali. Obsługa prima sort, żadnych faktur, pieniędzy, zapłat, tylko "dziękuję" i po 2 godzinach (podanie kroplówki i leków) wracaliśmy z mała na kwaterkę.
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 04.06.2009 13:21

Dzieki Rysio. Ale ktos się pomylił mówiąc ze odwodniona:( chyba ze powiedzial że moze sie odwdnic? Z takimi maluchami temat biegunki i wymiotów jest przerażajacy:( Nie zyczę nikomu!
Dzieki za info wezme Wojażera pakiet LUX - mozna wykupic ten pakiet z konta Inteligo , dla jednej osoby ubezpieczenie zdrowotne na kwote 500 euro na 10 dni pokazuje mi 27zł!
Grzegorzzz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorzzz » 05.06.2009 11:45

FUX napisał(a):Masz tablice rej. ze znakami PL. Nie potrzeba.


A ja mam piękne czarne stare tablice, wiec chyba mam PL nakleic.
Tylko skąd tą naklejke teraz wytrzasnąc?
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 05.06.2009 11:47

kiedys dawali takie w MC Donaldzie:)
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 05.06.2009 12:26

Grzegorzzzz. Poszukaj na stacjach benzynowych. Powinni mieć. Albo poszukaj w takich małych sklepach motoryzacyjnych z różnościami.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.06.2009 12:28

Grzegorzzz napisał(a):
FUX napisał(a):Masz tablice rej. ze znakami PL. Nie potrzeba.


A ja mam piękne czarne stare tablice, wiec chyba mam PL nakleic.
Tylko skąd tą naklejke teraz wytrzasnąc?


Cro.pl
U Opala.
michalek_101
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 158
Dołączył(a): 14.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalek_101 » 05.06.2009 12:29

Witam ja wykupiłem Ubezpieczenie Wojażer standard w PZU (3 osoby,dwie dorosłe i dziecko) na 18 dni i zapłaciłem 131 pln. + ubezpieczenie MOTO-ASSISTANCE (na dwa tygodnie 31pln.) więc razem dałem 162pln. ale muszę pogadać z gościem o przedłużeniu moto-assistance na kolejny tydzień.
Snowboarder77
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snowboarder77 » 05.06.2009 12:55

W Chorwacji moja żona miała bliskie spotkanie ze schodami i bardzo głęboko rozciętą powiekę. Wezwano karetkę ( którą przyjechał tylko kierowce) i zabrano ją na pogotowie . Tam lekarka stwierdziłe ,że to nadaje się tylko dla specjalisty. I wysłała nas do szpitala do Splitu( już własnym transportem) . W szpitalu już wszyscy powiadomieni . Przy drzwiach czekała pielęgniarka , sala operacyjna przygotowana i lekarz dyżurny obudzony( gdyż była to noc ) . Genialnie wykonane szwy ( 6-7 szt) . Dopiero po zabiegu załatwiliśmy formalności ,ale o ubezpieczenie nikt nawet nie spytał. Ale lepiej dmuchać na zimne i wykupić.
Udanych i bezpiecznych wakacji
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 05.06.2009 13:47

Tak. lepiej spać spokojnie. Dziękujemy i wzajemnie.
djibril
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) djibril » 06.06.2009 11:54

Mam pytanie: które kraje są sygnatariuszami konwencji wiedeńskiej, która znosi obowiązek posiadania dodatkowego wyposażenia w samochodach osobowych. Na pewno wszystkie unijne, ale jak ma się sprawa w krajach b. Jugosławii?
airhip
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 23.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) airhip » 28.06.2009 20:13

Szukam jakiś aktualnych informacji dotyczących wyposażenia samochodu w krajach tranzytowych (Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia) i oczywiście Chorwacja.
Pytam, bo nie posiadam koła zapasowego, a tylko fabryczny zestaw naprawczy (VW Passat). Czy koło jest niezbędne i co jeszcze poza tym co w Polsce?

Pozdrawiam
AIRHIP
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 28.06.2009 22:10

Snowboarder77 napisał(a): Dopiero po zabiegu załatwiliśmy formalności ,ale o ubezpieczenie nikt nawet nie spytał. Ale lepiej dmuchać na zimne i wykupić.
Udanych i bezpiecznych wakacji

Nikt nie pytał, bo wystarczy paszport i już sami z NFZ sobie policzą, więc dodatkowe ubezpieczenie jest zbędnym wydatkiem, pomijając ewentualny transport lotniczy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone