Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
oz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 22.03.2006
polecam temat :

Nieprzeczytany postnapisał(a) oz » 18.04.2008 17:37

stempy
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) stempy » 18.05.2008 22:12

witam
ja jeszcze w temacie apteczek i kamizelek odblaskowych w Słowacji.
Czy apteczka musi być wyposażona jak oni sobie zatwierdzili, czy może być inna ?
Drugie pytanie o kamizelki, czytałem wczoraj na stronie "Auto Świata", że powinno się mieć tyle kamizelek na ile jest zarejestrowany samochód ?
Zgroza, mam 7 osobowy a jadą 4 - ile kamizelek mam w końcu mieć ?
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 19.05.2008 20:28

tyle żeby każda osoba wysiadająca miała własną
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 19.05.2008 21:06

gospodarz napisał(a):tyle żeby każda osoba wysiadająca miała własną

wysiadająca!
stempy
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) stempy » 20.05.2008 11:43

ok , dwie moge dokupić żeby wszyscy mieli. ale bałagan z tymi przepisami jest spory :)
Dzięki i pozdrawiam
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 20.05.2008 14:09

stempy napisał(a):ok , dwie moge dokupić żeby wszyscy mieli. ale bałagan z tymi przepisami jest spory :)
Dzięki i pozdrawiam
quote="AndrzejJ."]
gospodarz napisał(a):tyle żeby każda osoba wysiadająca miała własną

wysiadająca![/quote]


nie dajcie się zwariować .... to bzdura - z tego co wiem dwie kamizelki odblaskowe starczą na jedno auto ... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2008 11:43

Dajcie spokój, kto to sprawdza ?...Chorwaci niczego nie sprawdzają bo turyści jadą tam zostawiać kasę i oni doskonale o tym wiedzą...jak zaczęliby się czepiać to dochodów nie byłoby i też o tym wiedzą...nie stresujcie tych początkujących...zatrzymają Cię dopiero jeżeli dopuścisz się poważnego wykroczenia...
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 09.07.2008 00:29

Apteczka powinna spełniać polskie wymagania, było o niedawno głośno w mediach, chyba ze jest się obywatelem innego państwa. Co do trójkątów- w ambasadzie powiedzieli mi, że jeśli nie ma przyczepy wystarczy jeden.
Hando14
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hando14 » 13.07.2008 11:00

Jest dokładnie tak jak powyżej...była akcja że niemiecka policja zaczeła to sprawdzać i polski MSZ wystosował pismo w tej sprawie.

Z resztą polska policja zaczeła podobnie zachowywać się w stosunku do niemieckich kierowców i ich gaśnic...wiięc była nieżła komedia. :lol:
mikezol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikezol » 27.07.2008 10:11

słyszałem, że samochód powinien mieć takie wyposażenie jakie przewidują przepisy kraju w jakim jest zarejestrowany - konwencja wiedeńska - czy coś takiego... ale kto by miał czas tłumaczyć to jakiemuś Misiowi za granicą...
ech - mam wszystko to, co wymagają kraje przez które przejeżdżam..

Do zobaczenia na trasie - wyjazd 15.08 - Makarska
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.10.2008 09:48

Nie wiem w czym problem ? Kamizelki i trójkąty kosztują grosze.
Dla własnego bezpieczeństwa warto mieć jedno i drugie.
Po co dwa trójkąty? Góry, ostry zakręt, zepsute auto
na zakręcie i odpowiedż nasuwa się sama.
W tym roku na autostradzie pod Wiedniem wracając z Chorwacji
najechaliśmy na wypadek. Na poboczu stało około
piętnastu austryjackich samochodów,
była tylko jedna apteczka i dwie gaśnice. My mieliśmy dwie
gaśnice i dwie apteczki które bardzo się przydały.
Pozdrawiam. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.10.2008 10:09

Tutaj się z Tobą zgadzam bo tak samo do tego podchodzę...ja osobiście mam bardzo dobrze wyposażoną apteczkę bo to dla mojego lub innych dobra...co do gaśnic, taka samochodowa nie pomoże Ci w przypadku jakiegoś pożaru...to tylko 1 kg proszku, którym nic się nie zdziała..najlepsze gaśnice są halonowe, które jednak są wycofane z obiegu ze względu na negatywny wpływ na sferę ziemską :roll: ...mam jednak 3 takie ( nie w samochodzie ) bo jako inspektor mam skąd załatwić... :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.10.2008 08:45

Jako inspektor, może udzielisz kilku rad na forum jak gasić zapalony samochód.
Ten dzień powrotu (15.08.2008) z Chorwacji, o którym wspominałem był bardzo wyjątkowy, a sytuacja pod Wiedniem wydarzyła się około 17 godziny. Rano natomiast około 200km od Istriańskiego Umag na Słoweńskiej stacji benzynowej podjechała paląca sie Alfa, ze stacji
wyskoczyło dwóch gości z dużymi gaśnicami (wysokość gaśnicy do kolan)
i zaczeli gasić. Niestety nie otworzyli maskis samochodu i gasili przez wlot kratki chłodnicy, co nie dało żadnych rezultatów. :evil:

Obrazek

Koło kosza na śmieci (czerwona kropka) stoją jeszcze nasze krzesełka.
W momencie przyjazdu Alfy jedliśmy śniadanie , a dziedko było na stacji
(za paląca się Alfą) benzynowej w toalecie. Gość z komórką jest właścicielem płonącego auta.
Pozdrawiam.
Marek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.10.2008 08:56

Paskudnie to wygląda...dobrze, że uciekli z tego samochodu a otworzenie błyskawicznie nagrzewającej się maski to spory problem...halonówka mogłaby tutaj nieco pomóc...patrząc na to zdjęcie, zadajmy sobie pytanie - po jakiego czorta wozimy w samochodzie 1 kg gaśnicę proszkową...???
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.10.2008 09:09

alessandro1977 napisał(a):... a otworzenie błyskawicznie nagrzewającej się maski to spory problem...


Przy pojawieniu się pierwszych oznak pożaru w komorze silnikowej należy gasić przez kratkę lub od spodu-nie należy otwierać maski-powoduje to większy dostęp powietrza i ogień jest już nie do opanowania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kamizelki, trójkąty ostrzegawcze, ubezpieczenia ... - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone