Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 27.10.2016 15:59

Teraz jest dobry okres na kajakowe zakupy. Korzystajcie z tego brutalnie. Można sporo utargować.
Na dachu Perception Triumph 13 kupiony z wypożyczalni w świetnym stanie i w wybitnej cenie (w porównaniu do nówki).
Nie mogę doczekać się wiosny.
Załączniki:
P1010866.JPG
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 27.10.2016 19:11

Sorry... Ty to będziesz do Cro na dachu targał ?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 28.10.2016 08:57

sdolas napisał(a):Sorry... Ty to będziesz do Cro na dachu targał ?

W tym roku jeszcze większy pojechał do Chorwacji. Zero problemów. Trzeba nieco wolniej jechać i co jakiś czas sprawdzać mocowanie. A na miejscu zabawa że hej! Zastanawiam się nad zabraniem dwóch kajaków, żeby robić wyprawy całą rodziną.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 28.10.2016 11:09

sdolas napisał(a):Proponowałbym śledzić promocje w D
W zeszłym roku na wiosnę były spore obniżki, tak właśnie nabyłem Hudsona :D
Obecnie sam zastanawiam się nad kupnem dwójki lub trójki, albo Thaiti plus albo Riviera
Jednak przy tej różnicy w cenie raczej skłaniam się ku trójce :wink:


wiem wiem.. np. taka promocja była w 2015 (-799zł.) trzeba cały czas niestety śledzić szukać itd.
https://www.decathlon.pl/kajak-21-osobo ... 57891.html
dziwi mnie mała dostępność Viamare Pathfinder 400 ktoś na forum pisał parę lat temu, że kupił go za ok. 800zł. a teraz na alledrogo jest za 1199.. i tylko jedna aukcja. Co do Riviery też szczerze mówiąc się zastanawiam.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 28.10.2016 11:25

Weź pod uwagę to, że tą riwierą może się raczej trudno pokonywać dłuższe dystanse, zwłaszcza pod wiatr.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 28.10.2016 11:28

osjann napisał(a):
sdolas napisał(a):Proponowałbym śledzić promocje w D
W zeszłym roku na wiosnę były spore obniżki, tak właśnie nabyłem Hudsona :D
Obecnie sam zastanawiam się nad kupnem dwójki lub trójki, albo Thaiti plus albo Riviera
Jednak przy tej różnicy w cenie raczej skłaniam się ku trójce :wink:


wiem wiem.. np. taka promocja była w 2015 (-799zł.) trzeba cały czas niestety śledzić szukać itd.
https://www.decathlon.pl/kajak-21-osobo ... 57891.html
dziwi mnie mała dostępność Viamare Pathfinder 400 ktoś na forum pisał parę lat temu, że kupił go za ok. 800zł. a teraz na alledrogo jest za 1199.. i tylko jedna aukcja. Co do Riviery też szczerze mówiąc się zastanawiam.


Decathlon ostatnio leci sobie w rybę. Właśnie PODNIEŚLI ceny kajaków. Przymierzałem się do tego
https://www.decathlon.pl/kajak-rk500-1-id_8362055.html
tydzień temu kosztował 2 399 zł teraz 2 759 zł. Cwaniaki, pewnie na wiosnę zrobią promocję na 2 500 zł.
Sposób na okazje w Dekathlonie jest taki, żeby indywidualnie pytać o cenę konkretnego egzemplarza. W Koszalinie chcieli to sprzedać za 1 700 zł - jako towar z ekspozycji.
Swoją drogą, inflacja wynosi 0 %, to skąd podwyżki cen w sklepach?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 28.10.2016 11:35

Może dlatego, że złoty nie jest najmocniejszą walutą. A te kajaki są pewnie sprowadzane.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 28.10.2016 11:43

a powiedzcie mi proszę tylko jaki będzie lepszy kajak dla dwóch osób -dłuższy czy krótszy, chodzi mi o to jakim będzie się łatwiej płynąć np. szybciej?
Ponieważ np. Kajak Tahiti + Pro 3 osobowy SEVYLOR ma długość 385cm ; Viamare Pathfinder 400 ma 400 cm a Riviera już tylko 315cm..
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 28.10.2016 11:49

maxredaktor napisał(a):Może dlatego, że złoty nie jest najmocniejszą walutą. A te kajaki są pewnie sprowadzane.

Podwyżka ceny kajaka = 15 %
Kurs EUR do PLN jest na podobnym poziomie co w listopadzie 2015, porównywalnym do tego sprzed 2 lat, a od lutego 2016 spadł o 3.5 %.
Stawiam raczej na "politykę cenową" niż na przyczyny ekonomiczne.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 28.10.2016 11:55

osjann napisał(a):a powiedzcie mi proszę tylko jaki będzie lepszy kajak dla dwóch osób -dłuższy czy krótszy, chodzi mi o to jakim będzie się łatwiej płynąć np. szybciej?
Ponieważ np. Kajak Tahiti + Pro 3 osobowy SEVYLOR ma długość 385cm ; Viamare Pathfinder 400 ma 400 cm a Riviera już tylko 315cm..

Dłuższy kajak z reguły lepiej trzyma kierunek i jest ogólnie wygodniejszy, ale gorzej skręca. Krótszy lepiej i łatwiej manewruje, ale słabiej idzie do przodu. Różnica może być odczuwalna przy ok. 50 -100 cm. Przy 15 cm różnicy nie poczujesz.
Ale to zależy też od budowy kajaka - szczególnie dotyczy dmuchanych jednostek, ciśnienia i ładunku.
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 28.10.2016 12:14

Obrazek

Spearfishing Trip - The Ionian Sea Sevylor ST6696

Obrazek


=====================
http://spearo.republika.pl
Obrazek
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 28.10.2016 18:14

jan ostrzycki napisał(a):
sdolas napisał(a):Sorry... Ty to będziesz do Cro na dachu targał ?

W tym roku jeszcze większy pojechał do Chorwacji. Zero problemów. Trzeba nieco wolniej jechać i co jakiś czas sprawdzać mocowanie. A na miejscu zabawa że hej! Zastanawiam się nad zabraniem dwóch kajaków, żeby robić wyprawy całą rodziną.

Jedna sztuka to już jest niemal jak box na dachu. Do tego mniej opływowy. Sam wiesz że dmuchanec zajmuje zwinięty nie za dużo miejsca.
Osobiście w box'ie wiozę krzesła plażowe, spore, karimaty, kajak, kamizelki i wszystkie inne akcesoria. Ciuchy i jedzenie w bagażniku.
Jakoś nie wyobrażam sobie targania sztywniaka kosztem boxa :? Wychodzi na to że bierzesz tylko bieliznę i ręczniki plażowe :lol: :wink:
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 29.10.2016 08:44

sdolas napisał(a):
jan ostrzycki napisał(a):
sdolas napisał(a):Sorry... Ty to będziesz do Cro na dachu targał ?

W tym roku jeszcze większy pojechał do Chorwacji. Zero problemów. Trzeba nieco wolniej jechać i co jakiś czas sprawdzać mocowanie. A na miejscu zabawa że hej! Zastanawiam się nad zabraniem dwóch kajaków, żeby robić wyprawy całą rodziną.

Jedna sztuka to już jest niemal jak box na dachu. Do tego mniej opływowy. Sam wiesz że dmuchanec zajmuje zwinięty nie za dużo miejsca.
Osobiście w box'ie wiozę krzesła plażowe, spore, karimaty, kajak, kamizelki i wszystkie inne akcesoria. Ciuchy i jedzenie w bagażniku.
Jakoś nie wyobrażam sobie targania sztywniaka kosztem boxa :? Wychodzi na to że bierzesz tylko bieliznę i ręczniki plażowe :lol: :wink:

Nie jest tak źle. Transport kajaka na dachu zmienia nieco aerodynamikę auta. Trzeba zachować umiar przy manewrach na drodze. Oczywiście szmatka z tyłu. Większa wada to szum powietrza na kajaku, wiosłach i linach mocujących. Widziałem różne patenty na wyciszenie hałasów powietrza. Ja owijam wiosła (pióra) ręcznikami. Skrętne wiosła potrafią nieźle wyć na wietrze...
Załączniki:
kajak dach.jpg
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.10.2016 16:27

Jan
Ja to bym chyba musiał na czymś takim popływać żeby się przekonać.
No i są jednak plusy dmuchańca, powodujące przewagę nad sztywniakiem jak stabilność na wodzie, to dla mnie obecnie przy małych dzieciakach jest dość ważne.

Zerkam ciągle na dmuchańce.
Zauważyłem teoretyczny minus Tahiti względu, względem Hudsona, on nie ma statecznika.
Sevylor Colorado ma a Pathfinder nawet dwa, czyli musi to mieć jednak znaczenie.
Hudsonem bez statecznika pływać się nie da.

Może ktoś się wypowiedzieć jak Tahiti trzyma kierunek bez statecznika ?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 30.10.2016 23:03

sdolas napisał(a): ... Zauważyłem teoretyczny minus Tahiti względu, względem Hudsona, on nie ma statecznika.
Sevylor Colorado ma a Pathfinder nawet dwa, czyli musi to mieć jednak znaczenie.
Hudsonem bez statecznika pływać się nie da.

Może ktoś się wypowiedzieć jak Tahiti trzyma kierunek bez statecznika ?

Nie wiem jak to w Tahiti ale ... raz zgubiliśmy statecznik z Explorera K2 ... masakra!!! nie wiedziałam co jest grane, próbowaliśmy płynąć i powiem, że to była walka. Statecznik zgubiliśmy zaraz na starcie, oczywiście nie wiedząc o tym. Różnicę było czuć od pierwszego machnięcia wiosłem mimo wszystko płynęliśmy ... niedaleko, zwyczajnie bardzo ciężko było utrzymać kurs ale i kajak słabo się posuwał do przodu. Zawinęliśmy zaraz do zatoczki bo przeszło mi przez myśl, że może właśnie statecznik się wypiął kiedy wsiadaliśmy do kajaka na zbyt płytkiej wodzie. No i tak właśnie było, widocznie podczas wsiadania statecznik pod ciężarem wbił się w żwir i jak się odpychaliśmy wiosłami od brzegu musiał się wysunąć. Na szczęście po powrocie w miejsce startu nasza zguba się odnalazła ... albo morze wyrzuciło albo ktoś po prostu znalazł na powierzchni wody i odłożył na plażę w miejsce, z którego startowaliśmy :) .
Tahiti i Explorer K2 mają podobną budowę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone