Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jutro wyjazd ( Klagenfurt) !!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mnich
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.07.2004
Jutro wyjazd ( Klagenfurt) !!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mnich » 26.07.2005 11:47

Mam pytanie ile jest mnie wiecej kilometrów z Katowic do Rijeki ?? Oraz czy warto jechac przez Klagenfurt bo podobno autosteraga z Grazu jest w remoncie ?? I o której najlepiej wyjechac z granicy Polsko - Czeskiej aby móc zobaczyć te wspaniałe Alpy ? A takze dokładnie gdzie zjechać i na co sie kierować aby nie płacić dodatkowo za tunele. I ostatnie moje pytanie to w jakiej cenie są atostrady w Słoweni w kierunku Lubljany? Z góry dziekuje jutro juz upragniony wyjazd na wyspe Krk :)
mamrotek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamrotek » 26.07.2005 14:52

Przez KLAGENFURT jest naookoło i sporo dłużej. W Graz skręcasz według znaków na granicę (SLO) mijasz jeziora i wspinasz się na Alpy. Droga jest wąska, kręta i dość stroma ale widoki masz gwarantowane. Mój stary polonez mało ducha nie wyzionoł. Tunele darmowe, ten graniczny też. Już sama autostrada między GRAZ a VILLACH jest ciekawa krajobrazowo, ale pasy są wąskie, droga kręci zawijasy, częste tunele, jak policzysz średnią więcej niż 100 to możesz się przeliczyć.
Płatny natomiast jest Eurotunel Jesenice (w 2001 płaciłem 6 euro)
Z Cieszyna do Graz dojedziesz w ok. 6 godzin (nie licząc postojów)
POWODZENIA
woj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) woj » 26.07.2005 16:11

Mnich napisał(a):Mam pytanie ile jest mnie wiecej kilometrów z Katowic do Rijeki ?? Oraz czy warto jechac przez Klagenfurt bo podobno autosteraga z Grazu jest w remoncie ?? I o której najlepiej wyjechac z granicy Polsko - Czeskiej aby móc zobaczyć te wspaniałe Alpy ? A takze dokładnie gdzie zjechać i na co sie kierować aby nie płacić dodatkowo za tunele. I ostatnie moje pytanie to w jakiej cenie są atostrady w Słoweni w kierunku Lubljany? Z góry dziekuje jutro juz upragniony wyjazd na wyspe Krk :)

Witam
Na autostradzie Graz - Klagenfurt są prowadzone roboty drogowe na odcinku ok. 15 km w kierunku Klagenfurtu są dwa pasy a w przeciwnym jeden. Opłata za autostradę w Słoweni to 350 SIT plus 5 kun w Chorwacji. Ja byłem na granicy polsko-czeskiej o godz. 7 rano a w Rijece o godz. 17. Opłata za most na Krk za wjazd wynosi 30 kun wyjazd jest bezpłatny. Do przejechania masz około 900 km
Pzdr
Mnich
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mnich » 27.07.2005 00:23

Bardzo dziękuje za informacje :) Teraz juz czas na mnie bo jutro z rana wyjazd.
dworzan
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dworzan » 07.08.2005 00:19

tak na przyszlosc polecem mapki z www.viamichelin.com

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone