Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

JAMNICA RAZ JESZCZE...........(mniam)

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 06.04.2016 14:54

A mnie najbardziej smakowała Radenska. Jamnika dla mnie trochę miała posmak mydlin. W Polsce pijam Cisowiankę i Nałęczowiankę i moim zdaniem Radenska najbardziej jest "bezsmakowa" ze wszystkich chorwackich wód (jest wydobywana na Słowenii, ale dostępna bez problemu)

cropag
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.04.2016 19:45

Cisowianka gazowana z sokiem wiśniowym Paoli,normalnie jak z saturatora :D
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 06.04.2016 22:02

My też raczej różnicy w smaku nie czulismy, jak juz to w cenie byla roznica z naszą rodową ;)
dla mnie woda Jana jest ok ;)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.04.2016 23:32

Jest jeszcze Studenac i tu mam problem, bo nie pamiętam którą z nich nie mogłem ugasić pragnienia (tzn Studenac czy Jamnica). Obie nie miały jakiegoś specyficznego smaku, ale jedną w zasadzie nie mogłem się napić. Wiem, dziwne to, ale tak na mnie działała.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 07.04.2016 06:31

kojacek napisał(a):Jest jeszcze Studenac i tu mam problem, bo nie pamiętam którą z nich nie mogłem ugasić pragnienia (tzn Studenac czy Jamnica). Obie nie miały jakiegoś specyficznego smaku, ale jedną w zasadzie nie mogłem się napić. Wiem, dziwne to, ale tak na mnie działała.


Może destylowana była? ;p
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 07.04.2016 06:46

jest też bardzo dobra woda, lekko gazowana o delikatnym smaku, z nutą szyszek chmielowych.....karlovacko..... :D :D :D tylko nie dla dzieci
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2016 07:05

betty842 napisał(a):Sorki jeśli zakładam wątek na głupi temat :roll: .

Witam, nowy wątek zbędny - dlatego jesteś w tym :idea: Poczytaj.

Tzw. kranówka w Chorwacji jest zdatna do picia i nie ma dziwnego smaku.

Z tego co pamiętam, jedziesz do Dalmacji autokarem ok. 14 - 16 godzin, więc na drogę wodę zabierz. :wink:

Ja należę do tych którym Jamnica nie smakuje, więc polecam bośniacki Kiseljak. :idea:

Obrazek

Podobny w smaku do "zielonej" Piwniczanki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Woda mineralna w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2016 07:17

betty842 napisał(a):W takim razie Jamnicę wpisuję na listę wód polecanych :). Może jeszcze pojawią się jakieś nazwy wód polecanych lub niepolecanych to sobie pokoduję. Kranówkę też zamierzam spróbować bo może faktycznie będzie dobra w smaku i nie będzie konieczne kupowanie wód butelkowych. Choć nie ukrywam że trochę boję się jakiś sensacji żołądkowych po kranówce ale pewnie niepotrzebnie.

1. woda-z-kranu-t38258.html
2. kranowka-t16719.html
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 07.04.2016 10:59

W marketach i sklepach generalnie króluje Jamnica i Jana. Jak dla mnie bardzo dobre ze wskazaniem na Jamnicę, nawet przywiozłem do domu parę butelek.
No ale jak widać po wcześniejszych postach każdy ma swój gust. Mnie nie trafiła się żadna woda o dziwnym smaku. Może te "poważniejsze" wody, bardziej zmineralizowane mają specyficzny smak. Co do tych typowych to pewnie tak jak u nas większość jest oparta na zwykłej kranówie :D
przemo_
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo_ » 22.04.2016 21:31

Witam, po 10 latach wybieram się niebawem do Chorwacji. Pamiętam, że bardzo smakowała mi słona woda Studenac. Ostatnio nawet kuzyn mi przywiózł zgrzewkę Studenaca ale okazało się, że był zupełnie bez tego słonego smaku. Czy ktoś kojarzy jak się nazywa ta słona wersja Studenaca?
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 25.04.2016 08:12

Może Ci smakowała właśnie Jamnica lub Kiseljak?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.04.2016 08:26

Kiseljak nie jest słonawy, przynajmniej ten co ja kupowałem.

Słonawa jest ta woda >>> http://www.podravka.hr/proizvod/studenac/
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 25.04.2016 08:29

Mi się kojarzy, że trochę był, ale oczywiście mogę się mylić. ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.04.2016 08:32

razpol napisał(a):Mi się kojarzy, że trochę był, ale oczywiście mogę się mylić. ;)

Soli nie ma w składzie >>> http://www.sarajevski-kiseljak.ba/ba/pr ... alna-voda/
przemo_
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo_ » 25.04.2016 08:35

Czyli obecnie to tylko Jamnica jest słonawa? a może mi się nazwy pomyliły po 10 latach :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
JAMNICA RAZ JESZCZE...........(mniam) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone