Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie opony zakładacie do swoich aut ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.05.2010 13:20

Kolego "rapez", przeczytaj jeszcze raz co napisałeś. Ten lód to pewnie Królowa Śniegu wpisał i kto Ci naopowiadał, że opony całoroczne są bardzo drogie.
Tak jak napisałem wcześniej, ktoś uważa że, ma dobre opony inny, że do .... .
Fascynujące.
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 12.05.2010 02:15

rapez napisał(a):A ja mam M+S i dają radę 4 sezon bez wyważania i zero defektów :lol:
Marki nie podam, bo i po co? Ważne aby nie były to bieżniki, wysokie temperatury jakie panują w Chorwacji mogą je uszkodzić (gdzieś o tym czytałem...ale czy na pewno?)


Czwarty sezon ? To chyba w garażu...., M+S lub całoroczne - no koments.
Każdy jeździ na czym uważa, lecz gdy przychodzi chwila prawdy to ...jedzie dalej albo jest notka w gazecie.
Komplet opon to na dwa sezony i pozamiatane.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 15.05.2010 11:04

ba napisał(a):...Ten lód to pewnie Królowa Śniegu wpisał i kto Ci naopowiadał, że opony całoroczne są bardzo drogie...


Nie mam już sił, pisałem w tym temacie bo nic ciekawego na innych się nie dzieje :lol: Opony, temat "rzeka" zasługuje na swoje forum :idea:
Bo ile wypowiedzi, tyle racji 8) .
Każdy chwali swoje, zmienia opinię, testuje i ocenia.
Pozdrawiam wszystkich, co kupują opony tanio i drogo; na zimę i lato i tych całorocznych. :!:
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 15.05.2010 21:50

najlepsze opony i tak mam ja!!! marki nie pamietam, ale sa najlepsze, bo moje!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2010 22:26

Masz racje, ja uważam że masz największy syf pod słońcem.
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 15.05.2010 23:23

Sony 185/16 letnie :P 8) :lol:
przemol74
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol74 » 19.05.2010 23:26

Czy ktoś jechał kiedyś na zimowych gumach w lecie do Cro :?: :?:
Ostatnio edytowano 19.05.2010 23:57 przez przemol74, łącznie edytowano 1 raz
przemol74
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemol74 » 19.05.2010 23:35

A może założyć nowy wątek "Wymiana doświadczeń po założeniu zimówek w drodze do Cro w lecie"? i rozmowy,kto więcej spalił paliwa,droga hamowania, jak sprawdzają się w tunelach i na mostach....Pózniej mierzenie, ile bieżnika ubyło 8O
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 18.07.2010 00:31

mnie tam letnie, czy zimówki wystarczają na max 2 sezony. Jeżdżę terenowym Jeepem Grand Cherooke ok. 40 tys. km rocznie i potwierdzam, że oponki M+S to dupa, nie opony. W zimę gówno dają, a latem wyją jak zrąbany przegub na wale. Wolę dwie pary na sezony
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 19.07.2010 11:04

zonatyfacet1 napisał(a):...Jeżdżę terenowym Jeepem Grand Cherooke ok. 40 tys. km rocznie i potwierdzam, że oponki M+S to dupa, nie opony. W zimę gówno dają, a latem wyją jak zrąbany przegub na wale. Wolę dwie pary na sezony


Nie zgadzam się. Dobrze mieć dwie pary (zimowe i letnie), ale bardzo dobre opony M+S i dobrej marki sprawdzają się tak samo przez dwa sezony. Też mam Wj (opony na max dwa sezony).
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 19.07.2010 12:07

rapez napisał(a):
zonatyfacet1 napisał(a):...Jeżdżę terenowym Jeepem Grand Cherooke ok. 40 tys. km rocznie i potwierdzam, że oponki M+S to dupa, nie opony. W zimę gówno dają, a latem wyją jak zrąbany przegub na wale. Wolę dwie pary na sezony


Nie zgadzam się. Dobrze mieć dwie pary (zimowe i letnie), ale bardzo dobre opony M+S i dobrej marki sprawdzają się tak samo przez dwa sezony. Też mam Wj (opony na max dwa sezony).

Ja mam WG czyli wersja na Europe, w sumie to samo, co Twój. Jeździłem na MS-ach i było głośniej. Na zimę kupiłem kiedyś używki Pirelli Skorpion są rewelacja. Wybrałem się z chłopakami na zlot grupy Jeep Silesia i wszyscy ze swoimi zmotanymi XJ-tami byli w szoku, że seryjny pipek dawał radę w takich śniegach. Na MS nie dał bym rady, nie ma szans. Na lato kupiłem tanie, ale ciche oponki Toyo Proxes S/T. W Motohurt Marki kosztowały 400 zeta brutto/szt.
No mówię Ci, że jest dużo ciszej i nie tylko ja to stwierdziłem, ale moja whife również. Warto mieć dwie pary, warto
new1984
Croentuzjasta
Posty: 260
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 19.07.2010 12:51

zonatyfacet1 napisał(a):Warto mieć dwie pary, warto


Nie sposób się nie zgodzić...
Na lato polecam Bridgestone Potenza RE050A - mam od 15000 km, na razie spisują się świetnie, szczególnie jeśli chodzi o przyczepność.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 30.07.2010 09:52

new1984 napisał(a):
zonatyfacet1 napisał(a):Warto mieć dwie pary, warto


Nie sposób się nie zgodzić....


Zgadzam Się:) ! Co dwie pary to niejedna.
Jednak dla mojego portwela lepiej mieć jeden kąplet. Ostatnio bardzo poleciała mi strona zewnętrzna z przodu w obydwu kołach. Zmieniałem sforznie i nie zrobiłem zbieżności - to jest chyba powód. Zamieniłem przód z tyłem i jest ok. Opony mają piąty sezon, rocznie robie ok 15t, nie wiem ile robili poprzednicy samochodu. Jakby na to nie patrzeć b.dobre M+S jest drogie ale w dłuższym czasie jest tanie. (pomijając, że jest głośniej). W zasadzie mam też YJ i tutaj mam opony M+S i bardzo grubą kostkę jako drugi kąplet, którą używam tylko "po miekkim". One sporo kosztują, dlatego kilka decybeli więcej w WJ przeżyję:).
hondaf1
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) hondaf1 » 30.07.2010 10:41

niedawno wróciłem z CRO i zauważyłem, że w Chorwacji dużo kierowców jeździ na oponach zimowych w środku lata! :D Najczęściej widziałem samochody z oponami SAVA ESKIMO S3 8) Nasunął mi się jeden wniosek. Te opony muszą być wyjątkowo tanie w południowej Dalmacji :lol:
Bobst
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bobst » 30.07.2010 11:21

hondaf1 napisał(a):niedawno wróciłem z CRO i zauważyłem, że w Chorwacji dużo kierowców jeździ na oponach zimowych w środku lata! :D Najczęściej widziałem samochody z oponami SAVA ESKIMO S3 8) Nasunął mi się jeden wniosek. Te opony muszą być wyjątkowo tanie w południowej Dalmacji :lol:

Ja widzialem nawet bez bieznikowe w mercu ML napewno po dobrym rozgrzaniu gum dobrze trzymaja w zakretach :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Jakie opony zakładacie do swoich aut ? - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone