Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jakie opony zakładacie do swoich aut ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miguel06
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 22.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) miguel06 » 27.04.2010 12:45

Letnie "17" mam Pirelli Pzero Nero,a zimowki,mam Wanli "16"
jarku007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarku007 » 29.04.2010 10:57

woka napisał(a):...Jeździłem na Continentalach ale zużyły się więc kupiłem nowe .... Pirelli P 7 Cinturato ( miały dobrą opinię testową)
Nie kupujcie .. Continentale są o wiele, wiele lepsze ...
    A podobno :o
woka napisał(a):...opona to opona...
    Pozdrawiam .
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 29.04.2010 12:07

jarku007 napisał(a):
woka napisał(a):...Jeździłem na Continentalach ale zużyły się więc kupiłem nowe .... Pirelli P 7 Cinturato ( miały dobrą opinię testową)
Nie kupujcie .. Continentale są o wiele, wiele lepsze ...
    A podobno :o
woka napisał(a):...opona to opona...
    Pozdrawiam .


To ta dyskusja zmusiła mnie do tego aby zacząć patrzeć na opony. Z tego też wzgledu napisałem to co napisałem. Jednak znajomy mi gość (zawodowy kierowca) jak mu powiedziałem o tym, że tamte stare jeździły "szybciej" to powiedział, że nie miały oporu (zużyte) to i toczyły się szybciej. W tych ma być super (ponoć). :wink:
Opona to opona .... będzie jeździła.
Jeżeli masz na myśli to, że kupiłem "lepszej marki" to .... takie były pod ręką. Jakby były "zulu-gula" też bym kupił. :lol:
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 29.04.2010 14:22

A ja mam M+S i dają radę 4 sezon bez wyważania i zero defektów :lol:
Marki nie podam, bo i po co? Ważne aby nie były to bieżniki, wysokie temperatury jakie panują w Chorwacji mogą je uszkodzić (gdzieś o tym czytałem...ale czy na pewno?)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.04.2010 14:52

rapez napisał(a):A ja mam M+S ... wysokie temperatury jakie panują w Chorwacji mogą je uszkodzić (gdzieś o tym czytałem...ale czy na pewno?)

Jeżeli nie masz dodatkowej śnieżynki, albo napisu "winter" lub "snow",
to M+S nie oznaczają typowych zimówek (śnieg + błoto - mud + snow),
ale opony całoroczne, dopuszczone do ruchu w zimie.
Po prostu w krajach, w których trzeba zmieniać opony z letnich(przepisy) na zimowe,
pisze się M+S na całorocznych, aby były dopuszczone do jazdy zimą bez konsekwencji straty dowodu.
W związku z tym południowe temperatury im nie grożą.

No, chyba, że masz śnieżynkę ...

pzdr
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 02.05.2010 11:49

weldon napisał(a):
No, chyba, że masz śnieżynkę ...

pzdr


Śnieżynki nie mam. Więc spokojna głowa:)
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 02.05.2010 12:02

Tyle że opony całoroczne nie są dobre ani na lato ani tym bardziej na zimę bo jeździ się jak na letnich. O ile na lato jak ktoś jeździ spokojnie to różnicy praktycznie nie ma to nie wyobrażam sobie jazdy na takich oponach w zimę po górach. No ale każdy orze jak może 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2010 12:15

Stare ze śladową ilością bieżnika. Latem jeżdżę na zimowych, zimą na letnich.
O śnieżynkach, górkach i innych oznaczeniach tłoczonych na oponach poczytajcie np.: http://opony.interia.pl/?ref_sr=motoryz ... l&ref_id=1.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 07.05.2010 14:12

Raschey napisał(a):Tyle że opony całoroczne nie są dobre ani na lato ani tym bardziej na zimę bo jeździ się jak na letnich. O ile na lato jak ktoś jeździ spokojnie to różnicy praktycznie nie ma to nie wyobrażam sobie jazdy na takich oponach w zimę po górach. No ale każdy orze jak może 8)


Nie zgadzam się. Mam opony całoroczne dobrej firmy, napęd (układ przeniesienia napędu), QD (quadra-drive), i nie ma tu znaczenia dla opon czy to zima czy lato. Jeśli bieżnika jest min. 6mm to w zimie wyjadę pod "każdą" górkę, ruszę na lodzie szybciej niż każdy płaskacz, a w lecie będę "śmigał" tak szybko jak większość pozostałych samochodów.

Plus jest taki. 4-5 lat bez zmiany opon :D przy przebiegu 15tyś/rocznie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.05.2010 14:21

rapez napisał(a):
Raschey napisał(a):Tyle że opony całoroczne nie są dobre ani na lato ani tym bardziej na zimę bo jeździ się jak na letnich. O ile na lato jak ktoś jeździ spokojnie to różnicy praktycznie nie ma to nie wyobrażam sobie jazdy na takich oponach w zimę po górach. No ale każdy orze jak może 8)


Nie zgadzam się. Mam opony całoroczne dobrej firmy, napęd (układ przeniesienia napędu), QD (quadra-drive), i nie ma tu znaczenia dla opon czy to zima czy lato. Jeśli bieżnika jest min. 6mm to w zimie wyjadę pod "każdą" górkę, ruszę na lodzie szybciej niż każdy płaskacz, a w lecie będę "śmigał" tak szybko jak większość pozostałych samochodów.

Plus jest taki. 4-5 lat bez zmiany opon :D przy przebiegu 15tyś/rocznie.


:roll: Optymalny czas użytkowania opony zimowej to 2-3 sezony.
Juz widzę, jak wszędzie wjeżdżasz i jaka trakcję masz na drodze...
W tym przypadku głębokość bieżnika nie jest wyznacznikiem.

Podobnie jest z oponą letnią.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2010 22:05

rapez napisał(a):
Raschey napisał(a):Tyle że opony całoroczne nie są dobre ani na lato ani tym bardziej na zimę bo jeździ się jak na letnich. O ile na lato jak ktoś jeździ spokojnie to różnicy praktycznie nie ma to nie wyobrażam sobie jazdy na takich oponach w zimę po górach. No ale każdy orze jak może 8)


Nie zgadzam się. Mam opony całoroczne dobrej firmy, napęd (układ przeniesienia napędu), QD (quadra-drive), i nie ma tu znaczenia dla opon czy to zima czy lato. Jeśli bieżnika jest min. 6mm to w zimie wyjadę pod "każdą" górkę, ruszę na lodzie szybciej niż każdy płaskacz, a w lecie będę "śmigał" tak szybko jak większość pozostałych samochodów.

Plus jest taki. 4-5 lat bez zmiany opon :D przy przebiegu 15tyś/rocznie.

Temat o tym, że coś zdaniem jednych jest dobre, zdaniem innych niekoniecznie.
Całoroczne, czyli jak wszystko do wszystkiego tzn. do kitu. Na lodzie jak masz odrobinę szczęścia, to twój napęd jest mądrzejszy od Ciebie.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 08.05.2010 10:39

Pomijając temat.
Nie pisałem o ślizganiu się na lodzie i jazdy w poślizgu. Stwierdziełm co zaobserwowałem u siebie. Średni czas użytkowania opony zimowej, czy letniej jest inny dla każdego. Ktoś robi X kilometrów na rok, a inny robi Y. Ktoś śmiga tylko po czarnym, inny pół/czarne-pół/teren itp. Opony "całoroczne" z najwyższej "półki" naprawdę, dają radę!. Nawet mocno zużyte zachowują swoje właściwości. Prawdą jest, że mało kto je kupuje...są bardzo drogie.
Samochody Terenowe nie służą do szybkiej jazdy, są ciężkie, czasami zbyt miękkie, mają duże silniki, wysoko położony środek ciężkości itp. Ale na śliskiej nawierzchni (nie lodzie) są asami.
Kolego "Ba" pewnie nie znasz zasady działania QD więc się nie odzywaj.
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 08.05.2010 12:20

na samochodzie właśnie zalożone nowe Nexen N 7000 245/40/18 troche nosi na pieprz...h polski drogach..... soorki koleinach chcialem napisać a na moim małym scigaczu Kymco B&W - 130/13/60
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
Jakie ....opony???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 09.05.2010 14:57

Gumowe.
A co to ma do rzeczy ,że az tyle wątków w tym temacie???
Pozdro!! :?
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 09.05.2010 16:53

Latem letnie, zimą zimowe :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jakie opony zakładacie do swoich aut ? - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone