Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaki atlas europy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
qdlaty25
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.01.2014
Jaki atlas europy

Nieprzeczytany postnapisał(a) qdlaty25 » 21.02.2014 21:16

Witam.
W czerwcu wybieram się do Cro i przydałby się jakiś porządny atlas europy, gdyby navi zaniemogła. Czy macie jakieś opinie o takich atlasach? Możecie mi coś polecić? Pomocy, pliiis.
Wielkie dzięki.
Pozdrawiam
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.02.2014 21:36

TEN

Posiadam
Dokładny, wyczerpujący, ciężki, można dać w łeb gdyby coś ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2014 22:41

qdlaty25 napisał(a):Witam.
W czerwcu wybieram się do Cro i przydałby się jakiś porządny atlas europy, gdyby navi zaniemogła. Czy macie jakieś opinie o takich atlasach? Możecie mi coś polecić? Pomocy, pliiis.
Wielkie dzięki.
Pozdrawiam

Jeśli jedziesz np. z Portugalii, przez Danię do Chorwacji, to może atlas Europy Ci się przyda, ale jeśli to tylko podróż z PL-u na południe to polecam raczej 2 (góra 3 ) mapy krajów tranzytowych z nieco szerszym zasięgiem za kilkanaście zeta i po kłopocie.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 22.02.2014 00:06

slapol napisał(a):Jeśli jedziesz np. z Portugalii, przez Danię do Chorwacji, to może atlas Europy Ci się przyda, ale jeśli to tylko podróż z PL-u na południe to polecam raczej 2 (góra 3 ) mapy krajów tranzytowych z nieco szerszym zasięgiem za kilkanaście zeta i po kłopocie.

Dokładnie! Ja od lat korzystam wyłącznie z map krajów tranzytowych. Są poręczniejsze i dokładniejsze niż jakikolwiek atlas Europy. Dla mnie są jedynym przewodnikiem bo z nawigacji nie korzystam. Nigdy jeszcze nie pobłądziłem :oczko_usmiech:
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 22.02.2014 09:25

Ja używam tego
http://www.mapy.net.pl/pl/p/Slowenia%2C-Chorwacja%2C-Bosnia-i-Hercegowina.-Atlas-samochodowy-Slowenii-i-Chorwacji.-Marco-Polo/152 (nie jest to reklama sklepu, tylko pierwszy z brzegu przykład)
Pewno podobnie robi większość tych, co nie opierają się tylko na navi. Atlas jest na kółkach więc kartki szybko nie wypadają.
Skala 1:300 000 spokojnie wystarcza nawet do poruszania się po bardzo lokalnych drogach.
Jest tam też atlas Europy w skali 1:4 500 000. nie jest to jakaś dokładna skala, ale na tranzyt w zupełności wystarczy (no może poza obwodnicą Budapesztu)

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.02.2014 09:46

Ja też go mogę polecić :wink:
Jest niezły, moim zdaniem lepszy od map wydawnictwa Freytag-Berndt

Bardzo dobre są mapy wydawnictwa Kompass, np. ta
http://www.mapy.net.pl/pl/p/Chorwacja%2 ... mpass/4869
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.02.2014 09:56

ja korzystam z tego , teraz wyszło nowe wydanie; niestety oprawa bez spirali i trochu nie poręczny za kółkiem;
tzn ostatnio zaglądałem z 5x, bo tak to bezbłędnie zgodnie ze znakami, bez navi przez Sk, H, Hr, BiH, Mne i powrót
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 03.03.2014 12:31

Lednice napisał(a):Bardzo dobre są mapy wydawnictwa Kompass, np. ta
http://www.mapy.net.pl/pl/p/Chorwacja%2 ... mpass/4869


Mapy faktycznie fajne, nie mogę tylko nigdzie znaleźć informacji o dacie ich wydania.

P.S. Udało się znaleźć więc dla informacji podaję... 2009r.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.03.2014 08:20

qdlaty25 napisał(a):Witam.
W czerwcu wybieram się do Cro i przydałby się jakiś porządny atlas europy, gdyby navi zaniemogła. Czy macie jakieś opinie o takich atlasach? Możecie mi coś polecić? Pomocy, pliiis.
Wielkie dzięki.
Pozdrawiam


Jak masz dostęp do netu, to wydrukuj sobie najważniejsze odcinki z google maps.
Na wszelki wypadek zrób sobie notatki na drogę (np. na co masz się kierować, nr zjazdów i km w danym kraju).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.03.2014 23:38

Alek70 napisał(a):
Lednice napisał(a):Bardzo dobre są mapy wydawnictwa Kompass, np. ta
http://www.mapy.net.pl/pl/p/Chorwacja%2 ... mpass/4869


Mapy faktycznie fajne, nie mogę tylko nigdzie znaleźć informacji o dacie ich wydania.

P.S. Udało się znaleźć więc dla informacji podaję... 2009r.



Są też nowsze wydania :D
W księgarniach w Polsce są do kupienia to nowsze, pokazują stan aktualny
Bez obaw


Można pooglądać online mapy wydawnictwa MarcoPolo :D
http://tiny.pl/qlffd

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone