Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką trasą z Gdyni do Makarskiej? Proszę o poradę!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daal
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.04.2007
Jaką trasą z Gdyni do Makarskiej? Proszę o poradę!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) daal » 10.04.2007 14:55

Wybieram się do Makarskiej i mam problemik odnośnie trasy dojazdu czy jechać przez Niemcy czy przez Polskę.Proszę o ewentualne porady odnośnie noclegu na trasie. :D
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 10.04.2007 15:08

Z Gdyni to raczej przez Polskę.Trasę musisz sam sobie podzielić gdyż nikt ci nie powie ile masz (dasz radę) przejechać .Na kilka pytań pomoże ci to odpowiedzieć forum/viewtopic.php?p=127677&highlight=

Jak poczytasz i zaplanujesz wstępnie trasę do dopytasz o szczegóły.Pozdrawiam i miłej lektury :papa:
mikezol
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 13.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikezol » 10.04.2007 19:00

Jedna z możliwości: wyjazd rano i "jedynką" do Cieszyna, Czechy, nocleg w Mikulov -na granicy CZ-A (ok 900 km). Dalej Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb, Karlovac, Split, Makarska - też. ok 900 km
Ja planuję jechać do Drvenika (za Makarską kawałek) 13.07.
Pozdrawiam
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 10.04.2007 19:06

moja trasa ( w niedziele):
Gdańsk 4.oo Łódz 9.oo Zwardon 14.oo Bratyslava 18.oo (przez Wegry)
Zagreb 23.oo (3 h snu na parkingu ) Split 6,oo Makarska 8.oo
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 10.04.2007 19:42

daal napisał(a):Wybieram się do Makarskiej i mam problemik odnośnie trasy dojazdu czy jechać przez Niemcy czy przez Polskę.Proszę o ewentualne porady odnośnie noclegu na trasie. :D


Cześć
wyjazd w sobotę ok. 5.00, lecimy jedyneczką na Cieszyn, potem 30 coś km po Czechach i wpadamy do Słowacji, Żilina Bratysława, te sprawy. Następnie przejście Kittsee i trasa szybkiego ruchu omijająca Wiedeń. Ok. 19:30 jesteśmy w Hotelu Oekotel k. Graz. 1200 km z głowy :-)
Następnego dnia po smacznym śniadanku lecimy standarcik Słowenia i potem już wiadomo :-) Makarska ok. godz. 14-15.00 jeśli dobrze pamiętam.
Dwa razy tak jechałem i było całkiem fajnie.
Pamiętaj, że Słowacy i Chorwaci mają takie fajne, szybkie autka na autostradach, "tuningowane" niebieskimi światełkami i wyświetlaczem "Follow me", tak więc ostrożnie z km/h ;-)
Dodam, że wariant jazdy w sobotę (przynajmniej w czerwcu) jest bardzo bezstresowy, zarówno w PL jak i HR, jedynie SLO wleczemy się jak zwykle.
prazek
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) prazek » 11.04.2007 10:30

W ubiegłym roku wyjechaliśmy w sobotę o 4.30 z Olsztyna. Do Chorwacji jechaliśmy Olsztyn-Warszawa-Cieszyn-Bratysława-Wegry-granicę Chorwacji przekraczaliśmy ok. 23.00. Odpoczynek na parkingu przy autostradzie. Dalsza jazda ok. 5.00. Jechaliśmy w ciemno, nasz wybór padł na Baska Voda. Kwaterę mieliśmy w niedzielę ok.13.00. Wracaliśmy przez Słowenię, Austrię, Słowację. Z Baska Voda wyjechaliśmy w piątek ok. 10.00, jechalismy przez Wiedeń-Bratysława-Cieszyn-Olsztyn. W domu byliśmy ok.18.00. Z powrotem jechało nam się szybciej. Bylibyśmy szybciej, ale przejazd przez Warszawę zajął nam bardzo dużo czasu, plus wizyta w IKEA. W Chorwacji byliśmy w lipcu. nie staliśmy w żadnych korkach, pomijając Warszawę. Nie stać mnie na płacenie mandatów, więc jeżdżę wg. przepisów. Jechaliśmy z dzieckiem, więc postoje były na żądanie. Byłam przerażona tym wyjazdem. teraz mogę powiedziec, nie taki diabeł straszny. Wiem, że na pewno jazda w ciemno, bez rezerwacji to najlepszy wybór. Byliśmy tak podekscytowani, że nie czuliśmy zmęczenia podróżą.
g0kazik
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.11.2006
Do Makarskiej z Gdyni spróbuj przez Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) g0kazik » 11.04.2007 11:40

Witam Wszystkich.
W tym roku jadę z północy Polski (Puck) do Chorwacji na 2 tyg.
1 tydzień wyspa KRK.
2 tydzień okolice Dubrovnika.
Wybrałem trasę pezez Niemcy (Berlin - ring, Monachium), Austrię i Włochy ( po drodze Wenecja). Z Wenecji na KRK. Jest troszkę dalej ale szybciej niż przez Polskę, Czechy i Austrię. No i oczywiście nie muszę jechać jedynką przez Polskę (dzień w plecy). Do Kołbaskowa 6 jedzie się bezproblemowo no i wtedy niemieckie autostrady. Można docisnąć gaz do dechy, oj można. :D
Do Makarskiej też bym jechał przez Niemcy.
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003
Re: Do Makarskiej z Gdyni spróbuj przez Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 11.04.2007 14:21

g0kazik napisał(a):Do Kołbaskowa 6 jedzie się bezproblemowo no i wtedy niemieckie autostrady. Można docisnąć gaz do dechy, oj można. :D
Do Makarskiej też bym jechał przez Niemcy.


Zastanawiałem się nad tą opcją, ale - jak wyglądają obecnie autostrady z Kołbaskowa za Berlin? Jedzie się, czy wlecze ze względu na roboty drogowe? Parę lat temu jak jechałem na zakupy do Berlina, to było dość kiepsko, non stop zwężki i roboty.
AgaBor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaBor » 11.04.2007 16:18

Możesz jechać też przez BIH.
-Polska,Słowacja,Węgry,Chorwacja(kawałek),Bośnia(przez Mostar-cudowne widoki) i znowu HR-do Makarskiej to już rzut beretem.
Jechałam tamtędy w zeszłym roku(jestem z Grudziądza,więc niedaleko od Gdyni),w okolice Makarskiej,może troszkę wolniej się jedzie,ale za to widoki jakie się mija w 100% wynagradzają to opóźnienie-zresztą sama noga z gazu spada kiedy widzi się takie krajobrazy.
Do kraju za to-aby było urozmaicenie-wracaliśmy już przez Zagrzeb i na Węgry.
Pozdrav.
bango
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.04.2007
re:Z Gdyni raczej Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) bango » 01.05.2007 08:33

Witam
Podepne sie
Koniec Maja planuje jechac do CRO-Rijeka ale wlasnie przez Niemcy. Troche dluzsza ale mam nadzieje ze szybsza i mniej męcząca Czy ktos wie dlaczego sporo Cro-maniakow proponuje przez Hof,Regensburg,Passau a nie przez Salzburg
Gdzie po przekroczeniu Austri od strony Monachium kupic winiete na Autobane.
Wit47
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 01.05.2007
Z Gdańska przez Niemcy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wit47 » 01.05.2007 21:54

Wybieram się pierwszy raz z Gdańska w sierpniu i wybrałem drogę przez Niemcy ,Austrie jest to droga dłuższa lecz szybsza .Bo zanim dojedzie się przez Polskę to przez Niemcy dojadę do Wiednia lub dalej.Kto jechał tą trasą proszę o podzielenie się info. :papa:
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 02.05.2007 09:52

do granicy z D masz ok.350 km czyli tyle co do Łodzi, a od Łodzi masz 2-pasmówkę - ile czasu zaoszczędzisz?
Mój czas kilka postów wyżej - i wcale nie szalałem.
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 02.05.2007 15:29

Ryszard_K napisał(a):do granicy z D masz ok.350 km czyli tyle co do Łodzi, a od Łodzi masz 2-pasmówkę - ile czasu zaoszczędzisz?
Mój czas kilka postów wyżej - i wcale nie szalałem.


Ryszard ma rację, my jadąc w dwa auta w sobotę rano Polskę zrobiliśmy w jakieś 8 czy 8,5 godziny. I to jadąc niespiesznie, bo kuzyn z boxem jechał.
Andrzej G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 29.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej G » 02.05.2007 22:18

Przed chwilą porównałem w ViaMichelin długość trasy z Sopotu przeż Szczecin (2048 km) i najszybszą trasą przez Polskę, Wiedeń, Graz (1498 km) do Splitu.Prawie 500 km dalej. Przecież to bez sensu.Czy jadąc przez Niemcy zaoszczędzisz na czasie.Moim zdaniem nie (nie mówiąc o kosztach-no ale może o to nie dbasz) A jak jeszcze wyjedziesz na nockę to masz mniejszy ruch i w 8 godzin możesz przejechać do granicy.
Ja wyjeżdżam ok 22 i jade przez Słowację krótka autostradą ( na Słowacje szkoda czasu inna trasą - wiedzie przez słynne Słowackie Kopce-uf co za podjazdy),granica Komarno ,Szekesferchervar i albo Mohacs-Osijek-Sarajevo albo Pecs-Virovitica-Banja Luka.Piekna i spokojna trasa, a urlop zaczyna sie w Viroviticy. A jakie widoki w BIH !!!!. Po drodze warto zatrzymać się na krótko w Daruvarze(piękne uzdrowisko)

pozdrav
g0kazik
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) g0kazik » 04.05.2007 17:07

Andrzej G napisał(a):Przed chwilą porównałem w ViaMichelin długość trasy z Sopotu przeż Szczecin (2048 km) i najszybszą trasą przez Polskę, Wiedeń, Graz (1498 km) do Splitu.Prawie 500 km dalej. Przecież to bez sensu.Czy jadąc przez Niemcy zaoszczędzisz na czasie.Moim zdaniem nie (nie mówiąc o kosztach-no ale może o to nie dbasz) A jak jeszcze wyjedziesz na nockę to masz mniejszy ruch i w 8 godzin możesz przejechać do granicy.
Ja wyjeżdżam ok 22 i jade przez Słowację krótka autostradą ( na Słowacje szkoda czasu inna trasą - wiedzie przez słynne Słowackie Kopce-uf co za podjazdy),granica Komarno ,Szekesferchervar i albo Mohacs-Osijek-Sarajevo albo Pecs-Virovitica-Banja Luka.Piekna i spokojna trasa, a urlop zaczyna sie w Viroviticy. A jakie widoki w BIH !!!!. Po drodze warto zatrzymać się na krótko w Daruvarze(piękne uzdrowisko)

pozdrav


A porównywałeś czas przejazdu? To też ważne. Wg Michelina przez Niemcy jedziesz około 20godz.(2068km) a przez Polskę 30godz. (1654km).
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jaką trasą z Gdyni do Makarskiej? Proszę o poradę!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone