Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak długo Jadran to wytrzyma?!

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.02.2013 16:43

alessandro1977 napisał(a):
el_guapo napisał(a):nigdy nie widziałem kursujących szambowozów, ani w dzień ani w nocy

Będąc w Sevidzie w 2011 r., na okrągło widziałem szambowóz kursujący o każdej porze dnia i nocy...żadnych zapachów ani nieczystości w Sevid nie widziałem ale samochód bardzo często, co doprowadzało mnie do rozpaczy na tej drodze :-|


:roll:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.02.2013 17:17

Kilka dni temu był w tv program poświęcony właśnie wodom Adriatyku.Konkluzja była taka,że generalnie czystość wód jest dobra niemniej jednak są miejsca gdzie bywa kiepsko i trzeba to naprawić :D Nie tylko problemem są szamba czy szambowozy,ale i coraz bardziej zmasowana turystyka i ilość jednostek pływających,których to załogi (oczywiście nie wszyscy) ekologię mają wiemy gzie :evil:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2013 17:19

Nie ma co narzekać pawelh...tam i tak zawsze będzie czyściejsza woda jak w Bałtyku...zawsze można zmienić kierunek :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.02.2013 17:26

To akurat racja natomiast w tym programie ucieszyło mnie to,że Chorwaci zaczynają dostrzegać problem.Na chwilę obecną jest jeszcze ok tylko trzeba o tym mówić a tym bardziej działać by nasi potomni mieli takie możliwości wypoczynku jak my.Bałtyk też kiedyś był czysty :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2013 17:29

Może i jest problem...ja na szczęście tego nie widziałem choć co niektórzy pisali o nieczystościach pływających w Jadranie...
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 03.02.2013 17:43

Czyszczących swoje jachty wyrzucaniem syfu za burtę niestety spotkałem i w Cro i Grecji,ale bądźmy dobrej myśli.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.02.2013 18:02

Wreszcie mam podłączenie domu do sieci kanalizacyjnej.
Definitywnie mogę zjeść tyle, ile mogę. :lol:

Obrazek
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.05.2013 10:28




Należałoby dopisać, że według Onetu. :twisted: :twisted:

Informacje tak samo wiarygodne jak prognoza pogody na lipiec 2052 roku i cena benzyny w maju 2047.... :mrgreen: :mrgreen:

No właśnie: teraz sobie popatrzyłem na raport, na którym Onet się opiera. No i rzeczywiście 3 plaże w Chorwacji są zaznaczone na czerwono, ale.... po pierwsze to jest raport za 2012 rok. A po drugie te plaże we wszystkich poprzednich latach miały kolor zielony (czyli woda zgodna ze standardami) - rownie dobrze mogą więc w tym roku powrócić do tej kategorii.

No a poza tym: to są plaże przy wielkich portach - nikt o zdrowych zmysłach i tak na nich się nie kąpie!
Ostatnio edytowano 24.05.2013 10:38 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 24.05.2013 10:37

Raul73 napisał(a):Należałoby dopisać, że według Onetu. :twisted: :twisted:

Informacje tak samo wiarygodne jak prognoza pogody na lipiec 2052 roku i cena benzyny w maju 2047.... :mrgreen: :mrgreen:


W dobrym tonie byłoby się chociaż zapoznać z raportem Europejskiej Agencji Środowiska, na podstawie którego Onet przygotował artykuł, a nie od razu go kontestować.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.05.2013 10:40

Arek napisał(a):
Raul73 napisał(a):Należałoby dopisać, że według Onetu. :twisted: :twisted:

Informacje tak samo wiarygodne jak prognoza pogody na lipiec 2052 roku i cena benzyny w maju 2047.... :mrgreen: :mrgreen:


W dobrym tonie byłoby się chociaż zapoznać z raportem Europejskiej Agencji Środowiska, na podstawie którego Onet przygotował artykuł, a nie od razu go kontestować.



W dobrym tonie byłoby przeczytać cały post, zanim się go skrytykuje :mrgreen: :mrgreen:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 24.05.2013 10:43

Raul73 napisał(a):
Arek napisał(a):
Raul73 napisał(a):Należałoby dopisać, że według Onetu. :twisted: :twisted:

Informacje tak samo wiarygodne jak prognoza pogody na lipiec 2052 roku i cena benzyny w maju 2047.... :mrgreen: :mrgreen:


W dobrym tonie byłoby się chociaż zapoznać z raportem Europejskiej Agencji Środowiska, na podstawie którego Onet przygotował artykuł, a nie od razu go kontestować.



W dobrym tonie byłoby przeczytać cały post, zanim się go skrytykuje :mrgreen: :mrgreen:


Szczególnie jak się go później edytuje.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.05.2013 10:50

Edycja dotyczyła wyłącznie ostatniego zdania, nic więcej.

Poza tym nigdzie nie napisałem, że informacja jest nieprawdziwa. Jeśli jest z Onetu, to znaczy, że trzeba dobrze sprawdzić w jakimś źródle (a najlepiej w kilku). Możliwe, że jest prawdziwa. Onet też raz od wielkiego święta napisze coś zgodnego z prawdą (może przez pomyłkę :mrgreen: ).

Przecież cenę benzyny na 2047 rok też mogą zgadnąć :mrgreen: :mrgreen:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 24.05.2013 10:59

Raul73 napisał(a):Edycja dotyczyła wyłącznie ostatniego zdania, nic więcej.

od
Raul73 napisał(a):No właśnie:...

:P



Raul73 napisał(a):Poza tym nigdzie nie napisałem, że informacja jest nieprawdziwa. Jeśli jest z Onetu, to znaczy, że trzeba dobrze sprawdzić w jakimś źródle (a najlepiej w kilku). Możliwe, że jest prawdziwa. Onet też raz od wielkiego święta napisze coś zgodnego z prawdą (może przez pomyłkę :mrgreen: ).

Nie musisz się tłumaczyć, kontekst wypowiedzi był jasny. 8)

Pozdrawiam :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.05.2013 11:18

Panowie...spokojnie :lol:
To moja wina bo nie dopisałem, że to raport Europejskiej Agencji Ochrony Środowiska.
Onet jest/był tylko posłańcem. :wink:

:hut:

Pozdrawiam.

PS. A ludzie mają różne pomysły na miejsca do wypoczynku i kąpieli.
(czasem w ofercie app wypisują takie pierdoły...ktoś nie znający może się "naciąć").
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Jak długo Jadran to wytrzyma?! - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone