Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jak długo Jadran to wytrzyma?!

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2014 09:19

Z roku na rok coraz większy syf...smutna prawda a najgorsze jest to, że sami turyści do tego doprowadzają...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2014 09:22

kariel napisał(a):potwierdzam, jestem teraz w Breli i takiego syfu jaki pływa teraz w Jardanie to jeszcze nie widziałem :(


Brela leży nad Jadranem :idea:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 23.06.2014 09:35

mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 28.08.2014 15:40

jak długo Jadran wytrzyma choć w innym aspekcie.
dziewięć lat jeżdzimy do cro więc już coś pewnie widziałem ale w tym roku byliśmy w małej zatoczce na Hvarze gdzie stało kilka domów należącech do jednej rodziny, w sumie może ze 20 turystów. właściciele (3 pokolenia nie licząć dzieci) oraz trzy rodziny Słoweńców non stop zajmowali się łowieniem w morzu. rano zaraz po śniadaniu objazd pułapek w zatoce i na morzu, potem rurka, kusza i do wody, wieczorem znowu objazd pułapek i wędka do zmroku. nie wyciągali z tego wielkiej ilości ryb ale ciągle coś przywozili, raz rozgwiazdę, którą potem ich dzieci bawiły się do wieczora... nie wiem co oni z tym robili, chyba mrozili na zapas bo ani razu nie widziałem żeby grilowali, więc co, na patelni? rozumiem Chorwatów bo prowadzili małą knajpkę więc pewnie tam sprzedawali to co zlowili. Troche się z tego ciągłego polowania Słoweńców podśmiewaliśmy ale kiedyś jeden z nich przyniósł z wody małą ośmiornicę na co dwóch z innej rodziny przy asyście dzieciaków wyjęło nóż i ją zarżnęli po czym ubrali pianki, zabrali kusze, noże, siatki i do wody, popłynęli w to miejsce gdzie tamten złapal tę ośmiorniczkę .Jakoś się obrzydziłem...
W zeszłym roku w Starej Baśce zobaczyliśmy z synem ośmiornicę pod kamieniem to przez kolejne dni my i sąsiedzi z plaży pływaliśmy ją oglądać, nikt nie pomyslał, że to jedzenie..
dla jasności dodam, że jemy ryby i ośmiornice oczywiście.
zastanawim się czy na taką eksploatacje morza nie potrzebne jest jakieś zezwolenie, karta wędkarska/poławiacza ośmiornic? i jak długo w Jadranie będzie jeszcze jakieś życie...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.12.2014 07:31

Na dziko czyli patrz inaczej sranie po krzakach i zatruwanie mydłem, szamponem czystych wód.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 27.12.2014 13:12

darek1 napisał(a):Na dziko czyli patrz inaczej sranie po krzakach i zatruwanie mydłem, szamponem czystych wód.

A jak mieszkasz w apartamencie 10 - 300 metrów od morza, to jak myślisz: gdzie są odprowadzane ścieki z tego apartamentu? I to Twoje sranie, i mydło, i szampon?
I proszę, nie używaj argumentu, że do szamba/oczyszczalni, bo 99% apartamentów w małych miejscowościach ścieki odprowadza prosto do morza, a pozostałe 1% wozy asenizacyjne wypompowują i ... spuszczają do morza. Nawet na cro.pl był link do "pięknego" filmu na ten temat.

Daleki jestem od popierania pobytów "na dziko" i rzeczywiście nie chciałbym wejść w czyjąś kupę w krzakach, ale argument, że w ten sposób zatruwasz środowisko, jest najmniej znaczący. Mydło i szampon i tak trafią do morza...

cropag
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.12.2014 13:24

cropag napisał(a):
darek1 napisał(a):Na dziko czyli patrz inaczej sranie po krzakach i zatruwanie mydłem, szamponem czystych wód.

A jak mieszkasz w apartamencie 10 - 300 metrów od morza, to jak myślisz: gdzie są odprowadzane ścieki z tego apartamentu? I to Twoje sranie, i mydło, i szampon?
I proszę, nie używaj argumentu, że do szamba/oczyszczalni, bo 99% apartamentów w małych miejscowościach ścieki odprowadza prosto do morza, a pozostałe 1% wozy asenizacyjne wypompowują i ... spuszczają do morza. Nawet na cro.pl był link do "pięknego" filmu na ten temat.

Daleki jestem od popierania pobytów "na dziko" i rzeczywiście nie chciałbym wejść w czyjąś kupę w krzakach, ale argument, że w ten sposób zatruwasz środowisko, jest najmniej znaczący. Mydło i szampon i tak trafią do morza...

cropag

Uważam, że to bardzo przesadzony obraz. Jeden filmik z YT nie jest dowodem niczego oprócz tej danej sytuacji.
Użytkownik usunięty
Re: spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2014 14:26

Przesadzony i mocno FAŁSZYWY

Była zresztą dyskusja o tym na forum:
jak-dlugo-jadran-to-wytrzyma-t33801.html
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 27.12.2014 21:01

Lednice napisał(a):Przesadzony i mocno FAŁSZYWY

Była zresztą dyskusja o tym na forum:
jak-dlugo-jadran-to-wytrzyma-t33801.html


Generalnie mam jedną prośbę: Lednice, przeczytaj ze zrozumieniem :mrgreen: cały wątek, którego link załączyłeś i wyjdzie, że mam rację. Moje uwagi do powodów syfu w Jadranie nie są ani przesadzone, ani fałszywe. Turyści turystami, ale domowe ścieki z Chorwackich domów płyną do morza!

cropag :papa:
Użytkownik usunięty
Re: spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2014 21:20

Czekam na potwierdzenie twoich rewelacji, że w przypadku 99% apartamentów ścieki trafiają prosto do Jadranu.
I wiem, że się nie doczekam 8)

Piszesz totalne bzdury o zanieczyszczonym Jadranie :!: :?

... w czołówce znalazły się Cypr, Chorwacja, Malta i Grecja, gdzie ponad 90 proc. wszystkich terenów kąpielowych spełniało najbardziej rygorystyczne normy, a pozostałe były zgodne z normami obowiązkowymi.
Najgorsze wyniki odnotowano w Holandii, Bułgarii, Luksemburgu, Belgii i na Łotwie, gdzie stosunkowo niewielka liczba kąpielisk spełniała minimalne unijne normy jakości.
W Polsce 67,3 proc. kąpielisk spełniało najbardziej rygorystyczne wartości zalecane, 30,9 proc. - wartości obowiązkowe i tylko jedno kąpielisko nie spełniało minimalnych wymogów.
http://ec.europa.eu/news/environment/120730_pl.htm
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 27.12.2014 23:16

Taaa.
Nie rozśmieszaj mnie tymi historycznymi statystykami urzędników unijnych. Czytaj co ludzie piszą w wątku, do którego link sam zapodałeś powyżej. Byłeś kiedykolwiek w Chorwacji? Jeśli nie - nie podpieraj się starymi danymi UE lecz po prostu jedź i zobacz :lol:

cropag
Użytkownik usunięty
Re: spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.12.2014 23:28

Marny z ciebie prowokator :D
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 28.12.2014 08:14

Oj marny, oj marny uliczny zadymiarz.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: spanie na dziko w Chorwacji, jak to wyglada??:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 28.12.2014 10:50

Lednice napisał(a):Marny z ciebie prowokator :D

Moim zdaniem nie ma o czy tu kminić :)
ARNIK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 29.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARNIK » 03.01.2015 22:44

W ub roku w lipcu bylismy w Orebicu. Poniewaz mielismy ponton to moglismy pozwiedzac okoliczne bezludne wysepki. To co na nich zastalismy to syf i brud ,smieci ,plastykowe butelki i rozne inne dziadostwo. Nie sprzatane od wielu lat- a przynajmniej tak wygladalo.Przypłyneły i zostały. Jednego dnia na plaze przyplyneła "dostawa" świezych smieci.Gospodarz sie tłumaczył ze to z Albanii.Moze i tak ale snurkujac "odkrylismy" w poblizu pola namiotowego wielka rure idaca gleboko w morze. Do czego byla uzywana chyba nie musze wyjasniac. Poza tym pomyslcie ludzie -w jaki sposob Chorwaci mieszkajacy na wyspach mają utylizowac scieki? Przeciez tam musialyby kursowac w sezonie specjalne statki-szambowozy przeznaczone tylko do tego celu -przy takiej ilosci turystow. Oni to wszystko wylewaja wprost do Adriatyku . A zeby nie bylo widac to robia to w nocy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
Jak długo Jadran to wytrzyma?! - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone