Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Informacje o Drveniku

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2016 21:42

astudencki napisał(a):Będzie Sucuraj Hvar ale nie ten koło promu w centrum tylko w głąb wyspy, te promy mnie prześladują :):):)

:roll:

Nie masz zamiaru dużo zwiedzać? Do do miejsc wartych odwiedzenia na wyspie jedzie się stamtąd bardzo długo.

Relacja wprawdzie zimowa, ale za to z Sučuraju - można zapoznać się z wrażeniami Agnieszki:

zima-na-hvarze-t26753-30.html#p483382
astudencki
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) astudencki » 16.04.2016 00:28

W sumie to pojeździmy po wyspie, cenowo dobrze wynająłem, każda miejscowość ma jakiś tam minus, najlepiej nie sugerować się forum tylko samemu sprawdzić i wyrobić sobie opinię.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.04.2016 09:12

astudencki napisał(a): najlepiej nie sugerować się forum

Pozwolę sobie mieć nieco inne zdanie w tej kwestii. :wink: Co prawda nigdy nie kieruję się radami typu: jedź tam, bo jest fajnie, :mrgreen: jednak opisy miejsc i ewentualnych trudności zawsze były dla mnie ogromnie cenne zarówno przy planowaniu wakacji jak i na miejscu.
Nie mniej jednak życzę bardzo przyjemnego pobytu. :) Hvar to jednak Hvar, nawet w Sučuraju. :wink: Z plusów - bliżej stamtąd do urokliwych małych zatok w pobliżu Bogomolje czy Gdinj, można skoczyć nawet w okolice Zastražišće (np. mój ulubiony centralny Pokrivenik :) ).
http://www.fmix.pl/zdjecie/3495092/70hv ... /rozmiar/4

Nie zapomnij podzielić się wrażeniami po powrocie - każda opinia jest cenna.

:papa:
astudencki
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) astudencki » 17.04.2016 20:40

Dzięki za uwagi powiem Tobie szczerze.......jadę tam bo była na prawdę dobra cenowo oferta od 22.08 do 03.09 a kwestia ceny za dobę jest dla mnie i mojej Rodzinki kluczowa !!!, liczymy się z każdym ciężko zarobionym groszem i w dodatku jest to wymarzony Hvar wiem że nie ta modna cześć, bo prom bo mieścina itd, itp ale jednak Hvar ! Dzięki za info w sprawie plaż jak cokolwiek nasunie się jeszcze Tobie na myśl co warto tam w okolicy zwiedzić napisz proszę na mój priv adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, będę zobowiązany. Pozdrawiam gorąco Adam :)
PS
Te pokoje które wynajęliśmy są 1 km od tego portu , domek w lesie więc spokój dla Dzieciaków mam nadzieję zapewniony :)
arek71
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 04.11.2016 17:50

astudencki napisał(a):Witam,
Znalazłem apartament 2+2 w Dverniku niestety tym dolnym za 45 Euro /dzień , czy jest sen się tam wybierać ? Bo pływający non stop prom i zatłoczona plaża....
Może się ktoś wypowiedzieć który był tam w zeszłym roku ?

Pozdrawiam
Adam

Witam.W przyszłym roku planujemy jechać do Drvenika po raz pierwszy ,może byś podrzucił troszkę informacji na temat tej mieściny.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam.
szrama
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrama » 28.05.2017 09:58

Cześć, w połowie czerwca jedziemy we dwoje na dwa tygodnie do Drvenika z biura podróży i dlatego mam kilka pytań.
1.ile kosztuje prom z Drvenika na Hvar?
2.ile kosztuje prom z Drvenika na Korcule? czy prom zatrzymuje się w mieście Korcula?
3.ile kosztuje bus (wiem że taki jeździ) z Drvenika do Splitu, Trogiru, Dubrovnika, Makarskiej, Szybenika?
4.czy wypożycze tam samochód? jeśli tak to ile będzie kosztować wypożyczenie na jeden dzień jakiegoś najtańszego np. Fiata Pandy?
5.bardziej opłaca się zwiedzać z biurem podróży (wycieczki fakultatywne) czy właśnie jeździć busem lub wypożyczonym autem?
6.bardziej opłaca się zabrać euro czy kuny?
Pytam bo chcę w miarę określić swój budżet na wakacje, także wszelkie odpowiedzi będą mile widziane.
Pozdrawiam
szrama
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrama » 04.06.2017 14:59

szrama napisał(a):Cześć, w połowie czerwca jedziemy we dwoje na dwa tygodnie do Drvenika z biura podróży i dlatego mam kilka pytań.
2.ile kosztuje prom z Drvenika na Korcule? czy prom zatrzymuje się w mieście Korcula?
3.ile kosztuje bus (wiem że taki jeździ) z Drvenika do Splitu, Trogiru, Dubrovnika, Makarskiej, Szybenika?
4.czy wypożycze tam samochód? jeśli tak to ile będzie kosztować wypożyczenie na jeden dzień jakiegoś najtańszego np. Fiata Pandy?
5.bardziej opłaca się zwiedzać z biurem podróży (wycieczki fakultatywne) czy właśnie jeździć busem lub wypożyczonym autem?
Pytam bo chcę w miarę określić swój budżet na wakacje, także wszelkie odpowiedzi będą mile widziane.
Pozdrawiam

Podbijam
szrama
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrama » 30.06.2017 11:09

szrama napisał(a):Cześć, w połowie czerwca jedziemy we dwoje na dwa tygodnie do Drvenika z biura podróży i dlatego mam kilka pytań.
Pozdrawiam

Przyjechałem wczoraj więc sam sobie odpowiem, może się komuś przyda:
ad1. 16 kun za osobe, 108 kun za samochód osobowy
ad2. nie pływa prom z Drvenika na Korcule ale pływa fishpicnic który kosztuje 220 kun, zatrzymuje się w porcie przy starym mieście
ad3 z Drvenika do Splitu 69 kun, ze Splitu do Trogiru 28 kun, do Makarskiej 30 kun, ale to zależy od przewoźnika, w drugą strone ceny inne,
ad4 najtańszy vv up to cena 41 kun plus 12 euro ubezpieczenia , to cena za jeden dzień
ad5 cenowo bardziej opłaca się samemu zwiedzać, ale jak sie jedzie z wycieczką to nie musisz sie o nic martwić,
ad6 bardziej opłaca się mieć kuny, ja miałem 230 euro i 350 kun na dwa tygodnie i potem musiałem wyniemiać euro na kuny i mimo że miałem w pakiecie all inclusive i jedzenia nie kupowałem to i tak sie prawie spłukałem bo ceny bardzo wysokie

Ogólnie ten Drvenik spoko miejscowość, można tam odpocząć a i do pozwiedzania dobra baza wypadowa.
pavio
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 04.07.2017 07:22

ooo dzięki za info..17 sierpnia lecimy.pierwszy raz samolotem do CRO.zawsze auto.Trochę się obawiamy-jak to bedzie bez auta..ale no trudno.Jedno mam pytanko-czy na plaży można wypożyczyć leżaki? Są???
i pytanko 2-bus do Splitu np często jedzie..czy tylko kilka kursów dziennie???

już sie doczekać nie mogę...3 lata nie byliśmy ....
szrama
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrama » 05.07.2017 07:11

pavio napisał(a):ooo dzięki za info..17 sierpnia lecimy.pierwszy raz samolotem do CRO.zawsze auto.Trochę się obawiamy-jak to bedzie bez auta..ale no trudno.Jedno mam pytanko-czy na plaży można wypożyczyć leżaki? Są???
i pytanko 2-bus do Splitu np często jedzie..czy tylko kilka kursów dziennie???

już sie doczekać nie mogę...3 lata nie byliśmy ....

-na plaży leżaki są, można wypożyczyć, 25 kun za dzień
-do Splitu z Drvenika kilka kursów dziennie, pierwszy o 6:20, następny chyba o 10.
bgrzeniewska
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) bgrzeniewska » 31.01.2018 22:49

A czy w centrum Drvenika są jakieś stare kościoły, fajne zabytkowe budynki itp.?? Czy tylko tam na górze?? Bo np. w Zaostrogu jest jakiś klasztor, a tu?? Szukam, czytam i na nic się nie natknęłam ciekawego.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.01.2018 23:10

To jest cały Drvenik :wink:

Obrazek
bronks
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 10.06.2018 12:40

Witam
Za tydzień tj 16.06 planujemy nasz kolejny wyjazd (jak zwykle w ciemno 2+2) do Chorwacji. Rok temu był to Gradac wcześniej Zaostrog.
Z uwagi, że bardzo nam ten region i niewielkie miejscowości odpowiada bierzemy pod uwagę właśnie Drvenik.
Bardzo proszę o info od osób które w Drveniku były, jak wygląda sprawa apartamentów, czy jest ich dostatecznie dużo aby znaleźć coś godnego w ciemno. Zakładam, że tak jak w innych latach w tym okresie nie powinno być z tym problemu.

Będę wdzięczny za wszelkie info z tym związane.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Informacje o Drveniku - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019