Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Informacje o Drveniku

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 14.04.2016 22:42

astudencki napisał(a):Będzie Sucuraj Hvar ale nie ten koło promu w centrum tylko w głąb wyspy, te promy mnie prześladują :):):)


:roll:

Nie masz zamiaru dużo zwiedzać? Do do miejsc wartych odwiedzenia na wyspie jedzie się stamtąd bardzo długo.

Relacja wprawdzie zimowa, ale za to z Sučuraju - można zapoznać się z wrażeniami Agnieszki:

zima-na-hvarze-t26753-30.html#p483382
astudencki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) astudencki » 16.04.2016 01:28

W sumie to pojeździmy po wyspie, cenowo dobrze wynająłem, każda miejscowość ma jakiś tam minus, najlepiej nie sugerować się forum tylko samemu sprawdzić i wyrobić sobie opinię.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.04.2016 10:12

astudencki napisał(a): najlepiej nie sugerować się forum

Pozwolę sobie mieć nieco inne zdanie w tej kwestii. :wink: Co prawda nigdy nie kieruję się radami typu: jedź tam, bo jest fajnie, :mrgreen: jednak opisy miejsc i ewentualnych trudności zawsze były dla mnie ogromnie cenne zarówno przy planowaniu wakacji jak i na miejscu.
Nie mniej jednak życzę bardzo przyjemnego pobytu. :) Hvar to jednak Hvar, nawet w Sučuraju. :wink: Z plusów - bliżej stamtąd do urokliwych małych zatok w pobliżu Bogomolje czy Gdinj, można skoczyć nawet w okolice Zastražišće (np. mój ulubiony centralny Pokrivenik :) ).
http://www.fmix.pl/zdjecie/3495092/70hv ... /rozmiar/4

Nie zapomnij podzielić się wrażeniami po powrocie - każda opinia jest cenna.

:papa:
astudencki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 23.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) astudencki » 17.04.2016 21:40

Dzięki za uwagi powiem Tobie szczerze.......jadę tam bo była na prawdę dobra cenowo oferta od 22.08 do 03.09 a kwestia ceny za dobę jest dla mnie i mojej Rodzinki kluczowa !!!, liczymy się z każdym ciężko zarobionym groszem i w dodatku jest to wymarzony Hvar wiem że nie ta modna cześć, bo prom bo mieścina itd, itp ale jednak Hvar ! Dzięki za info w sprawie plaż jak cokolwiek nasunie się jeszcze Tobie na myśl co warto tam w okolicy zwiedzić napisz proszę na mój priv adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, będę zobowiązany. Pozdrawiam gorąco Adam :)
PS
Te pokoje które wynajęliśmy są 1 km od tego portu , domek w lesie więc spokój dla Dzieciaków mam nadzieję zapewniony :)
arek71
Croentuzjasta
Posty: 242
Dołączył(a): 17.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek71 » 04.11.2016 18:50

astudencki napisał(a):Witam,
Znalazłem apartament 2+2 w Dverniku niestety tym dolnym za 45 Euro /dzień , czy jest sen się tam wybierać ? Bo pływający non stop prom i zatłoczona plaża....
Może się ktoś wypowiedzieć który był tam w zeszłym roku ?

Pozdrawiam
Adam

Witam.W przyszłym roku planujemy jechać do Drvenika po raz pierwszy ,może byś podrzucił troszkę informacji na temat tej mieściny.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam.
szrama
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrama » 28.05.2017 10:58

Cześć, w połowie czerwca jedziemy we dwoje na dwa tygodnie do Drvenika z biura podróży i dlatego mam kilka pytań.
1.ile kosztuje prom z Drvenika na Hvar?
2.ile kosztuje prom z Drvenika na Korcule? czy prom zatrzymuje się w mieście Korcula?
3.ile kosztuje bus (wiem że taki jeździ) z Drvenika do Splitu, Trogiru, Dubrovnika, Makarskiej, Szybenika?
4.czy wypożycze tam samochód? jeśli tak to ile będzie kosztować wypożyczenie na jeden dzień jakiegoś najtańszego np. Fiata Pandy?
5.bardziej opłaca się zwiedzać z biurem podróży (wycieczki fakultatywne) czy właśnie jeździć busem lub wypożyczonym autem?
6.bardziej opłaca się zabrać euro czy kuny?
Pytam bo chcę w miarę określić swój budżet na wakacje, także wszelkie odpowiedzi będą mile widziane.
Pozdrawiam
szrama
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrama » 04.06.2017 15:59

szrama napisał(a):Cześć, w połowie czerwca jedziemy we dwoje na dwa tygodnie do Drvenika z biura podróży i dlatego mam kilka pytań.
1.ile kosztuje prom z Drvenika na Hvar?
2.ile kosztuje prom z Drvenika na Korcule? czy prom zatrzymuje się w mieście Korcula?
3.ile kosztuje bus (wiem że taki jeździ) z Drvenika do Splitu, Trogiru, Dubrovnika, Makarskiej, Szybenika?
4.czy wypożycze tam samochód? jeśli tak to ile będzie kosztować wypożyczenie na jeden dzień jakiegoś najtańszego np. Fiata Pandy?
5.bardziej opłaca się zwiedzać z biurem podróży (wycieczki fakultatywne) czy właśnie jeździć busem lub wypożyczonym autem?
6.bardziej opłaca się zabrać euro czy kuny?
Pytam bo chcę w miarę określić swój budżet na wakacje, także wszelkie odpowiedzi będą mile widziane.
Pozdrawiam


Podbijam
szrama
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrama » 30.06.2017 12:09

szrama napisał(a):Cześć, w połowie czerwca jedziemy we dwoje na dwa tygodnie do Drvenika z biura podróży i dlatego mam kilka pytań.
1.ile kosztuje prom z Drvenika na Hvar?
2.ile kosztuje prom z Drvenika na Korcule? czy prom zatrzymuje się w mieście Korcula?
3.ile kosztuje bus (wiem że taki jeździ) z Drvenika do Splitu, Trogiru, Dubrovnika, Makarskiej, Szybenika?
4.czy wypożycze tam samochód? jeśli tak to ile będzie kosztować wypożyczenie na jeden dzień jakiegoś najtańszego np. Fiata Pandy?
5.bardziej opłaca się zwiedzać z biurem podróży (wycieczki fakultatywne) czy właśnie jeździć busem lub wypożyczonym autem?
6.bardziej opłaca się zabrać euro czy kuny?
Pytam bo chcę w miarę określić swój budżet na wakacje, także wszelkie odpowiedzi będą mile widziane.
Pozdrawiam


Przyjechałem wczoraj więc sam sobie odpowiem, może się komuś przyda:
ad1. 16 kun za osobe, 108 kun za samochód osobowy
ad2. nie pływa prom z Drvenika na Korcule ale pływa fishpicnic który kosztuje 220 kun, zatrzymuje się w porcie przy starym mieście
ad3 z Drvenika do Splitu 69 kun, ze Splitu do Trogiru 28 kun, do Makarskiej 30 kun, ale to zależy od przewoźnika, w drugą strone ceny inne,
ad4 najtańszy vv up to cena 41 kun plus 12 euro ubezpieczenia , to cena za jeden dzień
ad5 cenowo bardziej opłaca się samemu zwiedzać, ale jak sie jedzie z wycieczką to nie musisz sie o nic martwić,
ad6 bardziej opłaca się mieć kuny, ja miałem 230 euro i 350 kun na dwa tygodnie i potem musiałem wyniemiać euro na kuny i mimo że miałem w pakiecie all inclusive i jedzenia nie kupowałem to i tak sie prawie spłukałem bo ceny bardzo wysokie

Ogólnie ten Drvenik spoko miejscowość, można tam odpocząć a i do pozwiedzania dobra baza wypadowa.
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 04.07.2017 08:22

ooo dzięki za info..17 sierpnia lecimy.pierwszy raz samolotem do CRO.zawsze auto.Trochę się obawiamy-jak to bedzie bez auta..ale no trudno.Jedno mam pytanko-czy na plaży można wypożyczyć leżaki? Są???
i pytanko 2-bus do Splitu np często jedzie..czy tylko kilka kursów dziennie???

już sie doczekać nie mogę...3 lata nie byliśmy ....
szrama
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrama » 05.07.2017 08:11

pavio napisał(a):ooo dzięki za info..17 sierpnia lecimy.pierwszy raz samolotem do CRO.zawsze auto.Trochę się obawiamy-jak to bedzie bez auta..ale no trudno.Jedno mam pytanko-czy na plaży można wypożyczyć leżaki? Są???
i pytanko 2-bus do Splitu np często jedzie..czy tylko kilka kursów dziennie???

już sie doczekać nie mogę...3 lata nie byliśmy ....


-na plaży leżaki są, można wypożyczyć, 25 kun za dzień
-do Splitu z Drvenika kilka kursów dziennie, pierwszy o 6:20, następny chyba o 10.
bgrzeniewska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bgrzeniewska » 31.01.2018 23:49

A czy w centrum Drvenika są jakieś stare kościoły, fajne zabytkowe budynki itp.?? Czy tylko tam na górze?? Bo np. w Zaostrogu jest jakiś klasztor, a tu?? Szukam, czytam i na nic się nie natknęłam ciekawego.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.02.2018 00:10

To jest cały Drvenik :wink:

Obrazek
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 10.06.2018 13:40

Witam
Za tydzień tj 16.06 planujemy nasz kolejny wyjazd (jak zwykle w ciemno 2+2) do Chorwacji. Rok temu był to Gradac wcześniej Zaostrog.
Z uwagi, że bardzo nam ten region i niewielkie miejscowości odpowiada bierzemy pod uwagę właśnie Drvenik.
Bardzo proszę o info od osób które w Drveniku były, jak wygląda sprawa apartamentów, czy jest ich dostatecznie dużo aby znaleźć coś godnego w ciemno. Zakładam, że tak jak w innych latach w tym okresie nie powinno być z tym problemu.

Będę wdzięczny za wszelkie info z tym związane.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Informacje o Drveniku - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone