Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zima na Hvarze.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.02.2010 18:29

Też jestem pod wrażeniem widoków przed i za tunelem ... 8O 8O :D
Nawet latem widać, że "przed" i "za" to dwa różne światy.Zimą ten kontrast uwidacznia się z jeszcze większą siłą :D
Oczywiście czekam na upragniony cd. :D :D
:papa:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.02.2010 18:38

A ja, korzystając z krótkiej (?) przerwy, tak z ciekawości spytam:

- jakie mieliście opony? :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.02.2010 18:42

Widzę, że wszyscy tu są spragnieni słońca tak jak ja i chyba mają dość zimy :roll: .
Postaram się w miarę możliwości szybko pisać i wklejać zdjęcia (bardziej skoncentruję się na zdjęciach, bo pisanie nie jest moją domeną :oops: ).
Dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że Was zainteresowałam :D

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.02.2010 18:49

weldon napisał(a):A ja, korzystając z krótkiej (?) przerwy, tak z ciekawości spytam:

- jakie mieliście opony? :wink:


Ze względu na Słoweńców (wyczytaliśmy, że conajmniej dwie opony muszą być zimowe) mąż zakupił dwie zimówki :roll: . Ze Słoweńskimi celnikami mieliśmy niezłą przeprawę podczas poprzedniej zimowej wyprawy do Chorwacji, więc nie chcieliśmy ryzykować.
Ale co tam, teraz jak znalazł :wink:

Pozdrawiam
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 15.02.2010 18:55

Dobrze wiedzieć.













Koniec przerwy! :wink:
Obiecałaś dalsze zdjęcia. :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.02.2010 19:01

weldon napisał(a):
Koniec przerwy! :wink:
Obiecałaś dalsze zdjęcia. :D


Ok :D
Obejrzę tylko jak nasza Justyna sobie poradzi i wezmę się do roboty :wink:
O ile mąż nie zablokuje kompa, bo już wrócił :wink:

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 15.02.2010 19:04

maslinka napisał(a): Wow :!: 8O Wygląda na to, że odbyliście podróż w czasie - do wiosny :D
Jak ja uwielbiam ten "tunel ciepło-zimno", jak go określiła Dangol :D


Każdy z nas ten tunel uwielbia :arrow: zwłaszcza w kierunku "zimno-ciepło" :D , bo w stronę odwrotną to już niestety :? powrót z wakacji. Ale ten zimowo-wiosenny kontrast jest :roll: niesamowity! Termometr jest rzeczą zbędną :) , różnica sama się rzuca w oczy 8) .

Myszo, bardzo się cieszę z Twojej hvarskiej relacji. Radość podwójna: bo to jedna z moich ulubionych wsyp na Jadranie, no i bardzo optymistycznie robi się na duszy, kiedy można zobaczyć, że są takie miejsca, gdzie Pani Zima nie ma szans! Jeszcze trochę a i od nas odejdzie :)
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 15.02.2010 21:39

Jak z pogodą ?ile dni pogodnych ile z deszczem?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.02.2010 07:18

RafałSC napisał(a):Jak z pogodą ?ile dni pogodnych ile z deszczem?


Deszcz padał jednej nocy, nawet dość porządnie, i potem w dzień, ale to już przelotnie :P .
Było ciepło, w porównaniu z Polską oczywiście :wink: (około 10 stopni, w Dubrowniku nawet 15) .
4 lub 5 dni słonecznych 8) .
Rano i po południu trochę mocno wiało.

Pozdrawiam
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 16.02.2010 09:10

mysza73 napisał(a):
weldon napisał(a):A ja, korzystając z krótkiej (?) przerwy, tak z ciekawości spytam:

- jakie mieliście opony? :wink:


Ze względu na Słoweńców (wyczytaliśmy, że conajmniej dwie opony muszą być zimowe) mąż zakupił dwie zimówki :roll: . Ze Słoweńskimi celnikami mieliśmy niezłą przeprawę podczas poprzedniej zimowej wyprawy do Chorwacji, więc nie chcieliśmy ryzykować.
Ale co tam, teraz jak znalazł :wink:

Pozdrawiam

A do końca stycznia jeździliście na letnich? 8O

Super relacja i taki spokój bije ze zdjęć, cudnie... :)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 16.02.2010 09:16

A ja mam trochę nietypowe pytanie... jak duży ruch jest na autostradach ?? Latem wiadomo - pełno turystów w obie strony, a jak to wygląda zimą gdy turystów jak na lekarstwo ??
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.02.2010 09:25

Arek napisał(a):A ja mam trochę nietypowe pytanie... jak duży ruch jest na autostradach ?? Latem wiadomo - pełno turystów w obie strony, a jak to wygląda zimą gdy turystów jak na lekarstwo ??


Muszę przyznać, że ruch na autostradzie był trochę większy niż w zimie dwa lata temu :D . W tym roku kilka samochodów jechało, bo wtedy to od Zadaru to jechaliśmy praktycznie tylko my :wink: .

Pozdrawiam
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.02.2010 10:05

Ciąg dalszy

Następnego dnia znowu przywitało nas piękne słoneczko 8) . I bardzo fajnie, bo tego dnia zaplanowałam wycieczkę na zachodnią część wyspy - do Hvaru :P . I wtedy zrozumiałam, że wynajęcie apartamentu w Sućuraju nie było najlepszym rozwiązaniem :? . No ale ja zdecydowałam się na Sućuraj dlatego, że po długiej i męczącej podróży, od razu po zjeździe z promu byliśmy na miejscu. I podobnie w dniu wyjazdu - wyjazd pierwszym promem o 6.30 i nie trzeba było nigdzie dojeżdżać. Teraz wybrałabym rozwiązanie - prom Split - Stari Grad i apartament w zachodniej części wyspy. A to wszystko przez to, że droga z Sućuraja do Jelsy jest fatalna :evil:. Przyzwyczailiśmy się , że drogi w Cro, nawet te boczne, są w dobrym stanie, a tu taka niespodzianka :twisted: . A my pokonywaliśmy ją 3 razy tam i z powrotem :roll: , a w planach był jeszcze zatunelowy Hvar i wjazd na Sv. Nikolę, ale mąż stwierdził że więcej tam nie pojedzie i już :( .
Tak więc zwiedzenie dokładniej zachodniej część wyspy przełożyliśmy na wakację 2011 (na te już zaliczka wysłana do Orebića :lol: ).
No ale co tam droga :wink: , piękne widoki wszystko nam wynagrodziły :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to już troszkę zimowego miasta Hvar :D .
I w przeciwieństwie do Sućuraja panował tu porządek, więc jednak można :roll: .

Tu zdjęcia z twierdzy Spanjol, niestety była zamknięta (a może tylko od tej strony od której my podjechaliśmy :?)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu i cała twierdza

Obrazek

Koniecznie musimy tam jaszcze wrócić i zwiedzić ją od środka :D

A to kilka zdjąć z samego miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i jeszcze obowiązkowe :wink: zdjęcia chorwackich, wąskich uliczek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i to chyba tyle. My na pewno do Hvaru jeszcze wrócimy :D . :papa:
Ostatnio edytowano 27.11.2012 13:22 przez mysza73, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.02.2010 10:21

Patrząc na zdjęcia chce się dodać:

... a to echo grało ...

tak pusto.


pzdr
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 16.02.2010 10:26

weldon napisał(a):Patrząc na zdjęcia chce się dodać:

... a to echo grało ...

tak pusto.


pzdr


To prawda.
I to był jeden z plusów "zimowego" wyjazdu :P

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Zima na Hvarze. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone