Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Informacje o Drveniku

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agnes25
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.08.2007
Informacje o Drveniku

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes25 » 22.08.2007 11:29

Witam wszystkich, Jestem po raz pierwszy na forum a w piątek wyjeżdżam do Chorwacji do miejscowości Drvenik na Riwierze Makarskiej. Proszę o jakies informacje na temat tego regionu. Jest to moja pierwsza wizyta w Chorwacji :D z góry dziękuję
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 22.08.2007 11:44

agnes25 napisał(a):Witam wszystkich, Jestem po raz pierwszy na forum a w piątek wyjeżdżam do Chorwacji do miejscowości Drvenik na Riwierze Makarskiej. Proszę o jakies informacje na temat tego regionu. Jest to moja pierwsza wizyta w Chorwacji :D z góry dziękuję

Sam Drvenik to dziura, kilka ulic na krzyż, przystań promowa na Korculę i Hvar; kilka knajpek (z cenami jadła niższymi o jakieś 25 % niż w Makarskiej) przy deptaku wzdłuż żwirowej, wiecznie zapełnionej plaży, dwa sklepy samoobsługowe i targ w postaci dwóch gości sprzedających miejscowe wyroby pamiątkarskie np. rakiję itp. Jest też kiosk, kantor wymiany walut z księżycowymi kursami i jeden bankomat, który lubi być nieczynny. Ogólnie Drvenik nie zrobił na mnie najlepszego wrażenia, szczególnie plaża. W okolicy jest kilka ładniejszych plaż, łatwo je zlokalizować, patrząc, gdzie przy Jadrance parkują samochody. Na szczęście do samego Drvenika zaglądałem sporadycznie, "na stałe" korzystając z campu Male Ciste.
agnes25
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.08.2007
Info drvenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes25 » 22.08.2007 11:49

Dzięki za info, sama zobacze i po powrocie potwierdze czy to dziura :D chociaż nie ukrywam, że chętnie oderwe się od zatłoczonych miejsc. Ale mam jeszcze pytanko, czy inieje mozliwość dostania się z Drvenika do Makarskiej np. miejscowym autobusem.
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006
Re: Info drvenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 22.08.2007 14:06

agnes25 napisał(a):Dzięki za info, sama zobacze i po powrocie potwierdze czy to dziura :D chociaż nie ukrywam, że chętnie oderwe się od zatłoczonych miejsc. Ale mam jeszcze pytanko, czy inieje mozliwość dostania się z Drvenika do Makarskiej np. miejscowym autobusem.


:D ... na pewno... :D
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003
Re: Info drvenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 22.08.2007 14:32

agnes25 napisał(a):Dzięki za info, sama zobacze i po powrocie potwierdze czy to dziura :D chociaż nie ukrywam, że chętnie oderwe się od zatłoczonych miejsc.


Drvenik to dziura, nie zmienia to jednak faktu, iż plaża w Drveniku jest zatłoczona.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003
Re: Info drvenik

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 22.08.2007 14:52

agnes25 napisał(a):chociaż nie ukrywam, że chętnie oderwe się od zatłoczonych miejsc.

No to wydaje mi się, że nie najlepiej trafiłaś. Jak dla mnie, to zaludnienie tego skrawka lądu jest "porażające". Ciekawe, jak tam jest wieczorami ?
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 22.08.2007 14:57

bylam kilka lat temu w Drveniku przejazdem,zostałam na nocleg po drodze.To bylo w połowie czerwca i wcale nie było dużo ludzi-ani na deptaczku ani na plaży.Miejscowośc wydała mi sie sympatyczna.Moze we wrzesniu też tam juz jest spokojnie
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 22.08.2007 16:31

Poniżej kilka fotek z Drvenika, a właściwie z okolic plaży :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.08.2007 18:23

Jeśli 2 fotka przedstawia zatłoczoną plażę to ... :wink: 8)
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 22.08.2007 18:56

Rysio napisał(a):Jeśli 2 fotka przedstawia zatłoczoną plażę to ... :wink: 8)

Fotka była zrobiona ok. godz. 18 ...
agnes25
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes25 » 23.08.2007 07:43

Patrząc na fotki to całkiem sympatyczny ten Drvenik. Ale nie doczekałam się odpowiedzi czy wie ktoś czy kursują jakieś autobusy lokalne do Makarskiej? albo do Zaostroga
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 27.08.2007 16:24

Mam odmienne zdanie co do miejscowości Drvenik. Byłam tam w tym roku na przełomie czerwca i lipca. Uważam, że plaża jest ładna, a jeżeli ktoś nie lubi tłumu to wystarczy podejść kawałek dalej, jednak to wszędzie tak wygląda, ze przy deptaku i na głównej plaży jest tłoczniej, a niżeli kawałek dalej i to dosłownie kawałek. Jeżeli ktoś lubi wypoczywać w ciszy i spokoju to na pewno Drveni jest dobrym wyborem. Co do kantoru to nie zgodzę się z tymi cenami z kosmosu, przynajmniej w tym terminie jak byłam było znośnie. Zazanczam, że byłam już w różnych miejscach i parę lat z rzędu. Knajpki jak dla mnie były ok. Obsługa i jedzonko również. Zawsze można być z czegoś niezadowolonym, ale ogólnie dla mnie Drvenik był miejscem przyjemnym i miło spędziłam tam urlop.
A tak dla porównania to można Drvenik przybliżyć do Igrane. Jak ktoś lubi więcej szumu, tłoku itp. to zapraszam do Baśki Vody, ewentualnie do Makarskiej lub Omiśa.
Pozdrawiam życząc wszystkim dobrych wrażeń.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 27.08.2007 16:36

yvonn napisał(a):Mam odmienne zdanie co do miejscowości Drvenik. Byłam tam w tym roku na przełomie czerwca i lipca. Uważam, że plaża jest ładna, a jeżeli ktoś nie lubi tłumu to wystarczy podejść kawałek dalej, jednak to wszędzie tak wygląda, ze przy deptaku i na głównej plaży jest tłoczniej, a niżeli kawałek dalej i to dosłownie kawałek. Jeżeli ktoś lubi wypoczywać w ciszy i spokoju to na pewno Drveni jest dobrym wyborem. Co do kantoru to nie zgodzę się z tymi cenami z kosmosu, przynajmniej w tym terminie jak byłam było znośnie. Zazanczam, że byłam już w różnych miejscach i parę lat z rzędu. Knajpki jak dla mnie były ok. Obsługa i jedzonko również. Zawsze można być z czegoś niezadowolonym, ale ogólnie dla mnie Drvenik był miejscem przyjemnym i miło spędziłam tam urlop.
A tak dla porównania to można Drvenik przybliżyć do Igrane. Jak ktoś lubi więcej szumu, tłoku itp. to zapraszam do Baśki Vody, ewentualnie do Makarskiej lub Omiśa.
Pozdrawiam życząc wszystkim dobrych wrażeń.

Żebyśmy dobrze zrozumieli się. Moja opinia jest bardzo powierzchowna i wynika z 2-3 kilkugodzinnych pobytów w Drveniku. Ogólnie Drvenik jest ok. Jeśli chodzi o kurs wymiany w miejscowym kantorze, to na początku sierpnia za 1 euro płacili 7,16 kuny( w Makarskiej było 7,22). Na knajpki nie dam złego słowo powiedzieć - ceny ok, jadło smaczne a i espresso idzie wypić. Tylko ta plaża. Co prawda nie chodziłem gdzieś dalej, ale naprawdę tłok na plaży przy deptaku robi wrażenie, no i ta przystań promowa ...
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 27.08.2007 16:57

To ja wtrącę jeszcze jedno:
Drvenik to jakby dwie części. W jednej znajduje się port i tam są promy, które przecież bardzo się przydają. Ja byłam w tej drugiej części, gdyż zawsze wybieram tę część bez portu, z wiadomych powodów. Ogólnie to tę portową część nazywaliśmy "centrum" (tylko tak hucznie brzmi). Wieczorny spacerek był przydatny właśnie deptakiem do tego naszego "centrum", gdzie był sklep "Studenac", ale przy okazji napiszę, że my mieliśmy w tej drugiej części Drvenika mały sklepik w którym ceny za bardzo nie odbiegały od "Studenaca". Poza tym obsługa bez zarzutu, zawsze miła, uśmiechnięta. Polecam również w Drveniku "palacinki" za 7 kun a jest to coś w rodzaju naleśnika, z tą różnicą, że ciasto z którego są robione to ciasto o smaku ciasta gofrowego, z różnymi dodatkami, pyszne, polecam! Mnóstwo Czechów w tej miejscowości; z nimi bez problemu na plaży, mili i serdeczni.
Jak miałabym oceniać to tak 4,5 bym dała w skali 0-5.
Dodam jeszcze, że to moje obserwacje z okresu 10 dni.
agnes25
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes25 » 03.09.2007 07:10

Witam po powrocie z Chorwacji. Teraz śmiało mogę powiedzieć, że Drvenik to cudowna miejscowość. Rzeczywiści składa się on z dwóch cześć: Dolna i Górna Vala. W jednej z nich - Dolna znajduje się przystań promowa. To tutaj wybieraliśmy się na wieczorne spacerki i małe zakupy (pyszne Karlovacko :D ). Tutaj także w miłych knajpkach przy samej plaży spożywaliśmy Toceno Karlovacko :D . ntomiast mieszkaliśmy w drugiej części Drvenika - Gorna Vala. Po przejechaniu połowy Riwiery Makarskiej uważam że jest to najpiękniejsza plaża. Zgadzam się że przy samym deptakczu jest ona zatłoczona, ale kawałeczek dalej ok 30 m znaleźliśmy super miejsce za wiatrochronem, przy skałkach. Jeśli chodzi o kantor to praktycznie wszędzie można wymienić pieniążki :D . Na plaży bardzo często można spotkć Chorwatki zachęcające do rejsu łodzią na Korculę albo Półwysep Pejlesac. My nie byliśmy zainteresowani ale okazało się że Pani prowadzi kantor obnośny :D i to z dobrym kursem, bo za 1 euro 7,2 kuny. Jeśi chodzi o knajpki w tej części Drvenika to bardzo sympatyczne, miła obsługa, bardzo dobre jedzenie.
Powiem szczerze, że nie byłam zachwycona miejscowością Makarska. Wybraliśmy się w jeden wieczór, aby zobaczyć ten kurort, ale wydał mi się on bardzo komercyjny i bez charakteru. Możliwe, że byłam tam za krótko (3 godziny) aby poczuć jak wspaniała to miejscowość.
Natomiast Drvenik to mieścinka z charakterem, z duszą starej rybackiej, spokojnej osady, a jednocześnie tajemnicza.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone