Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JacekPiętka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekPiętka » 01.11.2018 08:11

Już pojechaliście młodemu. Zadowoleni jesteście?
Nie dziwię się że forum umiera skoro nie można tu liczyć na żadną pomoc.
A, że umiera widać po ilości i jakości zdjęć w konkursie.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 01.11.2018 08:55

JacekPiętka napisał(a):(...) Nie dziwię się że forum umiera skoro nie można tu liczyć na żadną pomoc.
To jest najnormalniejsze łgarstwo. Wystarczy, że przedstawię jeden przypadek pomocy i twierdzenie o "żadnej pomocy" będzie nic nie warte.
Ostrożniej z takimi słowami, jak: żaden, wszyscy, zawsze, nigdy itp.
JacekPiętka napisał(a):(...) A, że umiera widać po ilości i jakości zdjęć w konkursie.
No to gdzie problem? Załaduj gdzieś swoje zdjęcia i udostępnij je. Wtedy demokratycznie zostaną ocenione.
I tak przy okazji: nie lubię chorwackiej pizzy. Jednak nie pokusiłbym się o stwierdzenie, że chorwacka pizza umiera.
To, że ja jej nie lubię, nie oznacza, że jest niedobra lub jest w stanie agonalnym.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.11.2018 09:23

JacekPiętka napisał(a):Już pojechaliście młodemu. Zadowoleni jesteście?
Nie dziwię się że forum umiera skoro nie można tu liczyć na żadną pomoc.
A, że umiera widać po ilości i jakości zdjęć w konkursie.


Chyba sprawiłeś przykrość Mikromir tym wpisem, kłamczuszku :?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 01.11.2018 11:01

JacekPiętka napisał(a):Już pojechaliście młodemu. Zadowoleni jesteście?
Nie dziwię się że forum umiera skoro nie można tu liczyć na żadną pomoc.
A, że umiera widać po ilości i jakości zdjęć w konkursie.

Nie przesadzaj z tym umieraniem....zobacz ilu jest użytkowników, jaka czytelność relacji...liczniki biją. Chyba lepszej pomocy od cro.pl w necie nie znajdziesz:). A co do konkursu to kurcze lekka załamka, jakoś sam z nim przespałem a miałem 2 fotki przyszykowane jednak liczę, że się nie zmarnują i je wykorzystam. Takich jak ja zapewne jest tu wielu...
A co do kosztów ostatniego pobytu na przełomie czerwiec/lipiec to w tym roku proporcjonalnie urlop nam podskoczył w stosunku do lat poprzednich. W tym roku zauważyliśmy największy wzrost cen np kawa Nescafe Gold 200g to koszt 80,98 kuny w markecie Ribolla. Mam nawet fotkę tej kawy, za która chciano mnie ze sklepu wyrzucić...wstęp do Plitvickich 250 kun gdzie był 150 itp. Jeśli za rok udamy się do cro to zapewne zabierzemy więcej swoich produktów typu kawa, woda, pare produktów na śniadania bo ten rok nas niestety dużo więcej kosztował chodź będąc w Imotski zauważyliśmy ze ceny są nawet w graniach 20-50 % tańsze. Owoce to nawet o 100%! Np arbuz w okolicach Omis 6-7 kun a w Imotski 2,5 kuny:).
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.11.2018 12:13

JacekPiętka napisał(a):Już pojechaliście młodemu. Zadowoleni jesteście?

Pojechali?
Dostał podpowiedzi o jakie pytał na co poświęciłem jakieś 10 minut swojego życia.
W zamian nie dostałem nawet całuj mnie w d..., nie mówiąc już o zwykłym dziękuję.
I tak się dzieje w 90% takich przypadków.
Dlaczego?
Ano dlatego, że aktualnie mamy do czynienia z pokoleniem dajta mi.
*Niepotrzebny jest link do stron gdzie można znaleźć to czego szukamy, tylko bezpośrednie namiary do konkretnego apartamentu, najlepiej z trasą dojazdu do niego, informacjami gdzie można tankować (oczywiście dokładne namiary GPS), gdzie spać i co jeść po drodze oraz nieśmiertelne "kuny czy euro".

Na forum są niemal wszystkie niezbędne informacje.
Trzeba tylko chcieć poszukać.
Tyle.

Czujesz się urażony bo nikt Ci tutaj nie pomógł?
Otóż po prostu kłamiesz!
fazana-t47560-30.html
No chyba, że nie tego oczekiwałeś*

JacekPiętka napisał(a):Nie dziwię się że forum umiera skoro nie można tu liczyć na żadną pomoc.

Powiem Ci, że jestem pod wrażeniem.
Po tygodniu od zalogowania taki wniosek.
Porażająca przenikliwość.

To Twoje zdanie czy koledzy podpowiedzieli?
Jeśli Twoje to ciekaw byłbym uzasadnienia.
Jeżeli kolegów, to zapytaj proszę i oświeć wszystkich co jest "przyczyną śmierci".

A co do konkursu to jestem niezmiernie ciekaw czy zamieściłeś tam swoje zdjęcie, czy też świadomie (bądź nie) przyczyniłeś się do śmierci forum nie biorąc udziału w tej zabawie.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.11.2018 11:29

Urlop w Chorwacji kosztuje dużo i mało. Potrzeby są różne, oczekiwania także. Gdy wspieramy się własnym prowiantem uprzednio przygotowanym i skalkulowanym to zasadniczo nie wiele wydamy. Jeśli oprzemy się o stołowanie w Konobach no to znacznie więcej. Najkorzystniej wybrać cykl mieszany i tak i siak. Kwatery kosztują podobnie. Jeśli ktoś chce mniej wydać kun no to sam musi pitrasić. Co z kolei nie jest to trudne i uciążliwe zwłaszcza jak ma się ku temu dar i czerpie się z tego przyjemność.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.11.2018 11:37

Ural, 9 lat myślałeś nad tym genialnym podsumowaniem ? :)
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.11.2018 11:38

Nie 9 lat tylko 16 lat.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 03.11.2018 13:13

Podziwiam liczniki postow niektorych tutaj... Sky is the limit...

#Ural ma racje. Oferta "wczasowa" w Cro jest wlasnie tak skonstuowana, zeby kuchnia byla na wyposazeniu prawie kazdego apartmana. Zauwazcie, ze niewiele jest tzw. jak w Polsce "kwater" z dostepem do wspolnej kuchni. Wiec widocznie skads sie to bierze, taki GER, AUT, czy IT chce miec taniej, anizeli w hotelu, ale sam sobie gotowac, i tyle w tym magii...
W Polsce tez widac zmiane w ofertach prywatnych kwater. Kiedys ze wspolna kuchnia, teraz coraz wiecej prywatnych pensjonatow oferuje posilki calodzienne. Oczywiscie jest drozej, ale i tak sporo taniej, niz w hotelach. Ostatnio zaslyszalem, ze za 1 tydzien ferii zimowych w hotelu Bania (Białka Tatrzańska) dla 4-osobowej rodziny trza wydac 11 tys PLN (w cenie pewnie termy i karnet na ski)...
Za tyle, to idac sposobem #Urala, mozna zrobic w jednym sezonie ze 2 tyg. w CRO i z tydzien narciarsko w gorach.

Ale kto bogatemu zabroni... ;)

pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.11.2018 13:47

robertms, jakbyś częściej bywał na forum to byś już wiedział, że wyższość stołowania się w konobach została już dawno dowiedziona.

Podobnie też dowiedziona została teza, że lepiej gotować samemu na produktach przywiezionych z kraju.

Pozostaje mniejszość, która gotuje sama, ale z produktów kupionych na miejscu, ale mniejszości głosu nie mają więc nie ma o czym gadać.

;)
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 03.11.2018 14:06

#bigredone, bywam czesciej, aniżeli pisze... ;)
W kilku tematach, podczas moich dwoch wyjazdow do CRO, forum mi pomoglo. Ale nie tylko tez wyjazdow. Cenie sobie konkretne uwagi/odp.
Co do kosztow urlopu tez napisano wiele..., ale osobiscie nie odnioslem wrazenia, ze stolowanie sie w konobach jest NAJ... O wiele wyzej cenie sobie wieczorny grill wsrod znajomych, w ogrodzie wsrod oliwnych i figowych drzew, gdzie praży sie ryba lub karkowka albo nawet kurczak i kiełbaska... Do tego Karlovacko/Ożujsko/Lasko albo miejscowe winko...
Bywa tez makaron z lokalnym frutti di mare... Bajka! :)
Oczywiscie w konobach podadza wszystko pod nos, i to jest ich przewagą. Bezapelacyjnie. Sam korzystam...

pozdrawiam
Ostatnio edytowano 03.11.2018 14:30 przez robertms, łącznie edytowano 1 raz
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.11.2018 14:20

Nie powiedziałbym, że danie podane w Konobie jest smaczniejsze. Naciąłem się kilka razy na słabej jakości dania. Taki przykład. Zjedz choćby schabowego czy mielonego w restauracji i zjedz zrobionego w domu. Jest różnica czy nie ma?
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 03.11.2018 14:29

#Ural, nie dyskutuję o gustach/smakach itp...

remove "smacznie"... :papa:

pozdrawiam
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 03.11.2018 19:19

robertms napisał(a):
ale osobiscie nie odnioslem wrazenia, ze stolowanie sie w konobach jest NAJ... O wiele wyzej cenie sobie wieczorny grill wsrod znajomych, w ogrodzie wsrod oliwnych i figowych drzew, gdzie praży sie ryba lub karkowka albo nawet kurczak i kiełbaska... Do tego Karlovacko/Ożujsko/Lasko albo miejscowe winko...
Bywa tez makaron z lokalnym frutti di mare... Bajka! :)

Całkowicie się zgadzam.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.11.2018 20:06

Ural napisał(a):Zjedz choćby schabowego czy mielonego w restauracji i zjedz zrobionego w domu. Jest różnica czy nie ma?
Jest. I to zasadnicza.
Jak do tej pory najlepszego schabowego jadłem w zaułkowej restauracji w Wiedniu.
A trochę ich już zjadłem. Robi Mama, robiły moje żony i teściowe, robię czasem sam, czasem (dawniej) zjadłem w restauracjach.
Niestety, trochę im daleko to tych z Wiednia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 647
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone