Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.09.2021 13:26

empire13 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Zerkłem teraz na dokładniejszą mapę niż GM, pokazuje że na 1052km do Vodic 990 przypada na autostradę, dalej tłumaczyć mi się nie chce....

Gdzie zerkasz? Chętnie poznam mapę gdzie są tak szczegółowe informacje.


https://www.viamichelin.pl/
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 11.09.2021 22:18

Wyjazd wczoraj o 18:00 z Tarnowskich Gór, przyjazd dziś do Molunat o 16:00.
Trasa T.Góry-Żory-Cadca-Bratysława-Gorican-Karlowć-stara D1 do Trilj-Neum-Monulat. Odcinek 1320 km, jeden kierowca.
Przerwy w trakcie podróży to: Bratysława, stacja OMV 30 min. spacer z sunią; Szombathely pierwsza drzemka 1 godzina; przed Karlovac druga drzemka i spacerek z pieskiem, kawka, w sumie 5 godzin 8O; i jeszcze jeden postój dla pieska i kawki 1 godzina.
Całość zajęła dokładnie 22 godziny z tego efektywnej jazdy było 14,5 godziny w tym sporo po zwykłych krajówkach.
millon
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) millon » 12.09.2021 09:20

10.08.2021
Dobra Voda (Czarnogóra) start ok. 9:00.
Granica Vracenovici - ok. 15 min.
Granica Bijaca - ok. 20 min.
Lucko - na bieżąco.
Mursko - na bieżąco.
Lenti - 22:00 nocleg

11.09.2021
Lenti 10:00
86 do Rajki - bez zatrzymania
Bratysława - Czadca - Skrbeńsko - Mszana
Warszawa 20:00
Całość wakacyjnie, bez pośpiechu, chcemy, to stajemy.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 12.09.2021 22:23

sito_zabrze napisał(a):
empire13 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Zerkłem teraz na dokładniejszą mapę niż GM, pokazuje że na 1052km do Vodic 990 przypada na autostradę, dalej tłumaczyć mi się nie chce....

Gdzie zerkasz? Chętnie poznam mapę gdzie są tak szczegółowe informacje.


https://www.viamichelin.pl/

A to znam ją. Nie do końca mi pasi ale co kto lubi :)
Ale dzięki za linka.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 13.09.2021 15:19

sito_zabrze napisał(a):
empire13 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Zerkłem teraz na dokładniejszą mapę niż GM, pokazuje że na 1052km do Vodic 990 przypada na autostradę, dalej tłumaczyć mi się nie chce....

Gdzie zerkasz? Chętnie poznam mapę gdzie są tak szczegółowe informacje.


https://www.viamichelin.pl/

Nie przemęczają się z aktualizacją map. Przykład? Proszę: S2 w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy została otwarta 22.12.2020, nie pamiętam, czy wtedy również oddano do użytku fragment do A2 obok Mińska Mazowieckiego, niemniej jednak-na tej mapie próżno szukać S2 i A2 do Mińska.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 13.09.2021 15:39

kojacek napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
empire13 napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Zerkłem teraz na dokładniejszą mapę niż GM, pokazuje że na 1052km do Vodic 990 przypada na autostradę, dalej tłumaczyć mi się nie chce....

Gdzie zerkasz? Chętnie poznam mapę gdzie są tak szczegółowe informacje.


https://www.viamichelin.pl/

Nie przemęczają się z aktualizacją map. Przykład? Proszę: S2 w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy została otwarta 22.12.2020, nie pamiętam, czy wtedy również oddano do użytku fragment do A2 obok Mińska Mazowieckiego, niemniej jednak-na tej mapie próżno szukać S2 i A2 do Mińska.


Nie pisałem nigdzie o tym że jest hiper super
No i raczej ze Śląska do Cro obwodnicy Warszawy nie szukam.... :oczko_usmiech: . Wspomagam się nią tylko przy wyznaczaniu trasy a samą trasę pokonuje mapach Google.

Mapy GM też jakieś mega aktualne nie są.... Obok mojej działki trwał remont drogi , trwał rok, skończyli 3 miesiące temu a GM nadal próbuje ominąć ten odcinek :wink:

Na szczęście moja droga do Cro to kilka skrzyżowań ze światłami, kilka węzłów gdzie łączą się 2 autostrady a reszta to tempomat na 130 i naprzód
Kobal66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 384
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kobal66 » 23.09.2021 18:10

Kraków - Baska Voda przez Czechy, Austria, Słowenia - winiety kupione online
Wyjazd 03.09 g 21:00 przyjazd na miejsce 04.09 g 8:30 3 postoje w tym jedno tankowanie 11h 30 min.
Bez korków na granicy autostradowej w Macelj tylko dowody bez skanowania, bez korków w Lucko.

Baska Voda - Kraków przez Czechy, Austria, Słowenia - winiety kupione online
Wyjazd 18.09 g 9:30 przyjazd 18.09 g 22:00 3 postoje w tym jedno tankowanie 12h 30 min
W Lucko korek do bramek kartowych ok 15 min i z tych korzystaliśmy, na gotówkowych masakra korek przynajmniej na 1,5h, korek do granicy w Macelj w/g google maps na ok 2h więc zjazd na Durmanec i granica w Lupinjak przed nami 2 samochody skanowanie dowodów i jechać.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 23.09.2021 18:18

31.08/1.09 Andrychów - Josipdol (nocleg tranzytowy), z popasem na Węgrzech, prędkość max 110-120, 10 godzin około, granice w Rajce i Letenye (HU/Hr może 3 samochody przed nami), kontrola dowodów i paszportów COVID pobieżna. Utrudnienia - jedynie za Czadcą ogromny korek, ale jakoś objechaliśmy równoległą drogą, (strata z 20 minut). Drugi dzień Josipdol - Drvenik (prom) 4h z haczykiem, potem już przez Hvar do Zavali...

powrót 11/12.09, bramki na Lućko kartowe - płynnie, nocleg tranzytowy w Varażdinskich Toplicach, czasy przejazdów podobne, M86 puściutka (niedziela), w Czadcy zamieszanie - remonty, wjazd na drogę szybkiego ruchu źle oznakowany, ale jedyny korek to ten w Milówce i Węgierskiej Górce :evil:
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 08.10.2021 11:13

buter napisał(a):
Z powrotem pojadę szybciej - zapewne 150 na tempomacie i liczę na spalanie rzędu 8.2-8.4l/100km.

W mieście mam spalanie rzędu 10.5-11l na pusto.



Coś bardzo duże spalanie jak na diesla. Tyle zazwyczaj palą jakieś 1.8TFSI albo 2.0L benzyniaki mazdy. To przez automat ?
bajprzeznet
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 15.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajprzeznet » 16.10.2021 17:35

Dane z tego tygodnia, poza sezonem więc i wyniki dobre moim zdaniem.

Wyjazd
Start 2:14 - Okolice Zgierza, woj. Łódzkie
Granica PL/CZ 5:05
Granica Cz/A - 8:15 (wcześniej zakupy i tankowanie w Mikulovie)
Granica A/Slo 11:30 (konieczny objazd kawałka A9)
Jeziora Plitvickie - 15:00.

Razem 13 godzin, ok 1100km.

Powrót
Start 6:30 Tribunj
Zagrzeb 9:30
Granica Slo/A - 11:15 (tankowanie i kolejka na granicy)
Mikulov 14:30 (zakupy, tankowanie, obiad)
Wjazd do PL 18:00
Dom 21:05

Razem 14,5 godziny, prawie 1300km. Z czego 1,5h korki i przejścia graniczne.

Podróż na autostradzie 110-130 km/h , na zwykłych drogach raczej przepisowa, czasem zdarzyło się na jakieś "60" mieć 68 albo na autostradzie na "100" trzymać te 105-108.
Ogólnie staram się jeździć przepisowo, więc przejazd realny dla każdego.

Jest to paradoksalnie jeden z lepszych czasów - zdarzało mi się jechać 16h na Istrię.
Prawdopodobnie efekt jazdy poza sezonem, gdyż w sezonie z roku na rok mimo coraz lepszej drogi, czas był coraz dłuższy.
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 18.11.2021 18:30

W sumie już dawno po sezonie ale wracałem z Czarnogóry z wybrzeża prawie przy samej Albanii, jechaliśmy przez Serbie, Węgry -autostradą, potem Słowacja i kawałek Austrii lokalnymi, i Czechy autostradą, i do Polski okolice Poznania.
Start piątek 8:00 na miejscu chwilę przez 20 następnego dnia, jazda z przyczepą max 100km/h, jedno spanie na Węgrzech.
Korki w Serbii 2h wyścig kolarski całe miasto stało, potem 4h na granicy z Węgrami a było to wrzesień, masakra.
Jeden obiad w Serbii i jakieś małe zakupy, rano Węgry śniadanie i obiad we Wrocławiu, generalnie dużo lokalnymi drogami gdzie średnia wychodziła troszkę ponad 50km/h, niestety na tej trasie czasem nie ma wyboru, za to widoki można podziwiać.
marian666
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 19.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) marian666 » 18.12.2021 20:08

Powrót z Tučepi do Poznania. Wyjazd 6 sierpnia ok 8.30 a przyjazd do Poznania ok 2 nad ranem 7 sierpnia. Po drodze dwa postoje. Jeden dłuższy w Austrii na obiad i zakupy a drugi już w Polsce na siku. Można szybciej przejechać, ale korki przed granicą CRO-SLO i później kręcenie się do innego przejścia niż główne - inaczej byłoby jeszcze 2h stania. Na autostradzie przed Zagrzebiem korek do bramek.

Nie spieszyłem się. W Chorwacji po autostradzie po 120-130km/h
brand_pl
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) brand_pl » 25.06.2022 11:46

Radom wyjazd o 6:40, 18.06.2022.
3 postoje w tym 2 tankowania i lody + kawka w Lenti.
Trasa Kielce, Zwardoń, Bratysława, Szombathely,Lenti, koniec tego dnia w Karlovac o godz. 20:00. Jazda przepisowo w trasie 90-120km/h.
Nastepny dzień po śniadaniu wizyta w akwarium miejskim - mega schłodzenie i ciekawa atrakcja. Wyjazd z Karlowac o 12:00. Trasa na Peljesac autostradą, potem przez Neum, Ston, Potomje, cel w Dingac-Borak Nikolica godzina 19:50.
Nie spieszyliśmy się.
I takie spostrzeżenie - Bratysława 18.06 o 14:30 bezludna - zero ruchu.
Przejście w Letenje dla osobówek jako jedyni na przejściu. Bramki na autostradzie - 3 samochody na krzyż. W Neum po dwa auta na pas. Przejazd z 2 minuty. To był szok jak łatwo poszło. A to mój 4 wyjazd.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 05.07.2022 01:31

sito_zabrze napisał(a):
histe napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
histe napisał(a):Nie chcę wyjść na pedanta, ale niemal 1100 km w niecałe 11h z 2 przerwami i jadąc przepisowo - niemożliwe - nawet w nocy, no chyba, że przepisowo to znaczy +10/20- ale i tak dobry czas i zazdroszcze tak blisko granicy


To wbij sobie te dwie miejscowości w google maps :wink:
Samej jazdy pokaże Ci teraz 10h 10min. Mieszkamy 1km od autostrady i nią jedziemy cały czas na miejsce. 45min na dwa tankowania to i tak sporo.... Nie straciliśmy nic na bramkach ani granicy.

Komputer pokazał średnia 101 kmh w Vodicach, ale przed zjazdem z autostrady bylo to 104 , spadło bo ostatnie kilkanaście km jechaliśmy ~50 do 70 kmh

O ile mnie pamięć nie myli to od domu do A4 mam 2 skrzyżowania świetlne, potem jedno było przed Mikulovem ( zielone), w Mikulovie tankowanie gazu, siku i kupno kawy. Kolejny przystanek za Lučko, tankowanie, kawa. Kolejne światła już w Vodicach....


Ależ ja nigdzie nie neguję czasu przejazdu- jak najbardziej czas do przejechania, mam tylko uwagi co do zadnia o jeździe zgodnej z przepisami, wiem wiem, niemal cały czas autostrada, ale w Czechach sporo ograniczeń, o Austrii nawet nie wspomnę, ba nawet w Chorwacji na długich odcinkach są ograniczenia- więc trzymając się ściśle litery prawa śmię twierdzić, że jest to czas nie do zrobienia- naginając tu i ówdzie przepisy jak najbardziej- zwłaszcza w nocy i w zasadzie po szczycie sezonu.


Słowo klucz to autostrada....

Kiedyś jeździłem do rodziny na podkarpacie (330km ) 6-7h , teraz ten sam odcinek zajmuje mi 3h z haczykiem. Nad morze dawno temu 12-13h ( 600km ) , teraz podobno nie problem tam zajechać w 6 ( tak twierdzą znajomi ) .

Średnią 100 uzyskuje się jadąc większość trasy zgodnie z przepisami jak 95% przypada na autostradę.


Wróciłem chwilę temu z Podkarpacia. Wiocha obok Radymna, do domu dokładnie 322km , nawigacja pokazała 3h10min jazdy . Jechałem przez cały czas przepisowo , po autostradzie 130 na tempomacie i przyjechaliśmy dokładnie w 2h55min. Powstaje zatem pytanie . Jak Google wylicza średnią po autostradzie . Wychodzi na to że poniżej dopuszczalnych 140 kmh . Moja trasa miała 302 km po autostradzie , 18 obwodnicy , 2km miasto . Nie robiliśmy żadnej przerwy ( bo gaz przy A4 mega drogi :mrgreen: :oczko_usmiech: ) a na bramkach straciliśmy minutę
DominikI
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 05.07.2022 07:24

Jeżeli chodzi o przejazd do Chorwacji jednorazowo (ponad 1000km) to liczę czas pokazywany przez Google maps i doliczam do tego 2-3 godziny, w weekend 3 godziny minimum. Dlatego wyjazd z noclegami w trasie, w końcu to urlop i trzeba na spokojnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 129
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone