Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 07.06.2019 17:54

rok 2017
Wrocław - Zubivici (PAG) około 1000km. Wyjazd na 2 samochody w niedzielę koło 20, przyjazd poniedziałek godzina 10 czyli 14h. Wiele razy stawaliśmy ze względu na dzieci. Pamiętam że długo staliśmy przed Kłodzkiem i wlekliśmy się przez Pag.

rok 2018
Wrocław - Zaostrog około 1250km. Wyjazd piątek ale podobny czas czyli około 14h. W tej opcji ta sama ekipa co rok wcześniej tylko że wynajęliśmy busa.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.06.2019 18:44

travel napisał(a):Na poważnie :
-zawsze jedzie mój mąż, bo w życiu nie oddałby ukochanego samochodu w moje nieudolne ręce :roll:

:lol: :lol: :lol: Skąd ja to znam :lol: :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.06.2019 18:52

piekara114 napisał(a):
travel napisał(a):Na poważnie :
-zawsze jedzie mój mąż, bo w życiu nie oddałby ukochanego samochodu w moje nieudolne ręce :roll:

:lol: :lol: :lol: Skąd ja to znam :lol: :lol:

Kobitki. Co Wy macie za mężów? 8O 8O 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.06.2019 20:07

Wolą swoich bryk pilnować :lol: :lol: :lol: Jak to mój mówi: i tak będę kukać czy dobrze jedziesz... Jakbym mogła po autostradzie źle jechać :roll: Ale niech będzie, każdy musi mieć radochę z wakacji....a ja sobie wtedy śpię :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.06.2019 20:18

beatabm napisał(a):
piekara114 napisał(a):
travel napisał(a):Na poważnie :
-zawsze jedzie mój mąż, bo w życiu nie oddałby ukochanego samochodu w moje nieudolne ręce :roll:

:lol: :lol: :lol: Skąd ja to znam :lol: :lol:

Kobitki. Co Wy macie za mężów? 8O 8O 8O


Ja po prostu taka zgodna jestem :mrgreen:

Chce to niech jedzie :lol:

Ale za to do mnie należy dopilnowanie absolutnie wszystkiego tego co nie dotyczy samochodu:
-trasy
-noclegów
-aprowizacji
-pakowania
-winiet....itp

To uważam , że małż i tak ma lepiej.

Reisefieber wzrasta u mnie już od miesiąca, a teraz 4 dni przed wyjazdem osiąga niepokojące wartości :evil: :roll:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 07.06.2019 20:46

beatabm napisał(a):
piekara114 napisał(a):
travel napisał(a):Na poważnie :
-zawsze jedzie mój mąż, bo w życiu nie oddałby ukochanego samochodu w moje nieudolne ręce :roll:

:lol: :lol: :lol: Skąd ja to znam :lol: :lol:

Kobitki. Co Wy macie za mężów? 8O 8O 8O


Panów i władców. Oni i przedłużenie ich ...., baby do garów, bachorów i umilania panu podróży, coby nie zasnął :mrgreen:

O tym pisałem wyżej, optymalny model rodziny :P
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 07.06.2019 21:20

A to tu też się udzielę. :)

Jak to było w zeszłym roku? Chorzów - Igrane
I Etap - z soboty na niedzielę, start 08:00

Chorzów - Karlovac via Zwardoń/Bratislava/Zalaegerszeg/
Meta w Karlovacu, właściwie w wiosce koło Karlovaca - Miksici - 9 godzin 6 minut - 760 km

Obrazek


II Etap - niedziela, start ok. 09:00 rano
Karlovac(Miksici) - via standardowo w dół Autostradą, zjazd w Zagvozd, przejazd tunelem św Ilje i potem już Jadranką
Meta w Igrane na miejscu - 4 godziny, 50 minut - 412 km

Obrazek

Do Polski było nieco inaczej bo startowaliśmy z innego miejsca w HR.
Na pokładzie rodzina, zero gonitwy. Zero maczoizmu, znam swoje mocne punkty, nie musze nikomu nic udowadniać. ;P
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 07.06.2019 23:40

beatabm napisał(a):Kobitki. Co Wy macie za mężów? 8O 8O 8O

travel napisał(a):Ale za to do mnie należy dopilnowanie absolutnie wszystkiego tego co nie dotyczy samochodu:
-trasy
-noclegów
-aprowizacji
-pakowania
-winiet....itp

Do mnie tylko nie należy pakowanie z w/w. Jeszcze muszę dbać o atmosferę w czasie jazdy :roll:
arturescu napisał(a):Panów i władców. Oni i przedłużenie ich ...., baby do garów, bachorów i umilania panu podróży, coby nie zasnął :mrgreen:
O tym pisałem wyżej, optymalny model rodziny :P

Widzę, że tworzy się jakaś ideologia. Przecież to normalna sprawa, że jest jakiś podział obowiązków. Z reguły facet woli (lub odwrotnie jeśli chodzi o kobiety) prowadzić czy zająć się autem, niż dziećmi czy pakować walizki. Oczywiście zmiana za kółkiem jest wskazana, tyle, że kobiety nie zawsze się na to godzą czy tego chcą.
farow
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) farow » 08.06.2019 00:18

Jacek_P napisał(a):A to tu też się udzielę. :)

Jak to było w zeszłym roku? Chorzów - Igrane
I Etap - z soboty na niedzielę, start 08:00

Chorzów - Karlovac via Zwardoń/Bratislava/Zalaegerszeg/
Meta w Karlovacu, właściwie w wiosce koło Karlovaca - Miksici - 9 godzin 6 minut - 760 km

Obrazek


II Etap - niedziela, start ok. 09:00 rano
Karlovac(Miksici) - via standardowo w dół Autostradą, zjazd w Zagvozd, przejazd tunelem św Ilje i potem już Jadranką
Meta w Igrane na miejscu - 4 godziny, 50 minut - 412 km



Obrazek

Do Polski było nieco inaczej bo startowaliśmy z innego miejsca w HR.
Na pokładzie rodzina, zero gonitwy. Zero maczoizmu, znam swoje mocne punkty, nie musze nikomu nic udowadniać. ;P



Jacek a czemu decydujesz sie na trase przez Slowacje?! Ja latam co roku z Chorzowa i zawsze Brno, Wieden itd. :) Jakaś przewaga twojej trasy?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 08.06.2019 00:37

A tak na serio niech mnie ktoś wytłumaczy taki fakt że 25lat temu Maluchem o mocy 24KM robiłem identyczną trasę szybciej niż dzisiaj autem 150KM. Wtedy 100+trasa 80 wioski teraz 70+max na całej trasie bo tysiące Tirów i ograniczeń. Paranoja? Nowoczesność? Nigdy nie dam rady pojechać konkretnego odcinka trasy w podobnym czasie niż kilkanaście la temu. Dlaczego?
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 08.06.2019 07:55

Rok 2018. Legionowo - Orebić
Wyjazd w piątek 29/06 z Legionowa k W-wy około 15.30. Pierwszy korek już na S8 przed wjazdem na A2, później nawet jak na piątek spokojnie. Następny korek pierwsze światła za Piotrkowem i tam już trochę postaliśmy, dlatego też, żeby uniknąć korków do granicy dojechaliśmy tak:
https://goo.gl/maps/YfChPTkdz1ADfnjBA
Pauzy: Ostatni Lotos w PL na A1, Shell przed Breclav, Rastplatz Triestingtal za Wiedniem, pierwsza INA w Cro, INA przed Sveti Rok.
Dojazd na prom do Ploce o 9.15 - 1600km
Później w zasadzie nie ma o czym pisać, bo na prom czekaliśmy około godziny z kawałkiem bo już rano był opóźniony, a i zakupy w Konzumie na wjeździe do Orebić też trochę zajęły.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 08.06.2019 15:04

piotrekbeti napisał(a):A tak na serio niech mnie ktoś wytłumaczy taki fakt że 25lat temu Maluchem o mocy 24KM robiłem identyczną trasę szybciej niż dzisiaj autem 150KM. Wtedy 100+trasa 80 wioski teraz 70+max na całej trasie bo tysiące Tirów i ograniczeń. Paranoja? Nowoczesność? Nigdy nie dam rady pojechać konkretnego odcinka trasy w podobnym czasie niż kilkanaście la temu. Dlaczego?


Stwierdzam dokładnie to samo. W latach 93-96 jeździłem co miesiąc trasą T.Góry-Pleszew czyli DK11, autko Hyundai Pony 72KM, od drzwi do drzwi 210 km i czas jak w zegarku 2:20. Dziś tą samą drogę jadę równo 3 godziny, pod maską 165KM, diesel, kilka ładnych km obwodnic i część ekspresówki.
Albo inaczej, 2000 rok, Tarnowskie Góry-Poreć. Brak autostrady do granicy, punkty graniczne (4 po drodze), nie pełna autostrada w Słowenii i czas 9:30-10:00. Dziś ten sam czas tylko wszystko praktycznie autostradą, z jedną pseudo granicą.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 13.06.2019 06:53

Piszę na goraco :)
Wczoraj 1090km do Splitu pokonaliśmy w 11,5 godziny. Jechaliśmy cały czas przepisowo , w prawie przez całą Austrię są ograniczenia do 80-100km/h . Po drodze 4 postoje po max.10min. Wyjechaliśmy Wyjechalismy po 2 w nocy. W Brnie byliśmy o 4 a we Wiedniu o ok.6 i tu już był duży ruch.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 13.06.2019 08:31

travel napisał(a):Wczoraj 1090km do Splitu pokonaliśmy w 11,5 godziny.

Jak ja Was nie lubię południowcy ;). Tyle to ja mam do Maribor-Ptuj :(
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 13.06.2019 08:43

Trudno mi określić ile do Chorwacji bo jeździmy w cywilizowany sposób, czyli bez napinki i z noclegiem ;) Pierwszy dzień, sobota albo niedziela jakies 12-13 godzin, w tym krótkie postoje na tankowanie i rozciągnięcie się i jeden dłuższy godzina-półtorej na obiad. Nocleg w okolicach Otocaca/Gospicia.

Drugi dzień 3-4 godziny jeśli w okolice Szibenika albo Splitu i dłużej jeśli gdzieś dalej na południe, albo wyspy. Rok temu do miejscówki na Korculi dojechaliśmy ok. 16 po południu ze startem po 9 z Otocaca, no ale w tym było też pół godziny na granicy BiH, godzina na zakupach i w knajpie w Neum, godzina na przystani + prom z Orebicia.

Z powrotem na raz jakieś 15-16 godzin, w tym krótkie postoje jw., kolacja na Węgrzech, zakupy wina/salami/lecsokolbasz ;), zwykle w Auchan w Miskolcu.

Do Splitu mam ok. 1250 km trasą przez Barwinek/Miskolc/Letenye
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 86
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone