Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 07.05.2017 11:46

te kiero napisał(a):uczciwie bez popisu:
wyjazd wczoraj 10:30 z Krku,
przyjazd dziś 1:30 do Sosnowca,
taką trasą
czyli 15godz,
po drodze:
1godz stanie na granicy Gorican/Letenye, 1godz spacer po Tihany, 45min kolacja na Odpocivadlo, ~45min na tankowanie i resztę zakupów i toalety po drodze;
~1000km samej jazdy 11,5godz

Witam,
To widzę że powrót był trochę inny niż M- 86 a może do Chorwacji jechaliście M-86 ??
Kiedyś też jechałem tą trasą do Chorwacji Gyor-82-veszprem i dalej wzdłuż Balatonu do granicy.
Gdzie po drodze kupowaliście winiety na Słowację i Węgry ??
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2017 11:50

max21 napisał(a):Witam,
To widzę że powrót był trochę inny niż M- 86 a może do Chorwacji jechaliście M-86 ??
Kiedyś też jechałem tą trasą do Chorwacji Gyor-82-veszprem i dalej wzdłuż Balatonu do granicy.
Gdzie po drodze kupowaliście winiety na Słowację i Węgry ??


do Chorwacji 86tką (opisywałem w wątkach), powrót trasą taką jak w linku;
winieta na Słowację na pierwszej OMV w Cadcy (całodobowo);
winieta na Węgry na przejściu w Rajce (całodobowo)
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 07.05.2017 11:56

te kiero napisał(a):do Chorwacji 86tką (opisywałem w wątkach), powrót trasą taką jak w linku;
winieta na Słowację na pierwszej OMV w Cadcy (całodobowo);
winieta na Węgry na przejściu w Rajce (całodobowo)

Dzięki bardzo za podpowiedz i chciałem się upewnić tylko czy coś się zmieniło odnośnie zakupu winiet.
Trasę do Chorwacji M-86 będę szukał w opisach chociaż jechałem przez Węgry już 3 razy i zawsze inaczej.
Warto nieraz posłuchać podpowiedzi innych.
Pozdrawiam :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 07.05.2017 19:28

te kiero napisał(a):
max21 napisał(a):

do Chorwacji 86tką (opisywałem w wątkach), powrót trasą taką jak w linku;
winieta na Słowację na pierwszej OMV w Cadcy (całodobowo);
winieta na Węgry na przejściu w Rajce (całodobowo)

.. a te winiety nie łatwiej przez internet ?
Węgry: https://www.virpay.hu/index.html;
Słowacja:https://www.eznamka.sk/selfcare/home/
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2017 19:43

oldGIZMO napisał(a):
te kiero napisał(a):
max21 napisał(a):

do Chorwacji 86tką (opisywałem w wątkach), powrót trasą taką jak w linku;
winieta na Słowację na pierwszej OMV w Cadcy (całodobowo);
winieta na Węgry na przejściu w Rajce (całodobowo)

.. a te winiety nie łatwiej przez internet ?
Węgry: https://www.virpay.hu/index.html;
Słowacja:https://www.eznamka.sk/selfcare/home/

wiem gdzie w necie można kupić winiety, podałbym jeszcze kilka portali,
traktuję to jako chwilę przerwy za kółkiem i rozprostowanie kości oraz na OMV np zakupy słodyczy
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 07.05.2017 20:38

........W Rajce podczas stania w dlugiej kolejce uslyszalem tekst do Wlocha od pani z okienka : "...nic ne rozumiem; po polsku prosze"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2017 21:00

lew napisał(a):........W Rajce podczas stania w dlugiej kolejce uslyszalem tekst do Wlocha od pani z okienka : "...nic ne rozumiem; po polsku prosze"

Dobre :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.05.2017 21:48

miro78 napisał(a):
lew napisał(a):........W Rajce podczas stania w dlugiej kolejce uslyszalem tekst do Wlocha od pani z okienka : "...nic ne rozumiem; po polsku prosze"

Dobre :lol:


Austria, Wilfersdorf - wszystkim znana OMV. Każdy tam coś po niemiecku, po angielsku a ja sru - po czesku do tych babek. One mi też odpowiadają po czesku. Mina rodaków przede mną i za mną bezcenna :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Na MakKwaczu to samo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.05.2017 09:42

te kiero napisał(a):
oldGIZMO napisał(a):
te kiero napisał(a):
max21 napisał(a):

do Chorwacji 86tką (opisywałem w wątkach), powrót trasą taką jak w linku;
winieta na Słowację na pierwszej OMV w Cadcy (całodobowo);
winieta na Węgry na przejściu w Rajce (całodobowo)

.. a te winiety nie łatwiej przez internet ?
Węgry: https://www.virpay.hu/index.html;
Słowacja:https://www.eznamka.sk/selfcare/home/

wiem gdzie w necie można kupić winiety, podałbym jeszcze kilka portali,
traktuję to jako chwilę przerwy za kółkiem i rozprostowanie kości oraz na OMV np zakupy słodyczy


Ja też jednak jak jednego roku stałem grubo ponad poł godziny w kolejce na dawnym Shell na początku Czech, to kolejnego roku kupiłem wcześniej

Jak kupiłem to kolejki oczywiście nie było :)
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 05.06.2017 19:07

Witajcie.
Jestem w Pisaku i winien Wam jestem informacje z trasy.
Rybnik, Cieszyn, Cadca , Żylina, Bratyslawa, Węgry ( M1 przez MO na M7 ) HR - 4 i 1 do Piska, Dalmacja.... start 4 VI 2017 godz. 6: 15 przyjazd 19:30.
Trasa do Bratysławy: dwa zwężenia ca 50 km i 40 km przed Bratysławą za MOP Hradek; nie liczę facetów malujących wiadukt z zajęciem dwóch pasów;
Węgry prawie płynnie do M7; później ca 40 km krok za krokiem, akurat Budapesztanom się zachciało nad Balaton ..... wszystkim!!!!!!????????????????????
Przejście graniczne; wybrałem stare; trochę trwało.... niż obudziłem pograniczników; Hungar obejrzał paszporty, spytał dokąd ,
Chorwat też zażyczył sobie paszporty.... wystawiłem już nogę z auta, kiedy jego wzrok przenikliwy padł na przednią szybę, za którą umiejscowiłem magnetyczną "kroplę" bo z tyłu mi nie trzyma ; jak to w trabancie :); i szybko zapytał ... iz Polska ? na co odparłem inteligentnie ... nooooooooooooooooooooo; machnął ręką i pociśli my dalej;
W Chorwacji chyba mają zatrudnionego jakiegoś " dręczyciela kierowców"; ograniczeń do 100 - mnogo i bez rozsądnego uzasadnienia;
Mała Kapela - jeden tunel czynny dla dwóch kierunków i następny tunel też dla dwóch kierunków ... może w sezonie udrożnią..
. i jeszcze jeden obrazek z trasy w Chorwacji.... zrolowany samochód; być może kierowca zasnął i przerolował przez bariery rozdzielające ...
Rozsądnego wojażowania... po to są Odmorista i hotele by wrzucić bieg rozsądkowi...
Podsumowując:
Jechałem w zasadzie bez problemów; mała ilość samochodów, bo poza sezonem przeca;
Granicę H/Hr przekraczałem nietypowo; stare przejście;
1298,6 km w 13 godz. 15 min. średnia 98 km/h i niezbyt przekraczałem dozwoloną ;)
czysta jazda 12 godz. 12 min - średnia 104;
W dzień , przy małej ilości samochodów/ w nocy nie podołałbym, wzrok jest old
Pozdrawiam oG
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.06.2017 19:14

te kiero napisał(a):mz dużo zależy od celnika i jego widzimisię lub nadgorliwości tudzież strajku włoskiego (zaobserwowane wczoraj na Gorican-Letenye)


od kogo ? Chyba wiekszość ma skojarzenia z biblią :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.06.2017 19:53

bluesman napisał(a):
te kiero napisał(a):mz dużo zależy od celnika i jego widzimisię lub nadgorliwości tudzież strajku włoskiego (zaobserwowane wczoraj na Gorican-Letenye)

od kogo ? Chyba wiekszość ma skojarzenia z biblią :mrgreen:

wiesz, ja takich skojarzeń nie miałem; zwróciłem uwagę na naszywkę Vámrendőrség

piotrulex napisał(a):
te kiero napisał(a):
oldGIZMO napisał(a):
te kiero napisał(a):
max21 napisał(a):do Chorwacji 86tką (opisywałem w wątkach), powrót trasą taką jak w linku;
winieta na Słowację na pierwszej OMV w Cadcy (całodobowo);
winieta na Węgry na przejściu w Rajce (całodobowo)

.. a te winiety nie łatwiej przez internet ?
Węgry: https://www.virpay.hu/index.html;
Słowacja:https://www.eznamka.sk/selfcare/home/

wiem gdzie w necie można kupić winiety, podałbym jeszcze kilka portali,
traktuję to jako chwilę przerwy za kółkiem i rozprostowanie kości oraz na OMV np zakupy słodyczy

Ja też jednak jak jednego roku stałem grubo ponad poł godziny w kolejce na dawnym Shell na początku Czech, to kolejnego roku kupiłem wcześniej
Jak kupiłem to kolejki oczywiście nie było :)

opóźnienie spowodowane zakupem winiety zawsze było wliczone w nasz czas podróży; 2x kupowałem wszystkie przed;
inny powód dla którego nie kupuje przed to możliwość wystąpienia nagłej rezygnacji z wyjazdu i zostaje się wtedy z nieużytymi winietami, które wcale tak łatwo się nie odsprzeda
michaladam
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaladam » 05.06.2017 20:20

2o16 18.08,Pirovac-Świnoujście przez Ptuj,Austrię ,Niemcy na Kołbaskowo,od godziny 06.00 do około 24.00.Małe przerwy,raz tankowanie i MC DONEK
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 05.06.2017 20:36

michaladam napisał(a):2o16 18.08,Pirovac-Świnoujście przez Ptuj,Austrię ,Niemcy na Kołbaskowo,od godziny 06.00 do około 24.00.Małe przerwy,raz tankowanie i MC DONEK

Witam. A napisz jak przez D-A czy duże utrudnienia ( remonty n a autostradach) słyszałem, że trochę robią ja 24. 06 ruszam do Baśka Voda. Pozdrawiam.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 05.06.2017 20:46

te kiero napisał(a):wiesz, ja takich skojarzeń nie miałem; zwróciłem uwagę na naszywkę Vámrendőrség

Przekroczenie granicy nie zależy od celnika jakkolwiek może on mieć wpływ ale nie decyduje :) Podziwiam pamięć jestes niezwykle "pamiętliwy" :mrgreen: Ja musiałem poszukać w necie :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 68
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone