Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 28.07.2013 19:43

Agus, dzięki za wiadomość, dobrze wiedzieć że z oczami ta makrela ;)

binkowskig, również dzięki za odpowiedź, starą drogą powiadasz?! jeżdżę do Zivogosce z Igrane taką wąską drogą asfaltową, nie wiem czy o niej mowa, potem przejeżdżam obok hotelu Nimfa i kościoła, dopiero potem wjeżdżam na główną, czy to ta droga?! dzisij też tak jechałem i w sumie nie wiedziałem czy z lewej, czy prawej, jeśli na samym początku i po lewej, do tego jest info o trunkach to już w ogóle nie powinno być problemów, najważniejsze czy to ta droga?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 28.07.2013 19:58

Agawa. napisał(a):
Augusto napisał(a):Wczoraj przyjechałem po południu, pogoda nie rozpieszczała, nieco chmur i wiatr, wieczór i całą noc oraz rano nieźle dawało ale ok godziny 12 wszystko wróciło do normy. Teraz jest ok 32st. woda ok, temperatury nie jestem w stanie określić. Jestem aby zmartwiony faktem, iż próby kupna rakiji zakończyły się fiaskiem :/ Wybrałem się dziś do pani z "zielonej bramy" która powiedziała, że teraz można kupić aby oliwe, prawdopodobnie spowodowane jest to wejściem do oni, wspominała coś o policji, całe szczęście nasz gospodarz przyniósł nam 3 butelki, 2 butelki czystej i jedną taką z koperkiem, całkiem dobra :) Może wie ktoś gdzie jeszcze można pytać się o lokalne trunki ? Chciałem orechowice lecz ten jej nie miał.


Orahovica najlepsza u dziadka Ivana w Zivogosce Porat 108 z tarasem u góry i garażem na dole. Polecam :)


tak jak pisałam ;)
w załączniku zdjęcie z google street view:

dziadek Ivan.jpg


Polecam
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 28.07.2013 20:17

lukasz22i napisał(a):Agus, dzięki za wiadomość, dobrze wiedzieć że z oczami ta makrela ;)

binkowskig, również dzięki za odpowiedź, starą drogą powiadasz?! jeżdżę do Zivogosce z Igrane taką wąską drogą asfaltową, nie wiem czy o niej mowa, potem przejeżdżam obok hotelu Nimfa i kościoła, dopiero potem wjeżdżam na główną, czy to ta droga?! dzisij też tak jechałem i w sumie nie wiedziałem czy z lewej, czy prawej, jeśli na samym początku i po lewej, do tego jest info o trunkach to już w ogóle nie powinno być problemów, najważniejsze czy to ta droga?

Dokładnie ta droga,a AGAWA wkleiła fotkę jak to wygląda.
JustineM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JustineM » 28.07.2013 20:44

Dziękuję za info o "dziadku". Oj nie zginiemy :) Już się nie mogę doczekać.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 28.07.2013 22:29

Dziękuje również Agawie.
Do dziadka niestety nie dotrę bo...zrobiłem dzisiaj zakupy u przemiłej Pani/Pana w Igrane. Kupiłem Orahovicę (jest moc i smak) i wino-czerwone/lekko wytrawne, dawno tak dobrego nie piłem, do tego kilka miłych słów i dostaliśmy pół litra gratis :D Oczywiście przed zakupem można spróbować ww. trunków.
Gdyby ktoś szukał takowej Pani to dostaliśmy też wizytówkę apartamentu, Ivo Parun, Igrane 16, to jeden z domków przy plaży miejskiej. W ciągu dnia jej nie widziałem, za to dzisiaj k. 22-iej siedziała na murku przed domem i miała wystawione kilka butelek domowych specjałów, POLECAM!
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 29.07.2013 20:16

lukasz22i napisał(a):Dziękuje również Agawie.
Do dziadka niestety nie dotrę bo...zrobiłem dzisiaj zakupy u przemiłej Pani/Pana w Igrane. Kupiłem Orahovicę (jest moc i smak) i wino-czerwone/lekko wytrawne, dawno tak dobrego nie piłem, do tego kilka miłych słów i dostaliśmy pół litra gratis :D Oczywiście przed zakupem można spróbować ww. trunków.
Gdyby ktoś szukał takowej Pani to dostaliśmy też wizytówkę apartamentu, Ivo Parun, Igrane 16, to jeden z domków przy plaży miejskiej. W ciągu dnia jej nie widziałem, za to dzisiaj k. 22-iej siedziała na murku przed domem i miała wystawione kilka butelek domowych specjałów, POLECAM!


jakie wspaniałe i smakowite niusy :D ja do Igrane ruszam już w tę sobotę..w niedziele będę na miejscu :) :papa:
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 29.07.2013 21:32

dobra
dzisiaj od gospodarzy dostaliśmy prezent..
na drzwiach zawiesili torbę ze świeżymi ręcznikami i .... butlą rakiji :lol:
pachnie mocą!


byliśmy w Splicie
:o makabra w taką pogodę
ale warto było :wink:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 30.07.2013 08:44

Dzisiaj powrót do PL :? Miło było poznać Igrane, agus87 i kaktusika ;) Smutek jest ale i radość że za rok znowu tu wrócimy, do CRO. :papa:
Wypoczywajcie i korzystajcie z tej chwili.
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 30.07.2013 21:15

lukasz22i
dzieki :)
szerokości :) my chyba też w przyszłym roku zawitamy do Cro - znów :wink: to uzależnia :)

dzisiaj strasznie wieje, przeokropnie!
aha! w nocy padał deszcz! i grzmiało :lol:

w czwartek płyniemy na Hvar i na Peljesac :)
Dubrovnik i Krka odpuszczamy, ze względu na marudzenie młodej - nigdy tak w samochodzie nie marudziła, aż się boję powrotu do domu :roll:
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 30.07.2013 21:36

agus87 napisał(a):lukasz22i
dzieki :)
szerokości :) my chyba też w przyszłym roku zawitamy do Cro - znów :wink: to uzależnia :)

dzisiaj strasznie wieje, przeokropnie!
aha! w nocy padał deszcz! i grzmiało :lol:

w czwartek płyniemy na Hvar i na Peljesac :)
Dubrovnik i Krka odpuszczamy, ze względu na marudzenie młodej - nigdy tak w samochodzie nie marudziła, aż się boję powrotu do domu :roll:


aguś a Ty do kiedy zostajesz? my dojedziemy, mam nadzieję, w niedzielę :)
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 31.07.2013 18:58

miniemy się
wracamy w niedzielę :cry:


awarię auta mieliśmy
na srodku drogi w Igrane
przewody doprowadzajace rope do silnika się zapowietrzył, no i był cyrk
najpierw znaleźliśmy kogoś kto nas zawiezie na stacje po kanister i rope, potem proba zalania przewodów - d.pa
no to gospodarz zalatwil kolesi, ktory przyjechal na ogledziny, stwierdzajac, ze auto trzeba zaholowac do Makarski
tam naprawa pompki
całodniowa przygoda kosztowałą nas 750 kun
a ja miałam zafundowany godzinny maraton na placu zabaw z córeczką w szczerym słońcu :lol:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 631
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 31.07.2013 21:19

My już w Polsce, wtorek z Igrane do Krapiny + obiad w Primosten, w nocy powrót do Wrocławia, jechaliśmy 11h :x Najpierw objazd autostrady w Słowenia ciągnął się jak flaki z olejem, potem korki w okolicach Wiednia, czeskie wioski i pagórki swoją drogą, droga z Boboszowa do Wrocka to jakiś koszmar, 60-70km/h, co chwilę traktor, malują pasy, usuwają wylany olej, koszą trawy przy drodze, dziecko jakoś dało radę ale lekko nie było, kilka pit-stopów i się udało.

Dzisiaj winko na tarasie, już nie 30st.C a 20, nie przy księżycu i gwiazdach a przy chmurach...winko jest, zdjęcia są, powspominamy ;)

Augs, szalejecie w tym sezonie, najpierw obiad w Splicie, teraz auto...ciekawe co jeszcze? :lol:

p.s. a czemu wam się zapowietrzył? czyżby jazda na rezerwie i brak paliwa? :wink:
agus87
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus87 » 31.07.2013 21:58

lukasz
no wlasnie nie brakło, bo było jeszcze w baku dużo
ale już nam sie kilka razy tak zrobiło
niby jakiejś pompki brakuje
masakrę przeżyliśmy
no niestety w tym roku wczasy w Chorwacji sporo nas będą kosztować, ale cóż zrobić
Dubrovnik odpuszczamy
jutro płyniemy na Hvar-Peljesac :)

jesteśmy wyjątkowo dłużej w Cro niż ostatnio, w tym miesiącu obroniłam mgr no i to taki mały prezent miał byc :lol:
ania.i
Odkrywca
Posty: 110
Dołączył(a): 28.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania.i » 31.07.2013 22:19

agus87 napisał(a):miniemy się
wracamy w niedzielę :cry:


awarię auta mieliśmy
na srodku drogi w Igrane
przewody doprowadzajace rope do silnika się zapowietrzył, no i był cyrk
najpierw znaleźliśmy kogoś kto nas zawiezie na stacje po kanister i rope, potem proba zalania przewodów - d.pa
no to gospodarz zalatwil kolesi, ktory przyjechal na ogledziny, stwierdzajac, ze auto trzeba zaholowac do Makarski
tam naprawa pompki
całodniowa przygoda kosztowałą nas 750 kun
a ja miałam zafundowany godzinny maraton na placu zabaw z córeczką w szczerym słońcu :lol:


szkoda, ale cóż, takie życie ;)

współczuję przygody z samochodem.. dobrze, że gospodarz Wam pomógł

agus87 napisał(a):jesteśmy wyjątkowo dłużej w Cro niż ostatnio, w tym miesiącu obroniłam mgr no i to taki mały prezent miał byc :lol:


gratulacje :D ja biorę się do pisania po wakacjach :mrgreen:


aaa mam do wszystkich jeszcze jedno pytanie: czy babcia z Igrane lub dziadek z Zigvosce mają travaricę? Obiecałam sąsiadowi za opiekę nad moim sierściuchem :lol:
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 31.07.2013 22:37

ania.i napisał(a): czy babcia z Igrane lub dziadek z Zigvosce mają travaricę? Obiecałam sąsiadowi za opiekę nad moim sierściuchem :lol:


Rok temu dziadek ze zdjęcia miał :D

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone