Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.09.2014 09:03

Rzeczywiście, nie dość że to powrót, to jeszcze z tak niemiłymi przygodami :? . Wyobrażam sobie jak się czuliście wyrzucając te butelki :roll:

Dzięki za relację :idea: , z jak zwykle urozmaiconych, pomysłowo, świetnie i szczegółowo zaplanowanych wakacji :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 02.09.2014 11:31

Lidia K napisał(a):I to jest najważniejsze. A ponieważ ludzki mózg ma tendencję do zamazywania w pamięci to co złe to w przyszłości pozostaną te przyjemniejsze wspomnienia.


Dokładnie tak jest, w zasadzie już po dwóch dniach te gorsze wspomnienia zaczęły się zamazywać :), wystarczyło spojrzeć w zdjęcia.

Lidia K napisał(a):Za relację ślicznie dziękujemy, towarzyszenie Wam było wielką przyjemnością, bo mogliśmy zobaczyć ciekawe miejsca i wyspy do których dotarłeś z rodziną.
Będzie w czym wybierać w następnych latach.


Dzięki za miłe słowa. Ile to razy ja planując swoje wakacje zaglądałem do Waszych relacji.

Pozdrawiam


kulka53 napisał(a):Wyobrażam sobie jak się czuliście wyrzucając te butelki :roll:


Z chęcią tymi butelkami rzuciłbym w stojącego za moimi plecami celnika, może wtedy mniej by mi było szkoda tej śliwowicy :).


kulka53 napisał(a):Dzięki za relację :idea: , z jak zwykle urozmaiconych, pomysłowo, świetnie i szczegółowo zaplanowanych wakacji :)


Dzięki i Pozdrawiam
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 02.09.2014 18:19

Dzięki za relację. Z węgierskimi celnikami jak w ruletce...
Szkoda, że to był ostatni odcinek, bo teraz trzeba czekać na Waszą kolejną relację prawie rok:(

Dobrze, że Kulki jeszcze coś w tym roku czytelnikom sprezentują, bo jakoś trzeba przetrwać jesień i długą zimę.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12706
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.09.2014 18:48

KOL napisał(a): Co do przyszłego roku to na razie wyjazd stoi pod baaardzo dużym znakiem zapytania, no ale zobaczymy


Życzę Wam, aby nic nie przeszkodziło w przuszlorocznym wspaniałym wyjeździe :) .
Przy okazji skorzystamy i my, czytelnicy Twoich relacji.
Dzięki za tegoroczną super lekturę 8)

:papa:
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 03.09.2014 14:00

wawerek napisał(a):Z węgierskimi celnikami jak w ruletce...


Mnie problemy z nimi spotkały pierwszy raz, będę miał teraz dylemat z serbską śliwowicą, ale jak tu sobie odmówić.

wawerek napisał(a):Szkoda, że to był ostatni odcinek, bo teraz trzeba czekać na Waszą kolejną relację prawie rok:(

Dobrze, że Kulki jeszcze coś w tym roku czytelnikom sprezentują, bo jakoś trzeba przetrwać jesień i długą zimę.


dangol napisał(a):Życzę Wam, aby nic nie przeszkodziło w przuszlorocznym wspaniałym wyjeździe :) .
Przy okazji skorzystamy i my, czytelnicy Twoich relacji.
Dzięki za tegoroczną super lekturę 8)
:papa:


Mam nadzieję, że jednak coś w przyszłym roku z wyjazdu wyjdzie, jeśli już nie na tak długo jak zazwyczaj to choć na kilka dni. Planów w głowie jak zwykle kilka.

Dzięki i Pozdrawiam
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 03.09.2014 22:32

Dzięki za kolejną, ciekawą relację z Bałkanów.
PS. Faktycznie węgierscy celnicy jacyś nadgorliwi. W moim przypadku też w aucie 2 dzieciaków i auto z normalnym turystycznym bagażem a za każdym razem przy wjeździe z Serbii nie obędzie się bez sprawdzania bagażnika przez Węgrów. Pozostaje zakupić dobrego wina albo palinkę na Węgrzech, też się miło wypije w domu.
Pozdrawiam,
Tomek
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 04.09.2014 13:39

TJL napisał(a):Dzięki za kolejną, ciekawą relację z Bałkanów.
PS. Faktycznie węgierscy celnicy jacyś nadgorliwi. W moim przypadku też w aucie 2 dzieciaków i auto z normalnym turystycznym bagażem a za każdym razem przy wjeździe z Serbii nie obędzie się bez sprawdzania bagażnika przez Węgrów. Pozostaje zakupić dobrego wina albo palinkę na Węgrzech, też się miło wypije w domu.
Pozdrawiam,
Tomek


Otwierać bagażnik też mi już kiedyś kazali, ale jakoś nigdy specjalnie nie interesowali się co w nim jest. Najgorsze jest to, że ten celnik zachowywał się tak jak by dostał ataku wścieklizny był wyjątkowo chamski i agresywny. Powinienem właściwie się na Węgrów obrazić i nic u Nich nie kupować, no ale winko i palinka dobra rzecz :).

Pozdrawiam
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 04.09.2014 14:03

... jak na razie to nam za każdym razem węgierscy celnicy kazali otwierać bagażnik i pytali się o papierosy i alkohol ale że my niepalący i niepijący to nic w zasadzie nie mamy - no nie licząc kilku piw dla dziadków smakoszy ... :lol:
Pozdrawiam.
balkanyrudej
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 01.07.2014
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) balkanyrudej » 04.09.2014 16:48

U nas właśnie w tym roku były głównie pytania o papierosy (których nie mieliśmy, bo nie palimy), natomiast o alkoholu woleliśmy nie dyskutować z nimi, bo jak wspominałam już kiedyś na forum, mieliśmy go dużo za dużo. Z drugiej strony Węgrzy muszą robić, co do nich należy, gdyż stanowią granicę Unii Europejskiej. Choć przyznam się szczerze, że na granicy węgierskiej nie spodziewałam się widoków jak z przejścia Polska-Ukraina...
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 04.09.2014 19:53

Nam też kazali otworzyć bagażnik i celniczka pytała się o piwo więc grzecznie pokazałem trzy butelki które akurat były na widoku. Pytała o rakiję, to odpowiedziałem że mamy wina te co widać ( 2 sztuki) i Skenderbeu. Na koniec zapytała o cigarete, ale tu nie miałem problemu z przyznaniem się, że nie mam żadnych gdyż nie palimy. Całe szczęście nie sprawdzali czy mam więcej pamiątek z 11 państw jakie odwiedziliśmy. Co do zachowania można powiedzieć, że było lekko aroganckie, ale może to norma u nich...
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 05.09.2014 12:12

Ja rozumiem, że takie są przepisy, że granica Unii itp., ale też bez przesady. Rzeczywiście Unia straciłaby miliony przez kilka "wagonów" fajek i butelek śliwowicy, chyba nie o takie ilości tu chodzi. No ale jeśli już ktoś rzeczywiście jest takim służbistą to można się trochę inaczej odnosić do ludzi. Te polecenia wydawane często podniesionym głosem albo warknięciami, grzebanie w moich śpiących dzieciach, wyraz triumfu na twarzy celnika kiedy wyrzuciłem butelki i papierosy do kontenera i głupawy uśmiech celniczki kiedy oddawała paszporty. Sukces Węgierskich Służb Celnych, złapali szajkę (rodzinę) grożnych przemytników wracających z wakacji :!: :).

Pozdrawiam
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 27.09.2014 15:07

Witaj KOL
W końcu udało mi się doczytać Twoją relację do końca
Jak zawsze zaplanowana i opisana po mistrzowsku
Współczuję natomiast celników i awarii auta

Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.09.2014 12:13

ajdadi napisał(a):Witaj KOL
W końcu udało mi się doczytać Twoją relację do końca
Jak zawsze zaplanowana i opisana po mistrzowsku
Współczuję natomiast celników i awarii auta

Pozdrawiam



Dzięki. Ta awaria dalej pozostaje zagadką bo jeździmy samochodem cały czas i na razie, odpukać, spokój.

Pozdrawiam
darnow6839
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.12.2014
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) darnow6839 » 12.12.2014 11:01

Mam pytanie dot. opisywanej tu Villa Calliope: czy ktoś wie czy jest tam dostęp do internetu? Ewentualnie jeśli nie ma to czy są jakieś możliwości w najbliższej okolicy.

Pozdrawiam
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Grecja przez Albanię i nie tylko+Aż na koniec Europy 201

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.12.2014 00:59

nie ma netu w Calliope...to Villa tylko z nazwy...:p, w miejscowości Himare można znaleźć kafejkę (ja nie widziałem i nie szukałem, ale KOL pisał, że znalazł)...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Na Greckie Wyspy i nie tylko 2008-2022. - strona 84
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone